Garancia flexibility

V neistej dobe je dobré mať pokoj v mysli. Od začiatku existencie Alchemy Travel je našou základnou filozofiou zodpovedné cestovanie. Zodpovednosť a vzájomná dôvera je dôležitá aj pri rezervovaní zájazdu, preto sme sa rozhodli pre krok ponúkať flexibilné rezervácie. Rezervácie zájazdov si môžete bezplatne presunúť na náhradné termíny.

FLEXIBILNÉ REZERVÁCIE:

Rezervácie zájazdov aktuálne môžete u nás bezplatne zmeniť na náhradný termín rovnakého zájazdu v budúcnosti pri väčšine našich zájazdov až do 14 kalendárnych dní pred plánovanou cestou. Táto ponuka platí pre väčšinu našich poznávacích zájazdov v ponuke, informujte sa prosím u nás v kancelárii, či sa vzťahuje aj na ten Váš. Na všetky rezervácie sa aktuálne vzťahujú štandardné Zmluvné podmienky Alchemy Travel, aj pre prípad storna, avšak flexibilitu – možnosť zmeny rezervácie – Vám umožníme aj naďalej.

VÝŠKA ZÁLOHY A SPLATNOSŤ: 

Pri podpise Zmluvy o zájazde je splatná záloha vo výške 30% z celkovej ceny zájazdu. Doplatok zvyšnej časti je splatný 60 dní pred odchodom zájazdu. V prípade, ak si zájazd presuniete na náhradný temín, doplatok je spravidla splatný 60 dní pred odchodom zájazdu už v novom termíne.

MOŽNOSŤ VÝBERU: 

Existuje viacero možností flexibility pri cestovaní. V Alchemy Travel vždy cestujeme v malých skupinách a individuálny prístup je u nás samozrejmosťou. Určite nájdeme riešenie, ktoré bude pre Vás výhodné.

CESTOVNÉ POISTENIE UNIQA A POISTENIE STORNA: 

Odporúčame Vám zakúpiť si k Vášmu zájazdu poistenie storna. Spolupracujeme s poisťovňou UNIQA, radi Vám poradíme vhodné poistenie pre Vás. Od 1.8.2021 cestovné poistenie nie je súčasťou ceny našich zájazdov pre neustále sa meniace podmienky.

OČKOVANIE / NEOČKOVANIE:

Sme cestovná kancelária pre všetkých. V prípade, ak ste si zájazd v našej cestovnej kancelárii zakúpili po 31.5.2021 a neviete sa ho zúčastniť pre miestne podmienky v destinácií vyžadujúce očkovanie, umožňujeme zmenu rezervácie na náhradný termín, prípadne vystavenie poukazu v celkovej zaplatenej sume na zájazd v budúcnosti. V tomto prípade neumožňujeme bezplatné storno zájazdu a refundáciu.

PREČO CESTOVAŤ S ALCHEMY TRAVEL PO KORONE? 

Postupujeme podľa pravidiel pre obnovenie cestovania od UNWTO – Svetovej organizácie pre cestovný ruch. Sme presvedčení, že tak, ako mimoriadna situácia otriasla základmi životov väčšiny z nás, otriasla aj samotným cestovaním, ktoré dostáva nový zmysel a rozmer. Zároveň cítime, že nás táto situácia poučila, posilnila a utvrdila nás v názore, že ak má cestovanie budúcnosť, tak je to jedine vtedy, ak bude zodpovedné. V Alchemy Travel nepodporujeme masové cestovanie už od prvého dňa, odkedy sme tu. Drvivá väčšina našich skupín nie je väčšia, ako 8 osôb – to je jeden z viacerých benefitov, ktorý Vám vieme ponúknuť. Podporujeme miestne komunity aj miestnych sprievodcov a dodávateľov. Cestovnú kanceláriu sme nezatvorili ani počas trvania krízy a zastihli ste nás v podstate nepretržite. Toto obdobie sme sa snažili využiť na zlepšenie našich zájazdov a služieb. Prijali sme nových sprievodcov (aj absolútnych cestovateľských expertov, ktorých doma máme) ktorých stretnete na našich zájazodch. Skvalitnili sme ubytovania a používané služby – aj letecké spojenia. Ponúkame už len cesty na miesta, ktoré dôverne poznáme, aby sme Vás nesklamali. Máme skvelé poistenie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa a vďaka silným partnerstvám, ktoré môžeme nazvať pokojne aj priateľstvami s našimi dodávateľmi Vám vieme ponúknuť nezvyčajnú flexibilitu a záruky, že svoje cestovateľské plány môžete meniť.

Ak ste pripravení cestovať, sme pripravení ísť do toho s Vami. Vážime si Vašu dôveru, ďakujeme.

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám kedykoľvek k dispozícii.

Za Alchemy Travel,

Miroslav Škraban, majiteľ cestovnej kancelárie