Budúcnosť cestovania

Kreatívna súťaž

Vyhraj výlet po Slovensku pre Teba a Tvoju triedu

 

Prečo sme vymysleli takúto súťaž? 

  • Cestovanie práve zažíva veľký šok. Hranice sú zatvorené a aj keď sa otvoria, niečo sa zmení. Budeme zodpovednejší? Ako budeme cestovať? Čo by sme ako dospelí mali urobiť inak, lepšie?
  • Prinášame súťaž pre deti, ktoré sú momentálne doma a ich vyučovanie prebieha na diaľku. Myslíme si, že práve budúca generácia je tá, ktorá príde s novými nápadmi, ako byť zodpovednejší k ostatným ľuďom a k našej planéte. Myslíme si, že deti majú tie najlepšie a najodvážnejšie nápady, nechýba im kreativita. A teraz je ten správny čas začať sa pýtať. 

Preto chceme práve Vám, deťom, položiť otázku: 

“Aká je budúcnosť cestovania?” 

 

Ako prebieha súťaž? 

  • Odpoveď na otázku môže poslať spolu jedna trieda, ale kľudne aj jeden žiak za svoju triedu. Dôležité je poslať všetko poštou alebo emailom, pretože sa nemôžeme teraz stretávať a musíme byť zodpovední. Odpoveď môžeš namaľovať, napísať báseň alebo aj dlhší text, prípadne naspievať pieseň či nahrať video. Môžu Ti pomôcť aj Tvoji rodičia alebo pán či pani učiteľka. Dôležité je zodpovedať našu otázku. My potom nápad zverejníme na tejto a na našej facebookovej stránke a necháme hlasovať všetkých jej návštevníkov. Ten, kto dostane najviac hlasov, vyhráva výlet kamkoľvek na Slovensku pre seba a pre svoju triedu v škole – samozrejme, až keď sa to bude zasa dať. Podrobnosti potom dohodneme.
  • Svoje diela a výtvory posielajte emailom na adresu buducnost@alchemytravel.sk 
  • Ak máte akékoľvek otázky, pošlite nám ich emailom na rovnakú adresu. Odpíšeme čo najskôr.

 

Aké sú pravidlá súťaže? 

  • Súťaže sa môžu zúčastniť všetky deti od 6 do 12 rokov. Odpoveď môžete namaľovať, napísať, nahrať ako video či zložiť pieseň. Ide nám o kreativitu a sme veľmi zvedaví na Vaše nápady a vízie. Môžete spolupracovať na diaľku so spolužiakmi, alebo ich aj prekvapiť a odpoveď poslať sami. A potom možno vyhrať 🙂 Rodičia, učitelia v škole – všetci môžu pomôcť. Odpovede treba odovzdať poštou alebo emailom najneskôr do 15. mája 2020. Zverejníme úplne všetky odpovede a diela, ktoré nám pošlete. Nájdete ich na tejto stránke a na našom Facebooku a 30. mája 2020 vyhlásime víťaza. Víťaz vyhrá pre seba a svoju triedu celodenný výlet hocikam na Slovensku v školskom roku 2020 – 2021. Miesto vyberieme spolu s Vašimi učiteľmi. 

 

Vyhlasovateľ a organizátor súťaže: 

 

Súťaž, ktorú vyhrávajú všetci.

  • Myslíme si, že keď dáme všetci spolu hlavy dohromady, vieme otázku zodpovedať tak, aby sme dokázali v budúcnosti naďalej spoznávať krásny svet, ľudí, miesta, zvieratká, prírodu. A to všetkými zmyslami. Dôležitá je zodpovednosť ku všetkým a aby to bolo možné robiť dlhodobo. To znamená, že ak prídeme spoločne s takouto odpoveďou, víťazom sme vlastne všetci. Je to veľmi dôležité – pýtať sa otázky a ešte viac – počúvať odpovede.

Držme si palce.