HORÚČAVA I HORLIVOSŤ VŠETKÝMI ZMYSLAMI

Andalúzia & Gibraltar

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Spoznáme zákutia južného Španielska so všetkým, čo k tomu patrí, a to doslova
 • Gurmánsky ladený zájazd vám dovolí ochutnať gastronomické špeciality tohto regiónu
 • Na vlastnú kožu pocítime horúčavu španielskych lúčov, ale i horlivosť španielskej nátury
 • Postupne prejdeme mestá Málaga, Granada, Ronda, Sevilla, Córdoba, Cádiz, Jérez i Gibraltar
 • Preskúmame pevnosť Alhambra, kde budeme svedkami rituálu hammam v historických kúpeľoch
 • Cez stredoveké pevnosti a historické hrady na tomto území si priblížime bájne dejiny Andalúzie
 • Temperament domácich dostane každého zo stoličky, naučíme sa totiž kroky flamenca a pozrieme si jeho predstavenie
 • Ani prírodné krásy nebudú zaostávať, zažijeme krásne výhľady v kaňone Caminito del Rey
 • Čaká na nás unikátne predstavenie andalúzskych koní ako súčasť miestnej tradície a osláv
 • V anglickom Gibraltare, s opicami na pleciach, sa budeme pozerať na nie tak vzdialený africký kontinent
 • Plavba na malých loďkách, krása španielskeho stredoveku, pokojný andalúzsky vidiek, pieskové pláže
 • Tapas od výmyslu sveta, výroba olivového oleja, vôňa pomarančov a citrónov, horúce farby šiat

Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky

Cestujeme v malej skupinke do 8 osôb so slovenským i miestnym sprievodcom

Európa / Španielsko

Andalúzia & Gibraltar

Termíny

Trvanie

Cena

12.04.2022 - 23.04.2022

12 (dni)

1700 €

14.05.2022 - 25.05.2022

12 (dni)

1700 €

14.09.2022 - 25.09.2022

12 (dni)

1700 €V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka vrátane 20 kg batožiny a letiskových táx
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Obed alebo večera každý deň podľa programu
 • Alkoholické nápoje zahrnuté v ochutnávke nápojov
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Prepitné pre miestnych sprievodcov
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Stravovanie okrem raňajok a jedného ďalšieho jedla počas dňa
 • Alkoholické nápoje nad rámec ochutnávky nápojov
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 220 EUR / osoba)

V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu. 

 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Bratislavy do Málagy, priamy let

  V popoludňajších hodinách sa stretávame na letisku v Bratislave a priamym letom letíme do španielskej Málagy. Po prílete sa presunieme transferom do nášho hotela v historickej časti mesta. Nocľah v Málage.

 • 2

  Málaga

  Dnešnú prehliadku začneme hneď po raňajkách, avšak veľmi sa nenajedzte. Čaká na nás miestna tržnica, kde ochutnáme miestne špeciality. Dnes zažijeme Málagu z pohľadu miestneho. Pri prechádzke z námestia na námestie, z jedného historického miesta na druhé, sa dozviete o zaujímavej histórii mesta od nášho domáceho sprievodcu žijúceho v Málage. Objavíme aj rodisko mnohých slávnych osobností ako Pablo Picasso alebo Antonio Banderas. Málaga má prekvapivo krásnu architektúru. Z diaľky sa zapozeráme na hrad Gibralfaro a na Stredozemné more. Spoločný obed si dáme v miestnej tržnici po skončení prehliadky. Popoludní ostane voľno na vychutnanie si Málagy, či na relax na rozsiahlej pieskovej pláži neďaleko od nášho hotela. Najkrajšou scenériou, ktorú možno na mori zažiť, je bezpochyby západ slnka. Večer si z katamaránu vychutnáme romantický a vzrušujúci okamih, keď slnko pomaly zmizne za obzorom, samozrejme, s pohárom cava (šumivé víno) v rukách. Nocľah v Málage

 • 3

  Z Malagy do Ronda

  Po raňajkách sa vyberieme na západ od Málagy do mesta v skalách - Ronda. Po príchode sa ubytujeme v našom hoteli v centre mesta. Nebudeme strácať čas, hneď začneme prehliadku. Prejdeme cez Nový most postavený v 18. storočí, ktorý vedie cez 120-metrovú tiesňavu prechádzajúcu cez Rondu. Je to len jeden z troch pôsobivých mostov, ktoré spájajú dve časti mesta: starú a romantickú stranu s modernou. Potom sa budeme túlať po okraji vysokých útesov s výhľadom na úrodnú krajinu, ktorá obklopuje mesto. Prejdeme sa arabskou štvrťou historického centra mesta a budeme spoločne poznávať maorskú architektúru, ktorá dodnes stojí. Po dláždených uliciach prídeme k kolegiátnemu kostolu a radnici. Našou poslednou zastávkou bude rodisko kontroverzných býčích zápasov, Plaza de Toros. Neskôr podvečer sa vyberieme za miestnym vínom. Čakajú nás vo vinici Finca La Melonera, kde sa dozvieme o tradíciách miestneho vinohradníctva už z čias Rimanov a samozrejme, ochutnáme miestne vína. Po spoločnej večeri sa vrátime nazad do nášho hotela, nocľah v Ronda.

 • 4

  Z Ronda do Caminito Del Rey, Granada

  Dnes len kúsok od mestečka Ronda objavíme prírodnú krajinu neobyčajných krás - horský chodník postavený v stenách rokliny Gaitanes - Caminito del Rey. Počas niektorých úsekov dosahuje neuveriteľná trasa výšku až 105 metrov nad riekou Guadalhorce, ktorá kaňon vyhĺbila. Túra nie je náročná, má klesajúci charakter, náš autobus nás bude čakať na konci trasy - pôjdeme len jedným smerom. Po túre sa vyberieme do mesta Granada, kde sa ubytujeme v absolútnom centre. Prehliadka centra mesta a spoločná večera v miestnej reštaurácii.

 • 5

  Bájna Alhambra a turecké kúpele v Granade

  Dnešné dopoludnie spoznáme pamiatku UNESCO a vychutnáme si stredovekú Granadu počas prehliadky komplexu palácov, pevností a záhrad maurských panovníkov - Alhambra a Generalife. Navštívime paláce Nasrid, pevnosť Alcazaba a záhrady v časti Generalife. Po skončení prehliadky ostane voľno na ďalšie skúmanie, alebo na nákup suvenírov. Neskôr popoludní sa stretneme a v prípade záujmu (za príplatok) sa vyberieme do tradičných kúpeľov a zažijeme rituál hammam na vlastnej koži. Spoločnú večeru si dáme v miestnej autentickej reštaurácii formou tapas. Nocľah v Granade.

 • 6

  Córdoba, olivový olej a tapas

  V rannných hodinách sa spoločner presúvame cez krásny andalúzsky vidiek do mesta Córdoba. Počas celej arabskej nadvlády to bolo jedno z najbohatších miest, duchovné a kultúrne centrum islamu. Okolo roku 1000 bola Córdoba najväčšie alebo jedno z najväčších miest na svete (asi 500 000 obyvateľov). Žili tu vedľa seba kresťania, moslimovia a židia. Po ubytovaní v našom hoteli začneme prehliadku mesta. Preskúmame nádvorie komplexu zvaného Patio de los Naranjos. Nasajeme atmosféru tohto pokojného priestoru s množstvom zelene a spoločne budeme obdivpvať nádhernú zvonicu. Pozrieme si historickú mešitu a židovskú štvrť, ktorej návšteva je v Córdobe priam nevyhnutnosťou. Prehliadku ukončíme na remeselníckom trhu El Zoco. Spoločná večera a nocľah v Córdobe.

 • 7

  Z Córdoby do Sevilly, Flamenco

  Po neskorších raňajkách, aby sme si aj oddýchli, sa vyberieme do mesta Sevilla, kam dorazíme okolo poludnia. Sevilla je finančné, kultúrne a umelecké hlavné mesto južného Španielska. Je to hlavné mesto Andalúzie a provincie Sevilla a strávime tu dostatok času na to, aby sme si mesto naplno vychutnali. Najskôr sa ponoríme do španielskej kultúry počas zábavnej lekcie flamenca v Seville, kde sa stretnete s miestnymi obyvateľmi a nahliadnete do zákulisia flamenca. Naučíme sa základné tanečné kroky vrátane pohybov ruky a tiež sa dozvieme všetko podstatné o hudbe Flamenco. Návšteva Sevilly by nebola kompletná bez show flamenco - v roku 2010 bolo organizáciou UNESCO vyhlásené za celosvetové nemateriálne dedičstvo ľudstva - vychutnáme si hodinové večerné predstavenie. Spoločná večera a nocľah v Seville.

 • 8

  Sevilla

  Počas prehliadky spoznáme tri hlavné atrakcie Sevilly - palác Alcazár, Sevillskú katedrálu s hrobkou Krištofa Kolumba a nezabudnuteľným výhľadom na mesto a maorskú vežu Giralda. Budeme sa túlať uličkami mesta, prehliadku zakončíme okolo obeda. Popoludnie ostane voľné - v Seville je množstvo aktivít, ktoré môžete robiť - sprievodca Vám poradí na mieste. V prípade priaznivého počasia sa môžete v prípade záujmu (za poplatok) napríklad vybrať na plavbu na malých loďkách po rieke Guadalquivir - rieka je dodnes nezabudnuteľne spojená s výpravami Krištofa Kolumba do Nového sveta. Spoločná večera a nocľah v hoteli v Seville.

 • 9

  Andalúzske kone a sherry víno v Jerez de La Frontera, Cádiz, pláž Bolonia

  Andalúzia je neoddeliteľne spätá s legendárnymi andalúzskymi koňmi. Kone uvidíme počas našej cesty skoro každý deň, avšak je jedno miesto, kde sa tradícia chovu andalúzskych koní žije dodnes - mesto Jerez de La Frontera. Z hotela v Seville vyrazíme po raňajkách. Po príchode do mesta Jerez si pozrieme asi hodinové predstavenie "Tanec andalúzskych koní" (lístok v cene zájazdu). Vďaka zvláštnej polohe Jerezu, ktorý sa nachádza medzi svahmi a pobrežím, si mesto vychutnáva to najlepšie z čerstvých miestnych produktov, vrátane svetoznámej Sherry, Brandy a octa z Jerezu. Miestne špeciality ochutnáme počas spoločného obeda. Po obede pokračujeme do pobrežného mesta Cádiz. Prejdeme sa časťou Pópulo - starou štvrťou z čiast antického Ríma, objavíme stavby z čiast Feničanov a unikátnu kombináciu štýlov. Cádiz má úplne inú atmosféru ako iné navštívené miesta - je aj dobrým miestom na objavovanie unikátnych suvenírov alebo na návštevu miestnej tržnice. Po prehliadke mesta a osobnom voľne sa presunieme do nášho ubytovania pri pláži Bolonia (na fotografii v časti Fotogaléria). Rozsiahla piesková pláž s ďalekým výhľadom na africký kontinent a piesočnými dunami je skvelým miestom na relax. Poznámka k predstaveniu: Predstavenie "Tanec andalúzskych koní" je na programe v mesiacoch júl, august a september (do 14.9.2021) vždy v utorok a štvrtok. https://www.realescuela.org/en/visits-shows/calendar-of-events/shows-calendar/.

 • 10

  Pláž Bolonia

  Na tento deň neplánujeme žiadne aktivity, vychutáme si oddych na nádhernej pláži Bolonia.

 • 11

  Zrazu iný svet - Gibraltar (s prenocovaním)

  Po raňajkách sa odubytujeme a spoločne sa vyberieme do inej krajiny. Prekročíme hranice a ocitneme sa na zámorskom území Spojeného kráľovstva - Gibraltar. Počas prehliadky sa zastavíme na vyhliadke Punta of Europa (kde nás budú prenasledovať aj voľne žijúce opice) a preskúmame aj tajné podzemné tunely Cuevas de San Miguel. Popoludnie je voľné a na neskôr je naplánovaná spoločná večera. Nocľah v Gibraltare.

 • 12

  Z Gibraltaru do Malagy, večerný let do Bratislavy, priamy let

  Neskôr popoludní vyrážame z Gibraltaru do Malagy (necelé 2 hodiny cesty) a priamym letom letíme do Bratislavy, kde sa náš zájazd končí.

Fotogaléria