Andamanský únik od reality

Andamany a Nikobary (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Spojíme poznávací zájazd s oddychom na pláži
 • Zažime spolu úchvatné pobrežia, bohaté pralesy a fantastické potápanie
 • Andamanské ostrovy sú ideálnym miestom pre relax v rozprávkovom prostredí nádherných slnečných pláží
 • Jemne tyrkysový oceán lemuje mangrovový les a pravá tropická džungľa. Vidieť cukrovo biele pláže v červenkastom odraze zapadajúceho slnka je neopísateľný zážitok
 • Stretnite sa s priateľskými obyvateľmi – osadníkmi z južnej a juhovýchodnej Ázie, či pôvodným kmeňom Negrito
 • Naozaj unikátny zájazd, ktorý Vám nikto iný neponúkne!
 • Aktuálne bez príplatku za jednolôžkovú izbu!

Ázia / India

Andamany a Nikobary (2019)


Comfort

Náročnosť


15

Trvanie


3050 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodné spiatočné letenky z Viedne vrátane letiskových poplatkov a táx
 • Všetka preprava a transfery
 • Slovenský sprievodca a miestni sprievodcovia podľa programu
 • Všetok program v ponuke vrátane vstupov
 • Ubytovanie v komfortných hoteloch a chatách vlastnených domácimi (v štandarde 3* a viac s raňajkami)
 • Asistenčné služby Alchemy Travel 24/7
 • Malá skupinka do 10 osôb.
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad úpadku

V cene nie je zahrnuté:

 • šnorchľovanie a potápanie za príplatok priamo na mieste
 • obedy a večere (približne 6 EUR / osoba za obed na deň, alebo približne 8 EUR / osoba za večeru na deň)
 • Víza – Slovenskí občania cestujúci do Indie musia požiadať o víza Veľvyslanectvo Indickej republiky v Bratislave. Administratívu radi vybavíme za Vás.
 • Povolenie vstupu na Andamany, ktoré vydáva Immiggration Officer v Port Blair po prílete, zástupca CK poskytne plnú asistenciu
 • Osobné výdavky a vreckové účastníkov zájazdu
 • Individuálne cestovné poistenie – odporúčame v poisťovni Uniqa.

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Andamanské ostrovy sú ideálnym miestom pre relax v rozprávkovom prostredí nádherných slnečných pláží. Jemne tyrkysový oceán lemuje mangrovový les a pravá tropická džungľa. Vidieť cukrovo biele pláže v červenkastom odraze zapadajúceho slnka je neopísateľný zážitok. Stretnite sa s priateľskými obyvateľmi - osadníkmi z južnej a juhovýchodnej Ázie, či pôvodným kmeňom Negrito. Fantastický poznávací zájazd do neznáma!

 • 2

  Port Blair

  Prílet na letisko Veer Savarkar Blair. V prvý večer bude dosť času okúsiť nočný život v hlavnom meste, alebo po večeri obnoviť sily v malebných chatkách.

 • 3

  Mestské pláže a múzeá

  Najlepšie dobrodružstvá sa začínajú pri raňajkách. Prvý deň bude náučný - v Antropologickom múzeu sa dozvieme, kto a ako žil v dávnych dobách na Andamanských a Nikobarských ostrovoch. Pôjdeme aj na Corbyn's Cove - mestskú pláž s mäkkým pieskom v tieni kokosových paliem. Popoludní nazrieme pomedzi železné mreže Cellular Jail, väznice, ktorá mementom tvrdej ruky britských kolonizátorov. Počas svojej nadvlády v rokoch 1896 až 1906 ta, väznili indických rebelov bojujúcich za nezávislosť. Väzenie je dnes národným pamätníkom a sídli v ňom múzeum boja za slobodu. Súmrak si môžeme vychutnať tak, ako sa na tropický raj patrí - s pestrofarebným miešaným nápojom v ruke.

 • 4

  Ostrov Havelock

  Približne päťdesiat kilometrov od pobrežia hlavného mesta Port Blair sa nachádza ostrov Havelock. To, čo drobnému ostrovu chýba do veľkosti, plnohodnotne vynahrádza svojim prostredím. Je to skutočná tropická perla Indického oceánu. Veď kde inde, ako vyhlásenej Elephant Beach, dostanete možnosť kúpať sa v tyrkysovej vode po boku indických slonov. Dychberúci pohľad sa ponúka nie len nad hladinou, ale aj pod ňou. Stačí si nasadiť plutvy, šnorchľovaciu masku a ponoriť hlavu medzi pestrofarebné koraly. Času máme dosť, noc prečkáme priamo na ostrove.

 • 5

  Pláž Rahanagar

  Po raňajkách pokračujeme na pláž Rahanagar, ktorá bola vyhlásená časopisom Times medzi najlepšie pláže Ázie. Je ideálnym miestom na kúpanie, relax a vyhrievaním sa pod slnkom. Nádherná príroda úžasný život pod hladinou mora a kúpanie so slonmi, robí túto pláž skutočne výnimočnou. Popoludní sa presunieme späť smerom k prístavu na cestu do Port Blair. Večera a nocľah v chatkách.

 • 6

  Portblair - Three Island Cruise

  Stretneme sa po raňajkách. Dnes nás čaká celodenný výlet na tri ostrovy, ktoré sú jednou z najvyhľadávanejších aktivít. Všetky tri ostrovy ležiace v Bengálskom zálive odmietajú akýkoľvek kontakt s vonkajším moderným svetom - možno aj kvôli minulosti. Z toho dôvouy sú známe len obmedzené informácie. My do nich aspoň okrajovo nakukneme. Prvá zástavka bude na ostrov Viper, pomenovaný po plavidle panovníka Archibalda Blaira, ktorý sem prišiel v roku 1789. Je sídlom staršej väznice, ktorá slúžila podobne ako na Port Blair pre odsúdených. V súčasnosti je však vyhľadávaným miestom pre svoju pokojnú atmosféru, očarujúce piknikové miesta s malebným prostredím. Ďalší ostrov, Ross, ktorý navštívime, je pomenovaný podľa sira Daniela Rossa, bol taktiež miestom väzenia v časoch povstania Indov proti britskej vláde. V čase 2.sv. vojny bol zase okupovaný Japoncami, po ktorých tu ostali bunkre. Od roku 1979, bol ostrov odovzdaný indickému námorníctvu a v roku 1993 tu bolo založené múzeum. Má veľa historických miest, zrúcaniny zahŕňajú napríklad tanečnú sálu, dom vládnej komisie, kostol, nemocnicu, pekáreň a samozrejme kasárne. Posledným ostrovom, ktorý navštívime na našej plavbe je ostrov Južného zálivu, pre nás ideálnym miestom na potápanie či šnorchlovanie. Náš výlet konči cestou späť v Port Blair, kde nás čaká spoločná večera.

 • 7

  MAHATMA GANDHI MARINE NÁRODNÝ PARK

  Stretneme sa po raňajkách. Dnes si trochu oddýchneme od pláže a vydáme sa na jednu z najpopulárnejších atrakcií mesta Andaman, do národného parku Mahatma Gandhi Marine. Skvelý jednodňový výlet. Nachádza sa v malej dedine Wandor, 30km od Port Blair. Národný park sa skladá z 15 ostrovov, tropických lesov a nádherných mangrovníkov. Je svetoznámy svojimi krásnymi formáciami koralových útesov. Doporučované sú aj ostrovy Jolly Buoy a Červena koža, ktoré sú perfektné pre jednodňové „úteky od ľudí“. Večer sa môžeme zastaviť na drink a večeru v meste.

 • 8

  Chidiya Tapu

  Stretneme sa skoro ráno po raňajkách. Dnes zažijeme svieži mangrový les, ktorý je domovom širokej škály krásnych vtákov. Chidiya Tapu, sa nachádza na najjužnejšom cípe južného Andamanu, 30 km od Port Blair. Je domovom asi 46 druhov vtákov a známy svojou bujnou vegetáciou, tienistými plážami, farebnými koralmi a úchvatným západom slnka. Večer si oddýchneme v niektorom z obľúbených barov, napríklad doporučený Sea Sip v Peerless Resorts v Port Blair, kde nám pripravia koktail na mieru.

 • 9

  Ostrov Neil

  Stretávame sa po raňajkách. Ďalšou skvelou voľbou na jednodňový výlet je ostrov Neil. Je skvelým miestom na oddych, najmä ak sa chceme dostať z davu turistov. Nachádza sa iba 40km od Port Blair. Jedno z mnohých ojedinelých miest, ktoré môžeme ešte nazývať raj. Svieži, plný plodov, banánových plantáží a tropických lesov. V porovnaní s Havelockom, je celkom malý a preto nebude problém preskúmať ho za dve hodiny. Stojí však za návštevu pre jeho pokojné prostredie a nádherné, nedotknuté pláže a neskutočný podmorský svet. Najlepšie pláže na návšteve ostrova sú Bharatpur, Sitapur a Lakshmanpur. Pláž Bharatpur je dlhý pás mäkkých, bielych pieskov a jasnej modrej vody. Sitapur, je známa svojimi nádhernými západmi slnka a oblasť okolo móla je obľúbená pre šnorchlovanie. Večer sa vrátime späť. Večera v miestnej reštaurácii v Port Blair.

 • 10

  Kalapathar

  Stretneme sa okolo obeda. Dnes sa pôjdeme pozrieť na pláž Kalapathar, ktorá sa nachádza na jednom rohu ostrova Havelock. Pláž je celkom izolovaná a nedostane sa sem veľa turistov. Nakoľko nie je komercializovaná, je celkom čistá a nedotknutá a čierne skaly úžasne dopĺňajú scenériu tejto nezabudnuteľnej pláže. Avšak vzhľadom na jej veľkosť, je vstup veľmi obmedzený. Pláž dostala meno podľa vedľajšej dedinky Village Kalapathar. Večer voľný program.

 • 11

  Sippighat Agriculture Farm

  Pre tých, ktorých zaujíma niečo z poľnohospodárstva, je pripravený výlet na farmu Sippighat. Je centrom na ochranu pôdy a záhradným hospodárstvom. Rozprestiera sa na rozľahlých 80 akroch. Je obklopená krásnou zeleňou a prítomnosťou rôznych druhov sťahovavých vtákov, čo z nej robí obľúbeným miestom najmä pre ornitológov. Okrem toho pracovníci tejto farmy poskytujú informácie o pestovaní viacerých plodín, ktoré potom aj praktizujú. Nájdeme tu množstvo plodín, korenín, vanilku, liečivé rastliny, ktoré nám aj prestavia a ukážu ako ich správne používať či využiť. Návrat späť, voľný program.

 • 12

  Mount Harriet

  Stretneme sa v dopoludňajších hodinách. Dnes nás čaká zaujímavý výlet na Mount Harriet. Je to najvyšší vrchol v súostroví južného Andamanu, pomenovaný po Harriet Tytlerovej, druhej manželke britského vojaka, prírodovedca a fotografa Roberta Christophera Tytlera. Bol ustanovený za úradujúceho nadporučíka zmierovacieho senátu v Port Blair v Andamanskom v rokoch 1862 až 1864. Mount Harriet, sa nachádza necelých 55 km od Port Blair alebo trajektom len 15km. Jeho prírodné kúzlo a krása prírodnej flóry a fauny, láka mnoho návštevníkov. Všade prítomná zelená farba prírody množstvo farebných vtákov u nás vytvorí pocit, akoby sme sa odrazu ocitli v hlbokom pralese. Z vrcholu budeme mať nádherný výhľad na mesto Port Blair a ostrovy Ross a Havelock. Príchod v poobedných hodinách. Večera v miestnej reštaurácií.

 • 13

  Port Blair

  Voľné dni na leňošenie, potápanie, šnorchlovanie či iné vodné atrakcie. Možnosť rezervovania doplňujúcich výletov, ktoré sú k dispozícii na mieste. Jednou z obľúbených atrakcií je aj Coral Safari, 2 hodinová plavba do hlbokého mora 100 miestnou kabínou, ktorá Vás zavedie do podmorského sveta. Neuveriteľná vizuálna skúsenosť, ktorú budete vnímať cez veľké okná.

 • 14

  Port Blair

  Voľné dni na leňošenie, potápanie, šnorchlovanie či iné vodné atrakcie. Možnosť rezervovania doplňujúcich výletov, ktoré sú k dispozícii na mieste. Jednou z obľúbených atrakcií je aj Coral Safari, 2 hodinová plavba do hlbokého mora 100 miestnou kabínou, ktorá Vás zavedie do podmorského sveta. Neuveriteľná vizuálna skúsenosť, ktorú budete vnímať cez veľké okná.

 • 15

  Let do Viedne, transfer do Bratislavy.

  Medzinárodný let s prestupom v Indii do Viedne. Z Viedne transfer na Slovensko.

Fotogaléria

Čím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Tsunami v minulosti výrazne zasiahlo Andamanské ostrovy. Poškodilo miestnu faunu a flóru, ktorá sa však pomaly a isto spamätala. Na tomto zájazde spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi – sprievodca, vodič auta a podobne sú výhradne len domáci. Navštevujeme domáce reštaurácie a lokálne vlastnené hotely. Zároveň je v cene letenky zahrnutý ofset oxidu uhličitého.

Konzultácia s expertom