ISLAND AŽ DO BODU MRAZU

Arktický Island

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Unikátny zájazd na ostrov ohňa a ľadu z našej vlastnej dielne, na ktorom pocítime mraziaci ľad
 • Zažijeme magickú atmosféru zimného Reykjavíku s miestnymi špecialitami islandskej kuchyne
 • Uvidíme horúcu paru vystreľujúcu ohromnou rýchlosťou k nebu zo starých gejzírov
 • Horúce pramene a kúpele, v ktorých sa môžete okúpať na viacerých miestach
 • Možnosť pozorovať magickú polárnu žiaru v jesenných a zimných termínoch
 • Priblížime sa k bohom zo severskej mytológie cez islandské ságy aj mohutné vodopády
 • Prechádzka po zázračných plážach s čiernym pieskom aj s diamantmi
 • Fascinujúce prírodné scenérie a nezabudnuteľné výhľady z fjordov
 • Zablúdime na takmer nenavštevované Vestmanské ostrovy s endemickou faunou a flórou
 • Doplavíme sa aj na arktický ostrov Grímsey, ktorého časť je za polárnym kruhom
 • Vydáme sa po stopách natáčania svetoznámej série Hra o tróny (Game of Thrones)
 • Pocítime ostrovný mráz v čarovnej ľadovcovej jaskyni pri vulkáne Katla
 • Splyniete s autentickou faunou v podobe tučniakov, puffinov, veľrýb, sobov, koní, oviec
 • Nasajeme islandský životný štýl s kultúrou a tradíciami v ikonickom hlavnom meste

Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky

Cestujeme v malej skupinke 8 osôb so slovenským sprievodcom

 

02. 12. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na zájazd Arktický Island: 

*Informácie sú dostupné na https://www.covid.is/sub-categories/visiting-iceland
*Za cestujúcich pred odletom vyplníme „Predbežnú registráciu pre návštevu Islandu“ na stránke http://visit.covid.is/.
*pasažieri s COVID-19 certifikátom vakcinácie sú oslobodení od karantény a od PCR testu na letisku v Keflavíku. 
*všetci pasažieri musia pricestovať na Island s PCR testom nie starším ako 72 hodín (od času odberu v čase príletu)
*v prípade zmien uplatňujeme garanciu flexibility
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Európa / Island

Arktický Island

Termíny

Trvanie

Cena

27.12.2021 - 05.01.2022

10 (dni)

1800 €

11.02.2022 - 20.02.2022

10 (dni)

1800 €

14.10.2022 - 23.10.2022

10 (dni)

1800 €

27.12.2022 - 05.01.2023

10 (dni)

1800 €V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka vrátane 20 kg batožiny a letiskových táx
 • Ubytovanie v príjemných hoteloch alebo penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Uvítacia a rozlúčková večera
 • Certifikát o ceste za polárny kruh
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť (20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba)
 • Stravovanie okrem raňajok, privítacej a rozlúčkovej večere
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 250 EUR / osoba)

V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu).

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY:

 • Jazda na islandskom koni (cca 70 EUR / osoba)
 • Jazda na psích záprahoch (cca 110 EUR / osoba)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Reykjavik

  Letíme letom z Viedne. Vitajte na Islande, ostrove ohňa, ľadu a v počas polárnej noci aj ešte o niečo viac mystickej atmosféry. Spoločne so sprievodcom preskúmame centrum Reykjavíku - obchodíky, bary a prípadne aj reštaurácie. Určite nevynecháme kostol Hallgrímskirkja, koncertnú sieň Harpa, hlavnú nákupnú ulicu Laugavegur, sochu Slnečného cestovateľa či jazero Tjörnin. Uvítaciu večeru v cene zájazdu si dáme v miestnej autentickej reštaurácii. V Reykjavíku strávime prvú noc v hoteli v absolútnom centre mesta.

 • 2

  Zlatý trojuholník a ďalej

  Ihneď po raňajkách vyrážame na cesty za poznaním. Smerujeme na prvú časť takzvaného Zlatého okruhu - na známu cestu po Islande, na ktorej sa nachádza väčšina z "toto musím vidieť". Zastavíme sa v Národnom Parku Thingvellir a prekročíte z kontinentu na kontinent. Na tomto mieste sa nachádza aj prasklina Silfra medzi severoamerickým a európskym kontinentom. Čas strávime aj pri majestátnom vodopáde Gullfoss, ktorý má výšku cez 30 metrov. Určite sa zastavíme pri jednom z gejzírov. Noc strávime v mestečku Hella v príjemnom hoteli. So šťastím zažijeme možno prvé pozorovanie polárnej žiary.

 • 3

  Ostrovy Westmann

  Z nášho hotela sa prevezieme do prístavu, odkiaľ sa plavbou trajektom doplavíme na ostrovy Westman, po islandsky Vestmannaeyjar. Už z paluby lode nás uchvátia nádherné výhľady. Naša prvá zastávka nás zavedie k miestnemu unikátu - hojdačke sprangan a predvedieme si (aj vyskúšame), ako toto miestne aktobatické umenie funguje v praxi. Preskúmame celý ostrov, navštívime miesta ako Herjólfsdalur - kde žil prvý obyvateľ ostrova, Stórhöfði (najveternejšie miesto v Európe) a mnoho iných miest. Samozrejme nevynecháme ani zohriatie v miestnom geotermálnom prameni. Vypočujeme si zaujímavé príbehy domácich - možno ešte viac ako na samotnom Islande tu veria na trolov, škriatkov a elfov. Zavezieme sa do samotného stredu krátera sopky Eldfell, kde sa dozvieme o erupcii v roku 1973 a o príbehu rodiny nášho sprievodcu. Unikátne miesto, kde stretneme skutočných domácich. V miestnej reštaurácii si pochutíme na domácich špecialitách, niečo sa aj o miestnej kuchyni naučíme. Prenocujeme na ostrove v lokálnom hoteli s raňajkami.

 • 4

  Eyjafjallajökull, mys Dyrhólaey

  Ranným trajektom sa vrátime na pevninu. Opäť nás čakajú krásne dramatické pohľady. Zastavíme sa pri vodopádoch Seljalandsfoss a Skógafoss, ku ktorým sa aj prejdeme. Tajomné miesto je opradené príbehmi a legendami o ukrytom poklade. Neobídeme ani ľadovec a vulkán Eyjafjallajökull, ktorý vďaka svojej nedávnej “neslávne slávnej" erupcii narušil leteckú dopravu nad Európou. Taktiež na nás čakajú čierne pláže Reynisfjara a maják na myse Dyrhólaey. Na miestnej farme si môžete v prípade záujmu fakultatívne zajazdiť na islandských koňoch na nádhernej čiernej pláži. Biele kone a čierny lávový piesok s dramatickým pozadím vĺn oceánu - je to fascinujúci zážitok. Nocľah v okolí Dyrhólaey, kde si dostatočne ďaleko od rušivých svetiel miest môžeme vychutnať s trochou šťastia polárnu žiaru. Zohrejeme sa v súkromnej vírivke?

 • 5

  Ľadovcová jaskyňa, fjordy, lyžovanie

  Dnešný deň je naozaj unikátny, zažijeme výlet do skutočnej ľadovcovej jaskyne. Superdžípom (tak sa tieto obrovské terénne autá volajú) sa vyberieme do ľadovcovej jaskyne v samotnom ľadovci Vatnajökul, ktorý je druhým najväčším ľadovcom Európy. Jaskyňa sa nachádza pri vulkáne Katla, ktorý je jedným z najznámejších na svete. Unikátna senzácia, ktorú navštívime v malej skupine. Samozrejmosťou je potrebná výbava a bezpečné sprevádzanie miestneho sprievodcu, s ktorým je výlet zvládnuteľný po fyzickej stránke pre každého. Po skončení nasadáme do mikrobusu a prevezieme sa k fjordom na východe. Island je jedným z tých miest, kde aj cesta je cieľ. Dostatok času strávime vo fjordoch Berufjörður, Stöðvafjörður, Fáskrúðfjörður a Reyðarfjörður. Pokiaľ sa dnes vysoká zver nebude hanbiť, máme - najmä v zimnej sezóne - veľkú šancu pozorovať soby. Ubytujeme sa v oblasti fjordov. Hotely tu často ponúkajú službu nočného budíčka v prípade, ak sa na oblohe objaví polárna žiara. Takéto prebudenie je jedno z najpríjemnejších. Ak podmienky dovolia, v miestnom lyžiarskom stredisku si zalyžujeme.

 • 6

  Dettifoss, Mývatn, Akureyri

  Ako smerujeme na sever, scenéria sa dnes výrazne zmení. Nehostinnú krajinu severu zrazu osvetlia svetlá malej najvyššie položenej farmy na Islande. Zohrejeme sa tu - možno nám budú spoločnosť robiť aj polárne líšky. Čaká nás vodopád Dettifoss, ktorý je s prezývkou “beštia” najmohutnejším vodpádom v Európe. Zastavíme sa aj na známom vulkáne Krafla, ktorý je zdrojom horúcej vody v prameňoch Námafjall a tiež v jazere Mývatn. Navštívime prírodné kúpele s rovnakým názvom. Je to nezabudnuteľný zážitok. Po návšteve kúpeľov smerujeme do mesta Akureyri, prenocujeme.

 • 7

  Grimsey - cesta za polárny kruh

  Ráno sa presunieme do mestečka Dalvik, asi 30 minút od Akureyri. Nalodíme sa na loď Sæfari, preplavíme sa na ostrov Grimsey, ktorého časť je za polárnym kruhom. Po príchode sa dozvieme od miestnej komunity o živote na tomto arktickom ostrove, zastavíme sa pri monumente Orbis e Globus a prevezmeme si originálny certifikát o tom, že sme za polárny kruh vstúpili práve na tomto dramatickom mieste. Do Dalvíku sa vrátime okolo 17tej hodiny, presunieme sa nazad do Akureyri, kde prenocujeme.

 • 8

  Psie záprahy, dramatický polostrov Snaefels s termálnymi prameňmi

  Dnes dopoludnia si vychutnáme neskoršie raňajky (v posteli môžeme ostať trocha dlhšie) a prejdeme sa touto islandskou “metropolou” severu - s 18 925 obyvateľmi je to druhé najväčšie mesto na Islande. Snívali ste niekedy o jazde na psích záprahoch? Možno áno, možno nie, ale tento deň tento skvelý pocit saní ťahaných po snehu svorkou psov môžete fakultatívne zažiť. Akureyri je obklopené horami a najväčším islandským fjordom. Islandská divočina pod snehom je nezabudnuteľná. Samozrejmosťou sú fotky z tohoto krásneho zážitku. Neskôr popoludní vyrážame na cestu na polostrov Snaefels, kde sa v malom meste pod ľadovcom Snæfellsjökull ubytujeme a prenocujeme. Rozdelíme takto cestu po zimnej krajine a pochutíme si na miestnych rybacích a iných špecialitách na mieste, kam turisti bežne nechodia. Fotogenickým skvostom dňa bude aj vodopád Kirkjufellsfoss, ktorý vyzerá najlepšie a najmagickejšie práve v svetle mesiaca alebo - so šťastím - polárnej žiary.

 • 9

  Smer Reykjavik

  Dnes po raňajkách smerujeme do hlavného mesta Reykjavik. Privíta nás dôverne známy hotel z prvého dňa. Po ceste sa ešte zastavíme na miestnej ovčej farme - majú tu lokálne produkty špičkovej kvality a azda najlepší islandský “jogurt” skyr. Prejdeme aj okolo spiacej sopky Grábrok - v prípade záujmu a ak to poveternostné podmienky dovolia, tak sa na ňu pozrieme aj zhora - je ľahko prístupná po schodoch. Po príchode do Reykjaviku si dáme voľno na prípadné nákupy alebo návštevu múzeí. Spoločnú rozlúčkovú večeru si vychutnáme v miestnej reštaurácii priamo v srdci hlavného mesta, je v cene.

 • 10

  Modrá lagúna a let domov

  Po chutných raňajkách ideme smerom na letisko trocha skôr. Nie je nič lepšie, ako sa pred letom ohriať v príjemne teplej geotermálnej vode v legendárnej Modrej lagúne. Osušky, uteráky a papučky nám na mieste dajú. Na mieste je aj reštaurácia, môžete si tu dať obed. Popoludní smerujeme na letisko blízko Modrej lagúny a priamym letom letíme do Viedne. V prípade záujmu sa spoločne presunieme transferom do Bratislavy, kde sa náš zájazd končí.

Fotogaléria