Unikátny rituálny očistný pobyt na ostrove bohov s pravým šamanom

Šamanské Bali (2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Zažite s nami pravé nefalšované Bali v Indonézii. Ihneď po prílete sa zoznámime s miestnym unikátnym náboženstvom a kultúrou. Čaká na nás bohatý program na ostrove bohov. Ubytovanie v krásnych autentických hoteloch vlastnených domácimi s raňajkamiNezabudnuteľný kvetový rituál, rituál očisty v rieke a v oceáne s miestnym šamanom. Skvelý slovenský sprievodca, ktorý je na Bali ako doma a miestni sprievodcovia. Výlety na miesta na ostrove stále skryté pred turistami. Návšteva miestnych chrámov s domácimi. Vynikajúca autentická miestna kuchyňa u domácich Balijčanov. Jógové cvičenia a denná meditácia s pravým balijským šamanom. Krásny zájazd, nezabudnuteľné zážitky na celý život, navyše v malej skupine do 10 osôb.
 • Cestujeme v malej skupinke do 10 osôb
 • Konečná cena
 • Poistenie pre prípad mimoriadnej situácie aj s poistením storna je v cene
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Ázia / Indonézia

Šamanské Bali (2022)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

02.01.2022 - 17.01.2022

16 (dni)

10

2100 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka Viedeň – Denpasar – Viedeň leteckou spoločnosťou Emirates, Turkish, EVA air alebo Qatar (podľa termínu), vrátane táx, poplatkov a batožiny do 30 kg pre jednu osobu
 • ubytovanie v uvedených hoteloch alebo penziónoch s raňajkami
 • väčšina obedov a večerí
 • kompletný program v itinerári vrátane vstupov a spomenutých aktivít
 • všetky rituály a očistné procedúry v programe
 • všetky transfery a preprava
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • zabezpečenie vstupných formalít
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • Poistenie pre prípad mimoriadnej situácie aj s poistením storna

V cene nie je zahrnuté:

 • niektoré obedy a večere
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne do Denpasaru

  V dopoludňajších hodinách sa stretávame v Bratislave a spoločným transferom sa presúvame na letisko do Viedne, letíme letom s jedným prestupom na Bali do mesta Denpasar.

 • 2

  Prílet na Bali, presun do štýlového ekorezortu

  Na Bali priletíme popoludní na nasledujúci deň vzhľadom na časový posun. Po prílete sa presunieme do lokality Mengwi, ubytujeme sa v typickom balijskom rezorte. Popoludní ostane čas na oddych po dlhom lete a na vyrovnanie sa so zmenou časového pásma. Dáme si spoločnú večeru v miestnej reštaurácii.

 • 3

  Základy kultúry a náboženstva Bali, prvé stretnutie so šamanom

  Po raňajkách sa vyberieme do mestečka Ubud, ktoré preskúmame spolu so sprievodcom. Mesto Ubud je plné umenia. Našou prvou zastávkou bude tradičná dielňa na výrobu batikovaných látok; túto pre indonéziu typickú techniku si budete môcť aj vyskúšať. V ďalšej zaujímavej dielni, ktorú navštívime ,pracujú so zlatom a striebrom majstri šperkári. Obzrieme si aj tradičný balijský dom v dedinke Batuan a práce majstrov rezbárov v dedine Mas. Pútavou zastávkou je posvätný Opičí les plný krotkých, aj keď občas nezbedných makakov. Vsúpime aj na kráľovskú pôdu a prezrieme si nádherne zdobený palác v Ubude. Pokračujeme k jednému z najfotogenickejších miest na ostrove Bali, terasovitým ryžovým poliam Tegalalang. Krátky oddych pri výbornej káve na okraji aktívneho vulkánu Batur s jazerom v krátri. Cestou z vulkánu sa zastavíme na kávovej plantáži, ochutnať tie najlepšie balijské časje a kávu. Poslednou zastávkou nabitého programu je Tampak Siring, miesto s posvätným prameňom Tirta Empul. Po návrate do hotela sa pri večeri prvý krát stretneme s miestnym šamanom a našim hostiteľom.

 • 4

  Prvé stretnutie s balijskou filozofiou

  Dáme si výborné miestne raňajky. Prejdeme sa na miestne trhovisko v Mengwi a nakúpime si potrebné vybavenie na vstup na posvätné miesta Balijčanov. Sarongy, vonné tyčinky a podobne. Prejdeme sa cez ryžové polia. Popoludní sa stretneme so šamanom a absolvujeme čítanie z ruky a analýzu čakier. Medzičasom môžete využiť hotelový bazén, meditovať či ísť na balijskú masáž. Dnešná večera je formou bufetu, zabávať nás budú balijskí tanečníci.

 • 5

  Cibetková káva Luwak a očistný rituál

  Deň začneme rannou jógou so šamanom. Po raňajkách absolvujeme očistný rituál so sprievodcom. Po výbornom obede sa vyberieme na ochutnávku pravej balijskej kávy Luwak na ekofarmu, ktorá cibetky ochraňuje. Po návrate ostane čas na masáž alebo zaplávanie si v bazéne. Po večeri sa s miestnymi pomodlíme v miestnom chráme. Je to nezabudnuteľný spirituálny zážitok.

 • 6

  Cesta k oceánu

  Ranná jóga. Po raňajkách vyrážame na cestu do severného Pemuteranu cez oblasť Belimbing s úžasným výhľadom na ryžové terasy. Obed si dáme po ceste. Po príchode do Taman Sari alebo Amertha sa ubytujeme v hoteli hneď pri oceáne. Ostane čas na relax na pobreží a vo vode. Večera a voľno.  

 • 7

  Ostrov Menjangan, šnorchlovanie, plávanie a vnútorný pokoj

  Dnešné ráno začneme rannou meditáciou a jógou na pláži. Dáme si spoločné raňajky. Vyberieme sa na výlet na ostrov Menjangan, dopoludnie strávime šnorchlovaním a plávaním. Dnešný obed si dáme formou pikniku, je v cene. Popoludní sa vrátime nazad na náš hotel. Relax, spa, voľný čas, prípadne masáž. Pred večerou navštívime chrám Melanting s úžasnou atmosférou. Návrat na hotel a večera formou bufetu.

 • 8

  Tichý deň sám pre seba

  Dnešný deň vyskúšame tichú balijskú meditáciu a deň strávime potichu. Po rannej diskusii sa zahĺbime do vlastných myšlienok a vnútra. Po večeri sa o zážitkoch porozprávame, s energiou zapadajúceho Slnka sa pomodlíme v chráme Ser.

 • 9

  Ceremoniál v oceáne, deň so šamanom

  Jóga na pláži pri východe Slnka. Po raňajkách nás čaká Ceremoniál v oceáne a meditácia pri bazéne. Po obede pokračujeme v aktivitách podľa návrhu miestneho šamana. Po večeri voľno.

 • 10

  Ryžové polia v Jatiluwihu - najkrajšia zelená na svete

  Dnes sa po raňajkách presúvame do stredu ostrova do lokality medzi ryžovými poliami - oblasť je chránená UNESCO - Jatiluwih. Tu sa nachádza aj eko rezort Dasa Vayu, ktorý patrí priamo nášmu šamanovi. Ubytujeme sa v jednoduchých chatkách v rozsiahlej tropickej záhrade. Všetky chaty sú vybavené vlastným sociálnym zariadením s tropickou sprchou aj s teplou vodou. Obed si dáme po ceste. Večera pozostáva z tradičných balijských jedál.

 • 11

  Očistný rituál v rieke v Dasa Vayu

  Po raňajkách a rannej jóge sa stretávame a dozvieme sa balijských očistných rituáloch a bylinkovej očiste. Po obede absolvujeme unikátny nezabudnuteľný očistný rituál v rieke. Večera a nocľah v Dasa Vayu.

 • 12

  Kvetový rituál v Jatiluwihu

  Dopoludnia voľno na preskúmanie oblasti ryžových polí v Jatiluwihu. Celá oblasť je zapísaná v UNESCO. Popoludní absolvujeme rituál tzv. Nového Začiatku. Je to rituál, pri ktorom sa používa množstvo kvetov a posvätná voda. Pri ceremónií sa uvoľnia energie, ktoré môžu akokoľvek blokovať a ovplyvňovať vaše zdravie a aj uvoľní sa aj negatívna karma z minulých životov. Je to nezabudnuteľný zážitok. Po večeri voľno v Dasa Vayu.

 • 13

  Ubud a ekofarma Wow Bali

  Po raňajkách sa odubytujeme a vyrazíme do Ubudu na miestnu ekofarmu Wow Bali. Je to medzinárodná iniciatíva, ktorej cieľom je zachovanie tradičných holistických liečebných metód a predstavuje jeden z najlepších projektov udržateľnosti a trvalého rozvoja v Juhovýchodnej Ázii. Obed si dáme priamo na farme. Neskôr po poludní sa ubytujeme v už nám dobre známom hoteli v Mengwi. Po večeri navštívime spolu s rodinou chrám a absolvujeme večerné zasvätenie.

 • 14

  Alchemy, suveníry, Ubud ako centrum umenia na Bali

  Po raňajkách a rannej jóge sa znova presunieme do centra mestečka Ubud. Dnes bude čas na nákup suvenírov, sprievodca vám ukáže obchodíky a továrničky vlastnené domácimi. Obed si dáme v reštaurácii s rovnakým menom a filozofiou ako naša cestovná kancelária - Alchemy priamo v Ubude. Popoludní voľno na preskúmanie Ubudu. Večer sa vrátime nazad na náš hotel v Mengwi. Večera a voľno.

 • 15

  Voľný deň a rozlúčková večera

  Po rannej meditácii s výhľadom na ryžové polia si dáme raňajky. Ostane čas na rôzne aktivity, čas pri bazéne, zaplávanie si či na výlet do okolia na skútroch - určite odporúčame, samozrejme so sprievodcom. Na spoločnú rozlúčkovú večeru Vás dnes pozýva Alchemy Travel. Po večeri si pozrieme klasickú balijskú tanečnú šou počas Balijského večera.

 • 16

  Let domov do Viedne

  Naša posledná spoločná meditácia v záhrade pri hoteli. Po raňajkách sa presuniene na letisko a letíme domov s jedným prestupom do Viedne. Podľa časov odletov prílet v skorých ranných hodinách na nasledujúci deň.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Bali intenzívne podporujeme miestnych podnikateľov. Bývame v hoteloch vlastnených domácimi. Návštevou na farme WOW Bali v Ubude ponáhame s trvalo udržateľným a zodpovedným cestovným ruchom. Navštevujeme výhradne lokálne reštaurácie a stravovacie zariadenia.
 • Na Bali zámerne v programe vynechávame miesta na ostrove, kde je viac cudzincov ako domácich.