Poznanie aj oddych na ostrove srdečných ľudí

Bali ako domáci (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Objavte to najlepšie zo známeho indonézskeho ostrova Bali. Vďaka bohatej a jedinečnej hinduistickej kultúre je doslova posiaty malebnými chrámami, ukrytými v tropickej džungli.
 • Spoznajte jemné balijské umenie majstrov z mestečka Ubud. Prekvapia vás svojou zručnosťou pri výrobe batikových látok, drevorezieb či strieborných šperkov.
 • Krásy balijskej prírody sa vám poodhalia pri návšteve tajomného Opičieho lesa, pri vodopáde Tegenungan ukrytom uprostred džungle, na malebných ryžových poliach v Tegallalang, na kávových plantážach či na jednej z pláží tohoto ostrova.
 • Návšteva Bali sa neodmysliteľne spája aj s návštevou majestátnych chrámov a svätýň. Navštívime mnohé významné stavby – bývalý kráľovský palác, posvätný prameň Tirta Empul, chrám Besakih na úpätí sopky Agung, vodný chrám Tirta Gangga, svätyňu Ulun Danu na jazere Beratan aj Uluwatu na strmom útese. Okrem nich aj mnohé ďalšie, menšie ale čarovné.
 • Svoje indonézske dobrodružstvo zakončíte oddychom na pláži na juhu ostrova v lokalite Jimbaran.

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Ázia / Indonézia

Bali ako domáci (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Cena

17.11.2021 - 27.11.2021

11 (dni)

1200 €

02.12.2021 - 12.12.2021

11 (dni)

1200 €

30.12.2021 - 09.01.2022

11 (dni)

1400 €

06.01.2022 - 16.01.2022

11 (dni)

1200 €

15.01.2022 - 25.01.2022

11 (dni)

1200 €

09.04.2022 - 19.04.2022

11 (dni)

1400 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne na Bali, vrátane batožiny a všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v komfortných hoteloch a penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • všetka pozemná doprava v rámci zájazdu
 • program uvedený v ponuke vrátane vstupov
 • služby kvalifikovanej sprievodkyne počas poznávacej časti zájazdu (prípadne aj služby miestnych sprievodcov)
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • príplatok za jednolôžkovú izbu orientačne 220 EUR/osoba (V prípade, že cestujete na zájazd ako jednotlivec, ponúkame vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám, prosím, vedieť pri rezervovaní zájazdu.)
 • transfer Bratislava – letisko Schwechat a naspäť – 20 EUR/osoba, jednosmerná cesta 10 EUR/osoba
 • cestovné poistenie – odporúčame v Uniqa

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Stretávame sa v Bratislave a presúvame sa na letisko do Viedne. Prestupný let do mesta Denpasar v Indonézii.

 • 2

  Prílet na Bali

  Prílet do mesta Denpasar, presun do hotela v meste Ubud. Ak nám to čas dovolí, porozhliadneme sa po okolí hotela, prípadne si dáme aj uvítaciu večeru. Ak bude prílet neskorší, nič nezmeškáme, len to preložíme na nasledujúci deň.

 • 3

  Ryžové terasy a posvätný prameň

  Dnes si dáme šancu zmierniť jet-leg a náš program začneme trošku neskôr než bude zvykom v nasledujúce dni. Začneme trhom v Ubude s jeho typickou ázijskou atmosférou. Okrem krásnych suvenírových predmetov si prezrieme aj malú miestnu pražiareň kávy a možno si už teraz kúpime kvalitnú eko kávu. Práve dnes sa dá kúpiť aj lokálne vyrábaná bio kozmetika a podporiť tak miestnych výrobcov. Naobedujeme sa v miestnom “warungu” – malej reštaurácii rodinného charakteru. Neskôr uvidíte, že takto si na živobytie zarába množstvo Balijčanov. Hneď po jedle vyrazíme k vodopádu Tegenungan. Hučiaca masa vody je skutočne pôsobivá a obklopuje ju sýto zelený prales. Je ideálnym miestom na ovlaženie sa v chlandej vode. Po tomto zážitku sa vydáme k ryžovým terasám Tegallalang a potom na organickú farmu, kde ochutnáme možno najlepšie balijské kávy a čaje. Obe tieto miesta sú veľmi fotogenické. Poslednou zastávkou dnešného programu je Tampak Siring, miesto s posvätným prameňom Tirta Empul. Po ňom nás čaká už len návrat na hotel.

 • 4

  Majstri a zákutia umeleckého mesta Ubud

  Čo takto spoznať Ubud trošku ináč ako včera? A síce ako miesto, kde sa umenie aj vyrába, nie len predáva. Začneme ale predsa len v prírode, hneď za rána, kedy je najkrajšia. Sangeh Monkey Forest Sanctuary je jedno veľmi príjemné miesto, plné krotkých, aj keď občas nezbedných makakov. Taký posvätný Opičí les. Prácu drevorezbárov spoznáme v dedinke Mas. To, čo Indonéziu preslávilo po celom svete, spoznáme na našej ďalšej zastávke. Áno, uhádli ste... V tradičnej dielni na výrobu batikovaných látok si túto techniku farbenia budete môcť aj vyskúšať. Na Bali sú však aj šikovní striebrotepci a ich prácu a krásne výtvory (nie len zo striebra) si pozrieme tiež. Deň zakončíme prechádzkou po umeleckom trhu v Sukawati. Tak a teraz už vieme, odkiaľ všetky tie pekné veci pochádzajú. Návrat na hotel a nocľah v Ubude.

 • 5

  Najposvätnejší chrám Besakih

  Smerujeme k chrámu Besakih na svahoch sopky Agung. Je to najväčší, najdôležitejší a najsvätejší hinduistický chrámový komplex na Bali. Predtým, než ho navštívime, pôjdeme k rodine veriacich, spoločne s ktorými si pripravíme “obetinky”, ktoré neskôr v chráme aj použijeme. Všetko nám bude dokonale vysvetlené – ako sa vyrábajú, prečo to tak je, kedy sa používajú… Rovnako nám aj požičajú vhodné oblečenie, aby sme s ostatnými domácimi lepšie splynuli. Po chráme sa nielen prejdeme, ale si aj porozprávame o hinduizme a čaká nás aj malý súkromný obrad. Duchovne nasýtení dožičíme aj našim telám a obed si dáme v jednom z warungov po ceste k ďalšej pamiatke. Tou je Tirta Gangga, bývalý kráľovský palác. Miesto známe aj svojimi vodnými nádržami nádherne zakomponovanými do okolitého prostredia, ktoré kedysi slúžili ako kráľovské kúpele. Pri vode ešte zostaneme, hoci trošku ďalej. Našou poslednou zastávkou bude Candidasa a jej lotosové jazero. Zažiť to tu pri západe slnka je veľkým zážitkom. Potom už len návrat na náš hotel.

 • 6

  Morské špeciality, Indický oceán, chrám na útese a tradičný tanec Kecak

  Dnes sa prvýkrát vydáme na úplný juh ostrova Bali. Najskôr však zastavíme na rybom trhu Kedonganan, známom okrem iného aj množstvom reštaurácií pre turistov, často predražených. My však vieme, kam ísť. Navštívime autentický miestny trh, kde si každý môže vybrať podľa chuti či zvedavosti a náš výber si hneď aj necháme ugrilovať. Tak ako domáci, na vonkajšom grile a s výhľadom na rybárske lodičky hojdajúce sa v prístave. A ani ten prístav si potom nenecháme ujsť. Ak na Bali chcete zažiť aj vody Indického oceána, náš tip je pláž v Jimbarane. Nezabudnite si plavky a pár drobných na kávu, kokosák či pivo v príjemnej plážovej kaviarničke. Záver dňa bude patriť prehliadke jedného zo šiestich “pilierov” Balijského hinduizmu – chrámu Uluwatu. Týči sa 70 metrov nad morom, na kraji útesu, o ktorom sa verí, že je to skamenelé plavidlo bohyne vôd. Pohľad na vlny Indického oceánu rozbíjajúce sa o strmé skaly je priam hypnotický. Západ slnka sfarbí oblohu do sýtych červeno-oranžových farieb a práve vtedy sa začína tanečné predstavenie plné hudby a masiek. Je to slávny balijský tanec Kecak, ktorý rozpráva príbeh indického eposu Rámájana…

 • 7

  Chrám na jazere uprostred hôr

  Po check-oute z hotela nás čaká pozvolný presun na juh ostrova, kde strávime zvyšok našej dovolenky. Ako prvé sa zastavíme pri ryžových terasách v Jatiluwih a prejdeme sa pomedzi ne. Kto spraví najkrajšiu fotku? Postupne budeme prechádzať horami uprostred ostrova, kde sa nakrátko zastavíme na tradičnom trhu v Bedugul. Majú tu množstvo zaujímavého tovaru, napríklad tropického ovocia. Určite nájdeme aj také, aké ste v živote nevideli. Teraz ho aj ochutnáte. Z trhu to už nie je ďaleko k jazeru, na ktorom “pláva” chrám Ulun Danu Beratan. Jeden z najkrajších príkladov architektúry balijského hinduizmu, starý takmer štyristo rokov. Výhľady na okolité zelené kopce sú nemenej uchvacujúce. Prejdeme ešte popri nejednom horskom jazere, pokocháme sa pohľadom na nejednu sopku, kým klesneme k pobrežiu Balijského mora na juhu ostrova. Ubytujeme sa v oblasti Jimbaran, v hoteli pri pláži.

 • 8

  Oddych na pláži

  Oblasť Jimbaran ponúka pekné pláže, príjemné kaviarne a reštaurácie, ale tým aktívnejším aj možnosti športového vyžitia. Sú tu pekné miesta na šnorchlovanie i potápanie, trasy na kratšie či dlhšie treky, plavby s pozorovaním delfínov, požičovne motoriek aj bicyklov. Na hoteli Vám radi pomôžu.

 • 9

  Oddych na pláži

  Oddych alebo aktivity v oblasti Jimbaran.

 • 10

  Odlet z Bali

  Možno ešte posledné kúpanie v mori a potom už transfer na letisko v Denpasare. Následne prestupný let do Viedne.

 • 11

  Prílet do Viedne

  Ranný prílet do Viedne. Po prílete prípadný transport do Bratislavy.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • V Indonézii podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie.
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

V Indonézii s nami určite nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus