Krajina drakov a cisárov s Pavlom Dvořákom

Čína – komplet (2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Zájazd do Číny bol veľmi dobre zorganizovaný, s bohatým programom a možnosťou spoznať miestnu kultúru, ale aj ľudí a ich zvyky. Program bol rozmanitý a aj keď bola potrebná úprava kvôli počasiu, zmena bola zaujímavá. Ubytovanie bolo starostlivo vybrané v rámci jednotlivých lokalít a poskytovalo primerané vybavenie. Sprievodca bol naozaj excelentný. Znalosti, ktoré mal o miestach, kultúre a tradíciách, boli nekonečné. Na cestu Čínou si neviem predstaviť lepšieho sprievodcu ako Pavla Dvořáka.“

Nora (jún/júl 2019)

V roku 2019 sme zájazd zrealizovali 1 x so skupinou 9 osôb. 

 • Zájazd z unikátnej selekcie na slovo vzatého odborníka na Čínu, sinológa Pavla Dvořáka. Počas svojho dlhoročného štúdia a života v Číne nazbieral obrovské množstvo poznatkov a skúseností, ktoré ochotne a pútavo odovzdáva ďalej. Lepšieho sprievodcu na cestu Čínou nenájdete!
 • Pekingské uličky Hutong ukrývajú nespočet malebných zákutí prevoňaných tradičnými čínskymi špecialitami. Navštívte Letný palác, Zakázané mesto, či rozľahlé Námestie Nebeského pokoja. Skúsený sprievodca vás zavedie aj na malebné a menej rušné úseky majestátneho Čínskeho múru.
 • Vyskúšame si najvyšší výťah vo voľnej prírode na svete, nafotíme špicaté vrcholky hôr, ktorých sa v oblasti Zhangjiajie nachádza vyše 3 000. Krvný tlak si zvýšime na sklenených chodníkoch na hore Nebeská brána.
 • Navštívime Ibiškové mestečko Furong. Malá starobylá dedinka, hrdo sa týčiaca na útese a pod ňou tečúci ohromný vodopád, to sa naozaj len tak nevidí. Ohromí aj geologický park milióny rokov starej červenej skaly.
 • Vyskúšame si supermodernú sieť čínskych rýchlovlakov a pôjdeme hľadať zabudnuté drevenicové dediny menšiny Dong. Prisadneme si k domácim ľuďom a vypočujeme si ich rozprávanie o živote v horách.
 • Nevynecháme ani nekonečné ryžové terasy Dračí chrbát, staré až osemsto rokov. Čaká nás aj splav po rieke Li z mesta Guilin do mestečka Yangshuo, ktoré miestni nazývajú aj Rajom na zemi.
 • Prezrieme si najväčšie mesto v Číne. Uvidíme šanghajské staré mesto s klasickými čínskymi záhradami, finančné centrum s najvyššou vyhliadkou na svete, prejdeme sa po promenáde Bund a samozrejme ochutnáme miestnu kuchyňu.

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

 

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Ázia / Čína

Čína – komplet (2020)

Termíny

Trvanie

Cena

01.09.2020 - 16.09.2020

16 (dni)

3000 €

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne, vrátane podpalubnej batožiny a všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v komfortných hoteloch a penziónoch s raňajkami
 • pozemná a letecká doprava v rámci zájazdu v destinácii
 • kompletný program podľa popisu v itinerári vrátane vstupov
 • cestovanie v malej skupine do 10 osôb, ako ste u nás zvyknutí
 • služby expertného slovenského sprievodcu a sinológa Pavla Dvořáka počas celého zájazdu
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok (orientačne približne 200 EUR / osoba)
 • odporúčame cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • víza (60 EUR / osoba)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu orientačne 170 EUR / osoba (v prípade, že cestujete na zájazd ako jednotlivec, ponúkame vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu)
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Európy

  Stretávame sa v Bratislave a presúvame sa na letisko do Viedne. Odlet do čískeho mesta Peking.

 • 2

  Hlavné meto Peking

  Návšteva Číny sa začína prehliadkou hlavného mesta Peking, ktorého pestrá história sa začala odvíjať pred viac než päťtísíc rokmi. Niet divu, že jeho historické štvrte majú prominentné miesto na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas dômyselne naplánovanej prehliadky uvidíte jeho najhodnotnejčie pamiatky, ako Letný palác, či postupne miznúce uličky starého mesta. Ubytovanie v autentickom hoteli uprostred starých úzkych uličiek, zvaných Hutong.

 • 3

  Majestátny Čínsky múr

  Starobylé opevnenie tiahnuce sa naprieč severnou Čínou, kedysi slúžilo na obranu pred vpádmi mongolských kmeňov. Dnes je obľúbeným cieľom turistov. Vďaka skúsenému sprievodcovi sa však dostanete aj na miesta, kam vkročí len málokto. Objavovanie tejto ikonickej stavby zaberie takmer celý deň. Jeho delikátnym spestrením však bude napríklad aj ochutnávka svetoznámej pekingskej kačky s fakultatívnym výkladom. Ubytovanie opäť v meste Peking.

 • 4

  Nebeský pokoj pred bránami Zakázaného mesta

  Opäť sa vydáme do ulíc rušného centra Pekingu. Dnešným cieľom sú jeho možno najznámejšie lokality. Prejdite sa po Námestí Nebeského pokoja, ktoré je tak rozľahlé, že by sa naň mestil celý Vatikánsky štát. Námestie doslova dýcha históriou, veď práve na ňom niekdajší vodca Mao Ce-tung vyhlásil Čínsku ľudovú republiku a bolo svedkom masívnych demonštrácií počas Kultúrnej revolúcie. Na jeho severnom konci sa nachádza tajomné Zakázané mesto, ktoré takmer päť storočí slúžilo ako sídlo cisára, jeho rodiny a najbližších spolupracovníkov. Dnes je sprístupnené verejnosti ako jedinečné múzeum plné vzácnych artefaktov. Popoludní prelet do mesta Zhangjiajie.

 • 5

  Sklenené chodníky hory Tianmenshan

  V Zhangjiajie sa nachádza majestátna hora Tianmen, ktorá ponúka netradičné a skutočne adrenalínové dobrodružstvo. Naberte odvahu a prejdite sa po sklenených chodníkoch - so stovkami metrov hlbokou priepasťou roztvorenou priamo pod vašimi nohami!

 • 6

  Výstup do parku skalných stĺpov

  Špicaté vrcholky hôr krajiny Zhangjiajie, sú nepochybne jednou z najznámejších a najmalebnejších scenérií Číny. Nachádza sa ich tam viac než tritisíc a sú skvelým námetom na jedinečné fotografie. Na vrchol vedie najvyšší vonkajší výťah na svete - Výťah stovky drakov (ako sa v doslovnom preklade nazýva), vás vyvezie do ohromujúcej výšky 326 metrov.

 • 7

  Ibištekové mestečko Furong

  Ranný letecký presun na juh. Ak hľadáte miesto, kam ešte neprišla komercia, no napriek tomu má príjemné reštaurácie, pohodlný historický hotel a jednu kaviarničku, je Ibiškové mestečko Furong tou najlepšou zastávkou. Malá starobylá usadlosť, hrdo sa pýšiaca na útese a pod ňou tečúci ohromný vodopád - pohľad na túto nádheru vám vyrazí dych!

 • 8

  Mesto Fénixov

  Z Ibiškového mestečka prejdeme cez geologický park, vytvorený z milióny rokov starej červenej skaly, až do Mesta fénixov. Nebudeme sa nikam ponáhľať - celý večer a ďalšie dopoludnie máte voľno a teda aj dostatok času na preskúmanie tohto nádherného starobylého mesta, tiahnuceho sa popri rieke.

 • 9

  Dedinky ľudí z etnika Dong

  Dnes si vyskúšame supermodernú sieť čínskych rýchlovlakov, presunieme sa však do sveta, ktorý je ich priamym kontrastom. Uprostred čajových hôr pôjdeme hľadať zabudnuté drevenicové dediny menšiny Dong. Ich dediny sú známe prekrásne zdobenými bubnovými vežami. Každá z nich je vždy spoločná pre jednu dedinu a svoju vlastnú vežu má tiež každý rodinný klan.

 • 10

  Život v tradičnej dedine

  Prisadneme si k domácim obyvateľom a vypočujeme si ich rozprávanie o živote v horách. Ich život vôbec nie je ľahký, no nesťažujú sa. Dokonale si privykli na drsné podmienky a aj každodenné povinnosti, ktoré nám zrejme pripadajú náročné a únavné, zvládajú s ľahkosťou a širokým úsmevom.

 • 11

  Prechádzka po Dračom chrbte

  Nekonečné ryžové terasy Dračí chrbát sú staré až osemsto rokov. Tu žije menšina Yao, ktorá je známa naozaj netradičným zvykom - tamojšie ženy si totiž vlasy strihajú len jedenkrát za život! Svoju korunu krásy tak nosia celý život takmer nedotknutú a nádherné vlasy im siahajú až po členky.

 • 12

  Plavba po rieke Li

  Čaká nás splav po rieke Li z mesta Guilin do mestečka Yangshuo. Rieka Li sa tiahne uprostred čínskych kopčekov, ktoré sú typické pre oblasť Guilinu a Yangshuo. Číňania zaslúžene nazývajú Yangshuo nebom na zemi.

 • 13

  Bicyklový výlet po homoľovitej krajine

  Scenériu malebných kopčekov, cez ktoré sa vinú rieky Li a Yulong, dokresľujú nádherné ryžové a iné polia. Ubytovaní nebudeme v žiadnom obyčajnom hoteli, ale v nádherných historických stavbách v pokojnej dedinke pri rieke Yulong, priamo uprostred homoľovitej krajiny. Okolie budeme spoločne objavovať na bicykloch, ktoré sú pre Čínu naozaj typické.

 • 14

  Čas na nákupy a návrat do mesta Šanghaj

  Predpoludním ešte stihneme nakúpiť zopár posledných suvenírov v oblasti Yangshuo a potom sa už presunieme na letisko. Vraciame sa do mesta Šanghaj, kde strávime noc.

 • 15

  Posledný deň v meste Šanghaj

  Šanghaj je domovom viac než 24 miliónov ľudí a je dôležitým obchodným centrom krajiny. Ponúka však aj množstvo zaujímavých atrakcií. Kontrasty tohto veľkomesta si užijete počas návštevy starobylého centra s tradičnými čínskymi záhradami, aj v modernom a pulzujúcom finančnom centre. Jeho súčasťou je aj mrakodrap s najvyššou vyhliadkou na svete - z dychberúceho 118. poschodia. Samostatnou kapitolou je delikátna miestna kuchyňa. Čas na krátky voľný program s možnosťou nákupov. Následne presun na letisko a medzinárodný prestupný let do Európy.

 • 16

  Prílet do Európy

  Po prílete do Viedne, transport do Bratislavy a ďalej na Slovensko.

Fotogaléria