Fundovaný pohľad do sopečných kotlov

Filipíny (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Expedícia Vás zavedie na tri filipínske sopky, ale aj k ďalším jedinečným prírodným úkazom. Prevedie Vás nimi skúsený geológ a cestovateľ Ron, vďaka ktorému sa zaručene vrátite nie len s množstvom zážitkov a spomienok, ale aj s novými vedomosťami o pestrosti našej planéty.
 • Vystúpte na jednu z najničivejších sopiek sveta, majestátny stratovulkán Pinatubo, zdolajte aj takmer dokonalý kužeľ sopky Mayon a cestou z vrcholu vulkánu Hibok Hibok načerpajte odborné poznatky vo vulkanickom výskumnom centre.
 • Objavte jedinečné geologické útvary, ako napríklad slávne Čokoládové vrchy na ostrove Bohol, prastaré vápencové jaskyne s pravekými kresbami, či na zoznam UNESCO zaradenú Podzemnú rieku.
 • Fascinujúce zážitky sa na Filipínach ukrývajú aj pod morskou hladinou, či už v podobe zdanlivo nekonečných koralových útesov, alebo zatopeného cintorína na ostrove Camiguin.
 • Neodmysliteľnou účasťou objavovania tropického raja sú aj pieskové pláže Alona, Anda, Biela piesčina pri ostrove Camingun, či nespočetné prímorské zákutia v oblasti El Nido.

Na tomto zájazde:

Investujeme peniaze lokálne

Šetríme elektrickú energiu

Chránime miestnu faunu a flóru

Chránime miestnu kultúru

Ázia / Filipíny

Filipíny (2019)


Expedícia

Náročnosť


22

Trvanie


2200 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • Spiatočná letenka z Viedne do Manily a späť, vrátane všetkých poplatkov, táx a batožiny
 • Všetky prelety vrátane poplatkov a táx a batožiny z Manily do Legazpi, Legazpi do Cebu, Cebu do Puerto Princesa a z Puerto Princesa do Manila.
 • Ubytovanie v hoteloch, apartmánoch a penziónoch vlastnených domácimi, vrátane raňajok
 • Raňajky a niektoré večere
 • Preprava, všetky vstupy a transfery v destinácii
 • Služby slovenského sprievodcu Rona Hangáča a miestnych sprievodcov
 • Spoľahlivé poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa

Dôležité informácie: 

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Filipín vstúpiť bez víz, ak ich pobyt neprekročí 30 dní. Potrebujú platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate a dve prázdne strany).

V cene nie je zahrnuté:

 • Individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • Individuálne cestovné poistenie, odporúčame v poisťovni Uniqa
 • Obedy a niektoré večere

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne do Manily

  Odlet do Manily, hlavného mesta Filipín.

 • 2

  Manila

  Prílet v dopoludňajších hodinách, transfer na hotel. Expedícia, ako je táto, si vyžaduje trochu prípravy aj priamo na mieste. Popri dopĺňaní zásob a potrebného vybavenia však iste ostane čas aj na oboznámenie sa s miestnym životom a návštevu niektorých pamiatok. Či už tých sakrálnych, ako Manilská katedrála, či kostol Svätého Augustína, alebo svetských, ako pevnosť Santiago, či koloniálne múzeum Casa Manila.

 • 3

  Sopka Pinatubo

  Prvé skutočné filipínske dobrodružstvo Vás zavedie na sopku Pinatubo severo-západne od Manily. Stále aktívny stratovulkán sa naposledy prebudil v roku 1991 a jeho erupcia sa do histórie dvadsiateho storočia zapísala ako druhá najsilnejšia. Treba si privstať, výlet sa začína už o tretej hodine rannej. Pod vrchol Vás odvezie džíp a krátka pešia túra Vás zavedie cez lávové prúdy a lahary až ku jazeru, ktoré je zaplaeným krátrom. Na zostupe možno navštíviť sopečné kúpele s horúcim sopečným popolom a masážou.

 • 4

  Legazpi

  Tento deň je vyhradený v prvom rade na presun. Konkrétne na juh ostrova Luzon, do prímorského mestečka Legazpi. Leží na úpätí ďalšej slávnej filipínskej sopky, takmer dokonalého kužeľa stratovulkánu Mayon, ktorý je na zozname prírodného dedičstva UNESCO.

 • 5

  Sopka Mayon

  Masív vulkánu Mayon leží za hranicami rovnomenného národného parku a týči sa do výšky takmer dvetisíc päťsto metrov. Do jeho strmých svahov Vás môže vyviezť štvorkolka, kondične zdatnejší môžu podniknúť náročnejší peší výstup až na okraj krátera, z ktorého možno obdivovať svetelné divadlo bublajúcej magmy.

 • 6

  Okolie sopky Mayon

  Na druhý deň dobrodružstva pod sopkou Mayon navštívte ruiny Cagsawa. Niekdajší františkánsky kostol toho zažil veľa, postavený bol na sklonku 16. storočia, no neustál nájazdy holandských pirátov. Františkánskym mníchom sa síce podarilo kostol opätovne postaviť, no ich snahu zmarila erupcia sopky Mayon a chrám definitívne pochovala. Cestou k ruinám si vychutnajte pohľad na kužeľ vulkánu z populárneho výhľadu Skyline view deck. Večer Vás čaká transport na letisko a presun do mesta Cebu - druhého najvačšieho mesta Filipín a v koloniálnych dobách hlavného obchodného centra krajiny.

 • 7

  Tagbilaran

  Z mesta Cebu do mesta Tagbilaran na susednom ostrove Bohol premáva trajekt. Ostrov sa stane na najbližších pár dní Vašim domovom. Deň je vyčlenený v prvom rade na presun.

 • 8

  Pláž Alona

  Po náročnom týždni plnom cestovania a výstupov na vysoké sopky je načase dopriať si aj trochu oddychu. Ostrov Bohol ponúka všetko, čo na pasívny oddych treba - biele pláže, koralové útesy plné podmorského života, aj tieň pod korunami paliem.

 • 9

  Bohol

  Oddychovať na ostrove Bohol sa dá aj aktívne a rozhodne má zvedavým návštevníkom čo ponúknuť. Jeho vnútrozemie je preslávené zaujímavým geologickým fenoménom - Čokoládovými vrchmi, ktoré pôsobia ako obrie kopčeky zmrzliny vyčnievajúce z hustej džungle. Bohol je okrem toho domovom Okáľa filipínskeho (Philippine Tarsier), jedného z najmenších primátov na svete. A nezaostávajú ani ľudskou rukou vytvorené zaujímavosti - či už starobylé kostoly, originálne bambusové mosty ponad rieku Loboc, plávajúce reštaurácie, alebo adrenalínové atrakcie v prírode.

 • 10

  Bohol

  Ďalší deň na ostrove Bohol sa dá stráviť napríklad na vode. Ak budete mať šťastie, z rybárskej loďky uvidíte aj niektoré z výnimočných zvierat obývajúcich miestne vody, či už vo vlnách šantiace delfíny, húfy pestrofarebných rýb medzi koralmi, alebo pokojne sa pasúce majestátne morské korytnačky.

 • 11

  Pláž Anda

  Presun na opačnú stranu ostrova, do pobrežnej oblasti Anda. Ubytovanie v hoteli a západ slnka na pláži.

 • 12

  Anda

  Dnes opäť oceníte, že na čele expedície stojí skúsený geológ. V oblasti Anda sa totiž nachádza hneď niekoľko zaujímavých fenoménov. Pozor aby ste nezobudili driemajúce netopiere vo vápencových jaskyniach ostrova Lamanok. Ukrývajú sa v nich totiž jedinečné dôkazy o prastarej histórii ľudí v tejto oblasti - hematitové petroglyfy, teda obrázky a symboly vyryté a namaľované holými rukami pradávnych obyvateľov priamo do skalných stien. Popoludní si môžte dopriať kúpeľ, alebo skočiť hlavičku do tyrkysovej vody miestnych krasových jaskýň a závrtov.

 • 13

  Camiguin

  Presun minivanom do mesta Jagna a plavba trajektom na ostrov Camiguin, známy tiež ako Ostrov siedmych sopiek. Ubytovanie v miestnom hoteli.

 • 14

  Camiguin

  Prejdite sa akoby po hladine mora, umožní Vám to návšteva známej Bielej piesčiny neďaleko pobrežia. Pod hladinou mora pri ostrove Camiguin sa ukrýva hneď niekoľko tajomstiev, potápali ste sa už napríklad niekedy na cintoríne? Máte totiž jedinečnú možnosť. Väčšinu náhrobných kameňov či pomníkov síce už pred desiatkami rokov pohltili koraly, no len preto, aby na nich mohol rozkvitnúť nový, pestrofarebný podmorský život.

 • 15

  Sopka Hibok Hibok

  Po pár dňoch na hladine a pod ňou je načase opäť vystúpiť do výšok. Nad ostrovom Camiguin sa týči ďalšia z nespočetných filipínskych sopiek, Hibok Hibok. Vulkán vytvoril okrem trojice kráterov aj šesť horúcich minerálnych prameňov a množstvo vodopádov. Sopka je naďalej aktívna a o pestrej histórii jej erupcií Vám podrobne porozprávajú vo Filipínskom vulkanologicko-seizmologickom inštitúte, ktorý leží na jej úpätí.

 • 16

  Puerto Princesa

  Z neveľkého ostrova Camiguin sa presuňte na samý západ krajiny, na ostrov Palawan. Do jeho metropoly, mesta Puerto Princesa, sa dostanete letecky s prestupom v Cebu.

 • 17

  Podzemná rieka

  Ak sa po dvoch týždňoch tropických horúčav máte chuť na chvíľu schladiť, len ťažko by ste našli vhodnejšie a najmä fascinujúcejšie miesto ako je Podzemná rieka na ostrove Palawan. Nasadnite do vratkého člna, počas dnešnej plavby vystriedate tyrkysové vody morského pobrežia za temné hlbiny jaskyne. Jej magickú, tisícročia starú výzdobu a majestátne priestory vysokých dómov Vám poodhalí úzky lúč svetla z čelovej lampy. Nad zachovaním tohto jedinečného prírodného bohatstva už prebralo záštitu aj UNESCO. Po chutnom obede nasleduje presun na sever ostrova, do známej oblasti El Nido.

 • 18

  El Nido

  Prvý deň v oblasti El Nido je voľný - môžete ho využiť napríklad na oddych na pláži, tých je v okolí nespočet.

 • 19

  El Nido

  Krásu ako z pohľadnice ponúkajú aj okolité ostrovy a ostrovčeky. Ideálne je preto nalodiť sa na neveľký rybársky čln a vybrať sa objavovať ich zákutia ukryté nad aj pod hladinou. Oblasť je mimoriadne bohatá na bizardné vápencové útesy, labirinty, lagúny, skryté pláže ako aj koraly a podmorskú faunu, nezabudnite preto do člna vhodiť aj šnorchlovacie okuliare, plutvy a vodotesný fotoaparát, či kameru.

 • 20

  El Nido

  Krásnych zákutí nad hladinou aj pod ňou je na súostroví Bacuit viac ako dosť, môžte si doprajte si preto ďalší celodenný výlet loďkou, počas ktorého Vám posádka pripraví chutné menu z rýb, morských plodov a ovocia.

 • 21

  Manila

  Vaša filipínska expedícia sa pomaly, ale iste blíži ku koncu. Na letisko v meste Puerto Princesa Vás odvezie mikrobus, následne letecký návrat do mesta Manila, hlavného mesta Filipín. Možno ostane čas aj na návštevu Mall of Asia - jedného z najväčších nákupných stretdísk v Ázii - je ideálnym miestom na nákup posledných suvenírov.

 • 22

  Odlet z Manily do Viedne

  Presun na letisko a návrat do Európy.

Fotogaléria

Čím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


Na tomto zájazde určite nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus

Konzultácia s expertom