Zážitkový zájazd do zimnej prírody, psi husky, priateľskí domáci a polárna žiara

Fínska zima (2018 / 2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Zažijeme jedno z najlepších miest na pozorovanie nočnej oblohy bez akéhokoľvek obmedzenia a perfektnej viditeľnosti pri meste Ivalo, neopakovateľný zážitok v podobe pozorovania polárnej žiary.
 • Vo fínskom Laponsku má táto dovolenka nádhernú základňu v klasickom drevenom kempe pri rieke v oblasti Ivalo vo vykurovaných drevených tradičných fínskych chatkách a apartmánoch (Ivalo River Camping) vlastnenom miestnou komunitou.
 • Dni si spestríme v originálnej fínskej saune, večerou pod hviezdami v tradičnej drevenej kote s atmosférou praskajúceho dreva, ale napríklad aj športovými aktivitami v cene. Bežecké lyžovanie cez nedotknutú prírodu Laponska, stretnutie s miestnym pastierom sobov, husky záprahy a iné zaujímavosti v blízkosti miesta, kde budeme ubytovaní. Sauna a psie záprahy v cene!
 • Unikátny zájazd, aký Vám nikto iný neponúkne. Maximálna skupina 10 osôb.

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Európa / Fínsko

Fínska zima (2018 / 2019)


Comfort

Náročnosť


5

Trvanie

od: 1100 €
do: 1350 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne cez Helsinki do Ivalo vrátane letiskových poplatkov a batožiny
 • ubytovanie v Ivalo River Camping and Huts – v klasických fínskych jednoduchých drevených vykurovaných chatkách
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • návšteva tradičnej fínskej sauny a jazda na psích záprahoch v cene zájazdu
 • všetky transfery a program v ponuke
 • chutné raňajky a bohaté tradičné večere
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:

 • obedy (rôzne možnosti stravovania)
 • individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • bežkovanie a športové aktivity
 • individuálne cestovné poistenie, odporúčame v poisťovni Uniqa

Itinerár zájazdu

 • 1

  Viedeň - Ivalo

  Let z Viedne. Po prílete na miestne letisko v Ivalo na severe Fínska sa spoločne presunieme do hotela. Vzhľadom na neskorý večerný príchod máme hneď veľkú príležitosť na pozorovanie polárnej žiary. Nocľah.

 • 2

  Lemmenjoki, zimný rybolov, polárna žiara, snežnice

  Dnes budeme mať príležitosť preskúmať nekonečnú a nedotknutú divočinu počas celého dňa aj noci. Hneď po raňajkách smeruje naša cesta do Lemmenjoki - tradičnej Sámi (laponskej) komunity, kde si vyskúšame jednu z najobľúbenejších miestnych zábav - zimný rybolov. Absolvujeme aj prehliadku mestečka Ivalo. Večera je dnes zahrnutá v cene. Po večeri sa opäť vydáme na pozorovanie polárnej žiary. Mnohí sprievodcovia, ktorí nás budú viesť, sú mimoriadne talentovaní a vášniví fotografi tejto neskutočnej krásnej prírodnej scény. Počas prezentácie budeme môcť vidieť niektoré z ich nádherných obrázkov spolu s informáciami o vede a mýtoch polárnej žiary. Vďaka svojim skúsenostiam nám vedia poskytnúť správne tipy pri našom fotografovaní. V druhej časti programu si nasadíme snežnice a spolu so sprievodcom sa vyberieme na miesta, z ktorých je možné polárnu žiaru zachytiť najlepšie, a to nie len našimi fotoaparátmi. Nocľah.

 • 3

  Stretnutie s pastierom sobov, jazda na snežných skútroch

  Dnes sa dozvieme od miestneho pastiera aký mimoriadny význam majú v komunite soby. Po raňajkách sa vyberieme do farmy pastierov, odkiaľ sa skútrami presunieme do tradičného laponského lesa. Okolo nás bude krásna nedotknutá divočina, na dosah ruky. Náš sprievodca svojím tradičným spôsobom naláka sobov na jedlo a my budeme mať tak možnosť stretnúť, nakŕmiť a vyfotiť sa, s týmto jedinečným zvieraťom, ktorého mlieko je považované za najbohatšie a najvýživnejšie zo všetkých cicavcov na Zemi. Pastier potom zapáli oheň, pri ktorom nám ponúkne teplé nápoje a občerstvenie a odpovie na akékoľvek otázky, ohľadne ich spôsobu života či týchto unikátnych zvierat. Popoludnie strávime podľa svojho želania. K dispozícii na hoteli budú samozrejme snežnice, sane či bežky, ak by sme si chceli nezávisle preskúmať okolité miesta. Pre tých, ktorí chcú leňošiť a vychutnávať si oddych s knižkou v ruke a v teple, je nachystaná originálna fínska sauna. Po malom odpočinku a chutnej večeri na nás čaká ešte jeden skvelý výlet na snežných skútroch, po „safari“ arktickej noci. Skútre nám zabezpečia maximálny komfort a mobilitu pri pozorovaní potenciálnej Aurory – polárnej žiary. Jazda na skútroch počas noci a pod oblohou plnou hviezd, je neopísateľný a nezabudnuteľný zážitok. Nocľah.

 • 4

  Farma psov Husky, múzeum Sámi Siida, polárna žiara

  Farma psov husky, Múzeum Sámi Siida spolu s Aurora Borealis sú jedným z hlavných programov pre väčšinu návštevníkov Laponska. Po raňajkách sa vyberieme na návštevu Husky farmy, kde sa stretneme s nadšenými modrookými psíkmi v ich takmer prirodzenom prostredí. Potom ako absolvujeme základnú inštruktáž o bezpečnosti, vyrazíme so „svojím husky tímom“ do laponskej prírody (asi na tri hodiny). Po našom husky dobrodružstve, sa zastavíme v dedinke Inari, kde si dáme obed, po ktorom navštívime ešte národné múzeum Sámi Siida. Nádherné exponáty, expozície a prezentácie ponúkajú prehľad o kultúre a živote Sámi v tomto regióne, v minulosti, ale aj v súčasnosti. Večer sa s Ivalo rozlúčime naozaj originálne. Čaká nás večera pripravená na otvorenom ohni v jednom z tradičných hotelových kota – drevených altánov, pri jazere s pozorovaním jedinečných severských svetiel. Nocľah.

 • 5

  Ivalo - Viedeň

  Po raňajkách sa rozlúčime s ubytovaním a domácimi a transferom odvezieme na letisko v Ivalo. Odlet domov do Viedne, transfer do Bratislavy.

Fotogaléria

Konzultácia s expertom