Francúzsky vidiek v tropickom Karibiku

Francúzska Guyana, Surinam, Guiana a ostrov Martinique (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Neprebádané krajiny Guiana, Surinam a Francúzska Guyana, divoká džungľa, skryté vodopády, domorodci v dedinách a prekvapivá zmes kultúr.
 • Prejdeme sa cez bujný prales a navštívime vodopády Kaieteur v Guyane – sú to jedny z najsilnejších vodopádov na svete schované hlboko v džungli.
 • Prekonáme vysutý most nad korunami stromov, savanu, tiež aj surealistické pieskovcové planiny.
 • Uvidíme unikátne ekosystém v regióne so slabou infraštruktúrou.
 • Trekujeme okolo riek, plavíme sa v lodiach.
 • Vzhľadom na prekonané vzdialenosti sa presúvame po cestách, motorizovaným kanoe, po vlastných a dokonca aj malým lietadlom.
 • Tento zájazd je zaručeným zážitkom na celý život. Ukončíme ho pobytom na pláži Le Salines (jedna z najkrajších pláží sveta) na ostrove Martinique. 
 • Cestujeme v malej skupine do 10 osôb ako je to u nás zvykom.
 • Tento náš unikátny zájazd je viac expedíciou ako tradičnou dovolenkou, cestujete však s kvalifikovaným slovenským sprievodcom a doprovod nám robia miestni sprievodcovia.

Južná Amerika / Francúzska Guyana,Guyana,Martinik,Surinam

Francúzska Guyana, Surinam, Guiana a ostrov Martinique (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

18.10.2019 - 01.11.2019

15 (dni)

2650 €
3200 €

25.04.2020 - 09.05.2020

15 (dni)

2790 €

V cene je zahrnuté:

 • letenky Viedeň – Rio de Janeiro – Boa Vista, Cayenne – Martinique, Martinique – Viedeň vrátane všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v 4* a 5* hoteloch
 • plná penzia vrátane nápojov na ostrove Martinique
 • všetka doprava podľa itinerára vrátane všetkých transferov a leteckých preletov
 • všetky výlety v ponuke
 • služby expertného sprievodcu Alchemy Travel a miestnych sprievodcov
 • cestovné poistnenie v Uniqa
 • poistenie CK pre prípad insolventnosti
 • sprievodca Alchemy Travel na Martinique

V cene nie je zahrnuté:

 • víza
 • stravovanie okrem raňajok
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu

Itinerár zájazdu

 • 1

  Cez Brazíliu do Guyany

  Neprebádané krajiny Guiana, Surinam a Francúzska Guyana, divoká džungľa, skryté vodopády, domorodci v dedinách a prekvapivá zmes kultúr. Prestupným letom letíme cez Rio de Janeiro do mesta v severnej Brazílii - Boa Vista. Hraničné mesto malo v roku 1975 len 55 000 oobyvateľov, dnes má vyše štvrť milióna. Je bránou do Guyany. Do hotela prídeme okolo pol noci. Noc strávime v Boa Vista.

 • 2

  Jaguáre a množstvo inej zveri v Guyane.

  Po raňajkách nasadáme do autobusu a vydáme sa na cestu do Guyany. Ideme cez novo postavený most (2009) cez rieku Takutu. V Brazílii sa jazdí napravo a v Guyane naľavo, zmena smeru jazdy na moste je celkom zaujímavý zážitok. Pokračujeme na sever do Iwokrama, zastavujeme sa na rôznych miestach v pralese. Zaručene uvidíme množstvo živej zveri, je veľká šanca vidieť napríklad aj jaguára. Ubytovanie máme zabezpečené v chatách v oblasti Atta. Objavujeme poklady pralesa.

 • 3

  Medzi savanou a hustým lesom

  Smerujeme do oblasti Annai. Prašné cesty cez oblasť priamo v strede medzi savanou a lesnou rezerváciou Iwokrama. Dedina Annai je zmesou domov postavených z tehál, vosku a hliny, zakrytými strechami z palmových listov. Medzi domami niesú žiadne cesty, len akési vychodené chodníčky - aj medzi školou, kostolom, obchodom. Ubytovanie máme v miestnej lodge - Rockview. Spíme tu 2 noci, budeme mať dostatok času spoznať miestnych a okolie. Navštívime miestnu školu.

 • 4

  Druhý deň v oblate Annai

  Smerujeme do oblasti Annai. Prašné cesty cez oblasť priamo v strede medzi savanou a lesnou rezerváciou Iwokrama. Dedina Annai je zmesou domov postavených z tehál, vosku a hliny, zakrytými strechami z palmových listov. Medzi domami niesú žiadne cesty, len akési vychodené chodníčky - aj medzi školou, kostolom, obchodom. Ubytovanie máme v miestnej lodge - Rockview. Spíme tu 2 noci, budeme mať dostatok času spoznať miestnych a okolie. Navštívime miestnu školu.

 • 5

  Hlavné mesto Georgetown, unikátne spojenie kultúrnych dedičstviev

  Malým lietadlom letíme na sever do hlavného mesta Georgetown. Počas 18teho a 19teho storočia prišlo k výmene Guyayán medzi Európskymi námornými silami. V meste zažijeme unikátne spojenie kultúrnych dedičstiev - Africké a Ázijské korene, zmiešané s miestnou wai wai kultúrou Amerindinánov z juhu. V architektúre zažijeme spojenie holandského a koloniálneho Brazílskeho vplyvu. Je tu toho k videniu naozaj veľa: trh Stabroek na brehu rieky, pulzujúci a chaotický, množstvo vtáctva, a napríklad aj legendárne kriketové ihrisko Bourda. Nocľah v Georgetowne.

 • 6

  Let k skrytým vodopádom Kaieteur a výstup k magicxkej rieke Potaro

  Let k skrytým vodopádom Kaieteur trvá približne hodinu - 10 minút cez poľnohospodársku oblasť a zvyšok letu nad tropickým pralesom - a potom pristátie na úzku pristávaciu dráhu. Pilot najskôr preletí nad magickou riekou Potaro a potom zosadne. Na mieste nie je žiadna turistická infraštruktúra. Len 3 drevené domy, z ktorých jeden slúži okrem iného aj ako letisková hala. Po pristátí sa vydáme po ceste skalnatým lesom cez niekoľko vyhliadok až k tej hlavnej. Cestou nás budú sprevádzať mikroskopické žaby a uvidíme aj gigantické bromélie. Prvá vyhliadka je vo výške približne 200 metrov. Burácajúca hnedá voda padá do hĺbky hneď vedľa nás. Na tretej vyhliadke sa môžete po bruchu priplaziť hneď ku prúdu, ktorý voľne padá 226 metrov dolu do kaňonu. Po tomto zážitku sa vrátime nazad k nášmu lietadlu a letíme späť do Georgetown. Prenocujeme v Georgetown.

 • 7

  Paramaribo v Suriname

  Dnes sa autobusom a trajektom vydáme do Surinamu, do mesta Paramaribo. Cesta z Georgetownu vedie po brehu rieky Corentyne, ktorá je prirodzenou hranicou medzi Surinamom a Guyanou, región s cukrovou trstinou a ryžovými plantážami, zavlažovacie kanály tu postavali Holanďania, aby priviedli vodu do nížiny a sprístupnili cesty k cukrovej trstine. Trajektom prekonáme rieku a ocitneme sa v novom kontrastnom svete mesta Paramaribo. Surinam bol holandskou kolóniou - adoptoval si holandský jazyk, architektúru a tiež je akýmsi kotlom viacerých kultúr. Tisíce otrokov sem boli poslaní za prácou na plantážach z holandskej východnej Indie - priniesli so sebou Indonézsku kuchyňu a tiež aj náboženstvo - mešity sú to celkom bežné a najväčšia je priamo v Pararimbo - a uvidíme ju hneď vedľa synagógy. Nocľah v Pararimbo.

 • 8

  Národný park Brownsberg a rieka Crommewijne

  Ráno odchádzame na prehliadku Surinamu a rieky Crommewijne a do národného parku Brownsberg. Uvidíme miestne morské vtáky a navštívime plantáž a mestské múzeum v Novom Amsterdame. Západ Slnka zažijeme počas podvečernej plavby. Nocľah v Pararimbo.

 • 9

  Európska Únia v meste Kourou, vesmírny program Ariane

  Autobusom smerujeme do Albina, a k ďalšiemu prechodu cez rieku - Caroni. Plavíme sa po rieke na motorovom kanoe a zastavíme sa na St Laurent vo Francúzskej Guiane - v minulosti prijímacej stanici notoricky známej svojou krutosťou k otrokom. Postupne sa dostaneme do mesta Kourou. Guiana je pričlenenou krajinou Francúzska a teda aj Európskej Únie. Majú zastúpenie v parlamente, používajú Euro ako menu, obyvatelia sú členmi EÚ a sú krytí pod plnou ochranou Francúzskych pracovných zákonov. Je tu draho - všetko sa sem vozí z Francúzska. V Kourou žije niekoľko špičkových Francúzskych vedcov a astrofyzikov, nakoľko mesto je domovom vesmírneho programu Ariane.

 • 10

  Ostrovy spásy

  Vyberieme sa na celodenný výlet do bývalej trestaneckej kolónie na ostrovoch Iles du Salut (Ostrovy spásy). Súostrovie sa nachádza približne hodinu cesty v Karibiku a pozostáva z troch ostrovov: Kráľovský ostrov Ile Royale, Ostrov Sv. Jozefa Ile St Joseph a Diabolský ostrov. Väzenské cely, kancelárie strážcov a administratívne priestory boli zmenené na izby a reštauráciu, navyše je na mieste aj malé, ale fascinujúce múzeum, ktoré pripomína dramatické udalosti na tomto dnes veľmi pokojnom mieste. Uvidíme aj malý kostol, pozostatky nemocnice a cintorín s pamätníkom personálu väznice.

 • 11

  Cayenne a eklektická zmes štýlov

  Dnes ráno po raňajkách ideme na exkurziu do Centre Spatial (Vesmírne centrum), kde nájdeme fascinujúce múzeum, a ak bude šťastie na našej strane, dostaneme sa aj na túru priamo dnu. Po miestnych cestách potom pokračujeme do mesta Cayenne, hlavného mesta Francúzskej Guiany. Dnes predstavuje zmes architektonických štýlov, niektoré sú v štýle belle époque a krásne, iné sú rozpadajúce sa a tak trocha emotívne. Mesto je skvelou destináciou, kde stráviť deň - popíjaním drinku v koloniálnom bare na námestí Place des Palmistes alebo návštevou rušného trhu a prehliadkou pozostatkov po miestnej pevnosti s výhľadom na mesto. Nocľah v Cayenne.

 • 12

  Let za oddychom na ostrov Martinique na pláž Les Salines

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a letíme na francúzsky ostrov Martinique, kde strávime celé tri noci v krásnom hoteli pri pláži Le Salines, ktorá je právom považovaná za jednu z najkrajších pláží sveta.

 • 13

  Oddych na plážach ostrova Martinique, možnosť ochutnávky miestneho rumu Le Mauny.

 • 14

  Oddych na plážach ostrova Martinique, možnosť ochutnávky miestneho rumu Le Mauny.

  Posledný drink v Le Salines pred letom domov. Presunieme sa na letisko a letom cez Paríž letíme cez noc do Viedne.

 • 15

  Prílet domov a transfer na Slovensko

  Prílet do Viedne a transfer do Bratislavy

Fotogaléria