Plná penzia a komfortný poznávací okruh aj s oddychom na pláži

Grécko – to najlepšie (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Keď pomenujeme zájazd „to najlepšie“, dávame si záležať na tom, aby to tak aj naozaj bolo. Tento nový zájazd pripravený špeciálne na leto v roku 2021 je dokonalou kombináciou intenzívneho poznávania v krajine, ktorá je kolískou západnej civilizácie. Cesta je zároveň oddychová a rovnako aj intenzívna so šancou spoznať a pochopiť miestnu kultúru. Dobré jedlo je základom každej skvelej poznávačky – rozhodli sme sa preto ponúknuť cestu s plnou penziou a v príjemných štýlových hoteloch. Zažijeme Atény, Delfy, tiež aj členité náhorné plošiny bájnej rokliny Samariá, preskúmame izolované dedinky na Kréte a zažijeme západ Slnka na Santorini. Samozrejme si v pohodlnom tempe v malej skupine vychutnáme aj oddych na najkrajších plážach navštívených miest.

 • Preskúmame historické miesta Grécka a všetkými zmyslami pochopíme miestnu kultúru
 • Plná penzia a degustácie legendárnych gréckych miestnych špecialít sú zahrnuté v cene zájazdu
 • Očarí nás krásna tradičná aj moderná architektúra
 • Cestujeme so špičkovým slovenským sprievodcom v malej skupine maximálne 10 cestovateľov
 • Test na Covid19 je zahrnutý v cene zájazdu
 • Cena zájazdu je ako vždy konečná

 

18. 06. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní do Grécka: 

*Lety boli obnovené od 1.11.2020
*Pasažieri potrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19 v anglickom jazyku nie starší, ako 72 hodín od doručenia výsledku
*Pasažieri musia mať vyplnený online dotazník: forma.gov.gr .
*Pasažierom zo SR bude po prílete odmeraná telesná teplota. 
Viac informácií: 
*https://travel.gov.gr/#/

*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Európa / Grécko

Grécko – to najlepšie (2021)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

03.07.2021 - 18.07.2021

16 (dni)

10

1950 €

07.08.2021 - 22.08.2021

16 (dni)

10

1950 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne vrátane batožiny (20kg) a všetkých táx a poplatkov
 • program v ponuke vrátane prepravy a vstupov do spomenutých atrakcií
 • ubytovanie v štýlových hoteloch kategórie 3* a viac v centrálnych lokalitách s raňajkami
 • obedy a večere v reštauráciách formou výberu z menu
 • nápoje – jeden nápoj k obedu a jeden nápoj k večeri (pivo alebo víno alebo nealko, káva alebo čaj, voda)
 • degustácie miestnych špecialít v rámci programu
 • kuchársky kurz u miestnej rodiny v Loutro 
 • špičkový slovenský sprievodca počas celého zájazdu a miestni sprievodcovia
 • všetka preprava v rámci programu vrátane plavieb trajektmi
 • cestovné poistenie pre prípad Covid19 a možnosť bezplatnej zmeny zájazdu na náhradný termín
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolvenstnosti

V cene nie je zahrnuté:

 • osobné výdavky, sprepitné a vreckové účastníkov zájazdu
 • stravovanie a nápoje nad rámec programu
 • cestovné poistenie (okrem poistenia pre prípad Covid19)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne do Atén, prvá spoločná večera

  V ranných hodinách sa stretávame v Bratislave a spoločným transferom spolu so sprievodcom sa presúvame na letisko vo Viedni. Z Viedne letíme na poludnie priamym letom do Atén. Po prílete sa presúvame na náš hotel, úvodná prechádzka po okolí nášho hotela a prvá spoločná večera. Nocľah v Aténach. Dnes v cene: večera.

 • 2

  Atény

  Po raňajkách sa vyberieme poznávať. Navštívime najznámejšiu pamiatku Atén: Akropolu, vrcholné architektonické a umelecké vyjadrenie starodávneho aténskeho ducha. Navštívime Partenón, postavený pre bohyňu Aténu v roku 447 pred n. Tento grécky chrám dodnes symbolizuje kľúčové ideály harmónie a rovnováhy, ktoré definovali klasický štýl gréckej architektúry. Nevynecháme námestie Syntagma - s týmto centrálnym námestím susedí väčšina významných pamiatok a zaujímavých štvrtí v Aténach. Námestie bolo postavené na začiatku 19. storočia pred Starým kráľovským palácom gréckeho kráľa Ota. Prejdeme sa po okolí, budeme obdivovať architektúru, zastavíme sa v kaviarni a budeme sledovať ľudí a pozrieme sa aj na slávnostné striedanie stráží zvaných Evzones. Neskôr popoludní ostane voľno na oddych alebo na návštevu niektorého z množstva múzeí. Spoločná večera a nocľah v Aténach. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 3

  Dopoludnie v Aténach, pred poludním odchod a presun do Kalabaka

  Po raňajkách ostane ešte trocha voľna. Pred poludním sa odubytujeme a presunieme sa spoločne na blízku vlakovú stanicu. Vo vlaku máme vyhradené pohodlné sedenie len pre nás. Posadíme sa a 5 hodín sa vezieme na sever do Kalabaka, ktoré je dokonalým východiskovým miestom na Meteora. Jazda vlakom je príjemným zážitkom a jednoznačne skvelý spôsob, ako vidieť za oknami ubiehajúcu krajinu. Po príchode sa presunieme do nášho hotela, spoločná večera. Ubytovanie v príjemnom hoteli v Kalabaka. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 4

  Meteora

  Vstaneme skôr ráno, čaká nás návšteva veľkolepých „visiacich“ kláštorov Meteora, ktoré sa nachádzajú na vrchole skál nad Kalabaka. Meteora v preklade znamená „zavesený vo vzduchu“, čo dokonale opisuje umiestnenie týchto historických, posvätných stavieb postavených vo výške 613 m nad morom. Spoločne so sprievodcom si pozrieme niekoľko kláštorov, ktoré boli postavené predtým, ako v tejto oblasti existovali cesty alebo osady. Je to fascinujúci zážitok. Zastavíme sa aj v múzeu Meteora (vstup v cene), ktoré môžete preskúmať a dozvedieť sa o Meteore ešte viac. Nocľah v Kalabaka. Fakultatívna aktivita na podvečer: komentovaná prehliadka Meteora počas západu Slnka.

 • 5

  Meteora / Delfy

  Po raňajkách v našom hoteli sa odubytujeme a vyberieme ďalej na cesty. Prevezieme sa horskou scenériou okolo posvätnej hory Mount Parnassus do mesta Delfy. Prskúmame starobylé Delfy a Apolónov chrám a potom strávime večer poznávaním čarovného mestečka alebo relaxáciou v malej kaviarni s výhľadom na neďaleké údolie. Apolónov chrám v starovekých Delfách sa datuje už do 4. storočia pred naším letopočtom. V priebehu rokov toto miesto zničili vojny a zemetrasenia, ale dodnes stojace ruiny poskytujú fantastický pohľad na životy starých Grékov. Nocľah v hoteli v Delfách. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 6

  Delfy / Náfplio

  Vycestujte do Nafplia - historicky druhého hlavného mesta Grécka. Preskúmame nádherné dláždené ulice, vyberieme sa na pevnosť Akronauplía a užijeme si krásne výhľady. Úzke uličky starého mesta, ktoré sú označované za jedno z najkrajších miest Grécka, doslova prosia o prechádzky. Výhľady z vrcholu sú fenomenálne. Preskúmame aj pevnosť Palamidi, ktorú postavili Benátčania na konci 16. storočia, keď oblasť obsadili druhýkrát. Argolský záliv ponúka aj príjemné pláže, určite ostane aj čas na oddych v Nafplio. Nocľah v Nafplio. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 7

  Mykény, Náfplio / Chaniá

  Po príjemných raňajkách v našom hoteli sa odubytujeme a vyberieme sa za ďalším poznávaním. Nafplio je v dosahu mnohých starobylých pamiatok. Pred dnešným nočným trajektom na Krétu navštívime Epidavros a neďaleké Mykény. Epidavros je považovaný za jedno z najuznávanejších gréckych starodávnych miest. Navštívime aj slávne Mykény, tiež neďaleko, s nádhernou pokladnicou a zrúcaninami. Sám za seba hovorí aj fakt, že Mykény nájdeme aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Dnes na nás čaká pohodlná nočná plavba trajektom z Atén na Krétu - ubytovanie v dvojlôžkových vnútorných kajutách. Večera / raňajky na lodi. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 8

  Chánia

  Ráno sa vylodíme a deň na Kréte začneme v starom benátskom prístave. V rokoch 1320 až 1356 slúžil ako prístav pre Benátčanov, dnes je domovom malebných kaviarní a reštaurácií. Vitajte na Kréte, v meste Chánia. Deň strávime poznávaním tohto čarovného mesta. Popoludní ostane čas na oddych - napríklad aj na pláži Pláž Koum Kapi kúsok za opevneným mestom. Nocľah v Chánii. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 9

  Chaniá / Agia Roumeli

  Dnes zažijeme naozaj autentické Grécko. Miestni tvrdia, že ostatné prírodné pamiatky na ostrove nie sú ničím v porovnaní s roklinou Samáriou. Noc strávime v odľahlej rybárskej dedine Agia Roumeli. Do dedinky sa dá dostať jedine po mori alebo pešo, preto si toto miesto zachovalo svoje čaro. Doprajte si čas na kúpanie alebo relaxáciu na pláži v lýbijskom mori. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 10

  Agia Roumeli / Loutro

  Trajektom sa preplavíme do Loutro. Majestátna scenéria, krištáľovo čistá voda, priateľskí domáci a pokojná atmosféra - to všetko robí z Loutra ideálne miesto na odpočinok. Dnes večer nás čaká kurz varenia krétskej kuchyne a večera s miestnou rodinou. Navštívime nezabudnuteľnú kamienkovú pláž Marmara. Vďaka prístupu k svojim azúrovým vodám iba loďou alebo chodníčkami pre peších je toto miesto skutočne izolované a patrí k najmalebnejším v Loutre. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 11

  Loutro

  Doprajeme si voľný deň v Loutro. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 12

  Loutro / Heraklion

  Dnes sa vyberieme do mesta Heraklion (Iraklio). Navštívime bájny Knossos, miesto minojského paláca a rezidencie kráľa Minosa. Knossos je známy ako najväčšie archeologické nálezisko doby bronzovej na Kréte, hlavné mesto ovládané kráľom Minosom a je považované za najstaršie mesto v celej Európe. Preskúmame starobylý palác a okolité mesto, ktoré objavil anglický archeológ Sir Arthur Evans v 20. rokoch 20. storočia. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 13

  Heraklion / Santorini

  Nalodíme sa a plavíme sa na ikonický ostrov Santorini. Na ostrove strávime viac nocí. Hlavné mesto Fira leží na okraji kaldery s úchvatným výhľadom na útesy. Santorini dokonale preskúmame, avšak ostane aj čas na oddych. Kráter sa za posledných 3000 rokov neustále menil a niekoľko stien krátera sa zrútilo do mora. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 14

  Santorini

  Voľný deň na Santorini. Môžeme sa napríklad spoločne vybrať na more na západ Slnka. Je to nádherný zážitok. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 15

  Santorini

  Voľný deň na Santorini. Dnes v cene raňajky, obed a večera.

 • 16

  Santorini a odlet domov (prípadne možnosť predĺženia pobytu)

  V dopoludňajších hodinách sa po raňajkách presúvame na letisko a letíme nazad do Viedne. Spoločný transfer do Bratislavy, kde sa náš zájazd končí.

Fotogaléria