Všetky štyri živly na jednom mieste

Island (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Táto dovolenka bola darčekom pre môjho syna, ale keďže sa na nej stretli vynikajúci sprievodca, super spolucestujúci a Island bez turistov (teda pár ich tam bolo, hlavne my) stala sa darčekom aj pre mňa . Vrelo odporúčam cestovať s Alchemy Travel, ja už tiež plánujem ďalšiu dovolenku s nimi. Veľmi im želám, aby sa im podarilo prežiť toto ťažké obdobie,pretože sa o zákazníka vedia vynikajúco postarať a takých máme na Slovensku málo.“

Sylvia (júl 2020)

„Vďaka Vašej cestovke sa nám splnil sen – Island s polárnou žiarou – ďakujeme!!!! Bol to pre nás jeden z najúžasnejších zážitkov, na ktorý budeme spomínať určite aj v domove dôchodcov 🙂 Cestovali by sme s Vami kamkoľvek 🙂 Vaša cestovka poskytla služby na takej úrovni, že by sme neváhali využiť jej služby opakovane.“

Miriam (september 2019)

„Chcem sa ešte raz srdečne poďakovať celému tímu Alchemy Travel za nezabudnuteľný zážitok a možnosť navštíviť Island. Bol to môj prvý zájazd prostredníctvom cestovnej kancelárie a musím povedať, že som si to naozaj užívala, ale aj učila sa. 

Naša skupina tvorila mix od 7 ročného dievčatka po 70 ročnú pani a bolo pekné sledovať, ako sprievodca dokáže komunikovať a vnímať rôznosť tímu. Bývali sme v komfortných hoteloch, oceňujem však noc strávenú u Bjorna (deduška Večerníčka), kde sme mali možnosť poznať ozajstný život Islanďana v domácom prostredí (osobne by som privítala viac takýchto ubytovaní). 

Island je prenádherný, plný elementov a prírodného divadla. Je nákazlivý a som naozaj vďačná, že som mohla absolvovať tento zážitok práve s Vami.“

Dominika (marec 2019)

V roku 2020 sme zájazd zrealizovali 5 x, vždy v skupine 9 osôb. Je to náš najúspešnejší zájazd roka 2019 a 2020 v Alchemy Travel. 

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Ponúkame dostupnú možnosť ako zažiť Island a splniť si tak svoje cestovateľské sny
 • Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky
 • Cestujeme v malej skupinke 8 osôb so slovenským sprievodcom
 • Ubytovanie v príjemných hoteloch alebo penziónoch strednej kategórie
 • Raňajky v cene počas celého zájazdu
 • Obrovské vodopády a horúca para vystreľujúca ohromnou rýchlosťou k nebu v nepredstaviteľne starých gejzíroch
 • Viac ako 30 aktívnych sopiek a nekonečné ľadovce na ostrove ohňa a ľadu
 • Horúce pramene, v ktorých sa môžete okúpať
 • Možnosť pozorovať magickú polárnu žiaru v jesenných termínoch

 

25. 07. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na Island: 

*Lety sú aktuálne v prevádzke s obmedzeným množstvom a frekvenciou.
*Informácie sú dostupné na https://www.covid.is/sub-categories/visiting-iceland
*Za cestujúcich pred odletom vyplníme „Predbežnú registrácia pre návštevu Islandu“ na stránke http://visit.covid.is/.
*pasažieri s COVID-19 certifikátom vakcinácie sú oslobodení od PCR testu na letisku v Keflavíku. Zoznam akceptovaných certifikátov a podrobnosti tu: https://tinyurl.com/y4el6uru
*pasažieri s prekonaným COVID-19 a dokladom o prekonaní ochorenia starším ako 14 dní sú oslobodení od PCR testu na letisku v Keflavíku.
*v prípade zmien uplatňujeme garanciu flexibility
*možnosť okamžitej refundácie, prípadne po dohode a súhlase, zmena termínu
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia
 

 Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

 

 

Európa / Island

Island (2021)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

29.07.2021 - 07.08.2021

10 (dni)

2

1350 €
1500 €

10.08.2021 - 19.08.2021

10 (dni)

4

1500 €

20.08.2021 - 29.08.2021

10 (dni)

0

1500 €

01.09.2021 - 10.09.2021

10 (dni)

4

1400 €

10.09.2021 - 19.09.2021

10 (dni)

0

1400 €

08.10.2021 - 17.10.2021

10 (dni)

2

1300 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka na Island z Viedne (maximálne s jedným prestupom), vrátane všetkých poplatkov a táx a príručnej batožiny 
 • ubytovanie v príjemných hoteloch alebo penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • program ako je uvedený v ponuke, vrátane vstupu do kúpeľov v Mývatn
 • doprava vlastným autom s vodičom (sprievodcom)
 • loď na ľadovcové jazero  (dostupná v termínoch od 1.5. do 30.9.)
 • služby slovenského sprievodcu počas celého pobytu
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok  (orientačne približne 150-200 EUR / osoba)
 • batožina do podpalubia lietadla (rôzne ceny podľa leteckej spoločnosti, od 60 EUR / osoba)
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Fakultatívne výlety:

 • jazda na islandskom koni  (cca. 70 EUR / osoba)
 • šnorchlovanie v Silfra  (od 110 EUR / osoba – dostupná v termínoch od 1.5. do 30.9.)
 • pozorovanie veľrýb  (cca. 80 EUR / osoba)
 • vstup do kúpeľov Modrá Lagúna  (od 80 EUR / osoba)

V prípade, že zvažujete šnorchlovanie v Silfra, dajte nám prosím vedieť v dostatočnom predstihu pred odchodom zájazdu.

Príplatok za jednolôžkovú izbu  (cca. 250 EUR / osoba. V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet do Reykjavíku, najsevernejšieho hlavného mesta na svete

  Letíme letom z Viedne. Vitajte na Islande! Spoločne so sprievodcom preskúmame centrum Reykjavíku - obchodíky, bary a prípadne aj reštaurácie. Určite nevynecháme kostol Hallgrímskirkja, koncertnú sieň Harpa, hlavnú nákupnú ulicu Laugavegur, sochu Slnečného cestovateľa či jazero Tjörnin. V Reykjavíku strávime prvú noc.

 • 2

  Prechod z kontinentu na kontinent, vodopády a gejzíry

  Ihneď po raňajkách vyrážame na cesty za poznaním, v mikrobuse dnes strávime asi 4 hodiny. Smerujeme na prvú časť takzvaného Zlatého okruhu - na známu cestu po Islande, na ktorej sa nachádza väčšina z "toto musím vidieť". Zastavíme sa v Národnom Parku Thingvellir a prekročíte z kontinentu na kontinent. Na tomto mieste sa nachádza aj prasklina Silfra, kde si môžete zašnorchlovať vo vodách medzi severoamerickým a európskym kontinentom. Čas strávime aj pri majestátnom vodopáde Gullfoss, ktorý má výšku cez 30 metrov. Určite sa zastavíme pri jednom z gejzírov. Noc strávime v mestečku Hella v penzióne vlastnenom domácimi.

 • 3

  Eyjafjallajökull - sopka, ktorá zamrazila Európu, vodopád Skógafoss so skrytým pokladom, jazda na koňoch

  Dnes začneme vodopádmi Seljalandsfoss a Skógafoss, ku ktorým sa aj prejdeme. Tajomné miesto je opradené príbehmi a legendami o ukrytom poklade. Neobídeme ani ľadovec a vulkán Eyjafjallajökull, ktorý vďaka svojej nedávnej “neslávne slávnej" erupcii narušil leteckú dopravu nad Európou. Taktiež na nás čakajú čierne pláže Reynisfjara a výstup k majáku na mys Dyrhólaey. V prípade záujmu si práve dnes môžete zajazdiť na islandských koňoch. Nocľah v okolí Dyrhólaey, kde si dostatočne ďaleko od rušivých svetiel miest môžeme vychutnať pozorovanie nočnej oblohy a počas zimného obdobia a s trochou šťastia aj polárnej žiary.

 • 4

  Národný park Vatnajökull a Ľadovcová lagúna Jökulsárlón

  Po raňajkách sa vydáme do Národného parku Vatnajökull. Čas strávime v hlavnej oblasti parku Skaftafell, absolvujeme asi dvojhodinovú prechádzku k vodopádu Svartifoss. Hučiaca voda v tomto vodopáde prepadá cez bazaltové kamenné stĺpy. Zastavíme sa aj v ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, kde v letnej sezóne loďou zblízka preskúmame obrovské ľadové kryhy. Smerujeme k Diamantovej pláži, kde veľmi rýchlo pochopíte, prečo má takýto názov. Bloky ľadu vyzerajú ako klenoty. Ubytovanie máme zabezpečené v hoteli s výhľadom na rozsiahle ľadovcové polia Vatnajökull.

 • 5

  Východné fjordy, cestovanie v čase a polárna žiara

  Nasadáme do mikrobusu a pokračujeme v poznávaní. Island je jedným z tých miest, kde aj cesta je cieľ. Dostatok času strávime vo fjordoch Berufjörður, Stöðvafjörður, Fáskrúðfjörður a Reyðarfjörður. Pokiaľ sa dnes vysoká zver nebude hanbiť, máme - najmä v zimnej sezóne - veľkú šancu pozorovať soby. Ubytujeme sa v oblasti fjordov. Hotely tu často ponúkajú službu nočného budíčka v prípade, ak sa na oblohe objaví polárna žiara. Takéto prebudenie je jedno z najpríjemnejších.

 • 6

  Vodopád "Beštia severu", kúpele Mývatn, sopka Krafla a úplne iný sever ostrova

  Ako smerujeme na sever, scenéria sa dnes výrazne zmení. Čaká nás vodopád Dettifoss, ktorý je s prezývkou “beštia” najmohutnejším vodpádom v Európe. Zastavíme sa aj na známom vulkáne Krafla, ktorý je zdrojom horúcej vody v prameňoch Námafjall a tiež v jazere Mývatn. Navštívime prírodné kúpele s rovnakým názvom. Je to nezabudnuteľný zážitok. Ubytovanie v oblasti jazera Mývatn.

 • 7

  Severný Island, chladné ale živé vody v Severnom ľadovom oceáne, Moby Dick a iné veľryby

  Preskúmame okolie jazera Mývatn a lávové polia, ktoré nájdeme v blízkosti. Ak ste fanúšikmi série Hra o Tróny, práve táto oblasť bola dejiskom tretej série. Čas strávime pri vodopáde Goðafoss, ktorý je známy aj pod menom “vodopád bohov”. Popoludní sa fakultatívne ponúkne možnosť pozorovania veľrýb v oblasti mesta Akureyri, väčšieho mesta na severe Islandu na brehu Severného ľadového oceánu. Nocľah v Akureyri.

 • 8

  Polostrov Vatnsnes, horské priechody, vulkanické krátery, Reykholt

  Po výdatných raňajkách nasleduje náš posledný deň na cestách. Počas presunu na juhozápad uvidíme farmy, voľne sa pasúce kone a obídeme aj polostrov Vatnsnes, kde sa zvyknú zdržiavať tulene. Absolvujeme aj krátky výstup na vulkanický kráter Grábrók. Dnes noc strávime v historicky významnom Reykholte. Pre nás to však bude výborná možnosť vychutnať si autentický Island.

 • 9

  Reykjavik a ikonická modrá lagúna

  Po raňajkách absolvujeme výjazd po okolí Reykholtu, kde sa nachádza niekoľko pamätihodností - napríklad kaskády Hraunfossar a Barnafoss, ktoré sú tvorené lávou. Reykjavik je známy aj svojou alternatívnou scénou, kultúrou, hudbou, umením, tradíciami, ktoré preskúmame. Podvečer odporúčame návštevu kúpeľov Modrá Lagúna, na ktoré nikdy nezabudnete. Je to zaslúžený oddych po náročnej ceste Islandom. Nocľah v Reykjaviku.

 • 10

  Voľný čas a let domov

  Po raňajkách a niekoľkých hodinách voľného času sa presúvame na letisko a letom s najviac jedným prestupom poletíme domov. Po prílete do Viedne nasleduje transfer do Bratislavy, prípadne ďalej na Slovensko.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Islande trávime viac času. Podporujeme miestny cestovný ruch a navštívime aj menej turistické miesta.
 • Spolupracujeme aj s miestymi sprievodcami.
 • Ubytovanie zabezpečujeme v hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi.
 • Drvivá väčšina vstupov a atrakcií je už zahrnutá v cene zájazdu.