Odviazaný ostrov slobody

Jamajka (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Existuje vôbec lepší príklad pohodového tropického raja, než ostrov Jamajka? Presvedčte sa na vlastnej koži o jeho bielych plážach, skvelom jedle, vždy usmiatych obyvateľoch a to všetko v neodmysliteľnom rytme reggae.
 • Privíta vás skutočná rastafariánska dedina neďaleko mesta Montego Bay, priučíte sa v nej miestnemu dialektu, aj kulinárskemu umeniu. Nevynechajte ani magický zážitok, plávanie vo vlnách zátoky Glistering Waters, ktoré vďaka miliónom mikróbov svietia v tme jasne modrou farbou.
 • Nvštívte aj hlavné mesto Kingston a spoznajte jamajské umenie v Národnej galérii. V meste dlhé roky žil, skaldal a nahrával legendárny Bob Marley a jeho dom je dnes múzeom jedinečného hudobného žánru reggae.
 • Oddýchnite si na najkrajšej Sedemmíľovej pláži ostrova pri mestečku Negril. Strhujúce podmorské prostedie pod vysokými útesmi je ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie.

 

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Karibik / Jamajka

Jamajka (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

13.12.2019 - 20.12.2019

8 (dni)

1750 €

29.02.2020 - 07.03.2020

8 (dni)

1840 €

V cene je zahrnuté:

 • spiatočná letenka z Viedne do Montego Bay a späť, vrátane všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v hoteloch, komfortných kempoch a penziónoch vlastnených domácimi, vrátane raňajok
 • všetko stravovanie vrátane nealkoholických nápojov
 • preprava, vstupy a transfery
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa

Zájazd je možné predĺžiť o pobyt v jednom z našich odporúčaných plážových rezortov vlastnených domácimi bez príplatku za zmenu letenky. 

V cene nie je zahrnuté:

 • individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové

Itinerár zájazdu

 • 1

  Príchod

  Prílet z Viedne do mesta Montego Bay, ubytovanie v hoteli.

 • 2

  Montego Bay

  Skôr než vyrazíte objavovať zákutia ostrova, absolvujte krátky kurz Jamajštiny, alebo ako svoj jazyk volajú mistni, jamajského patois, či jamajskej kreolčiny. Štandardná angličtina je totiž na ostrove vyhradená najmä pre biznisové prostredie a príležitosti. Svoj čerstvo naučený patois si môžete vyskúšať na výlete do tradičnej rastafariánskej dediny, kde Vám miestni hudobníci, farmári a remeselnící pomôžu odhaliť a pochopiť hlbok úctu k prírode a ľudstvu, ktorá je v jadre rastafariánskej filozofie a životného štýlu. Neskôr navštívte niekoľko hotspotov mesta Montego Bay, vrátane obľúbenej ulice Hip Strip, starého koloniálneho trhoviska Charles Garden, či námestia Sam Sharpe. Nezabudníte navštíviť ani Richmond Hill Inn, reštauráciu v niekdajšom plantážnickom dome s nádherným výhľadom na mesto.

 • 3

  Montego Bay

  Jamajská kuchyňa je netradične pestrou zmesou španielskych, britských, afrických, indických a čínskych vplyvov. Napokon, nič eevokuje spomienky na Jamajku tak, ako tanier tradičného marinovaného kuraťa s ryžou, planténmi, mrkvou a zelenou fazuľou. Zúčastnite sa kurzu varenia a naučte sa aspoň základy jamajského štýlu prípravy jedál. Popoludní vyrazte zažiť jedinečný fenomén, bioluminiscenciu v zátoke Glistering Waters. Žasnite nad tajomnou žiarou tvorenou miliónmi mikroorganizmov, ktorým sa v plytkej teplej zmesi slanej a sladkej vody mimoriadne darí. Bioluminiscencia síce nie je nezvyčajný úkaz, no brehy Jamajky patria k najlepším miestam na svete na jej pozorovanie.

 • 4

  Kingston

  Spoznajte jedinečnú jamajskú históriu a umenie prostredníctvom diel najvýraznejších národných maliarov vystavujúcich v Jamajskej národnej galérii. Kolekcie obsahujú aj umelecké diela a artefakty staré takmer tisíc rokov, ako aj maľby z koloniálneho obdobia a moderné jamajské umenie. Večer si užite voľný program a objavte zákutia kultúrneho hlavného mesta Jamajky.

 • 5

  Kingston

  Po ranajkách sa vyberte do za zrejme najviac navštevovanou atrakciou ostrova, do múzea Boba Marleyho. Koloniálny dom, v ktorom legenda hudobného žánru reggae žila a nahrávala od roku 1975 až do svojej smrti v roku 1981. Po obede sa prejdite krásnymi ulicami Španielskeho mesta, jedného z najdlhšie kontinuálne obývaných miest na západnej pologuli. Osídlené bolo ešte v roku 1534 španielskymi kolonizátormi a vyhlásené za hlavné mesto ostrova. Ako hlavné mesto slúžilo nejaký čas ešte aj po tom, ako Jamajku v roku 1655 obsadili Angličania. Dodnes je historické centrum plné možno najkrajších príkladov gregoriánskej architektúry v Karibskej obasti. Navštívte aj pomník Rodney's Memorial, Námestie emancipácie, či Starý železný most.

 • 6

  Negril

  Cestujte z Kingstonu na západný cíp Jamajky, do prímorského plážového mestečka Negril s uvoľnenou atmosférou. Užite si deň v akvamarínovej vode pod hojdajúcimi sa palmami. Namočte sa v mori na Seven Mile Beach, najkrajšej pláži na ostrove. Vydajte sa aj na juh mesta do časťi, ktorú v 60-tych rokoch obývali hippies a kde strmé pätnásťmetrové útesy lákajú nadšencov potápania. Vychutnajte si poľad na západ slnka nad okolitým tropickým rajom popíjajúc niektorý z pestrofarebných koktejlov.

 • 7

  Montego Bay

  Po raňjkách sa vráťte do mesta Montego Bay, v ktorom a Vás čaká prehliadka Rose Hall, jednej z najstarších jamajských planáží a odhaľte strašidelnú legendu o "bielej čarodejnici z Rose Hall". Voľný večer môžno využiť na chutnú večeru v niektorej z tradičných reštaurácií, alebo na nákup posledných suvenírov.

 • 8

  Návrat

  Transfer z hotela na letisko a návrat do Európy.

Fotogaléria