Odviazaný ostrov slobody

Jamajka (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Existuje vôbec lepší príklad pohodového tropického raja než ostrov Jamajka? Presvedčte sa na vlastnej koži o jeho bielych plážach, skvelom jedle, vždy usmiatych obyvateľoch a to všetko v neodmysliteľnom rytme reggae.
 • Privíta vás skutočná rastafariánska dedina neďaleko mesta Montego Bay, priučíte sa v nej miestnemu dialektu aj kulinárskemu umeniu. Nevynechajte ani magický zážitok – plávanie vo vlnách zátoky Glistering Waters, ktoré vďaka miliónom mikroorganizmov svietia v tme jasne modrou farbou.
 • Navštívte aj hlavné mesto Kingston a spoznajte jamajské umenie v národnej galérii. V meste dlhé roky žil, skladal a nahrával legendárny Bob Marley a jeho dom je dnes múzeom jedinečného hudobného žánru reggae.
 • Oddýchnite si na najkrajšej Sedemmíľovej pláži ostrova pri mestečku Negril. Strhujúce podmorské prostedie pod vysokými útesmi je ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie.

 

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Karibik / Jamajka

Jamajka (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

13.12.2019 - 20.12.2019

8 (dni)

1500 €

29.02.2020 - 07.03.2020

8 (dni)

1500 €

V cene je zahrnuté:

 • spiatočná letenka z Viedne do Montego Bay a späť, vrátane všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v hoteloch, komfortných kempoch a penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • preprava, vstupy a transfery
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa

Zájazd je možné predĺžiť o pobyt v jednom z našich odporúčaných plážových rezortov vlastnených domácimi bez príplatku za zmenu letenky. 

V cene nie je zahrnuté:

 • individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • transfer na letisko Viedeň z Bratislavy a naspäť do Bratislavy (služba Alchemy Travel, 10 EUR/osoba/spiatočná cesta)
 • odporúčame cestovné poistenie v poisťovni Uniqa

Itinerár zájazdu

 • 1

  Let na Jamajku

  Prílet z Viedne do jamajského mesta Montego Bay, ubytovanie v hoteli.

 • 2

  Montego Bay

  Skôr než vyrazíte objavovať zákutia ostrova, absolvujte krátky kurz jamajštiny alebo ako svoj jazyk volajú miestni - jamajského patois či jamajskej kreolčiny. Štandardná angličtina je totiž na ostrove vyhradená najmä pre biznisové prostredie a obchodné príležitosti. Svoj čerstvo naučený patois si môžete vyskúšať na výlete do tradičnej rastafariánskej dediny, kde vám miestni hudobníci, farmári a remeselnící pomôžu odhaliť a pochopiť hlbokú úctu k prírode a ľudstvu, ktorá je v jadre rastafariánskej filozofie a životného štýlu. Neskôr navštívite niekoľko hotspotov mesta Montego Bay, vrátane obľúbenej ulice Hip Strip, starého koloniálneho trhoviska Charles Garden či námestia Sam Sharpe. Nezabudnite navštíviť ani Richmond Hill Inn, reštauráciu v niekdajšom plantážnickom dome s nádherným výhľadom na mesto.

 • 3

  Montego Bay

  Jamajská kuchyňa je netradične pestrou zmesou španielskych, britských, afrických, indických a čínskych vplyvov. Napokon, nič neevokuje spomienky na Jamajku tak ako tanier tradičného marinovaného kuraťa s ryžou, planténmi, mrkvou a zelenou fazuľou. Zúčastnite sa kurzu varenia a naučte sa aspoň základy jamajského štýlu prípravy jedál. Popoludní vyrazte zažiť jedinečný fenomén - bioluminiscenciu v zátoke Glistering Waters. Budete žasnúť nad tajomnou žiarou tvorenou miliónmi mikroorganizmov, ktorým sa v teplej zmesi slanej a sladkej vody mimoriadne darí. Bioluminiscencia síce nie je nezvyčajným úkazom, no brehy Jamajky patria k najlepším miestam na svete na jej pozorovanie.

 • 4

  Kingston

  Spoznajte jedinečnú jamajskú históriu a umenie prostredníctvom diel najvýraznejších národných maliarov vystavujúcich v jamajskej národnej galérii. Kolekcie obsahujú aj umelecké diela a artefakty staré takmer tisíc rokov, ako aj maľby z koloniálneho obdobia a moderné jamajské umenie. Večer si užite voľný program a objavte zákutia kultúrneho hlavného mesta Jamajky.

 • 5

  Kingston

  Po raňajkách sa vyberte za zrejme najviac navštevovanou atrakciou ostrova - do múzea Boba Marleyho. Koloniálny dom, v ktorom legenda hudobného žánru reggae žila a nahrávala od roku 1975 až do svojej smrti v roku 1981. Poobede sa prejdite krásnymi ulicami Španielskeho mesta, jedného z najdlhšie kontinuálne obývaných miest na západnej pologuli. Osídlené bolo ešte v roku 1534 španielskymi kolonizátormi a zároveň vyhlásené za hlavné mesto ostrova. Ako hlavné mesto slúžilo nejaký čas ešte aj po tom, ako Jamajku v roku 1655 obsadili Angličania. Dodnes je historické centrum plné možno najkrajších príkladov gregoriánskej architektúry v Karibskej oblasti. Navštívte aj pomník Rodney's Memorial, Námestie emancipácie či starý železný most.

 • 6

  Negril

  Cestujte z Kingstonu na západný cíp Jamajky, do prímorského plážového mestečka Negril s uvoľnenou atmosférou. Užite si deň v akvamarínovej vode pod hojdajúcimi sa palmami. Namočte sa v mori na Seven Mile Beach, najkrajšej pláži na ostrove. Vydajte sa aj na juh mesta do časti, ktorú v 60-tych rokoch obývali hippies a kde strmé pätnásťmetrové útesy lákajú nadšencov potápania. Vychutnajte si pohľad na západ slnka nad okolitým tropickým rajom popíjajúc niektorý z pestrofarebných koktejlov.

 • 7

  Montego Bay

  Po raňajkách sa vrátite do mesta Montego Bay, v ktorom na vás čaká prehliadka Rose Hall, jednej z najstarších jamajských plantáží a odhaľte strašidelnú legendu o "bielej čarodejnici z Rose Hall". Voľný večer môžno využiť na chutnú večeru v niektorej z tradičných reštaurácií alebo na nákup posledných suvenírov.

 • 8

  Návrat domov

  Transfer z hotela na letisko a návrat do Európy.

Fotogaléria