Aktívne dobrodružstvo, duchovno a história juhovýchodnej Ázie

Laos a Kambodža (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • 25. 01. 2021 pripravujeme do ponuky na rok 2021. 
 • Ponuku zverejníme na našej stránke od 28.12.2020.
 • Nechajte nám Váš kontakt na info@alchemytravel.sk, prípadne sms na 0940 912 732, keď zájazd zverejníme, dáme Vám automaticky vedieť.

 

Ázia / Kambodža,Laos

Laos a Kambodža (2021)

Termíny sa pripravujú

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Let z Viedne do Ho Či Minovho mesta (Saigon) s jedným prestupom.

 • 2

  Prílet do Saigonu

  A sme v Ázii! Vstupnou bránou k našim dobrodružstvám bude metropola vietnamského juhu, Ho Či Minovo mesto (Saigon). Ubytujeme sa v hoteli v centre mesta a pred zaslúženým oddychom si ešte môžeme urobiť spoločnú prechádzku po večerných uličkách.

 • 3

  Energický Saigon

  Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku mesta. Hneď na úvod našej cesty tak zažijeme tú najrušnejšiu tvár Vietnamu. Mesto divokej dopravy, obchodu a kultúry srší nekonečnou vitalitou. Spločne navštívime múzeum vietnamskej vojny, uvidíme pagody a chrámy, prejdeme sa pri rieke Saigon a spoznáme vietnamskú stravu na niektorom z miestnych trhov. Odvážite sa vyskúšať niečo netradičné a nie príliš lákavo vyzerajúce? Po rušnom dni nás čaká podvečerný transfer do prímorského mestečka Mui Ne, nocľah.

 • 4

  Mui Ne – zážitky na pieskových dunách

  Dnešný deň strávime pri mori. Oddych na pláži môžete v prípade záujmu vymeniť za niektoré z mnohých aktivít, ktoré Mui Ne ponúka. Tí dobrodružnejší z Vás si môžu vyskúšať surfovanie alebo sánkovanie na unikátnych miestnych pieskových dunách, jazdu štvorkolkou po piesku či kitesurfing. Alebo si radšej požičiate skúter a vydáte sa objavovať okolie? Ak podobné aktivity nevyhľadávate, môžete si vychutnať aj pokojnú prechádzku po meste a pozrieť si napríklad čamskú vežu, unikátny prameň Suoi Tien alebo prístav rybárskych lodí. Nocľah v Mui Ne.

 • 5

  Nha Trang

  Po raňajkách nás čaká cca. 5-6 hodinová jazda do známeho vietnamského letoviska Nha Trang s príchodom v skoré popoludnie. Okrem oddychu na pláži si môžeme pozrieť pagodu Long Son so sediacim Buddhom a čamské veže Po Nagar. Večer vyrážame nočným vlakom do stredovietnamského mesta Da Nang.

 • 6

  Da Nang

  Ráno sa ocitneme o kus ďalej na severe krajiny, pripravení na nové dobrodružstvá. Naša prvá cesta vedie do Mramorových hôr na periférii Da Nangu. Vystúpame na skalné útvary nad mestom, ktoré v sebe ukrývajú viaceré jaskyne s hinduistickými a budhistickými svätyňami. Naskytne sa nám aj nádherný výhľad na okolitú krajinu a more. Ďalším naším cieľom v okolí Da Nangu bude novovybudovaný Zlatý most, ktorý sa svojou výnimočnosťou okamžite stal lákadlom pre turistov. Večer sa približne 2-3 hodinovou jazdou presunieme do mesta Hoi An, nocľah.

 • 7

  Hoi An

  Ráno nás čaká pokojná prechádzka po šarmantnom meste Hoi An, ktoré si dodnes zachovalo svoju historickú tvár. Pozrieme si staré mesto s jeho nádhernou koloniálnou architektúrou, domy niekdajších obchodníkov prerobené na múzeá či krytý japonský most. Obed si dáme na miestnej tržnici a dosýta si vychutnáme autentickú atmosféru mesta. Poobede sa presunieme na lokalitu My Son na periférii Hoi An, zapísanú na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o unikátny hinduistický chrámový komplex pochádzajúci zo 4. storočia, ktorý Vás určite očarí. Večer nás čaká približne 3-hodinový presun do mesta Hue, nocľah.

 • 8

  Hue

  Po raňajkách sa vyberieme objavovať zaujímavosti mesta Hue, medzi ktoré patria najmä cisárske hrobky, “Zakázané mesto” a citadela, kde budete mať možnosť nechať sa odviezť rikšami. Poobede odjazd do Phong Nha, nocľah.

 • 9

  Phong Nha

  Dnes nás čaká prehliadka jaskýň v národnom parku Phong Nha, ktorý je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Unikátne krasové útvary rozhodne stoja za prehliadku. Okrem jaskýň budeme mať príležitosť obdivovať meandrujúce sa rieky (pre záujemcov možnosť plavby kajakom) a džungľovité porasty na okolitých vápencových vrcholoch.

 • 10

  Tam Coc

  Pomedzi unikátne skalné útvary týčiace sa nad ryžovými poliami sa presúvame ďalej na sever Vietnamu.

 • 11

  Ha Long Bay

  Jedno z najväčších turistických lákadiel Vietnamu. Viac než 2000 vápencových ostrovčekov vytvára úžasné krasové útvary a Vy budete mať možnosť ich objaviť a vychutnať si ich výnimočnú majestátnosť.

 • 12

  Hanoj

  Dnes nás čaká ďalšie veľkomesto. Pozrieme si spolu slávne Ho Či Minovo mauzóleum a francúzska štvrť s koloniálnym šarmom. Koho baví zjednávanie cien, na svoje si príde v hanojskom Starom meste, kde nájdete obchodíky s tovarom od výmyslu sveta. Po celodennej prehliadke Hanoja nám určite dobre padne nocľah v kvalitnom hoteli v centre mesta.

 • 13

  Let do Luang Prabang

  Dnes opustíme Vietnam a cca. 1,5-hodinovým priamym letom sa dostaneme do laoského mesta Luang Prabang. Nocľah v centre mesta a úvodná prehliadka podľa času príletu lietadla (resp. ešte krátka ranná prechádzka po Hanoi pred odletom lietadla).

 • 14

  Luang Prabang

  Toto čarovné centrum severu krajiny je zaslúžene zapísané na zozname UNESCO. Zlaté budhistické chrámy sa striedajú s francúzskou koloniálnou architektúrou a krásnymi výhľadmi na brehu rieky Mekong. Luang Prabang je rozhodne mesto hodné návštevy! Ochutnáme aj vynikajúce miestne špeciality pozorujúc množstvá budhistických mníchov v šafránových odevoch prechádzajúcich sa naokolo. Nocľah v hoteli v centre mesta.

 • 15

  Vang Vieng

  Dnes nás čaká presun do mesta Vang Vieng. Budeme si vychutnávať presun cez nádhernú juholaoskú krajinu s jej riečnymi úsekmi, majestátnymi krasovými útvarmi a ryžovými poliami. Mesto Vang Vieng nám so svojou pokojnou atmosférou dožičí vytúžený oddych po náročnej ceste. Záujemci si môžu vychutnať vodné športy, ktoré sa tu tešia veľkej obľube (kayaking, rafting či tubing). Večer sa presunieme do Vientiane, odkiaľ v nasledujúci deň odlietame domov.

 • 16

  Vientiane, odlet do Viedne

  V ranných hodinách ešte budeme mať v závislosti od času odletu lietadla možnosť prehliadky hlavných zaujímavostí hlavného mesta Laosu – Vientiane. Potom už nás čaká odlet domov. Dovidenia, Ázia!

 • 17

  Prílet do Viedne, návrat domov

Fotogaléria