Masajský Národný park Masai Mara alebo s gorilami tvárou v tvár

Keňa, Rwanda, Uganda (2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Okrem skutočného pocitu priateľstva, ktorý zažijete s ľuďmi v tábore a skúmaní dychberúcej divočiny v troch krajinách, nikdy nezabudnete na stretnutie s divokou horskou gorilou tvárou v tvár.
 • Táto impozantná 18-dňová safari túra s gorilami do rezervácie Masaiov v Masai Mara, nás prevedie cez trávnaté pláne Kene a národné parky Ugandy, po vzrušujúcich cestách a po horských svahoch sa dostaneme až na pohorie Parc National des Volcans v Rwande.
 • Počas presunu budeme mať možnosť stretávať sa s množstvom afrických zvierat.
 • Zažijeme veľkú migráciu – jedno z najväčších prírodných predstavení na svete.
 • Garantovaný odchod zájazdu a maximálna veľkosť skupiny 10 osôb.

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

 

Afrika / Keňa,Rwanda,Uganda

Keňa, Rwanda, Uganda (2020)

Termíny

Trvanie

Cena

08.01.2020 - 24.01.2020

16 (dni)

2680 €

V cene je zahrnuté:

 • Spiatočná letenka z Viedne do Nairobi a z Kigali do Viedne vrátane všetkých poplatkov a táx
 • Ubytovanie v hoteloch, komfortných kempoch a penziónoch vlastnených domácimi s raňajkami
 • Všetko stravovanie vrátane nápojov (len nealko)
 • Všetka preprava, vstupy a transfery
 • Služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • Cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • Vybavenie víz
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • Aktivity za príplatok priamo na mieste: Hot Air Balloon Safari, Elsamere by boat, White-water rafting in Jinja
 • Vízové poplatky – Keňa: 52 USD, Uganda: 52 USD, Rwanda: 52 USD

 

 • Dôležité poznámky
 • Vyžaduje sa medzinárodný očkovací preukaz, potvrdenie o vakcinácií proti žltej zimnici.
 • Doba vybavenia elektronickej žiadosti o víza je minimálne dva pracovné dni.
 • Rwandská republika od 1. 2. 2014 ponúka možnosť požiadať o východoafrické turistické víza „EAC Visa“.
 • Veľmi limitovaná zdravotná starostlivosť nezodpovedajúca európskym štandardom. Odporúča sa pred cestou do krajiny uzavrieť kvalitné zdravotné poistenie (napr. pre prípad leteckej prepravy do kvalitnejšieho zdravotného zariadenia). Rozšírená je malária a HIV/AIDS.
 • Nevyhnuté je mať cestovný doklad (pas) s platnosťou minimálne jeden rok.
 • Platby kreditnými kartami nie sú bežné. Odporúča sa mať dostatok hotovosti, resp. cestovných šekov vo voľne zmeniteľnej mene.

Itinerár zájazdu

 • 1

  Nairobi

  Odlet z Viedne do Nairobi.

 • 2

  Nairobi

  Po prílete do Nairobi, nás transfer zavezie do hotela. Prvá spoločná večera.

 • 3

  Nairobi

  Ráno sa pripravíme na dlhú približne 7 hodinovú cestu z Nairobi do Masai Mara, jedného z najslávnejších ekosystémov na svete. Táto rozľahlá trávnatá plocha je plná života. Krásna hra divočiny a divých zvierat, gazely, byvoly, zebry a dravce, gepard, lev a hyena, ktoré nikdy nie sú ďaleko. Od polovice augusta do konca októbra sa v Marse deje jedno z najväčších „divadiel“ na Zemi - každoročná migrácia tisícok zvierat, gazely, zebry a byvoly, ktoré sa presúvajú cez dlhú trávu a nekonečné pláne savany. Na safari nie je nič zaručené, ale s pomocou našich skvelých sprievodcov by sme mali vidieť a naučiť sa veľa o divokej zveri žijúcej nie len v parku Masai Mara. Zostaneme v tábore mimo rezervácie ďalšie dve noci. Ubytovanie: Camp Mara Springs alebo podobne.

 • 4

  Nairobi - Masai Mara

  Celodenná jazda v Masai Mara je naším cieľom zvýšiť šance na stretnutie s mnohými druhmi voľne žijúcich zvierat v rezervácii. Pohľadáme vhodné miesto v parku, kde si vychutnáme obed v našom aute, z ktorého môžeme naďalej sledovať nespútanú divočinu tejto krajiny. Fakultatívne priamo na mieste je k dispozícii tiež niekoľko výletov, ktoré si môžeme dopriať, napríklad aj pozorovanie východu slnka, či výlet balónom ponad Safari. Navštívime tradičnú dedinu kmeňa Masaiov, aby sme sa stretli s miestnymi obyvateľmi. Ubytovanie: Camp Mara Springs alebo podobne

 • 5

  Jazero Naivasha

  Po raňajkách odchádzame z Masai Mara. Cesta bude smerovať k jazeru Naivasha. Jazero Naivasha je jedným z mála sladkovodných jazier v údolí Rift a pohľad naň, v nás vzbudzuje nespútanú hru voľne žijúcich zvierat, od vodných vtákov, nosorožcov a plávajúcich hrochov. Popoludní navštívime Elsamere, bývalý domov Georgea a Joya Adamsona, či tak trochu konzervatívne centrum, kde si môžeme vychutnať popoludňajší čaj na trávniku a pozerať sa na opice Colobus. Ak by sme chceli, do mesta Elsamere sa môžeme presunúť loďou, za príplatok. Ubytovanie: Rybník Eagle Camp alebo podobne

 • 6

  Nakuru

  Dvojhodinová jazda nás privedie do Národného parku Lake Nakuru, jedného z najkrajších malých parkov v Keni, kde na nás čaká program v podobe pozorovania divokej zveri. Park je veľmi dobre chránený elektrickým plotom, je široko známy svojou impozantnou populáciou čierneho a bieleho nosorožca, ktorý je pomerne ľahko viditeľný v otvorenej časti savany. Horúce chvíle na savane, spríjemňujú línie stromov, ktoré sú dobre známym miestom pre oddychujúcich leopardov. Jeden z najpôsobivejších zážitkov pre nás určite bude pohľad na obrovskú populáciu plameniakov, ktorých počet dosahuje viac ako 1,2 milióna. Dnes večer táborime tesne pred parkom v kempe s dobrou sprchou a toaletami. Ubytovanie: Kemping Nderit alebo podobne.

 • 7

  Nakuru / Eldoret

  Dnes ráno, budeme mať možnosť pozorovať viacero skvostov tejto fascinujúcej prírody, vrátane Rothschildovej žirafy, leva či zebry. Potom ako opustíme park, zastavíme sa kvôli zásobám v meste Nakuru a vydáme sa smerom k Eldoretu, jednému z väčších kenských miest.

 • 8

  Jinja

  Dnes sa vydáme smerom do mesta Jinja, vzdialeného asi 250 km jazdy, ktorá by mala trvať približne 8 hodín, vrátane hraničného prechodu do Ugandy. Treba mať na vedomí, že hraničný prechod môže byť pomalý, ale ponecháme si na to dostatok času. Niet pochýb, že aj z tejto cesty budeme mať istotne zážitok! Jinja sa nachádza sa na brehu jazera Victoria a prameňa rieky Níl a je dobrodružstvom hlavného mesta Ugandy. Táto oblasť je najznámejšia raftingovými výletmi, ale v skutočnosti je tu veľa iných aktivít, ktoré sú spájané s adrenalínom. Večer zostávame v tábore, v dobre vybavenom stredisku, ktoré má nádhernú polohu vysoko na brehu Nílu. Ubytovanie: Adrift Camp alebo podobne

 • 9

  Prameň Bieleho Nílu

  Dnes si môžeme vybrať z množstva voliteľných aktivít. Spomínaný rafting v Jinji je považovaný v skutku za jeden z najlepších na svete, s polovičnou alebo celodennou trasou - od pomalých vôd a zalesnených ostrovov až po ohromné rýchlosti a silu vody. Ten kto nebude mať záujem o rafrting, môže sa pripojiť k prechádzke po dedinke a dozvedieť sa niečo o komunitnom projekte známom ako Soft Power, ktorý podporuje vzdelávanie alebo môže navštíviť prameň Bieleho Nílu. Ubytovanie: Adrift Camp alebo podobne

 • 10

  Kampala / Národný park jazero Mburo

  V skorých ranných hodinách odchádzame z Jinje. Prechádzať budeme okolo cukrových plantáží a lesa Mabira predtým, ktoré nás dovedú až do predmestia Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Naša poludňajšia zastávka bude na línii rovníka, kde si urobíme zopár originálnych fotografií z ohromného miesta, ktoré sa nachádza zároveň na severnej a južnej pologuli. Pokračovať budeme na západ, ďaleko od jazera Victoria až do Národného parku Lake Mburo. Naša cesta by mala trvať približne 5 hodín. Národný park jazero Mburo je jedným z najmenších parkov v Ugande len 260 km2, ale môže sa pochváliť číslami - 313 rôznymi druhmi vtákov a 68 druhmi cicavcov. Zebry, rôzne druhy antilopy, byvoly, ktoré sa vyskytujú v hojnom počte. So šťastím môžeme zazrieť aj leopardov, hyenu alebo šakala. V závislosti od príchodu, bude naplánovaná prechádzka po safari buď popoludní, alebo nasledujúce ráno. Prechádzka po safari ponúka úplne inú perspektívu a vzrušujúci pocit blízkeho kontaktu s divokou zverou. Národný park Jazero Mburo, je skvelým miestom pre stretnutie niektorých zvierat, ktoré sme počas tohto výletu ešte nemali možnosť vidieť, kráľ zvierat či majestátne slony s ich potomkami. Túra po safari je vždy sprevádzaná ozbrojeným strážnikom, ktorý sa podrobne venuje trasám, ale aj ich výkalom a správaniu sa zvierat a flóry. Dnešný kemping sa nachádza v parku pri jazere a má základné vybavenie (splachovanie WC a studených sprch). Ubytovanie: Lake Mburo Public Camping alebo podobne.

 • 11

  Jazero Bunyoni

  Jazero Bunyoni je krásnym miestom na odpočinok. Máme celý deň, aby sme si mohli vychutnať pôsobivú krajinu a závidenia hodný voľný život vtákov. Po dohode s našim sprievodcom, ktorý nám najlepšie poradí čo sa dá robiť v kempe, sa rozhodneme na čo máme chuť. Ubytovanie: Bunyonyi Overland Resort alebo podobne

 • 12

  Jazero Bunyoni

  Dnes máme oddychový deň. Ubytovanie: Bunyonyi Overland Resort alebo podobne.

 • 13

  Rwanda / Ruhengeria

  Presunieme sa do Rwandy a potom približne 4 hodiny do Ruhengeri a Parc National des Volcans, ktorý je domovom horských goríl. Parc National des Volcans hraničí s Národným parkom Virunga v KDR, ktorý je pokrytý dažďovým pralesom a bambusmi. Park bol pôvodnou základňou Diana Fosseyho - zoológa, ktorý študoval horské gorily vo voľnej prírode, aby mohol zdokumentovať svoje výsledky výskumu počas obdobia 18 rokov svojej práce. Bol vášnivým ochrancom týchto úchvatných zvierat. Ubytovanie: Best View Hotel alebo podobne.

 • 14

  Stretnutie s gorilami

  Dnešok si budeme pamätať do konca svojho života, pretože strávime celú hodinu v spoločnosti rodiny horských goríl! Kvôli ťažšiemu terénu bude naša trasa ku gorilám prerušená bezpečnejšími úsekmi mimo národného parku. Pred túrou je však potrebné vypočuť si krátku inštruktáž o bezpečnosti a správaní sa v spoločnosti goríl. Očakávať môžeme minimálne tri hodiny chôdze v nerovnom teréne a taktiež prudké výstupy a zostupy nad bahnitými svahmi ktoré nás dovedú priamo ku gorilám. Na tento výlet je samozrejme nevyhnutná pevná, najlepšie vysoká obuv. Odporúčame Vám najať si miestneho nosiča, ktorý Vám pomôže nosiť Vaše veci (napr. kamerové vybavenie a pod., ktorého na mieste po výlete vyplatíte). Stretnutie s horskými gorilami v ich prirodzenom prostredí je neskutočný zážitok, na ktorý určite nikdy nezabudnete. Dospelý samec môže vážiť až 195 kg, samica do 100 kg a výška samca môže dosahovať až 1,7m. Sú to takmer výlučne bylinožravce. Gorily sú starostlivo chránené. Gorily sú jemné bytosti a nie sú známe žiadne útoky na človeka, ak nie sú veľmi vážne provokované. Rodinné skupiny, ktoré budeme môcť vidieť sú zvyknuté na ľudskú prítomnosť, ale aby sme zabránili akémukoľvek narušeniu ich teritória, strávime s nimi jednu celú hodinu. Minimálna vzdialenosť, ktorú musíme dodržať je 8 metrov - nie je nám povolené bližšie, pretože gorily sú veľmi náchylné na ľudské ochorenia. Treba mať tiež na vedomí, že ak niekto trpí nachladnutím alebo akýmkoľvek podobným ochorením, nebude sa môcť stretnutia s gorilami zúčastniť. Ubytovanie: Best View Hotel alebo podobne.

 • 15

  Kigali

  Rwanda je malý a atraktívny štát, ktorého hlavné a zároveň najväčšie mesto Kigali je založené na kopcoch a bude našou cieľovou destináciou. Rwanda je krajina, ktorá si veľmi dobre pamätá na genocídu v roku 1994, v ktorej bolo zabitých viac ako milión ľudí. V Kigali sa nachádza dojímavé múzeum, ktorým si domáci pripomínajú smutnú históriu tohto mesta. Múzeum navštívime počas prehlaidky. Popoludní si môžeme prehliadnuť mesto a vychutnať si dobrú spoločnú večeru.

 • 16

  Rwanda

  Náš výlet končí raňajkami. Transfer na letisko a let do Viedne.

Fotogaléria