V TIENI VEĽKEJ PÄŤKY

Keňa – to najlepšie

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Vydáme sa na zájazd za tým najlepším z Kene – slnko, piesok a safari – jedno z najlepších na celom svete. Prebrázdime kenské hlavné mesto Nairobi, pulzujúcu metropolu Afriky, ktorá veru nikdy nespí. Na vlastné oči uvidíme slony, zebry, žirafy, nosorožce, pakone, gazely, byvoly a predátorov ako levy, gepardy a leopardy. Takisto sa nám môže pošťastiť vidieť aj krokodíly, hyeny, šakaly, líšky ušaté a inú divokú zver, prípadne útoky či párenie. Okrem faunovej divočiny budeme v doslovnom objatí tropickej africkej prírody a autentickej flóry všade okolo nás. Zastavíme sa aj v miestnej Masajskej dedine a spoznáme nielen život a tradície domácich kmeňových Keňanov. Skutočne obohacujúci zážitok nám spestrí aj masajský sprievodca, ktorý vám viac priblíži ich kultúru a remeslá. Po safari dobrodružstvách sa vydáme na južné pobrežie na nádhernú pláž Diani, poprednú plážovú destináciu Afriky. Kenské pobrežie nám ponúkne biely piesok, azúrové more, palmové aleje, ležanie na pláži s tropickým drinkom. Môžeme sa dostať do útrob koralových útesov počas potápania či šnorchlovania a zažiť tak bohatý podmorský svet. V rezorte Diani v rámci plnej penzie ochutnáme to najlepšie s kenskej gastronómie, ktorá má každému čo ponúknu
 • Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky
 • Cestujeme v malej skupinke do 10 osôb so slovenským i miestnym sprievodcom

Afrika / Keňa

Keňa – to najlepšie

Termíny

Trvanie

Cena

05.08.2022 - 14.08.2022

10 (dni)

2400 €

06.10.2022 - 15.10.2022

10 (dni)

2200 €

24.11.2022 - 03.12.2022

10 (dni)

2200 €

27.12.2022 - 05.01.2023

10 (dni)

2200 €V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka vrátane 23 kg batožiny a letiskových táx
 • Vnútroštátna letenka vrátane batožiny a letiskových táx
 • Ubytovanie v komfortnom hoteli v Nairobi s raňajkami, v Diani Beach s plnou penziou, v safari lodge s plnou penziou
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Zabezpečenie víz a ich poplatok (51 USD / osoba)
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť (20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba)
 • Prepitné pre sprievodcov a vodičov
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 200 EUR / osoba)

V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu.

V prípade záujmu existuje možnosť doplatiť si all inclusive v hoteli v Diani Beach za 250 EUR / osoba. V cene zájazdu je zahrnutá plná penzia.

 

Dôležité informácie o cestovaní do Kene:

 • Do Kene potrebujete cestovný pas
 • Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny
 • Deti musia mať vlastný cestovný pas
 • V cestovnom pase je potrebný minimálne jeden prázdny list na pečiatky

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Prílet do Nairobi

  V ranných hodinách sa stretávame v Bratislave a spoločne sa presúvame na letisko vo Viedni. Letom s jedným prestupom letíme do Nairobi. Vzhľadom na časový posun prilietame už vo večerných hodinách. Presunieme sa do nášho hotela v Nairobi. Nocľah v Nairobi. Vitajte v Afrike.

 • 2

  Nairobi a presun do Masai Mara

  Po raňajkách a po prehliadke nikdy nespiaceho mesta Nairobi sa vyberieme do fascinujúcej rezervácie Masai Mara. Cesta zaujímavou krajinou so zastávkami trvá približne 6 hodín. Počas nasledujúcich troch dní, budete môcť spoznať jednu z najlepších safari destinácií v Afrike. Užijete si neuveriteľné ranné a popoludňajšie safari po Masai Mara. Táto ikonická rezervácia ponúka úžasné možnosti pozorovania divočiny. Uvidíme zebry, gazely, pakone, byvoly, nosorožce, slony a predátorov ako levy, gepardy a leopardy. Nocľah v pohodlnej a štýlovej lodge priamo v Masai Mara s plnou penziou.

 • 3

  Najlepšie safari na svete v Masai Mara

  Na ranné safari sa vyberieme už v skorých ranných hodinách. Celý deň strávime v Masai Mara. Na hodinku sa zastavíme aj v miestnej Masaiskej dedine a spoznáme život dmácich. Zastavíme sa aj na miestnych trhoch, ktorými Vás bude sprevádzať sprievodca, máte aj možnosť jazdy na koni či zúčastniť sa na sledovaní čiernych nosorožcov. V prípade záujmu fakultatívne zabezpečíme let balónom nad Masai Mara.

 • 4

  Ešte jeden deň na safari

  Pokračujeme v safari v Masai Mara. Africké safari je o pomalom presúvaní sa v parku v našom pohodlnom džípe a so sprievodcom. Za divokými zvieratami sa nebudeme naháňať, ale opatrne vstúpime do ich sveta. Oni sa nám za to odvďačia krásnymi fotkami a zážitkami. Nocľah v Masai Mara v našej pohodlnej lodge s plnou penziou.

 • 5

  Presun na Diani Beach - na jednu z najkrajších pláží Afriky

  V ranných hodinách sa presunieme na miestne letisko Olkiombo (Masai Mara - OLX) a letíme regionálnym letom do pobrežného mesta Mombasa. Po zemi táto cesta trvá bez mála 14 hodín, lietadlom ju skrátime minimálne o polovicu. Po príchode do Mombasy transfer do nášho hotela v Diani Beach, asi jednu hodinu cesty. Čakajú nás v našom hoteli Pinewood Beach Resort and Spa, kde sa ubytujeme na najbližšie dni až do konca zájazdu. Ubytovanie máme zabezpečené s plnou penziou, alternatívne existuje možnosť doplatenia all inclusive.

 • 6

  Diani Beach

  Celodenný oddych na pláži s možnosťami rôznych fakultatívnych aktivít na mieste.

 • 7

  Celodenný výlet do morského národného parku Kisite-Mpunguti, šnorchlovanie a obed na pláži

  Stretneme sa po raňajkách a transferom z nášho hotela smerujeme do rybárskej dediny Shimoni, kde prestúpime na našu tradičnú loď - dhow a vyplávame smerom do morského národného parku Kisite-Mpunguti. Na lodi máme prichystané okrem nápojov aj ovocie, počas plavby máme šancu pozorovať delfíny, korytnačky. K dispozícii je výbava na šnorchlovanie - zastavíme sa v dvoch lokalitách s neuveriteľne bohatým podmorským životom a farebnými koralmi. Keď sa nabažíme šnorchlovania, smerujeme na ostrom Wasini, kde si dáme obed priamo na pláži - pochutíme si na čerstvo ulovených kraboch a rybách, k dispozícii budú aj nealkoholické nápoje alebo pivo. Popoludní sa pomalou plavbou vrátime nazad na breh do Shimoni, odkiaľ nás transfer prepraví nazad na náš hotel v Diani.

 • 8

  Oddych v Diani Beach

  Dopoludnia oddych na pláži s možnosťami rôznych fakultatívnych aktivít na mieste. Môžete si dať napríklad masáž :). Popoludní sa dnes vyberieme do mesta Mombasa (asi hodinu cesty) a absolvujeme príjemnú prehliadku tohoto rušného pobrežného mesta. Zastavíme sa aj na miestnom trhovisku a pri zachovalej pevnosti Fort Jesus, ktorá je zaradená na zozname pamiatok UNESCO. Dozvieme sa okrem iného o výraznom vplyve Portugalska, Ománu a Británie. Nazad do nášho hotela sa vrátime vo večerných hodinách.

 • 9

  Oddych na pláži v Diani Beach

  Celodenný oddych na pláži s možnosťami rôznych fakultatívnych aktivít na mieste. V neskorých večerných hodinách sa presúvame na letisko v Mombasa a letíme domov.

 • 10

  Presun na letisko v Mombasa a let domov

  Prílet do Viedne v dopoludňajších hodinách. Spoločný transfer do Bratislavy.

Fotogaléria