Výprava do krajiny Nomádov - s plnou penziou

Kirgizsko (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Prírodné, historické a kultúrne poklady Kirgizska zažijeme všetkými zmyslami.

 • Počas tejto unikátnej cesty spoločne v malej skupinke uvidíme a zažijeme mnoho aspektov starodávneho nomádskeho životného štýlu, ktorý je medzi Kirgizanmi stále živý. Zoznámime sa s mnohými zaujímavými historickými pamiatkami. Čaká nás nádherný panoramatický výhľad na pohorie Tien Shan. A v neposlednom rade zažijeme srdečnú pohostinnosť miestnych obyvateľov. Zájazd ponúkame s gurmánskou plnou penziou. Okrem iného uvidíme aj Jazero Son Kul – „Jazero na konci sveta“ vo výške 3010 m.n.m. je považované za geografické srdce Kirgizska, ďalej formáciu  „Sedem býkov“ – geologická chránená oblasť a prírodná pamiatka a bájny Tash Rabat – kamenný hrad vo vnútri pohoria Tian Shan.
 • Cena je konečná vrátane víz a ich vybavenia.
 • Zájazd sprevádza špičkový sprievodca

 

„Výška našich vĺn“: Na tomto zájazde 93% Vami zaplatených prostriedkov ostáva u lokálnych partnerov a podporuje miestne komunity. V rámci našej iniciatívy spoločne podporujeme miestne podniky a komunity.

 

18. 09. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní do Kirgizska: 

*Pasažieri potrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19 v anglickom jazyku nie starší, ako 72 hodín od odberu vzorky
*Karanténa nie je požadovaná. 

*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

 

 • Ubytovanie v jurtách je základné, ale pohodlné. Náš vodič hovorí niekoľkými frázami a slovami v angličtine, počas celého zájazdu je však s Vami náš skúsený slovenský sprievodca. Zoberte si so sebou aj teplé oblečenie, v lete môže byť na horách chladné počasie. Miestna mena sa nazýva SOMS (KGS), USD sa často používa na výmenu a na nákupy na niektorých miestach. Karty je možné používať iba vo veľkých mestách, kde sú k dispozícii aj bankomaty. Najmä počas júna / júla, vo vysokej tráve vo výške okolo 2 000 metrov nad morom a viac odporúčame repelent. Podrobné inštrukcie k zájazdu Vám zašleme približne 2 týdžne pred cestou.
 • S Kirgizskom má Slovenská Republika bezvízový styk – 60 dní do 31.12.2025 (platí len pre držiteľov CP Slovenskej republiky); 30 dní (platí len pre držiteľov DP Slovenskej republiky a Kirgizskej republiky)

Ázia / Kirgizsko

Kirgizsko (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Cena

11.06.2022 - 18.06.2022

8 (dni)

1450 €

20.08.2022 - 27.08.2022

8 (dni)

1450 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka Viedeň – Biškek a nazad vrátane všetkých táx a batožiny
 • všetky letenky zahŕňajú povinné poplatky a taxy
 • preprava zahrnutá v programe
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli v Biškeku s vlastným sociálnym zariadením (deň 1 + deň 7); v penzióne v Karakole (6. deň) so súkromným zariadením; domáci pobyt v Kochkore a Tamge (4. + 5. deň) so spoločným vybavením a v jurtových táboroch so základným vonkajším vybavením pri jazere Son Kul a Tash Rabat (2. a 3. deň – až 4 osoby / stan)
 • plná penzia
 • balená minerálna voda (1l denne) počas cesty
 • kompletný program uvedený v ponuke vrátane spomenutých vstupov
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • 24/7 cestovateľská podpora cestovnej kancelárie Alchemy Travel
 • garancia flexibility od Alchemy Travel (viac info tu)

V cene nie je zahrnuté:

 • nápoje a jedlá nad rámec plnej penzie
 • vreckové a individuálne výdavky účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba
 • cestovné poistenie – odporúčame v Uniqa
 • príplatok za samostatnú izbu: 300 EUR (V prípade, že nebude možné doubytovanie k inej individuálne prihlásenej osobe, resp. v prípade záujmu o samostatnú izbu.)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet do Kirgizska

  Vo večerných hodinách odlietame z Viedne. Letíme letom s jedným prestupom do mesta Biškek. Prílet je naplánovaný na nasledujúci deň.

 • 2

  Bishkek - kedysi sa volalo Frunze

  Príchod do Bishkeku, čaká nás transfer na hotel. Po krátkom čase na oddych sa vyberieme do ulíc mesta poznávať. Čaká nás - Námestie víťazstva - Pobeda Square, Dubový park, námestie Ala Too , ázijský bazár, múzeum umenia. Symbolom mesta, kedysi nazývaného Frunze, je socha Manasa - bájneho hrdinu. Pristáli sme i na Manosovom letisku. Nocľah v Biškeku.

 • 3

  Bishkek - Suusamir - jazero Son Kul

  Po raňajkách vyrážame k druhému najväčšiemu jazeru v krajine - jazeru Son Kul, cestou si dáme obed. Sprievodca odporúča ťahané slíže s konským mäsom, jedia to všetci turisti okrem neho. Son Kul je obkolesené krásnymi horami a je zároveň najvyššie položeným alpským jazerom v Kirgizsku. Ležiac v nadmorskej výške 3010 mnm bolo odjakživa miestom, kde sa nomádi stretávali či už s rodinami v rámci oddychu, ale i so svojimi stádami. Prejdeme fascinujúcimi priesmykmi (až do výšky 3586 mnm) a popri roztrúsených júrt nomádov so stádmi koní sa dostaneme až k jazeru. Večera a nocľah v jurtovom kempe na brehoch jazera. Jurty sú vytvorené z drevenej kostry, kryté ovčou plsťou bez klincov a sú symbolom nomádkseho života. O rozmiestnení priestoru v jurte a jeho stavbe sa toho dozviete mnoho. Jurtu nájdeme i na kirgizskej vlajke!

 • 4

  Son Kul Lake - Tash Rabat

  Dnes smerujeme do slávneho Tash rabat - jedná sa o krásny a preslávený karavansarai na Hodvábnej ceste. Tento unikátny kamenný hrad z 14.storočia sa nachádza v prenádhernom a dlho nedobytnom pohorí Tian Shan v nadmorskej výške 3200 mnm, má 31 miestností, steny sú hrubé až 1 meter. Samotný Tian Shan sa dlho pokladal za bránu do ďalekej Ázie! V jurtovom kempe neďaleko nás čaká tradičná večera. Nocľah tu.

 • 5

  Tash Rabat - Kochkor

  Smerujeme do dediny Kochkor, cestou míňame krásne kaňony a priesmyk Dolon - 3030 mnm. V kochkore sa stretneme s miestnymi ľuďmi, ktorí robia tradičné plstené koberce, tajomstvu ktorých sa tu priučíme - sú tak unikátne, že ich prípravu nájdete i na zozname svetového dedičstva UNESCO. Navštívime múzeum serepetičiek, kde si viete nakúpiť rôzne suveníry - veľké hodvábno-plstené deky, ale i malé vianočné ozdoby. Nocľah v homestay

 • 6

  Kochkor - Tamga

  Smerujeme k bájnemu jazeru Issyk Kul , druhému najväčšiemu horskému - alpskému jazeru na svete, kt tu volajú Perla Strednej Ázie. Viac, než 1500 miestnych ho považuje za posvätné. Jazero je opradené množstvom tragických legiend nielen o láske a zrade. Zastavíme sa v dedinke Bokonbaeva, kde navštívime miestneho orlieho lovca. Lovci orlami lovia líšky, zajace, ale i vlky tradičným spôsobom, ktorý si tu pozrieme na vlastné oči. Vzťah medzi orlími lovcami a orlicami - väčšinou ide o samice, je vzťahom krásnym a čistým, ako môže byť len vzťah v rámci rodiny. Unikátne tradície na vlastné oči. Smer dedinka Tamga, nocľah a večera v guesthouse.

 • 7

  Tamga - Jeti Oguz - Karakol

  Dnes nás čaká roklina Jeti Oguz, známa pre svoje červené skalné formácie 7 býkov - Jeti Oguz. Uvidíme Skalu zlomených sŕdc, môžme sa tu prejsť na vrchol miestneho kopca - cca 20 minút - kde sa pokocháme výhľadmi na majestátne hory. Smer Mestečko Karakol. Navštívime zaujímavú mešitu Dunganov vybudovanú bez jediného klinca. Dungani sú pôvodom čínska menšina , ktorá sem prišla z etnických dôvodov v rodnej Číne a spolu so sebou sem priniesla tradičnú kuchyňu, tradície a vplyv. Nasleduje starý drevený Ortodoxný kostol akoby zo srdca Sibíri. Nocľah v guesthouse.

 • 8

  Karakol - Issyk Kul jazero - Bishkek

  Pokračujeme Ppopri severnom pobreží jazera Issyk Kul s krátkou zastávkou pri PETROGLYFOCH, 800 pred naším letopočtom ich vytvorili miestni šamani. Do kameňov vtesané príbehy lovcov a miestnych zvierat sú zachovanou reminiscenciou slúžiacou ako svedkovia dávnych čias. Cestou sa nám naskytnú krásne vyhliadky na jazero, kedysi ľudia verili, že je to stred sveta. smer Bishkek, nocľah hotel.

 • 9

  Odlet domov

  Odlet z letiska Manas letom s jedným prestupom. Vzhľadom na časový posun prilietame do Viedne v rovnaký deň.

Fotogaléria