Unikátna výprava do kráľovstva lemurov

Madagaskar (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Africký ostrovný raj Madagaskar je vďaka svojej odtrhnutosti od kontinentu plný jedinečných zvierat a prírodných úkazov. Možno práve preto si ho obľúbil aj dobrodruh, cestovateľ a rodák z Vrbového, gróf Móric Beňovský.
 • Fantastický sprievodca, ktorý pozná Madagaskar ako svoj druhý domov!
 • Ostrov je domovom viacerých endemitných druhov zvierat, zrejme najznámejšími sú lemur, neposedná opica s dlhým chvostom a fosa, mačku pripomínajca šelma. Obdivujte ich na vlastné oči v národných parkoch Andasibe a Bekopaka. Pri troche šťastia zbadáte v prímorskom mestečku Ifaty aj migrujúce vráskavce dlhoplutvé.
 • Jedinečné sú aj miestne prírodné úkazy, či už je to les ostrých vápencových veží v Tsingy de Bemaraha, alebo majestátne stromoradie desiatky metrov vysokých obrov v Aleji baobabov.
 • Nepremeškajte ani možnosť oboznámiť sa s rezbárskym remeslom ľudí kmeňa Zafimaniry, či kultúrou rybárskej komunity Vezo.

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Afrika / Madagaskar

Madagaskar (2019)

Termíny

Trvanie

Cena

28.06.2019 - 14.07.2019

17 (dni)

3400 €
3600 €

V cene je zahrnuté:

 • Spiatočná letenka z Viedne do Antananarivo a späť, vrátane všetkých poplatkov a táx
 • Ubytovanie v hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi, vrátane raňajok
 • Všetko stravovanie (v miestnych reštauráciách) vrátane nealkoholických nápojov
 • Preprava, vstupy a transfery
 • Služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • Vybavenie víz
 • Cestovné poistenie v poisťovni Uniqa

Dôležité informácie: 

Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup do krajiny platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate a dve prázdne strany), vízum, spiatočnú letenku a potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici pri ceste z infikovanej oblasti. Alchemy Travel Vám pomôže s vybavením všetkých náležitostí bezplatne.

V cene nie je zahrnuté:

 • Individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • Vízové poplatky na Madagaskar (víza Vám pomôžeme vybaviť bezplatne), aktuálne 20 EUR priamo na letisku po prílete.

Itinerár zájazdu

 • 1

  Príchod

  Africký ostrovný raj Madagaskar je vďaka svojej odtrhnutosti od kontinentu plný jedinečných zvierat a prírodných úkazov. Možno práve preto si ho obľúbil aj dobrodruh, cestovateľ a rodák z Vrbového, gróf Móric Beňovský. Pôjde s vami fantastický sprievodca, ktorý pozná Madagaskar ako svoj druhý domov! Navyše je už všetko zahrnuté v cene, žiadne "cena od.." Príchod do Antananarivo, hlavného mesta ostrovnej republiky a transfer do hotela.

 • 2

  Andasibe

  Prejdite sa ráno ulicami hlavného mesta. Antananarivo ponúka hneď niekoľko zaujímavých atrakcií, či už je to kráľovský palác Rova, Katedrála Andohalo, alebo rušné tradičné trhovisko Analakely. Následne Vás čaká približne trojhodinová cesta do oblasti Andasibe, vedúca bujnou vegetáciou tropického ostrova. Cestou sa zastavte v prírodnej rezervácii obzrieť si niektoré z mnohých druhov miestnych chameleónov. Národný park Andasibe je zas domovom asi najznámejšieho obyvateľa Madagaskaru - neposednej opice zvanej lemur. Ak chcete, s miestnym sprievodcom sa môžete do džungle vydať aj po zotmení, tá práve v noci ožíva a umožní vám počuť tajomné zvuky jej zvieracích obyvateľov, tvorov, čo je skutočne jedinečný zážitok.

 • 3

  Andasibe

  Čaká Vás ďalší deň plný šantiacich lemurov v najkrajšom národnom parku ostrova. Nezľaknite sa, ak Vám niektorý z nich počas návštevy rezervácie skočí na hlavu, či rameno. Pridajte sa k miestnemu sprievodcovi a pokúste sa spolu nájsť aj ten najväčší z miestnych druhov, lemura Indri. Ak sa Vám pošťastí, zazriete aj iné z miestnch zvierat, ako napríklad ježkovi podobných bodlínov, alebo niektoré zo stoviek druhov madagaskarských vtákov, netopierov a plazov. Podvečer sa vrátite do mesta Antananarivo.

 • 4

  Morondava

  Do západnej časti ostrova sa dostanete letecky. Tam, v mieste, kde sa do Mozambického kanála vlieva rieka Morondava, leží rovnomenné pobrežné mestečko. Je obľúbené najmä pre svoju lenivú, uvoľnenú atmosféru a je obývané mnohými z madagaskarských etnických skupín. Spríjemnite si večer na pláži chutným nápojom. Ráno Vás čaká krásne dobrodružstvo.

 • 5

  Bekopaka

  Z pobrežného mesta Morondava treba vyraziť zavčasu. Cesta bude dlhá, osem až desať hodín v závislosti od aktuálnej kvality vozovky a intenzity dopravy. Popri nej sa však rozprestrie typický madagaskarský vidiek, početné baobabové háje. Preplavte sa cez rieku Tsiribihina a zastavte sa aj v národnom parku Kirindy. Okrem všadeprítomných lemurov v ňom možno zhliadnuť aj ďalšieho typického obyvateľa ostrova, žije v ňom najväčší miestny predátor Fosa Dlhochvostá. Tento, na dĺžku takmer dvojmetrový mačku pripomínajúci dravec s červenkastým kožuchom, je úhlavným nepriateľom lemurov a neraz zavíta aj do kurína dedinských fariem. Do mestečka Bekopaka, ktoré je cieľom cesty, by ste mali doraziť ešte pred zotmením.

 • 6

  Tsingy de Bemaraha

  Strávte deň v národnom parku Tsingy de Bemaraha, ktorý je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Tvorí ho bizarná krajina eróziou vytvorených vápencových veží a patrí k najmalebnejším oblastiam celého Madagaskaru. Vydajte sa po Veľkom okruhu, na ktorom budete zákutia skalných veží objavovať z drevených lávok, mostíkov a rebríkov ponad hlboké kaňony, či cez jaskyne a priepasti. Tsingy de Bemaraha je domovom niekoľkých druhov lemurov aj unikátnych vtákov.

 • 7

  Tsingy de Bemaraha

  Na objavovanie tajov ukrytých medzi vápencovými stĺpmi národného parku Tsingy de Bermaha máte ešte jeden deň. Tentokrát odporúčame zvoliť napríklad takzvatný Malý okruh - nenechajte sa však pomýliť názvom, tiež Vás zavedie do strmín skalných veží a k vodopádom ukrytým v nespočetných zákutiach. Národný park Tsingy de Bermaha ponúka plnohodnotnú dávku adrenalínu a vzrušenia. Ak viac nemáte chuť liepať sa po ostrých hranách vápencových veží, máte stále možnosť využiť výhody hotelového bazéna.

 • 8

  Alej baobabov

  Po dvoch dňoch dobrodružstiev v národnom parku je načase zmeniť lokalitu. Znamená to však takmer celodennú jazdu autom späť do mestečka Morondava. Spestrením cesty bude zastávka v mýtickej Aleji baobabov. Impozantné osemsto rokov staré stromy tam lemujú širokú prašnú cestu a vytvárajú možno najikonickejší pohľad, aký ostrov Madagaskar ponúka. Majestátne stromy sú náznakom a mementom toho, aký pôsobivý les kedysi v tejto časti ostrova rástol.

 • 9

  Antsirabe

  Po raňajkách sa vydajte smerom k mestu Miandrivazo. Všimnite si, ako sa cestou mení ráz okolitej krajiny - veľmi suchý a prašný západ ostrova strieda výživná červenohnedá pôda a ryžové polia. Mesto Miandrivazo leží na rieke Tsiribihina, je to veľmi úrodný región, plný polí a plantáží bavlnníkov, kukurice, kasávy, fazule a ryže. Po obede budee pokračovať do oblasti Antsirabe, kde si iste všimnete zmenu aj vo výzore ľudí, na obyvateľoch tejto oblasti vidno, že im v žilách koluje viac ázijskej krvi. Mesto Antsirabe je pomerne mladé, založili ho nóri v druhej polovici devätnásteho storočia, ako stredisko pivovarníctva na Madagaskare. Varí sa tam aj populárne madagaskarské pivo Three Horses, ktoré odporúčame určite ochutnať.

 • 10

  Ambositra

  Pokračujúc na juh zavítate do mesta Ambositra. Je centrom madagaskarského rezbárskeho priemyslu a domovom ľudí kmeňa Zafimaniry. Popoludní pokračujte k hraniciam národného parku Ranomafana, kde strávite noc.

 • 11

  Ranomafana

  Vstaňte skoro a ešte na svitaní sa vyberte do hustých húštin pod korunami stromov tropického dažďového pralesa národného parku Ranomafana. Miestny sprievodca Vám pomôže nájsť niektoré z nespočetných druhov lemurov, plazov a vtákov. Popoludní si oddýchnite, ďalšie dobrodružstvo v džungli Vás čaká po zotmení. Počas nočnej prechádzky perifériou parku budete mať možnosť zhliadnuť aj tvory, ktoré sa na lov vydávajú výlučne v noci.

 • 12

  Anja

  Nechajte džungľu parku Ranomafana za sebou a namierte smerom do Isalo. Cestou sa však nezabudnite zastaviť v komunitnej rezervácii pri dedinke Anja. Je situovaný v úžasnej scenérii s veľkou šancou stretnúť ďalší zo známych druhov lemurov. Lemury Kata sú známe najmä pre svoje dlhé chvosty, zfarbené striedajúcimi sa bielymi a čiernymi prúžkami. Do národného parku Isalo by ste mali doraziť neskoro popoludní, strávite v ňom noc.

 • 13

  Isalo

  Kráčaním po zdanlivo mesačnej krajine národného parku Isalo sa dá poľahky stráviť celý deň. Ideálnou zastávkou na prechádzke po rozpálených skalách je prírodný bazénik plý sviežej a priezračnej vody. Obrastený bujnou vegetáciou je skvelou príležitosťou sa ovlažiť. Neskôr sa vydajte k ohromujúcemu skalnému oblúku pozrieť si, ako nad touto čarokrásnou krajinou zapadá krvavo červené africké slnko.

 • 14

  Ifaty

  Cestujúc cez krajinu ľudí kmeňa Mahafaly si nemožno nevšimnúť farebné drevené piliere s vyrezávanými byvolmi, autami, či inými cennosťami. Ide o jedinečné tradičné pohrebiská tunajších ľudí. Cestujete do pobrežného mestečka Ifaty, ktorého okolie je mimoriadne suché a obrastené prevažne madagaskarskými ostnatými húštinami kaktusov a iných rastlín typických pre vyprahnuté regióny. Ubytovať sa môžte v idylickom domčeku na pláži Indického oceánu, z ktorého možno pozorovať miestnych rybárov smerujúcich k horizontu za zapadajúcim slnkom. Ifaty sú jednou z najkrajších oblastí ostrova, skvelou na oddych aj dobrodružstvo.

 • 15

  Ifaty

  Voľný deň na pláži plný relaxu a objavovania. Koralový útes neďaleko pobrežia je ideálnym miestom, kde si môžete obzrieť poklady madagaskarskej prírody, ležiacej pod hladinou. Alebo sa prejdite do neďalekej dedinky Mangily a oboznámte sa so spôsobom života rybárskej komunity, Vezo. Ak sa Vaša cesta bude konať počas letných mesiacov júl a august, máte jedinečnú príležitosť vidieť ako sa migrujúce Vráskavce Dlhoplutvé vymršťujú nad morskú hladinu, takže ich určite neprehliadnete.

 • 16

  Antananarivo

  Objavovanie afrického ostrova Madagaskar sa blíži ku koncu. Je čas vrátiť sa do hlavného mesta Antananarivo.

 • 17

  Návrat

  Transfer na letisko a let do Viedne.

Fotogaléria