Botanická záhrada Európy

Madeira (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Chcem sa poďakovať za výborne zorganizovaný zájazd na Madeiru a Desertas. Taktiež ďakujem sprievodkyni Peťke za jej prirodzený, zodpovedný a odborný prístup, všetci sme si ju veľmi rýchlo obľúbili a budeme sa tešiť na prípadné opätovné stretnutie aj na iných zájazdoch. Ďakujem za primeranú cenu tohto skutočne veľmi pekného výletu. Alchemy Travel prajem, nech sa Vám darí. Odporúčam všetkým, ktorí hľadajú solídne a kvalitné služby cestovnej kancelárie.“                                                               

Mária, Madeira a ostrovy Desertas (máj 2019)„Klobúk dole pred organizáciou, všetko ´klaplo´ tak, ako bolo naplánované. Skupina bola super vďaka počtu aj vďaka ľuďom, ktorí sa v nej zišli. Môžem povedať, že ste nám zájazd programovo aj organizačne vystavali vysoko kvalitne a odborne, vrátane všetkých služieb. Oceňujem aj ochutnávku tradičnej kuchyne a folklórny večer.“

Danica, Madeira a ostrovy Desertas (máj 2018)

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Madeira je jednoducho dychberúca. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už Vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – pre každého je tu niečo.
 • Ostrov Madeira je obkolesený Atlantikom, Golfský prúd more príjemne zohrieva a robí túto destináciu celoročným domovom pre bohatý podmorský život. Vo vodách obmývajúcich brehy ostrova žijú i veľryby a samozrejme delfíny, ktorých je tu toľko, že ich určite uvidíme.
 • Tento zájazd sme špeciálne navrhli tak, aby ste zažili z Madeiry čo najviac. Prejdeme z východu ostrova na jeho západ, cestujeme pozdĺž kľukatého pobrežia, cez hlboké prepadliny až na najvyššie miesta ostrova.
 • Vďaka svojej polohe v Atlantiku Madeira zažíva teplé, ale nie horúce letá a veľmi príjemné teplé zimy. Po väčšinu roka môžete očakávať teploty medzi 16-23°C, čo veľmi spríjemňuje spoznávanie ostrova.
 • Fakultatívne sa môžete vybrať na výlet loďou na dramatické ostrovy Desertas, ktoré priam prekypujú životom – svoj domov tu našli tulene a bohaté vtáčie kolónie. Ak budete mať šťastie, zaplávate si v lagúne s divokými delfínmi. Unikátny zážitok!
 • Na Madeire sa zoznámime s domácimi, dozviete sa o kultúrnom bohatstve a dejinách ostrova, ochutnáme fantastickú kuchyňu ako napríklad „bolo do caco“ a lahodné domáce víno.
 • Bývame vo fascinujúcom a živom centre mesta Funchal v hoteli vlastnenom domácimi, len pár krokov od skvelých reštaurácií, kaviarní a obchodov.
 • Cestujeme v malej skupinke do 12 osôb, zájazd ponúkame so všetkými poplatkami už v cene. 

 

05. 03. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na Madeiru: 

*Lety boli obnovené od 1.11.2020
*Pasažieri potrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19 v anglickom jazyku nie starší, ako 72 hodín od doručenia výsledku
*Pasažieri musia mať vyplnený online dotazník: https://madeirasafe.com/#/login 
*Pasažierom zo SR bude po prílete odmeraná telesná teplota. 
*Pasažieri zo SR majú výnimku z karantény - karanténa nie je požadovaná s negatívnym výsledkom testu so sebou. 

*Pri návrate do SR absovujeme test na Covid19 na letisku vo Viedni. Potvrdenie v anglickom jazyku skracuje povinnú domácu karanténu v SR.

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Európa / Portugalsko

Madeira (2021)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

01.04.2021 - 08.04.2021

8 (dni)

2

1200 €

01.05.2021 - 08.05.2021

8 (dni)

3

1200 €

05.06.2021 - 12.06.2021

8 (dni)

4

1200 €

24.07.2021 - 31.07.2021

8 (dni)

5

1200 €

11.09.2021 - 18.09.2021

8 (dni)

7

1200 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do mesta Funchal (s prestupom v Lisabone) vrátane všetkých poplatkov, táx a 23 kg batožiny
 • ofset oxidu uhličitého zahrnutý v cene
 • všetky aktivity v programe
 • 7 nocí v hoteli strednej kategórie (v dvojlôžkových izbách)
 • 7x raňajky, 3x obed, 1x tradičná večera
 • večerná tanečná šou v podaní domácich
 • výlet na východ ostrova (s ochutnávkou rumu)
 • výlet džípom na západ ostrova
 • pozorovanie veľrýb a delfínov z lode
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie pre prípad insolventnosti cestovnej kancelárie v poisťovni Uniqa
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene

 

V cene nie je zahrnuté:

 • jedlá okrem spomenutých vyššie
 • výlet loďou (katamaránom) na ostrovy Desertas (80 EUR / osoba)
 • alkoholické nápoje
 • iné výlety ako spomenuté vyššie
 • individuálne výdavky a vreckové účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne, niekoľko hodín v Lisabone, prílet do Funchalu

  Odlet z Viedne cez Lisabon do Funchalu. Prestup v Lisabone využijeme na prehliadku mesta a ochutnávku "pastéis de nata". Príchod do hotela na Madeire je plánovaný na neskoršie popoludnie. Ubytovanie, krátka prechádzka po okolí a prvá večera v niektorej z miestnych reštaurácii. Ochutnáme miestnu špecialitu "espetada"?

 • 2

  Túra po východnej časti ostrova, farma pstruhov a ochutnávka miestneho vína

  Po raňajkách sa vydávame na východ ostrova. Cestujeme v malej skupine do 12 osôb, takže dnešný program vieme vyladiť na maximum poznávania a dobrodružné zážitky. Smerujeme do Pico do Arieiro, do srdca madeirských hôr. V prípade čistej modrej oblohy odtiaľto vidíme celý ostrov ako na dlani. Pokračujeme do čarovnej dedinky Ribeiro Frio, kde sa okrem iného nachádza aj farma so pstruhmi, ktoré možno uvidíme aj v zavlažovacích kanáloch, ktoré miestni volajú "levadas". Pešo prejdeme krátkou prechádzkou na miesto zvané Balcoes. Je to vyhliadka, odkiaľ uvidíme madeirské husté lesy v kontraste s nekonečným Atlantikom. Po ceste dole z hôr prejdeme cez oblasť Santana, zastavíme sa pri tradičných domoch a dáme si výborný trojchodový obed (v cene). Samozrejme, k dobrému obedu patrí aj víno. Cestou naspäť do Funchalu sa ešte zastavíme v oblasti Porto da Cruz, kde nás čaká malá ochutnávka - vyberiete si víno alebo rum? Po návrate si budete zrejme chcieť trochu oddýchnuť, preto je zvyšok dňa plánovaný ako voľný. Nocľah v hoteli vo Funchale.

 • 3

  Stratený svet: plavba na opustené ostrovy Desertas

  Voľný deň. V prípade záujmu sa môžete pridať ku sprievodcovi na fakultatívny výlet na ostrovy Desertas. Nalodíme sa na pohodlný katamarán a čaká nás asi trojhodinová plavba. Názov Desertas hovorí, že ostrovy sú opustené, no nie je to celkom tak: priam prekypujú životom. Nájdete tu rôzne druhy vtákov, tuleňov, bohatý podmorský svet... Človek sa až zamyslí, prečo vlastne ostrovy majú takýto názov. Nuž, aj to sa samozrejme dozviete. Ostrovy Desertas sú skutočne ako stratený svet a je to zážitok na celý život. Na ostrovoch bude aj možnosť si zaplávať, zašportovať alebo len tak relaxovať. Dnešný obed je servírovaný priamo na palube lode, cestou naspäť. Do Funchalu sa vrátime podvečer, voľný program, nocľah.

 • 4

  Výlet na západ ostrova na džípoch

  Po dni skúmania okolitých morí nadišiel čas vydať sa do divočiny západnej Madeiry. Ideme na džípoch. Smerujeme do Lugar de Baixo a následne pokračujeme do hôr. Vystúpame do výšok pohoria Paul de Serra - okolo nás budú po celý čas dychberúce scenérie a do vlasov nám bude fúkať vietor. Ďalej klesáme cez večne zelený les do Porto Moniz, kde si dáme obed. Sever ostrova Madeira je veľmi nehostinný, ale fascinujúci. Útesy a obrovské morské vlny sú fotogenické. Paradoxne sa tu však nachádzajú aj prírodné morské jazierka - zoberte si plavky, môžete si zaplávať v morskej vode. Naspäť do hotela sa vraciame cez Seixal a Sao Vicente. Hotel vo Funchal, nocľah.

 • 5

  Pátranie po divých delfínoch a veľrybách

  Aj dnešný deň prinesie úplne nové zážitky. Hneď ráno vyrážame na unikátne pátranie po delfínoch a veľrybách. Ak bude šťastie na našej strane, s delfínmi si aj zaplávame. Napriek tomu, že delfíny možno nebudú plávať v našej tesnej blízkosti ako v bazéne, zažiť divokého delfína je neopísateľný zážitok. Popoludní ostane čas na relax v meste Funchal, sprievodca v prípade záujmu poradí kam zájsť a čo robiť.

 • 6

  Levady - neoddeliteľná súčasť Madeiry

  Levady sú neoddeliteľnou súčasťou Madeiry. Vodné kanály a riečky križujú ostrov hore-dolu, z vrcholkov hôr až do hlbokých údolí. Už v 15. storočí sa na Madeire začalo s kultiváciou krajiny, vznikali terasy a navrhovali sa zavlažovacie kanály. Okolo roku 1900 bolo na ostrove už vyše 200 takýchto stavebných diel. Popri väčšine z nich vedie cestička, čo umožňuje dostať sa na naozaj krásne miesta v strede madeirskej divočiny. Po raňajkách sa k jednej takejto levade vyberieme. Na túre prejdeme 5- až 10-kilometrový okruh, nevyhnutné sú topánky do terénu. Po návrate do hotela bude čas na relax.

 • 7

  Voľný deň vo Funchale

  Dnešný deň je v programe vyhradený ako voľný deň, takže sa môžete rozhodnúť, čo budete robiť. Možno strávite deň v hotelovom bazéne alebo skúmaním mesta Funchal - jeho obchodov, fascinujúcich múzeí či galérií, kvitnúcich záhrad alebo návštevou vrchu Monte. Funchal tiež ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní. Určite odporúčame prechádzku starými ulicami, prípadne trochu dlhší výlet na polostrov Ponta de Sao Lourenco. Večer si už nič neplánujte, čaká nás rozlúčková večera, na ktorú vás pozývame. Vychutnať si môžete tradičné jedlo a vystúpenie miestnych spevákov a tanečníkov.

 • 8

  Odlet do Viedne a transfer na Slovensko

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a letíme do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Madeire podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene tohoto zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, Vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

Na Madeire určite s nami nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus