Rajská záhrada, delfíny a stratené ostrovy s plnou penziou

Madeira a ostrovy Desertas (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Madeira je jednoducho dychberúca. Náš zájazd sme ešte viac vylepšili o zážitkovú plnú penziu. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už Vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – pre každého je tu niečo. Ostrov Madeira je obkolesený Atlantikom, Golfský prúd more príjemne zohrieva a robí túto destináciu celoročným domovom pre bohatý podmorský život. Vo vodách obmývajúcich brehy ostrova žijú i veľryby a samozrejme delfíny, ktorých je tu toľko, že ich určite uvidíme. Tento zájazd sme špeciálne navrhli tak, aby ste zažili z Madeiry čo najviac. Prejdeme z východu ostrova na jeho západ, cestujeme pozdĺž kľukatého pobrežia, cez hlboké prepadliny až na najvyššie miesta ostrova. Vďaka svojej polohe v Atlantiku Madeira zažíva teplé, ale nie horúce letá a veľmi príjemné teplé zimy. Po väčšinu roka môžete očakávať teploty medzi 16-23°C, čo veľmi spríjemňuje spoznávanie ostrova. Dramatické ostrovy Desertas prekypujú životom – svoj domov tu našli tulene a bohaté vtáčie kolónie. Ak budete mať šťastie, zaplávate si v lagúne s divokými delfínmi. Unikátny zážitok! Na Madeire sa zoznámime s domácimi, dozviete sa o kultúrnom bohatstve a dejinách ostrova, ochutnáme fantastickú kuchyňu ako napríklad „bolo do caco“ a lahodné domáce víno.
 • Bývame vo fascinujúcom a živom centre mesta Funchal v štýlovom novom 4* hoteli Enotel Quinta de Sol s vyhrievaným bazénom.
 • Cestujeme v malej skupinke 8 osôb, zájazd ponúkame so všetkými poplatkami už v cene. 

 

Na tomto zájazde 94% Vami zaplatených prostriedkov zostáva u lokálnych partnerov a podporuje miestne komunity. Viac informácií o našej iniciatíve „výška našich vĺn“ nájdete kliknutím sem.

 

18. 05. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na Madeiru: 

*Lety boli obnovené od 1.11.2020
*Pasažieri potrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19 v anglickom jazyku nie starší, ako 72 hodín od doručenia výsledku.
*Pasažieri musia mať vyplnený online dotazník: https://madeirasafe.com/#/login 
*Bez obmedzení a karantény.
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Európa / Portugalsko

Madeira a ostrovy Desertas (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

02.06.2021 - 09.06.2021

8 (dni)

4

1090 €
1200 €

24.07.2021 - 31.07.2021

8 (dni)

5

1090 €
1200 €

11.09.2021 - 18.09.2021

8 (dni)

7

1200 €

01.05.2022 - 08.05.2022

8 (dni)

8

1200 €

08.05.2022 - 15.05.2022

8 (dni)

8

1200 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do mesta Funchal (s prestupom v Lisabone) vrátane všetkých poplatkov, táx a 23 kg batožiny
 • ofset oxidu uhličitého zahrnutý v cene
 • všetky aktivity v programe
 • 7 nocí v hoteli strednej kategórie (v dvojlôžkových izbách)
 • gurmánska plná penzia plná miestnych špecialít  – raňajky, obedy aj večere počas celého zájazdu
 • večerná tanečná šou v podaní domácich
 • výlet na východ ostrova s ochutnávkou miestneho rumu
 • výlet džípom na západ ostrova
 • pozorovanie veľrýb a delfínov
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie pre prípad insolventnosti cestovnej kancelárie v poisťovni Uniqa
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene

 

V cene nie je zahrnuté:

 • individuálne výdavky a vreckové účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne, niekoľko hodín v Lisabone, prílet do Funchalu

  Odlet z Viedne cez Lisabon do Funchalu. Príchod do hotela na Madeire je plánovaný na neskoršie popoludnie. Ubytovanie, krátka prechádzka po okolí a prvá večera v niektorej z miestnych reštaurácii. Ochutnáme miestnu špecialitu "espetada"?

 • 2

  Túra po východnej časti ostrova, farma pstruhov a ochutnávka miestneho vína

  Po raňajkách sa vydávame na východ ostrova. Cestujeme v malej skupine do 8 osôb, takže dnešný program vieme vyladiť na maximum poznávania a dobrodružné zážitky. Smerujeme do Pico do Arieiro, do srdca madeirských hôr. V prípade čistej modrej oblohy odtiaľto vidíme celý ostrov ako na dlani. Pokračujeme do čarovnej dedinky Ribeiro Frio, kde sa okrem iného nachádza aj farma so pstruhmi, ktoré možno uvidíme aj v zavlažovacích kanáloch, ktoré miestni volajú "levadas". Pešo prejdeme krátkou prechádzkou na miesto zvané Balcoes. Je to vyhliadka, odkiaľ uvidíme madeirské husté lesy v kontraste s nekonečným Atlantikom. Po ceste dole z hôr prejdeme cez oblasť Santana, zastavíme sa pri tradičných domoch a dáme si výborný trojchodový obed. Samozrejme, k dobrému obedu patrí aj víno. Cestou naspäť do Funchalu sa ešte zastavíme v oblasti Porto da Cruz, kde nás čaká malá ochutnávka - vyberiete si víno alebo rum? Po návrate si budete zrejme chcieť trochu oddýchnuť, preto je zvyšok dňa plánovaný ako voľný. Nocľah v hoteli vo Funchale.

 • 3

  Stratený svet: delfíny, veľryby a plavba na opustené ostrovy Desertas

  Ideme na stratené neobývané ostrovy Desertas. Nalodíme sa na pohodlný katamarán a čaká nás asi trojhodinová plavba. Názov Desertas hovorí, že ostrovy sú opustené, no nie je to celkom tak: priam prekypujú životom. Nájdete tu rôzne druhy vtákov, tuleňov, bohatý podmorský svet... Človek sa až zamyslí, prečo vlastne ostrovy majú takýto názov. Nuž, aj to sa samozrejme dozviete. Ostrovy Desertas sú skutočne ako stratený svet a je to zážitok na celý život. Na ostrovoch bude aj možnosť si zaplávať alebo len tak relaxovať. Dnešný obed je servírovaný priamo na palube lode, cestou naspäť. Do Funchalu sa vrátime podvečer, voľný program, nocľah.

 • 4

  Výlet na západ ostrova na džípoch

  Po dni skúmania okolitých morí nadišiel čas vydať sa do divočiny západnej Madeiry. Ideme na džípoch. Smerujeme do Lugar de Baixo a následne pokračujeme do hôr. Vystúpame do výšok pohoria Paul de Serra - okolo nás budú po celý čas dychberúce scenérie a do vlasov nám bude fúkať vietor. Ďalej klesáme cez večne zelený les do Porto Moniz, kde si dáme obed. Sever ostrova Madeira je veľmi nehostinný, ale fascinujúci. Útesy a obrovské morské vlny sú fotogenické. Paradoxne sa tu však nachádzajú aj prírodné morské jazierka - zoberte si plavky, môžete si zaplávať v morskej vode. Naspäť do hotela sa vraciame cez Seixal a Sao Vicente. Hotel vo Funchal, nocľah.

 • 5

  Nie len obyčajný "kuchársky kurz"

  Aj dnešný deň prinesie úplne nové zážitky. Dopoludnie je dnes voľné. Madeiru dnes spoznáme naplno. Dozvieme sa viac o potravinách, ľuďoch a miestnom trhu z pohľadu domácich. Čaká nás neturistický zážitok spojený s jedlom, kde sa každý bude môcť naučiť variť a tiež ochutnať vlastné chute Madeiry! Vyberieme sa na kuchársky kurz priamo v centre hlavného mesta.

 • 6

  Levady - neoddeliteľná súčasť Madeiry

  Levady sú neoddeliteľnou súčasťou Madeiry. Vodné kanály a riečky križujú ostrov hore-dolu, z vrcholkov hôr až do hlbokých údolí. Už v 15. storočí sa na Madeire začalo s kultiváciou krajiny, vznikali terasy a navrhovali sa zavlažovacie kanály. Okolo roku 1900 bolo na ostrove už vyše 200 takýchto stavebných diel. Popri väčšine z nich vedie cestička, čo umožňuje dostať sa na naozaj krásne miesta v strede madeirskej divočiny. Po raňajkách sa k jednej takejto levade vyberieme. Na túre prejdeme 5- až 10-kilometrový okruh, nevyhnutné sú topánky do terénu. Po návrate do hotela bude čas na relax.

 • 7

  Voľný deň vo Funchale

  Dnešný deň je v programe vyhradený ako voľný deň, takže sa môžete rozhodnúť, čo budete robiť. Možno strávite deň v hotelovom bazéne alebo skúmaním mesta Funchal - jeho obchodov, fascinujúcich múzeí či galérií, kvitnúcich záhrad alebo návštevou vrchu Monte. Funchal tiež ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní. Určite odporúčame prechádzku starými ulicami, prípadne trochu dlhší výlet na polostrov Ponta de Sao Lourenco. Večer si už nič neplánujte, čaká nás rozlúčková večera, na ktorú vás pozývame. Vychutnať si môžete tradičné jedlo a vystúpenie miestnych spevákov a tanečníkov.

 • 8

  Odlet do Viedne a transfer na Slovensko

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a letíme do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

Fotogaléria