Príjemné teplo, ktoré nie je ďaleko

Madeira a Desertas (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Madeira je jednoducho dychberúca. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra, alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – je tu niečo pre každého.
 • Ostrov Madeira je obkolesený Atlantikom a Golfský prúd more príjemne zohrieva a robí túto destináciu celoročným domovom pre bohatý podmorský život. Vo vodách obmývajúcich brehy ostrova žijú napríklad aj veľryby a samozrejme delfíny, ktorých je tu toľko, že ich určite uvidíme.
 • Tento zájazd sme ručne navrhli tak, aby ste zažili čo najviac z Madeiry a samozrejme, na čo najvyššie zvýšenie šancí vidieť a zažiť. Prejdete z východu na západ ostrova, cestujete pozdĺž kľukatého pobrežia, cez hlboké prepadliny až na najvyššie miesta ostrova.
 • Vďaka svojej polohe v Atlantiku, Madeira zažíva teplé, ale nie horúce letá a veľmi príjemné teplé zimy. Po väčšinu roka môžete očakávať teploty medzi 16 – 23 stupňov, čo veľmi spríjemňuje poznávanie ostrova.
 • Súčasťou zájazdu je aj unikátny výlet loďou na dramatické ostrovy Desertas, ktoré priam prekypujú životom, vrátane bohatých vtáčích kolónií a tuleňov. Pokiaľ budete mať šťastie, zaplávate si v lagúne spolu s divokými delfínami. Asi ani nemusíme spomínať, aký je to unikátny zážitok.
 • Nazad na ostrove Madeira sa samozrejme zoznámime s domácimi, dozviete sa o kultúrnom bohatstve a dejinách, ochutnáme fantastickú kuchyňu ako napríklad „bolo do caco“ a napríklad aj skutočne jedinečné domáce víno.
 • Bývame priamo vo fascinujúcom a živom centre mesta Funchal v hoteli vlastnenom domácimi, hneď vedľa Jezuitského paláca a len pár krokov od skvelých reštaurácií, kaviarní a obchodov. Náš hotel Castanheiro Boutique Hotel je historickým skvostom pochádzajúcim z 18 storočia.
 • Cestujeme v malej skupinke do 10 osôb, zájazd ponúkame so všetkými poplatkami už v cene. 

Investujeme peniaze lokálne

Šetríme elektrickú energiu

Chránime miestnu faunu a flóru

Chránime miestnu kultúru

 

Európa / Portugalsko

Madeira a Desertas (2019)


Comfort

Náročnosť


8

Trvanie

od: 1160 €
do: 1330 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do mesta Funchal  (s prestupom v Lisabone)  vrátane všetkých poplatkov, táx a 23 kg batožiny
 • ofset oxidu uhličitého zahrnutý v cene
 • všetky transfery v ponuke   (vrátane transferu z Bratislavy na letisko vo Viedni)
 • 7 nocí v hoteli kategórie 3* a viac   (v dvojlôžkových izbách)
 • 7 x raňajky, 4 x obed, 1 x večera
 • večerná tanečná šou v podaní domácich
 • výlet na východ ostrova s ochutnávkou vína
 • výlet džípom na západ ostrova
 • výlet loďou na ostrov Desertas
 • pozorovanie delfínov a veľrýb z lode
 • šnorchlovanie s delfínmi
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie pre prípad insolventnosti cestovnej kancelárie v poisťovni Uniqa

 

V cene nie je zahrnuté:

 • jedlá okrem spomenutých vyššie
 • alkoholické nápoje
 • iné výlety a fakultatívne výlety ako spomenuté vyššie
 • individuálne výdavky a vreckové účastníkov zájazdu
 • individuálne cestovné poistenie   (odporúčame v poisťovni Uniqa)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne, niekoľko hodín v Lisabone, prílet do Funchal

  Madeira je jednoducho dychberúca. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra, alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – je tu niečo pre každého. Odlet z Viedne cez Lisabon do Funchalu. Niekoľko hodín v Lisabone využijeme na prehliadku mesta a aj trocha voľného času. Príchod do hotela neskoro popoludní, ubytovanie v hoteli. Prvá večera v niektorej z fantastických reštaurácii v okolí hotela.

 • 2

  Túra po východnej časti ostrova, ochutnávka vína a večerná folklórna šou v podaní domácich

  Po raňajkách sa vydávame na východ ostrova. Cestujeme v malej skupine do 10 osôb, takže dnešný program vieme vyladiť na maximum poznávania a dobrodružné zážitky. Smerujeme do Pico do Arieiro, do srdca Madeirských hôr. V prípade čistej modrej oblohy odtiaľto vidíme celý ostrov ako na dlani. Pokračujeme do čarovnej dedinky Ribeiro Frio, kde sa okrem iného nachádza aj farma so pstruhmi - rybami, ktoré určite uvidíme aj v mnohých kanáloch, ktoré miestni volajú "levadas". Pešo prejdeme krátkou prechádzkou na miesto zvané Balcoes. Je to vyhliadka, odkiaľ uvidíme Madeirské husté lesy v kontraste s nekonečným Atlantikom. Po ceste dole z hôr prejdeme cez oblasť Santana, zastavíme sa pri tradičných domoch a dáme si výborný trojchodový obed (v cene) s pohľadom na útesy. Samozrejme, k dobrému obedu patrí aj víno. Vo vinici sa zastavíme cestou nazad do Funchalu, v oblasti Porto da Cruz. Po návrate sa možno budete chcieť trocha osviežiť - dnes nás totiž čaká tradičná večera spolu s vystúpením miestnych spevákov a tanečníkov. Ochutnáte miestnu špecialitu Espetada? Návrat nazad na hotel vo Funchal, nocľah.

 • 3

  Stratený svet. Výlet loďou na drsné ostrovy Desertas

  Dáme si výborné raňajky a presúvame sa do prístavu. Plavíme sa tradičnou drevenou špicatou loďou. Ako napovedá názov ostrovov, sú opustené. Ale nie tak celkom; sú priam prekypujúce životom. Rôzne druhy vtákov, tuleňov, bohatý podmorský svet, milióny kvitnúcich kvetov... Zrazu sa človek až zamyslí, prečo vlastne ostrovy majú takýto názov. Nuž, aj to sa samozrejme dozviete. Ostrovy Desertas sú naozaj ako stratený svet a zážitok na celý život. Dnešný obed je servírovaný priamo na palube lode, takže je možnosť relaxovať, prípadne si aj zaplávať v lagúne. Do Funchalu sa vrátime večer, nocľah.

 • 4

  Výlet na západ ostrova na džípoch

  Po dni skúmania okolitých morí nadišiel čas vydať sa do divočiny západnej Madeiry. Ideme na džípoch. Smerujeme do Lugar de Baixo a následne pokračujeme do hôr. Vystúpame do výšok pohoria Paul de Serra, okolo nás budú po celý čas dychberúce scenérie a do vlasov nám bude fúkať vietor. Klesáme cez večne zelený les do Porto Moniz, kde si dáme obed formou pikniku. Sever ostrova Madeira je veľmi nehostinný ale fascinujúci. Útesy a obrovské morské vlny sú fotogenické. Paradoxne sa tu však nachádzajú aj prírodné morské jazierka - zoberte si plavky, môžete si zaplávať v teplej morskej vode. Nazad do hotela sa vraciame cez Seixal a Sao Vicente. Hotel vo Funchal, nocľah.

 • 5

  Pátranie po divých delfínoch a veľrybách s morským biológom

  Keď bude šťastie na našej strane, dnešný deň bude ako žiaden iný. Hneď ráno vyrážame na unikátne pátranie po delfínoch a veľrybách. Žiadna preplnená loď plná turistov, ale len náš kapitán, sprievodca a malá skupinka. Na palube bude s nami aj morský biológ, ktorý porozpráva o unikátnosti Atlantiku v tejto oblasti. Ak podmienky dovolia, s delfínmi si aj zaplávame. Napriek tomu, že delfíny možno nebudú plávať v našej tesnej blízkosti ako v bazéne, zažiť divokého delfína je neopísateľný zážitok. Popoludní ostane čas na relax v meste Funchal, sprievodca v prípade záujmu poradí možnosti turistiky v okolí.

 • 6

  Levady. Neoddeliteľná súčasť Madeiry

  Levady sú neoddeliteľnou súčasťou Madeiry. Vodné kanály a riečky križujú ostrov hore dole, z vrcholkov hôr až do hlbokých údolí. Už v 15. storočí sa na Madeire začalo s kultiváciou krajiny, vznikali terasy a navrhovali sa zavlažovacie kanály. Okolo roku 1900 bolo na ostrove už vyše 200 takýchto stavebných diel. Popri väčšine z nich vedie cestička, čo umožňuje dostať sa na naozaj krásne miesta v strede madeirskej divočiny. Po raňajkách sa k jednej takejto riečke vyberieme - k Levade do Rei. Začína v Sao Jorge, prechádza cez večne zelený vlhký les (ktorý je aj na zozname Unesco) a na jeho konci sa otvára nádherný panoramatický pohľad na celý ostrov. Levada prechádza aj rôznymi vybudovanými tunelmi, trocha pripomína krajinu elfov. Na túre prejdeme zhruba 10 kilometrový okruh, nevyhnutné sú topánky do terénu. Po návrate do hotela čas na relax.

 • 7

  Voľný deň vo Funchal

  Dnešný deň je v programe vyhradený ako voľný deň, takže sa môžete rozhodnúť, čo budete robiť. Možno strávite deň v hotelovom bazéne, alebo skúmaním mesta Funchal - jeho obchodov, fascinujúcich múzeí a galérií. Funchal tiež ponúka množstvo reštaurácii a kaviarní. Určite odporúčame prechádzku starými ulicami na polostrov Ponta de Sao Lourenco. Naša rozlúčková večera, nocľah.

 • 8

  Odlet do Viedne a transfer na Slovensko

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a cez Lisabon letíme do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy, prípadne ďalej na Slovensko.

Fotogaléria

Čím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Madeire podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi
 • V cene tohoto zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, Vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

Na Madeire určite s nami nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus

 

 

 

 

 

Konzultácia s expertom