Botanická záhrada Európy

Madeira a Desertas (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Klobúk dole pred organizáciou, všetko „klaplo“ tak, ako bolo naplánované. Skupina bola super vďaka počtu, aj vďaka ľuďom, ktorí sa v nej zišli. Môžem povedať, že ste nám zájazd programovo aj organizačne vystavali vysoko kvalitne a odborne, vrátane všetkých služieb. Oceňujem aj ochutnávku tradičnej kuchyne a folklórny večer.“

Danica, Madeira a ostrovy Desertas (máj 2018)

 • V roku 2018 tento zájazd odporúčalo 96% účastníkov. Tento rok sme ho ešte viac doladili pre maximálne zážitky. 
 • Madeira je jednoducho dychberúca. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už Vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra, alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – pre každého je tu niečo.
 • Ostrov Madeira je obkolesený Atlantikom, Golfský prúd more príjemne zohrieva a robí túto destináciu celoročným domovom pre bohatý podmorský život. Vo vodách omývajúcich brehy ostrova žijú napríklad veľryby a samozrejme delfíny, ktorých je tu toľko, že ich určite uvidíme.
 • Tento zájazd sme špeciálne navrhli tak, aby ste zažili čo najviac z Madeiry. Prejdeme z východu na západ ostrova, cestujeme pozdĺž kľukatého pobrežia, cez hlboké prepadliny, až na najvyššie miesta ostrova.
 • Vďaka svojej polohe v Atlantiku, Madeira zažíva teplé, ale nie horúce letá a veľmi príjemné teplé zimy. Po väčšinu roka môžete očakávať teploty medzi 16 – 23 stupňov, čo veľmi spríjemňuje poznávanie ostrova.
 • Súčasťou zájazdu je aj unikátny výlet loďou na dramatické ostrovy Desertas, ktoré priam prekypujú životom, svoj domov tu našli tulene a bohaté vtáčie kolónie. A pokiaľ budete mať šťastie, zaplávate si v lagúne spolu s divokými delfínami. Asi ani nemusíme spomínať, aký je to unikátny zážitok.
 • Nazad na Madeire sa zoznámime s domácimi, dozviete sa o kultúrnom bohatstve a dejinách, ochutnáme fantastickú kuchyňu ako napríklad „bolo do caco“ a skutočne jedinečné domáce víno.
 • Bývame priamo vo fascinujúcom a živom centre mesta Funchal v hoteli vlastnenom domácimi, len pár krokov od skvelých reštaurácií, kaviarní a obchodov.
 • Cestujeme v malej skupinke do 10 osôb, zájazd ponúkame so všetkými poplatkami už v cene. 
 • V sezóne 2019 ubytovanie zabezpečujeme v krásnom hoteli Monte Carlo Funchal. Hotel Monte Carlo sa nachádza v historickej budove v centre Funchalu, len 800 metrov od tamojšieho prístavu, a ponúka veľkú vyvýšenú terasu a strešný bazén s výhľadom na Atlantický oceán, vo verejných priestoroch zdarma dostupné pripojenie na internet aj bezplatné súkromné parkovisko. Hotel Monte Carlo poskytuje ubytovanie v izbách s káblovou TV, vlastnou kúpeľňou a v niektorých prípadoch aj s francúzskym balkónom a úchvatným výhľadom na mesto a na oceán. V jedálni s výhľadom na okolité hory sa každé ráno podávajú raňajky formou bufetu pripravované z čerstvých surovín. Do baru Retro potom môžete chodiť na koktaily a portugalské vína. Zázemie hotela zahŕňa práčovňu aj každodenné upratovacie služby. Medzi prístavom a ulicou, v ktorej hotel stojí, jazdí každý deň okrem nedele v 30-minútových intervaloch minibus. Samozrejmosťou je hotelový bazén. 

 

Investujeme peniaze lokálne

Šetríme elektrickú energiu

Chránime miestnu faunu a flóru

Chránime miestnu kultúru

 

Európa / Portugalsko

Madeira a Desertas (2019)

Termíny

Trvanie

Cena

18.04.2019 - 25.04.2019

8 (dni)

1050 €
1250 €

11.05.2019 - 18.05.2019

8 (dni)

1100 €
1150 €

18.05.2019 - 25.05.2019

8 (dni)

1050 €
1250 €

25.05.2019 - 01.06.2019

8 (dni)

1150 €
1250 €

01.06.2019 - 08.06.2019

8 (dni)

1150 €
1150 €

08.06.2019 - 15.06.2019

8 (dni)

1150 €
1250 €

15.06.2019 - 22.06.2019

8 (dni)

1150 €
1250 €

07.09.2019 - 14.09.2019

8 (dni)

1250 €

14.09.2019 - 21.09.2019

8 (dni)

1250 €

02.05.2020 - 09.05.2020

8 (dni)

1250 €

09.05.2020 - 16.05.2020

8 (dni)

1250 €

16.05.2020 - 23.05.2020

8 (dni)

1250 €

23.05.2020 - 30.05.2020

8 (dni)

1250 €

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do mesta Funchal  (s prestupom v Lisabone)  vrátane všetkých poplatkov, táx a 23 kg batožiny
 • ofset oxidu uhličitého zahrnutý v cene
 • všetky transfery v ponuke (vrátane transferu z Bratislavy na letisko vo Viedni)
 • 7 nocí v hoteli kategórie 3* a viac (v dvojlôžkových izbách)
 • 7 x raňajky, 4 x obed, 1 x tradičná večera
 • večerná tanečná šou v podaní domácich
 • výlet na východ ostrova s ochutnávkou vína
 • výlet džípom na západ ostrova
 • výlet loďou na ostrov Desertas
 • pozorovanie delfínov a veľrýb z lode
 • šnorchlovanie s delfínmi
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie pre prípad insolventnosti cestovnej kancelárie v poisťovni Uniqa
 • cestovné poistenie v poisťovni Uniqa

 

V cene nie je zahrnuté:

 • jedlá okrem spomenutých vyššie
 • alkoholické nápoje
 • iné výlety a fakultatívne výlety ako spomenuté vyššie
 • individuálne výdavky a vreckové účastníkov zájazdu

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne, niekoľko hodín v Lisabone, prílet do Funchal

  Madeira je jednoducho dychberúca. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra, alebo strmé terasové svahy s farebnými kvetmi a kvitnúcimi ovocnými stromami – je tu niečo pre každého. Odlet z Viedne cez Lisabon do Funchalu. Niekoľko hodín v Lisabone využijeme na prehliadku mesta a aj trocha voľného času. Príchod do hotela neskoro popoludní, ubytovanie v hoteli. Prvá večera v niektorej z fantastických reštaurácii v okolí hotela.

 • 2

  Túra po východnej časti ostrova, ochutnávka vína a večerná folklórna šou v podaní domácich

  Po raňajkách sa vydávame na východ ostrova. Cestujeme v malej skupine do 10 osôb, takže dnešný program vieme vyladiť na maximum poznávania a dobrodružné zážitky. Smerujeme do Pico do Arieiro, do srdca Madeirských hôr. V prípade čistej modrej oblohy odtiaľto vidíme celý ostrov ako na dlani. Pokračujeme do čarovnej dedinky Ribeiro Frio, kde sa okrem iného nachádza aj farma so pstruhmi, ktoré určite uvidíme aj v mnohých kanáloch, ktoré miestni volajú "levadas". Pešo prejdeme krátkou prechádzkou na miesto zvané Balcoes. Je to vyhliadka, odkiaľ uvidíme madeirské husté lesy v kontraste s nekonečným Atlantikom. Po ceste dole z hôr prejdeme cez oblasť Santana, zastavíme sa pri tradičných domoch a dáme si výborný trojchodový obed (v cene) s pohľadom na útesy. Samozrejme, k dobrému obedu patrí aj víno. Vo vinici sa zastavíme cestou nazad do Funchalu, v oblasti Porto da Cruz. Po návrate sa možno budete chcieť trocha osviežiť - dnes nás totiž čaká tradičná večera spolu s vystúpením miestnych spevákov a tanečníkov. Ochutnáte miestnu špecialitu Espetada? Návrat nazad na hotel vo Funchal, nocľah.

 • 3

  Stratený svet. Výlet loďou na drsné ostrovy Desertas

  Dáme si výborné raňajky a krátkou prechádzakou sa presúvame do prístavu. Plavíme sa tradičnou drevenou špicatou loďou. Názov Desertas hovorí, že ostrovy sú opustené, no nie je to celkom tak: sú priam prekypujúce životom. Nájdete tu rôzne druhy vtákov, tuleňov, bohatý podmorský svet, ... Zrazu sa človek až zamyslí, prečo vlastne ostrovy majú takýto názov. Nuž, aj to sa samozrejme dozviete. Ostrovy Desertas sú skutočne ako stratený svet a je zážitok na celý život. Dnešný obed je servírovaný priamo na palube lode, takže je možnosť relaxovať, prípadne si aj zaplávať v lagúne. Do Funchalu sa vrátime večer, nocľah.

 • 4

  Výlet na západ ostrova na džípoch

  Po dni skúmania okolitých morí nadišiel čas vydať sa do divočiny západnej Madeiry. Ideme na džípoch. Smerujeme do Lugar de Baixo a následne pokračujeme do hôr. Vystúpame do výšok pohoria Paul de Serra - okolo nás budú po celý čas dychberúce scenérie a do vlasov nám bude fúkať vietor. Ďalej klesáme cez večne zelený les do Porto Moniz, kde si dáme obed formou pikniku. Sever ostrova Madeira je veľmi nehostinný ale fascinujúci. Útesy a obrovské morské vlny sú fotogenické. Paradoxne sa tu však nachádzajú aj prírodné morské jazierka - zoberte si plavky, môžete si zaplávať v teplej morskej vode. Nazad do hotela sa vraciame cez Seixal a Sao Vicente. Hotel vo Funchal, nocľah.

 • 5

  Pátranie po divých delfínoch a veľrybách s morským biológom

  Keď bude šťastie na našej strane, dnešný deň bude ako žiaden iný. Hneď ráno vyrážame na unikátne pátranie po delfínoch a veľrybách. Žiadna preplnená loď plná turistov, ale len náš kapitán, sprievodca a malá skupinka. Na palube bude s nami aj morský biológ, ktorý porozpráva o unikátnosti Atlantiku v tejto oblasti. Ak podmienky dovolia, s delfínmi si aj zaplávame. Napriek tomu, že delfíny možno nebudú plávať v našej tesnej blízkosti ako v bazéne, zažiť divokého delfína je neopísateľný zážitok. Popoludní ostane čas na relax v meste Funchal, sprievodca v prípade záujmu poradí možnosti turistiky v okolí.

 • 6

  Levady. Neoddeliteľná súčasť Madeiry

  Levady sú neoddeliteľnou súčasťou Madeiry. Vodné kanály a riečky križujú ostrov hore dole, z vrcholkov hôr až do hlbokých údolí. Už v 15. storočí sa na Madeire začalo s kultiváciou krajiny, vznikali terasy a navrhovali sa zavlažovacie kanály. Okolo roku 1900 bolo na ostrove už vyše 200 takýchto stavebných diel. Popri väčšine z nich vedie cestička, čo umožňuje dostať sa na naozaj krásne miesta v strede madeirskej divočiny. Po raňajkách sa k jednej takejto riečke vyberieme. Na túre prejdeme zhruba 10 kilometrový okruh, nevyhnutné sú topánky do terénu. Po návrate do hotela čas na relax.

 • 7

  Voľný deň vo Funchal

  Dnešný deň je v programe vyhradený ako voľný deň, takže sa môžete rozhodnúť, čo budete robiť. Možno strávite deň v hotelovom bazéne, alebo skúmaním mesta Funchal - jeho obchodov, fascinujúcich múzeí a galérií. Funchal tiež ponúka množstvo reštaurácii a kaviarní. Určite odporúčame prechádzku starými ulicami na polostrov Ponta de Sao Lourenco. Naša rozlúčková večera, nocľah.

 • 8

  Odlet do Viedne a transfer na Slovensko

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a cez Lisabon letíme do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy, prípadne ďalej na Slovensko.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Madeire podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene tohoto zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, Vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

Na Madeire určite s nami nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus