Silvester na večne zelenom ostrove

Nový rok na Madeire (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Chcem sa poďakovať za výborne zorganizovaný zájazd na Madeiru a Desertas. Taktiež ďakujem sprievodkyni Peťke za jej prirodzený, zodpovedný a odborný prístup, všetci sme si ju veľmi rýchlo obľúbili a budeme sa tešiť na prípadné opätovné stretnutie aj na iných zájazdoch. Ďakujem za primeranú cenu tohto skutočne veľmi pekného výletu. Alchemy Travel prajem, nech sa Vám darí. Odporúčam všetkým, ktorí hľadajú solídne a kvalitné služby cestovnej kancelárie.“                     Mária, Madeira a ostrovy Desertas (september 2019)                                          

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Večne zelená Madeira je dychberúca počas celého roka, na Silvestra a Nový rok však navyše ožíva tradíciami a najväčším ohňostrojom na svete. Relatívne malý ostrov ponúka možnosti na unikátne zážitky. Či už Vás zaujmú majestátne útesy a hory, zelené lesy a bohatá fauna a flóra alebo strmé terasové svahy s množstvom zelene – pre každého je tu niečo.
 • Ostrov Madeira je obkolesený Atlantikom, Golfský prúd more príjemne zohrieva a robí túto destináciu celoročným domovom pre bohatý podmorský život. Vo vodách obmývajúcich brehy ostrova žijú i veľryby a samozrejme delfíny, ktorých je tu toľko, že ich určite uvidíme.
 • Tento zájazd sme špeciálne navrhli tak, aby ste zažili z Madeiry čo najviac. Prejdeme z východu ostrova na jeho západ, cestujeme pozdĺž kľukatého pobrežia, cez hlboké prepadliny až na najvyššie miesta ostrova.
 • Vďaka svojej polohe v Atlantiku Madeira zažíva teplé, ale nie horúce letá a veľmi príjemné teplé zimy, čo veľmi spríjemňuje spoznávanie ostrova.
 • Na Madeire sa zoznámime s domácimi, dozviete sa o kultúrnom bohatstve a dejinách ostrova, ochutnáme fantastickú kuchyňu ako napríklad „bolo do caco“ a lahodné domáce víno.
 • Naučíme sa variť portugalské špeciality na kuchárskom kurze v krásne sviatočne vyzdobenom farebnom mestečku Santana a počas workshopu ochutnáme tradičný madeirský nápoj „poncha“
 • Bývame vo fascinujúcom a živom centre mesta Funchal v hoteli Quinta Bela Sao Tiago 4* vlastnenom domácimi, len pár krokov od skvelých reštaurácií, kaviarní a obchodov.
 • Cestujeme v malej skupinke do 12 osôb, zájazd ponúkame so všetkými poplatkami už v cene. 

 

30.11.2020 Aktuálna situácia pri cestovaní na Madeiru: 

*Lety boli obnovené od 1.11.2020
*Pasažieri potrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19 v anglickom jazyku nie starší, ako 72 hodín od doručenia výsledku
*Pasažieri musia mať vyplnený online dotazník: https://madeirasafe.com/#/login 
*Pasažierom zo SR bude po prílete odmeraná telesná teplota. 
*Pasažieri zo SR majú výnimku z karantény - karanténa nie je požadovaná s negatívnym výsledkom testu so sebou.

*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Európa / Portugalsko

Nový rok na Madeire (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

27.12.2021 - 02.01.2022

7 (dni)

10

1250 €

27.12.2022 - 02.01.2023

7 (dni)

10

1250 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do mesta Funchal vrátane všetkých poplatkov, táx a 23 kg batožiny
 • všetky aktivity v programe
 • 6 nocí v hoteli strednej kategórie (v dvojlôžkových izbách)
 • 6x raňajky, 2x obed, 1 x večera, 1x tradičná večera, Silvestrovská večera
 • večerná tanečná šou v podaní domácich
 • kuchársky kurz v mestečku Santana
 • výlet na východ ostrova (s ochutnávkou madeirského rumu)
 • výlet džípom na západ ostrova
 • pozorovanie delfínov z lode
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie pre prípad insolventnosti cestovnej kancelárie v poisťovni Uniqa
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene

 

V cene nie je zahrnuté:

 • jedlá okrem spomenutých vyššie
 • alkoholické nápoje
 • iné aktivity ako spomenuté vyššie
 • individuálne výdavky a vreckové účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  28.12.2020 / Let na Madeiru s jedným prestupom

  Odlet z Viedne na Madeiru do Funchalu. Príchod do hotela na Madeire je plánovaný na neskoršie popoludnie. Ubytovanie, krátka prechádzka po okolí a prvá večera v niektorej z miestnych reštaurácii. Ochutnáme miestnu špecialitu "espetada"?

 • 2

  29.12.2020 / Madeirské hory, kuchársky kurz, víno, levady a ... rum

  Po raňajkách sa vydávame na východ ostrova. Cestujeme v malej skupine, takže dnešný program vieme vyladiť na maximum poznávania a dobrodružné zážitky. Smerujeme do Pico do Arieiro, do srdca madeirských hôr. V prípade čistej modrej oblohy odtiaľto vidíme celý ostrov ako na dlani. Pokračujeme do čarovnej dedinky Ribeiro Frio, kde sa okrem iného nachádza aj farma so pstruhmi, ktoré možno uvidíme aj v zavlažovacích kanáloch, ktoré miestni volajú "levadas". Pešo prejdeme krátkou prechádzkou na miesto zvané Balcoes. Je to vyhliadka, odkiaľ uvidíme madeirské husté lesy v kontraste s nekonečným Atlantikom. Po ceste dole z hôr prejdeme cez oblasť Santana, zastavíme sa pri tradičných domoch a dáme si výborný trojchodový obed (v cene). Samozrejme, k dobrému obedu patrí aj víno. Cestou naspäť do Funchalu sa ešte zastavíme v oblasti Porto da Cruz, kde nás čaká malá ochutnávka - vyberiete si víno alebo rum? Celé miesto je krásne sviatočne osvetlené, je to krásny zážitok. Dnes absolvujeme aj unikátny kuchársky kurz v mestečku Santana. Navštívime malú rodinnú farmu, kde spoločne s domácimi pripravíme autentický madeirský chlieb Bolo do Caco a hlavný chod k našej spoločnej večeri. Samozrejmosťou je ochutnávka miestnych likérov. Po návrate si budete zrejme chcieť trochu oddýchnuť, preto je zvyšok dňa plánovaný ako voľný. Nocľah v hoteli vo Funchale.

 • 3

  30.12.2020 / Fotogenický a dramatický divoký západ Madeiry

  Nadišiel čas vydať sa do divočiny západnej Madeiry. Ideme na džípoch. Smerujeme do Lugar de Baixo a následne pokračujeme do hôr. Vystúpame do výšok pohoria Paul de Serra - okolo nás budú po celý čas dychberúce scenérie a do vlasov nám bude fúkať vietor. Ďalej klesáme cez večne zelený les do Porto Moniz, kde si dáme obed. Sever ostrova Madeira je veľmi nehostinný, ale fascinujúci. Útesy a obrovské morské vlny sú fotogenické. Paradoxne sa tu však nachádzajú aj prírodné morské jazierka. Naspäť do hotela sa vraciame cez Seixal a Sao Vicente. Hotel vo Funchal, nocľah.

 • 4

  31.12.2020 / Pozorovanie delfínov, silvestovský večer v hlavnom meste, večera, ohňostroj

  Aj dnešný deň prinesie úplne nové zážitky. Hneď ráno vyrážame na unikátne pátranie po delfínoch a veľrybách. Napriek tomu, že delfíny možno nebudú plávať v našej tesnej blízkosti ako v bazéne, zažiť divokého delfína je neopísateľný zážitok. Popoludní ostane čas na relax v meste Funchal, večer zažijeme autentickú zábavu v uliciach hlavného mesta. Spoločnú večeru dnes máme v cene - doprajeme si Silvestrovské hody ako sa patrí. Madeira je známa najväčším ohňostrojom na svete a pri tejto atrakcii rozhodne nebudeme chýbať.

 • 5

  1.1.2021 / Nový rok, lenivé ráno, poobedná prechádzka cez levady

  Levady sú neoddeliteľnou súčasťou Madeiry. Vodné kanály a riečky križujú ostrov hore-dolu, z vrcholkov hôr až do hlbokých údolí. Už v 15. storočí sa na Madeire začalo s kultiváciou krajiny, vznikali terasy a navrhovali sa zavlažovacie kanály. Okolo roku 1900 bolo na ostrove už vyše 200 takýchto stavebných diel. Popri väčšine z nich vedie cestička, čo umožňuje dostať sa na naozaj krásne miesta v strede madeirskej divočiny. Po obede sa k jednej takejto levade vyberieme. Na túre prejdeme 5- až 10-kilometrový okruh, nevyhnutné sú topánky do terénu. Po návrate do hotela bude čas na relax.

 • 6

  2.1.2021 / Voľný deň vo Funchale, Monte, rozlúčková večera a folková show

  Dnešný deň je v programe vyhradený ako voľný deň, takže sa môžete rozhodnúť, čo budete robiť. Možno strávite deň v hotelovom bazéne alebo skúmaním mesta Funchal - jeho obchodov, fascinujúcich múzeí či galérií, kvitnúcich záhrad alebo návštevou vrchu Monte. Funchal tiež ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní. Určite odporúčame prechádzku starými ulicami, prípadne trochu dlhší výlet na polostrov Ponta de Sao Lourenco. Večer si už nič neplánujte, čaká nás rozlúčková večera, na ktorú vás pozývame. Vychutnať si môžete tradičné jedlo a vystúpenie miestnych spevákov a tanečníkov.

 • 7

  3.1.2021 / Oddýchnutí letíme domov

  Po raňajkách sa presúvame na letisko a letíme do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Na Madeire podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene tohoto zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, Vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

Na Madeire určite s nami nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus