Indonézsky raj

Západná Papua a ostrovy Raja Ampat (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Spoznajte neskutočný kontrast indonézskej časti ostrova Papua. Naša expedícia vás zavedie do divokého vnútrozemia, kde počas niekoľkodňového horského treku spoznáte spôsob života a kultúru príslušníkov kmeňa Dani. Druhá polovica zájazdu je, naopak, úplne odlišná. Oblasť Raja Ampat patrí bezpochyby k najkrajším tropickým rajom na svete. Nechajte sa uniesť strhujúcou krásou, ktorú skrýva nielen nad, ale aj pod morskou hladinou.
 • „Straťte sa“ v papuánskom údolí rieky Baliem. Obýva ho kmeň Dani, ktorého drobné dedinky sú roztrúsené po kopcoch v okolí mestečka Wamena. Počas štvrordňového treku do kopcov budete mať možnosť spoznať úprimnú pohostinnosť miestnych ľudí. Odmenia vás tancom aj tradičnou hostinou s pečeným prasiatkom.
 • Vymeňte divoké vnútrozemie za rajský Raja Ampat. Priezračná tyrkysová voda, pestrofarebné koraly a ich rybí obyvatelia, priam zvádzajú ponoriť sa pod hladinu. Plávajte bok po boku s majestátnymi rajami manta a vychutnajte si oddych na nenapodobiteľných plážach. Tie v Raja Ampat sa hrdia titulom „najkrajšie v Indonézii“.

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Ázia / Indonézia

Západná Papua a ostrovy Raja Ampat (2021)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

12.11.2021 - 25.11.2021

14 (dni)

4

3500 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne do Indonézie, vrátane batožiny a všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v komfortných hoteloch a penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • program uvedený v ponuke vrátane vstupov
 • všetka pozemná a námorná doprava v rámci zájazdu podľa itinerára
 • služby expertného slovenského sprievodcu počas celého zájazdu a služby miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok (orientačne približne 100 EUR / osoba, ale dá sa aj lacnejšie)
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Stretávame sa v Bratislave a presúvame sa na letisko do Viedne. Odlet do mesta Jayapura v Indonézii.

 • 2

  Prílet na ostrov Papua do mesta Jayapura

  V priebehu dňa prílet do mesta Jayapura, stretnutie s miestnym sprievodcom a transport do hotela.

 • 3

  Let do mesta Wamena a prvé kroky vnútrozemím

  Prvým ranným letom sa presunieme do mesta Wamena vo vnútrozemí ostrova Papua. Čaká nás zhruba 40-minútový presun autom na začiatok nášho treku, do dediny Sogokmo. Sprievod nám okrem miestneho sprievodcu robia aj kuchár a nosiči. Po asi štyroch hodinách chôdze cez húštiny a záhrady sladkých zemiakov kmeňa Dani prídeme do oblasti Kurima. Do dediny prídeme popoludní a kým kuchár pripraví večeru, bude dosť času na zoznámenie sa s miestnou komunitou a obhliadku okolia. Noc v drevenej chatrči v dedine Kilise.

 • 4

  Po visiacom moste cez rieku Baliem

  Po raňajkách nás čaká zostup strmým svahom do údolia k tradičnému visiacemu mostu cez rieku Baliem. Dnešný trek bude mierne náročnejší, po strmých a klzkých chodníkoch. Užijete si však výhľad na prírodné krásy tohoto regiónu. Kým sa doprovod postará o prípravu obeda, zájdeme sa osviežiť a zmyť pot k neveľkému vodopádu. Popoludní sa chodník zúži, no miestny sprievodca nás zavedie až k neveľkej rieke, ktorú prebrodíme bez mosta. Trek trvá zhruba päť hodín a smeruje do dediny Syokosimo.

 • 5

  Pomedzi polia a tradičné osady do Hitugi

  Dnešný trek je najkratším v itinerári, vhodný na doplnenie energie. Pozostáva z výstupu do dediny Hitugi, no okolitá scenéria je nesmierne krásna. Chodník vedie cez drobné dedinky a polia, na ktorých usilovne pracujú príslušníci kmeňa Dani. Do dediny dorazíme okolo obeda a prečkáme v nej noc. Cesta do dediny Hitugi trvá približne tri hodiny.

 • 6

  Návrat z hôr do mesta Wamena

  Po raňajkách odchod z Hitugi späť do dediny Sogokmo. Dnešný trek je najdlhší, no terén nie je náročný, keďže chodník sa postupne rozširuje a obklopuje ho strhujúca panoráma. Opäť prejdeme aj dedinou Kurima až sa dostaneme do Sogokmo, kde už čaká auto. Odvezie nás späť do mesta Wamena. Obed cestou, večera a nocľah v hoteli.

 • 7

  Stáročná múmia a bravčové hody

  Po raňajkách zhruba polhodinová cesta autom do dediny Jiwika na severe údolia Baliem. Nachádza sa v nej viac než 250 rokov stará múmia. Asi desať minút chôdze odtiaľ leží dedina Anemoigi, kde Vám bojovníci kmeňa Dani predvedú tradičný bojový tanec. Tradičným spôsobom pripravia aj chutné prasiatko. Opečené na rozpálených uhlíkoch spolu so zeleninou a sladkými zemiakmi je skutočnou lahôdkou. Po obede vylezieme na kopec Mili, na vrchu ktorého sa nachádza prírodný bazén so slanou vodou a následne došlapeme k neďalekej jaskyni Wosilimo. Podvečer návrat do hotela.

 • 8

  Návrat do pobrežného mesta Jayapura

  Po raňajkách presun na letisko a let do mesta Jayapura. Deň strávime celodennou obhliadkou mesta a jeho okolia. Navštívime monument generála MacArthura z druhej svetovej vojny, člnkom sa prevezieme po hladine jazera Sentani a v priľahlej reštaurácii si dáme obed. Popoludní si pozrieme exponáty v antropologickom múzeu, zavítame na trhovisko Hamadi a večer sa vrátime do hotela.

 • 9

  Presun na západ ostrova Papua

  Ranný let do mesta Sorong v západnej časti ostrova Papua. Presun autom do prístavu a cesta rýchlou loďou prístavu Waisai v oblasti Raja Ampat. Po príchode presun do plážového hotela a voľný program v prekrásnom prostredí tropického raja.

 • 10

  Prehliadka prírodných krás oblasti Raja Ampat

  Prvou zastávkou po raňajkách je Manta Point. Do tejto oblasti s hojným výskytom rají manta sa dostaneme motorovým člnom. Šnorchľovanie popri majestátnych rajách je jedinečným zážitkom, aký sa pritrafí len zriedka. Pokračujeme na ostrov Arborek, na ktorom sa nachádza dedina s typickou drevenou architetúrou. Ďalšou zastávkou je skupinka koralových ostrovov Pianemo, obkolesená kryštáľovo čistou tyrkysovu vodou a prekrásnou scenériou. Iný typ tradičnej architektúry si obzrieme v dedine Sawingrai, kde sa pod domami nachádzajú nádrže na chov rýb. Ich kŕmenie zmesou z múčneho cesta si môžete aj vyskúšať. Navštívime aj rozprávkovú piesčinu Pasir Timbul a ponoríme sa ku koralom plným pestrých rýb pri ostrovoch Yuembuba, Friwen Wall a Kri. Rozmanitosť podmorského života a malebnosť okolitej prírody sa Vám zaručene navždy vryje do pamäti.

 • 11

  Oddych v plážovom hoteli

  Po náročnom dobrodružstve na ostrove Papua príde vhod aj deň voľna a bezstarostné vylihovanie na zlatistej pláži. Občerstvite sa čerstvou vodou z kokosového orecha, zvaľte sa na lehátko a vychutnajte si dobrú knihu. Dnes Vás nikto nikam naháňať nebude. Užite si svoj deň v raji najlepšie ako viete.

 • 12

  Návrat do mesta Sorong a prehliadka okolia

  Po raňajkách presun do prístavu a cesta rýchlou loďou do mesta Sorong. Na kopci nad mestom sa nachádza Tugu Arfak, pomník japonským vojakom, ktorí tu zahynuli počas druhej svetovej vojny, keď americké bombardéry zničili letisko na ostrove Jefman. V meste Sorong sa nachádza aj bohatý rybý trh. Zaujímavá je aj návšteva pagody Sapta Ratna, ktorá sa týči nad mestom. Má niekoľko poschodí a z jej okolia je skvelý výhľad na mesto a priľahlú zátoku.

 • 13

  Odlet do Európy

  Papuánske dobrodružstvo je na konci. Po raňajkách v hoteli sa presunieme na letisko a prestupným medzinárodným letom sa vrátime do Európy.

 • 14

  Prílet do Viedne

  Prílet do Viedne a transport do Bratislavy.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • V Indonézii podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie.
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

V Indonézii s nami určite nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus