Tajomná ríša Inkov

Peru a Machu Picchu (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Navštívte krajinu prastarej juhoamerickej civilizácie, ríšu Inkov. Prvou zastávkou je hlavné mesto Lima plné jedinečných historických stavieb a pamiatok, niektoré z nich, ako napríklad ruiny Huaca Pucllana, pamätajú dobu keď o týchto končinách sveta Európania nechyrovali. Bohaté dedičstvo zanechali mestu aj kolonizátori, pokochajte sa architektúrou Kláštora svätého Františka, paláca Torre Tagle, či malebnou štvrťou Miraflores.
 • Peru je hornatá krajina, nemožno preto vynechať ani národný park Huascarán a nebotyčné pohorie Cordillera Blanca. Okrem blankytne modrých jazier Churup a Llanganuco, sa v ňom nachádza aj majestátny ľadovec Pastouri.
 • Cusco je niekdajšie hlavné mesto Ríše Inkov. V jeho okolí sa dodnes nachádzajú najvýznamnejšie peruánske pamiatky. Napríklad Posvätné údolie pozdĺž rieky Urubamba a na jeho konci bájne stratené mesto Inkov, svetoznáme Machu Picchu. Kto si trúfa a vládze, môže sa pralesom predrať až k nemenej významným ruinám Choquequirao.
 • Prirodzenou súčasťou každého výletu do Peru je aj návšteva mesta Puno, ležiaceho na brehu jazera Titicaca. Cez jeho pokojnú hladinu sa dostanete až na jedinečný plávajúci ostrov Uros a spoznáte život miestnych rybárov. Komu sa pošťastí, zazrie aj kŕdeľ ružových plameniakov.

Južná Amerika / Peru

Peru a Machu Picchu (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

14.07.2019 - 28.07.2019

14 (dni)

2300 €
2350 €

22.09.2019 - 05.10.2019

14 (dni)

2350 €

04.07.2020 - 17.07.2020

14 (dni)

2470 €

05.09.2020 - 18.09.2020

14 (dni)

2470 €

V cene je zahrnuté:

 • spiatočná letenka z Viedne do Lima, miestne prelety, vrátane všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi, vrátane raňajok
 • preprava, vstupy a transfery podľa itinerára 
 • všetok program v popise 
 • služby slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

Poznámka: Občania SR v prípade turistických ciest do 90 dní nepodliehajú vízovej povinnosti.

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

V cene nie je zahrnuté:

 • individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • stravovanie okrem raňajok

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Odlet z Viedne do Lima, prílet do Limy vo večerných hodinách, presun na hotel, nocľah. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 2

  Lima

  Lima, hlavné mesto Peru je pre svoju neobyčajne bohatú a pestrú históriu zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Navštívte obľúbené múzeum Larco, ktorého exponáty mapujú kultúru starú až štyritisíc rokov. Lima je obdivovaná aj pre architektonické vplyvy z čias kolonizácie. Dobrým príkladom je Kláštor svätého Františka, Hlavné námestie, Katedrála svätého Dominika, či palác Torre Tagle. Nocľah v Lima. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 3

  Lima

  Zatúlajte sa do prímorskej štvrte Miraflores, ktorá patrí medzi najväčšie lákadlá mesta Lima. Jej dávnu históriu dokazujú ruiny hlinenej pyramídy Huaca Pucllana, k torých sa hovorí, že sú staršie než niekdajšia ríša Inkov. Ulice štvrte Miraflores majú nezameniteľnú atmosféru a lemujú ich desiatky výborných reštaurácií a kaviarní. Vďaka nákupnému centru pod holým nebom Larcomar si na svoje prídu aj milovníci nakupovania. Ideálnym programom na večer je návšteva vodno-svetelnej šou fontán Circuito Magico del Agua a Paseo de las Aguas v mestskom parku Parque de la Reserva. Vo večerných hodinách presun súkromnou dopravou do Huaraz, nocľah v Huaraz. Cesta približne 3,5 hodiny. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 4

  Huaraz

  Mestečko Huaraz je vstupnou bránou do najvyššieho tropického pohoria na svete, Cordillera Blanca. Jeho súčasťou je aj najvyšší vrch Peru, takmer sedemtisíc metrov vysoký Huascarán, podľa ktorého je pomenovaný aj priľahlý národný park. Počas treku zistíte, že park chráni pestrú škálu ekosystémov od vlhkého tropického, až po studenú tundru. Uvidíte ľadovcami napájané priezračné jazerá Churup a Llanganuco, a ak budete mať šťastie, možno aj niektoré zo vzácnych duhov zvierat. Nocľah v Huaraz. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 5

  Huaraz

  Národný park ponúka bohatú škálu výletov pre zdatných, aj pre pohodlnejších návštevníkov. Vynechať sa neoplatí napríklad ani ľadovec Pastoruri, ktorý sa žiaľ pôsobením klimatických zmien z roka na rok zmenšuje. Krásy však v národnom parku ostalo naďalej dostatok, nie je náhodou, že patrí na zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 6

  Cusco

  Ranný presun na letisko do Lima, odlet do Cusco. Presun trvá približne 3,5 hodiny autom a hodinu letu. Niekdajšiemu hlavnému mestu Inkskej ríše stáročia vôbe neubrali na dôležitosti. Dôkazom jeho starobylosti sú ruiny Sacsayhuamán - Inkovia verili sú domo Slnka. Španielskym kolonizátorom však viac pripomínali pevnosť a stavbu sa preto rozhodli zničiť. Odolali len masívne, dokonale opracované kamenné bloky, ktorých pôvod je dodnes záhadou. Európania však nepriniesli do oblasti len skazu, historické centrum mesta je dodnes plné vzácnych sakrálnych stavieb, ako je napríklad katedrála a kláštor Santo Domingo. Nocľah v Cusco, hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 7

  Cusco

  Miestny sprievodca Vás zavedie na celodenný výlet do okolia mesta. Navštívite Posvätné údolie Inkov. Pozdĺž rieky Urubamba sa tam tiahnu desiatky kilometrov hradieb a ruín starobylých miest. Oblasť je mimoriadne vhodá na pestovanie, u Inkov preto získala mimoriadnu obľubu. Dnes sa teší najmä z priazne návštevníkov a archeológov. Počas výletu sa zastavte aj v mestečkách Pisac a Ollanataytambo a spoznajte spôsob života miestnych Peruáncov. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 8

  Machu Picchu

  Stratené mesto Inkov je bezpochyby najznámejšou peruánskou pamiatkou. Rozprestiera sa v úctyhodnej výške viac než 2300 metrov nad morom na horskom hrebeni nad riekou Urubamba. Jeho rozloha je dôkazom, že kedysi bolo rušným strediskom plným chrámov aj obytných štvrtí, no napriek svojej majestátnosti ostalo až do počiatku dvadsiateho storočia ukryté pred zrakmi cudzinov. Dnes patrí medzi najnavštevovanejšie miesta krajiny a ročne naň zavíta vyše pät miliónov turistov z celého sveta. Do Machu Picchu pocestujeme vlakom (podľa termínu, alternatívne autobusom). Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 9

  Machu Picchu

  Dnes absolvujeme hneď po raňajkách životný nezabudnuteľný zážitok - pôjdeme sa pozrieť na ranný východ Slnka nad strateným mestom Inkov. Popoludní voľno, presun do Cusco a presun nočným autobusom do Puno. Autobus je veľmi pohodlný, sú v ňom polohovateľné sedadlá ako v biznis triede v lietadle.

 • 10

  Puno

  Ďalšou zastávkou je provinčná metropola Puno. Dorazíme sem v skorých ranných hodinách. Leží na náhornej plošine Altiplano vo výške takmer štyritisíc metrov nad morom, hneď na brehu slávneho jazera Titicaca. Objavte najmä jeho jedinečn kultúru - hudba a tanec sú jej dôležitou a typickou súčasťou. Tanečníci sú často oblečení do pestrofarebných kostýmov a masiek. Ich výroba má v oblasti tiež silnú tradíciu najmä vďaka dostatku vlny. Poskytujú ju lamy Alpaca, ktorých je na peruánskych pláňach a kopcoch viac než dosť. Nocľah v Puno. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 11

  Jazero Titicaca

  Po asi polhodine plavby loďou dorazíte k brehom plávajúceho ostrova Uros. Nevznikol prirodzene, je dielom šikovných rúk miestnych ľudí, ktorí ho postavili z rákosia. Po krátkej návšteve miestnej komunity sa presuňte na ostrov Taquile. Odmenou za prechádzku na vyvýšené námestie uprostred ostrova Vám bude krásny výhľad na magické jazero a jeho široké okolie. Miestny sprievodca Vám pri chutnom tradičnom obede rád porozpráva o živote miestnych ľudí, ich zvyklostiach a histórii. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 12

  Jazero Titicaca

  Vychutnajte si ešte jeden deň na brehoch vysokohorského jazera Titicaca. Zaujímavým tipom na výlet je tajomná Brána bohov, známa tiež ako Aramu Muru. Jej presný účel sa stratil v prepadlisku dejín, no mnohí dodnes veria, že je dielom z inej planéty. Okrem nádhernej scenérie je jazero Titicaca aj domovom vzácnych zvierat, ako sú napríklad plameniaky čilské, alebo čajky andské. Ak sa Vám pošťastí, niektoré z nich iste zazriete. Hotel kategórie 3* a viac s raňajkami.

 • 13

  Odlet domov

  Presun na letisko a odlet do Európy.

 • 14

  Prílet do Viedne, transfer na Slovensko

Fotogaléria