Kľukatá cesta z Tallinnu do Vilniusu

Pobaltie (2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Precestujte tri pobaltské krajiny v rámci jedného pútavého zájazdu. Spoznajte tie najzaujímavejšie zákutia Estónska, Litvy a Lotyšska, vrátane národných parkov, výnimočných múzeí a pulzujúcich, architektonicky pútavých hlavných miest.
 • Ako prvé vás privíta mesto Tallinn. Objavte palác Toomea, majestátnu Katedrálu Alexandra Nevského, alebo sa vyberte túlať jeho rozprávkovými dláždenými uličkami a tajomnými zákutiami. Estónsko si vás získa aj národným parkom Lahemaa s prekrásnou prírodou či kultúrnym centrom mesta Tartu.
 • Pokochajte sa stredovekým centrom mestečka Cesis, bohatou secesnou zástavbou centra lotyšskej metropoly Riga či palácom Rundale, ktorý je pravým klenotom európskej architektúry. Jedinečným zážitkom z Lotyšska sa určite stane aj návšteva národného parku Guaja, kúpeľného mesta Jurmala či návšteva tajomnej Hory krížov.
 • Jednou z najkrajších prírodných krás Litvy je nepochybne Kuršská kosa – oblasť, v ktorej sa nachádzajú najväčšie pohyblivé piesočné duny v Európe. Úplne iný druh vzrušenia navodí múzeum studenej vojny v niekdajšom sovietskom raketovom sile v lese Plokštine. Pozoruhodné sú aj architektonické pamiatky, ako napríklad barokový kláštor Paraislis, stredoveký hrad v meste Trakai či hlavné mesto Litvy, Vilnius. Na objavovanie jeho malebných zákutí budete mať celý deň.

 

 

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Európa / Estónsko,Litva,Lotyšsko

Pobaltie (2020)

Termíny

Trvanie

Cena

10.07.2020 - 21.07.2020

12 (dni)

1400 €

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne vrátane batožiny a všetkých poplatkov a táx
 • všetka pozemná doprava v rámci zájazdu
 • ubytovanie v komfortných hoteloch a penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • program uvedený v ponuke
 • služby expertného slovenského sprievodcu počas celého zájazdu a služby miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • vstupy do atrakcií uvedených v programe, orientačne cca. 40 EUR/os.
 • transfer na letisko Viedeň z Bratislavy a naspäť do Bratislavy (služba Alchemy Travel, 10 EUR/osoba/spiatočná cesta)
 • odporúčame cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • príplatok za jednolôžkovú izbu (v prípade, že cestujete na zájazd ako jednotlivec, ponúkame vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám, prosímm vedieť pri rezervovaní zájazdu.)

 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Stretávame sa v Bratislave a presúvame sa na letisko do Viedne. Odlet do estónskeho hlavného mesta Tallinn.

 • 2

  Tallinn

  Dnes objavíme zákutia mesta Tallinn, hlavného a zároveň najväčšieho mesta Estónska. Staré mestské centrum je obohnané stredovekým opevnením a ukrýva nespočet architektonických klenotov. Počas sprevádzanej exkurzie navštívime niektoré z jeho najvýznamnejších pamiatok, ako napríklad palác Toompea, katedrálu Alexandra Nevského, dóm či kostol Svätého Mikuláša. Popoludňajší program je voľný, môžete si počas neho užiť miestnu atmosféru na vlastnú päsť. Na rozdiel od väčšiny európskych miest je centrum Tallinnu úplne bez moderných budov. Môžete tak nerušene blúdiť dláždenými uličkami a tajomnými schodiskami. Staré centrum Tallinnu ukrýva prekvapenia za každým rohom.

 • 3

  Štyristo rokov rybárskej tradície

  Tallinn opustíme ráno a vydáme sa na cestu do mestečka Tartu. Nevynecháme však zastávku v národnom parku Lahemaa, ktorý je najväčším v Estónsku. Vďaka svojim nedotknutým pieskovým plážam, vodopádom, kaskádam a machom prerasteným borovicovým lesom je obľúbenou turistickou destináciou. Okrem prírodných krás ponúka aj množstvo kultúrnych atrakcií, medzi nimi panstvo Palmse či viac ako 400 rokov starú rybársku osadu Altja. Poobede sa presunieme do Tartu na sprevádzanú exkurziu. Druhé najväčšie mesto Estónska je plné kultúry s bohatou ponukou festivalov, koncertov a divadelných predstavení.

 • 4

  Stredoveká romantika mesta Cesis

  Cesis je mestečko s dlhou históriou, dnes považované najmä za centrum kultúry a umenia. Ležiac v údolí rieky Gauja patrí k najkrajším v krajine. Jeho dláždené ulice majú dodnes atmosféru, ktorá pripomína stredovekú romantiku. Staré meštiacke domy majú strechy pokryté červenými škridlami a pestré zrenovované fasády im dodávajú jedinečný šarm a pôvab. Mesto je preslávené aj svojím stredovekým hradom a čiastočne zachovaným opevnením, ktoré bolo niekoľkokrát zničené a prebudované. Po sprevádzanej prehliadke mesta sa presunieme do národného parku Gauja, kde si vychutnáme prechádzku prírodou. Navštívime hrad Turaida a jeho záhrady plné sochárskych umeleckých diel. Podvečer sa presunieme do Rigy, hlavného mesta Lotyšska.

 • 5

  Riga

  Dnes nás čaká prekrásne starobylé mesto Riga! Vydáme sa na sprevádzanú túru mestom a objavíme jeho vinohradnícke uličky, elegantné bulváry a 800 zrekonštruovaných secesných budov. Počas voľného popoludnia ostane dosť času na nasávanie miestnej atmosféry, návštevu malebných reštaurácií či nákup originálnych suvenírov.

 • 6

  Liečivé vody Jurmaly

  Ráno sa presunieme z Rigy do mesta Jurmala. Jurmala je najväčšou kúpeľnou oblasťou na baltskom pobreží a je známa svojím jedinečným prírodným bohatstvom - liečivými prameňmi, borovicovými lesmi a pieskovými dunami. Ponúka tiež krásny pohľad na unikátne drevené secesné budovy. Podvečer návrat do mesta Riga.

 • 7

  Tajomná Hora krížov

  Najskôr navštívime palác Rundale, ktorý bol navrhnutý v osemnástom storočí pre vojvodu z Courland. Jeho autorom je Talian Rastrelli, ktorý navrhol aj zimný palác v Petrohrade. Rundale dnes patrí k najveľkolepejším kúskom architektúry v Pobaltí. Následne prekročíme hranicu do Litvy a nájdeme si chvíľku na obhliadku známej Hory krížov. Ďalšou zastávkou je prístavné mesto Klaipeda. Čaká nás krátka prehliadka, ktorá je skvelou príležitosťou obzrieť si jeho zrekonštruované kupecké domy a majestátne ruiny hradu Klaipeda.

 • 8

  Piesočné duny a Kopec bosoriek

  Deň začneme plavbou naprieč lagúnou, naším cieľom je Kuršská kosa. Miesto ležiace medzi Kuršskou lagúnou a Baltským morom je zaradené na zoznam prírodného dedičstva UNESCO. Na objavovanie najrozľahlejších pohyblivých dún v Európe máme celý deň. Navštívime aj tajomný Kopec bosoriek a vylezieme na veľkú dunu, z ktorej je prekrásny výhľad na okolitú prírodu. Podvečer sa vrátime späť do mesta Klaipeda.

 • 9

  Zimomriavky studenej vojny

  Smerujeme do lesa Plokštine navštíviť múzeum studenej vojny situované v bývalom sovietskom balistickom komplexe. Kedysi prísne tajná základňa je dnes prístupná verejnosti a ponúka náhľad do riadiacich miestností, raketových síl, ako aj bohatý odborný výklad o piatich dekádach Studenej vojny - jedného z najznámejších a najnebezpečnejších vojenských konfliktov v histórii. Popoludní navštívime mesto Kaunas a v rámci pešej prehliadky si obzrieme hrad z trinásteho storočia, starú radnicu, katedrálu či kostol svätého Františka Xaverského.

 • 10

  Návšteva Mesta na vode

  Prvou zastávkou je chrám a kláštor Paraislis, jedno z najpôsobivejších barokových architektonických diel severovýchodnej Európy. Kláštor leží na malebnom pobreží Kaunaskej lagúny. Následne sa zastavíme v Trakai, niekdajšom hlavnom meste Litovského veľkovojvodstva, kde absolvujeme prehliadku majestátneho hradu zo 14. storočia. Ležiac na malom ostrove uprosted jazera, Trakai sa hrdí prezývkou Mesto na vode. Na noc sa presunieme do mesta Vilnus.

 • 11

  Vilnius

  Na prehliadku hlavného mesta Litvy máme celý deň. Predpoludním vás čaká sprevádzaná exkurzia a následne nenáročné popoludnie s voľným programom. V meste je množstvo jedinečnej architektúry hodnej poznania. Úzke uličky vedúce do intímnych dvorčekov, ale aj majestátne pamiatky ako hradný komplex, katedrálne námestie či kráľovský palác. V meste sa nachádza aj nespočet múzeí, galérií a kultúrnych podujatí ideálnych na skrátenie voľných chvíľ.

 • 12

  Prílet do Viedne

  Odlietame do Viedne a následne nás čaká transport do Bratislavy.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • v Estónsku, Lotyšsku a Litve podporujeme domácich vlastníkov ubytovacích zariadení a hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi
 • v cene zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie
 • spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

V Estónsku, Lotyšsku ani Litve s nami určite nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus