Lisabon, Fatima, Nazaré, Porto, Madeira a Azory

Portugalsko (2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Zažite s nami Portugalsko. Náš unikátny zájazd Vás zoberie na pevninu aj na ostrovy. Spoznajte mesto Lisabon s jeho historickou atmosférou, jazdu legendárnou električkou 28, ochutnáme miestnu kuchyňu a zažijeme fado na vlastnej koži. Zastavíme sa v meste Nazaré s obrovskými vlnami, v Cabo da Roca na samom konci Európy, vo Fátime zažijeme portugalskú súdržnosť. Nevynecháme mesto Porto, rieku Duoro a samozrejme portské víno. Preletíme na večne zelený ostrov Madeira a vychutnáme si jeho dramatickú prírodu. Ochutáme madeirský rum a pozrieme sa na delfíny pekne zblízka. K Portugalsku patria aj Azorské ostrovy. Vyskúšame, aký pocit je to byť na samom konci sveta s lovcami veľrýb na Illha do Pico. Na tomto zájazde lietame spoločnosťou TAP Air Portugal. Bývame v hoteloch, penziónoch a apartmánoch vlastnených domácimi a cestujeme v skupinke do 10 osôb.

Image result for tap air portugal logo

Európa / Portugalsko

Portugalsko (2019)


Comfort

Náročnosť


13

Trvanie


1900 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka Viedeň – Lisabon, ďalej letenka Porto – Funchal, Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Ilha do Pico aIlha do Pico – Viedeň
 • letenky so všetkými poplatkami a taxami a 23 kg batožiny
 • ubytovanie v hoteloch, penziónoch a apartmánoch kategórie 3* a viac s raňajkami, preferujeme hotely vlastnené domácimi
 • všetok program uvedený v ponuke vrátane vstupov do vybraných atrakcií
 • všetka preprava vrátane transferu na letisko / z letiska Viedeň do Bratislavy
 • služby expertného slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • raňajky vo všetkých hoteloch
 • nonstop asistencia cestovnej kancelárie Alchemy Travel
 • bedeker Portugalsko s rozkladacou mapou

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok
 • vreckové a individuálne výdavky účastníkov zájazdu
 • cestovné poistenie, odporúčame najlepšie cestovné poistenie v poisťovni Uniqa

Itinerár zájazdu

 • 1

  Z Viedne do Lisabonu, Fado

  V ranných hodinách sa presúvame na letisko do Viedne a letíme do hlavného mesta Portugalska, do úžasného historického mesta Lisabon. Let trvá približne 4 hodiny. Po prílete sa presunieme na náš hotel v centre mesta, ubytujeme sa. Absolvujeme úvodnú prehliadku okolia hotela. Večera dnes bude vo vlastnej réžií, sprievodca Vám však dá odporúčania, prípadne pôjdeme na večeru všetci spolu. Po večeri sa však vydáme poznávať nočný život tohoto mesta - navštívime štvrť Alfacinha, ktorá je známa hlavne predstaveniami "fado". Tradičná melódia Portugalska nás dostane svojimi podmanivými tónmi. Nocľah v Lisabone

 • 2

  Lisabon

  Hneď po raňajkách v našom hoteli sa vydáme poznávať toto úžasné pulzujúce mesto. Počas trojhodinovej prehliadky sa zvezieme unikátnym výťahom, legendárnou električkou číslo 28, prejdeme niekoľko blokov a skončíme pri mestskom hrade s úžasným výhľadom na mesto. Obed si dáme v centre mesta. Popoludní ostane čas na poznávanie miestnych múzeí a galérii. Podvečer sa spoločne presunieme do prístavu a absolvujeme vyhliadkovú plavbu s úžasnými fotogenickými pohľadmi na mesto v kopcoch. Nocľah v Lisabone.

 • 3

  Cabo da Roca a Sintra

  Dnešný deň sa vydáme poznávať okolie Lisabonu. Cez historické mesto Cascais sa presunieme do oblasti Cabo da Roca s najzápadnejším útesom v kontinentálnej Európe. Kedysi dávno si mysleli, že na tomto mieste je koniec sveta. Pozrieme si maják a zažijeme úžasné výhľady na rozbúrený oceán. Po ceste nazad sa zastavíme pri priam rozprávkovom hrade Sintra absolvujeme prehliadku jeho interiérov. Do Lisabonu sa vrátime podvečer. Ubytujeme sa v hoteli a noc strávime v Lisabone.

 • 4

  Nazaré, Fátima a Porto

  Po raňajkách sa pohodlne odubytujeme a nasadáme do nášho mikrobusu. Smerujeme smerom na sever od mesta Lisabon, ideme po panoramatickom pobreží. Zastavíme sa v meste Nazaré, ktoré je známe najvyššími nameranými vlnami v histórii Európy - pravidelne sa tu napríklad konajú preteky surferov. Na pláži ochutnáme mieste špeciality a ideme ďalej. Našou zastávkou je miesto s unikátnou atmosférou, ktoré je aj jedným zo symbolov Portugalska - mesto Fátima. Popoludní pokračujeme smerom do mesta Porto, kam prídeme podvečer. Ubytujeme sa v našom hoteli v meste. Voľný večer v Porto.

 • 5

  Porto

  Dnešný deň strávime v úplne inom Portugalskom meste Porto. Počas prehliadky mesta navštívime viacero zaujímavých stavieb, napríklad aj chrám Sv. Františka a mestskú časť Ribeira, ktorá v preklade znamená aj "mestká časť na pobreží rieky". Práve rieka Duoro je tou legendou, ktorá toto mesto spája a rozdeľuje dodnes. Samozrejme absolvujeme ochutnávku Sandeman - jedného z najlepších portských vín na svete priamo v pivnicach pod mestom. Večer ostane voľno - fakultatívne môžeme absolvovať napríklad vyhliadkovú plavbu po rieke Duoro s večerou. Sprievodca všetko vysvetlí na mieste, je to len na vás.

 • 6

  Madeira / Funchal

  Po chutných raňajkách v našom hoteli sa presunieme transferom na letisko a letíme na ostrov večnej jari - na fascinujúci a večne zelený ostrov Madeira. Let trvá približne 90 minút. Po prílete na letisko s veľmi zaujímavých prístátím sa presunieme do centra mesta Funchal do nášho hotela v oblasti historickej uličky Santa Maria. Popoludní absolvujeme prehliadku centra mesta Funchal, pozrieme si katedrálu Sé a zažijeme krásny výhľad na mesto z niektorej z vyhliadok.

 • 7

  Madeira / Pico do Areiro a ochutnávka madeirského rumu a vína

  Po raňajkách sadneme do nášho mikrobusu a ideme spoznávať dramatické miesta tohoto ostrova. Po asi 45 minútach sa dostávame na tretí najvyšší vrch Madeiry - Pico do Areiro. Úžasný výhľad na zeleň okolo obklopenú modrým oceánom. Odtiaľ pokračujeme cez Balcoes - vyhliadky v horách a cez pešie chodníčky s odvodňovacími kanálmi zvanými Levady až do mesta Porto da Cruz. Tu ochutnáme miestne špeciality. Do hotela prídeme okolo piatej večer, voľný večer. Nocľah vo Funchal.

 • 8

  Pozorovanie delfínov a prelet na Azory do Ponta Delgada

  Po výdatných raňajkách sa presunieme do prístavu, kde nás čaká stabilný katamarán. Vydáme sa na asi trojhodinú plavbu vo vodách juhu ostrova Madeira. Ideme pozorovať delfíny. Atlantický oceán je známy aj výskytom veľrýb, musíme mať však veľké šťastie. Plavbnu zakončíme pod monumentálnym útesom Cabo Girão. Svojimi rozmermi nás ohúri. Po návrate do Funchalu sa presunieme na letisko a letíme za ďalším poznaním na súostrovie Azory. Po pristátí v meste Ponta Delgada sa presunieme na náš hotel. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 9

  Ponta Delgada

  Po výborných raňajkách v hoteli nás transfer odvezie do údolia Furnas. Zastavíme sa na vyhliadke na oceán v dedine Pisão at Água de Pau a pokračujeme v ceste do Vila Franca Do Campo, bývalého hlavného mesta ostrova. Navštívime lagúnu Furnas a ochutnáme miestnu špecialitu - cozida nas caldeiras (pripravená s použitím vysokej teploty v sopečnej kaldere). Po tomto unikátnom obede si pozrieme miestnu botanickú záhradu a, pokiaľ budete chcieť - okúpeme sa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. o ceste smerom do Lagoa do Fogo sa zastavíme na čajovej plantáži a ochutnáme vzorky miestneho čaju. Do hotela sa vrátime podvečer. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 10

  Sopečný kráter dvoch jazier, etnografické múzeum, ananásová plantáž

  Vydáme sa objavovať údolie Sete Cidades, ktoré pozostáva z dvoch jazier v strede sopečného krátera. Prejdeme sa okolo jazera a vychutnáme si výbornú kávu v miestnej kaviarni. Zastavíme sa na obed formou bufetu v tradičnej azorskej reštaurácii a navštívime miestne etnografické múzeum v Capelas. Pred návratom do Ponta Delgada sa zastavíme na ananásovej plantáži a ochutnáme sladký miestny ananás. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 11

  Ostrov Pico

  Po raňajkách preletíme na ostrov Pico a transfer nás odvezie do hotela v maličkom hlavnom mestečku Madalena. Popoludní navštívime fotogenickú rybársku dedinu Lajes do Pico. Nocľah v Madalena - zažijeme pocit pobytu na samom konci sveta.

 • 12

  Cachorro, černicový likér, San Roque a múzeum lovcov veľrýb

  Cestujeme na sever do dediny Cachorro, ktorá je centrom miestneho vinárstva už od roku 1852. Navštívime múzeum vína priamo vo vinici, ochutnáme miestne nápoje verdelho, černicový likér alebo medový rum. Pokračujeme do dediny Sao Roque, kde sa zastavíme v malej fabrike a následne do dediny Lajes, kde navštívime múzeum lovcov veľrýb. Popoludní sa presunieme nazad do Madalela pozdĺž južného pobrežia a zastavíme sa v typickej syrárni, kde ochutnáme vynikajúce syry z ostrova Pico.

 • 13

  Odlet domov do Viedne

  Dnes nás čaká deň na cestách. Vďaka príjemným letom portugalskej spoločnosti Tap Air letíme letom s jedným prestupom v Lisabone. Let z Ilha do Pico do Lisabonu trvá približne 90 minút, let z Lisabonu do Viedne asi 4 hodiny. Po prílete sa spoločným transferom presunieme do Bratislavy a ďalej na Slovensko.

Fotogaléria

Konzultácia s expertom