Lisabon, Fatima, Nazaré, Porto, Madeira a Azory

Portugalsko (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Zažite s nami Portugalsko. Náš zájazd Vás zoberie na pevninu aj na ostrovy.
 • Spoznajte mesto Lisabon s jeho historickou atmosférou, jazdu legendárnou električkou 28, ochutnajte miestnu kuchyňu a zažijte fado na vlastnej koži.
 • Zastavíme sa v meste Nazaré s obrovskými vlnami, v Cabo da Roca na samom konci Európy, vo Fátime zažijeme portugalskú súdržnosť. Nevynecháme mesto Porto, rieku Duoro a samozrejme portské víno.
 • Preletíme na večne zelený ostrov Madeira a vychutnáme si jeho dramatickú prírodu. Ochutáme madeirský rum a pozrieme sa na delfíny pekne zblízka.
 • K Portugalsku patria aj Azorské ostrovy. Vyskúšajte, aký je to pocit byť na samom konci sveta s lovcami veľrýb na Illha do Pico.
 • Bývame v hoteloch, penziónoch a apartmánoch vlastnených domácimi a cestujeme v skupinke do 10 osôb.

Európa / Portugalsko

Portugalsko (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

19.09.2019 - 01.10.2019

13 (dni)

1400 €

01.09.2020 - 13.09.2020

13 (dni)

1470 €

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka Viedeň – Lisabon, ďalej letenka Porto – Funchal, Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Ilha do Pico a Ilha do Pico – Viedeň
 • všetky letenky zahŕňajú povinné poplatky a taxy
 • preprava zahrnutá v programe, vrátane transferu na / z letiska Viedeň do Bratislavy
 • ubytovanie v hoteloch, penziónoch a apartmánoch kategórie 3* a viac, preferujeme hotely vlastnené domácimi
 • raňajky vo všetkých hoteloch
 • kompletný program uvedený v ponuke vrátane vstupov do vybraných atrakcií
 • služby expertného slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • cestovné poistenie v poisťovni Uniqa
 • 24/7 cestovateľská podpora cestovnej kancelárie Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok
 • vreckové a individuálne výdavky účastníkov zájazdu
 • príplatok za batožinu nad 10 kg
 • príplatok za samostatnú izbu cca. 300 EUR (v prípade, že nebude možné doubytovanie k inej individuálne prihlásenej osobe, resp. v prípade záujmu o samostatnú izbu)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Z Viedne do Lisabonu, Fado

  V ranných hodinách sa presúvame na letisko do Viedne a letíme do hlavného mesta Portugalska, do prekrásneho historického mesta Lisabon. Let trvá približne 4 hodiny. Po prílete sa presunieme na náš hotel v centre mesta, ubytujeme sa. Absolvujeme úvodnú prehliadku okolia hotela. Večera dnes bude vo vlastnej réžii, sprievodca vám však dá odporúčania, prípadne pôjdeme na večeru spoločne. Po večeri sa vydáme spoznávať nočný život tohoto mesta - navštívime štvrť Alfacinha, ktorá je známa najmä predstaveniami "fado". Tradičná melódia Portugalska vás dostane svojimi podmanivými tónmi. Nocľah v Lisabone.

 • 2

  Lisabon

  Hneď po raňajkách sa vydáme spoznávať toto úžasné pulzujúce mesto. Počas trojhodinovej prehliadky sa prevezieme unikátnym výťahom, legendárnou električkou číslo 28, prejdeme niekoľko blokov a skončíme pri mestskom hrade s úžasným výhľadom na mesto. Obed si dáme v centre mesta. Popoludní ostane čas na poznávanie miestnych múzeí a galérii. Podvečer sa spoločne presunieme do prístavu a absolvujeme vyhliadkovú plavbu s úžasnými fotogenickými pohľadmi na mesto v kopcoch. Nocľah v Lisabone.

 • 3

  Cabo da Roca a Sintra

  Dnešný deň sa vydáme poznávať okolie Lisabonu. Cez historické mesto Cascais sa presunieme do oblasti Cabo da Roca s najzápadnejším útesom v kontinentálnej Európe. Kedysi dávno si ľudia dokonca mysleli, že na tomto mieste je koniec sveta. Pozrieme si maják a zažijeme úžasné výhľady na rozbúrený oceán. Po ceste nazad sa zastavíme pri priam rozprávkovom hrade Sintra a absolvujeme prehliadku jeho interiérov. Do Lisabonu sa vrátime podvečer. Ubytujeme sa v hoteli a noc strávime v Lisabone.

 • 4

  Nazaré, Fátima a Porto

  Po raňajkách a odubytovaní, nasadáme do nášho mikrobusu. Smerujeme na sever od mesta Lisabon, trasa po pobreží nám ponúkne úžasné panoramatické výhľady. Zastavíme sa v meste Nazaré, ktoré je známe najvyššími nameranými vlnami v histórii Európy - pravidelne sa tu napríklad konajú preteky surferov. Na pláži ochutnáme miestne špeciality a ideme ďalej. Našou zastávkou je miesto s unikátnou atmosférou, jeden zo symbolov Portugalska a cieľ mnohých pútnikov - mesto Fátima. Popoludní pokračujeme do mesta Porto, kam dorazíme podvečer. Ubytujeme sa v našom hoteli v meste. Voľný večer a nocľah v Porte.

 • 5

  Porto

  Dnešný deň strávime v Porte, druhom najväčšom meste Portugalska. Počas prehliadky mesta navštívime viacero zaujímavých stavieb, napríklad aj chrám Sv. Františka a mestskú časť Ribeira, ktorá v preklade znamená aj "mestská časť na pobreží rieky". Práve rieka Duoro je legendou, ktorá toto mesto dodnes spája a rozdeľuje. Nasleduje ochutnávka vína, bez ktorej by návšteva Porta nebola kompletná. Priamo v pivniciach pod mestom ochutnáme Sandeman - jedno z najlepších portských vín na svete. Večer ostane voľno - fakultatívne môžeme absolvovať napríklad vyhliadkovú plavbu po rieke Duoro s večerou. Sprievodca všetko vysvetlí na mieste, je to len na vás.

 • 6

  Madeira / Funchal

  Po chutných raňajkách v našom hoteli sa presunieme transferom na letisko a letíme na ostrov večnej jari - na fascinujúci a večne zelený ostrov Madeira. Let trvá približne 90 minút. Po prílete na letisko (ktoré je kvôli krátkej pristávacej dráhe skutočný unikát) sa presunieme do mesta Funchal, do nášho hotela v blízkosti historickej uličky Santa Maria. Popoludní absolvujeme prehliadku centra Funchalu, pozrieme si katedrálu Sé a zažijeme krásny výhľad na mesto na jednej z vyhliadok.

 • 7

  Madeira / Pico do Areiro a ochutnávka madeirského rumu a vína

  Po raňajkách nasadneme do nášho mikrobusu a ideme spoznávať dramatické miesta tohoto ostrova. Po asi 45 minútach sa dostávame na tretí najvyšší vrch Madeiry - Pico do Areiro. Vychutnáme si úžasný výhľad na všadeprítomnú zeleň obklopenú modrým oceánom. Odtiaľ pokračujeme na vyhliadku v horách Balcoes, prejdeme pešími chodníčkami s odvodňovacími kanálmi zvanými levady, až dorazíme do mesta Porto da Cruz. Tu ochutnáme miestne špeciality. Do hotela prídeme okolo piatej večer, voľný večer. Nocľah vo Funchal.

 • 8

  Pozorovanie delfínov a prelet na Azory do Ponta Delgada

  Po výdatných raňajkách sa presunieme do prístavu, kde nás čaká stabilný katamarán. Vydáme sa na približne trojhodinú plavbu smerom na juh ostrova - ideme pozorovať delfíny. Atlantický oceán je známy aj výskytom veľrýb, musíme však mať veľké šťastie. Plavbnu zakončíme pod monumentálnym útesom Cabo Girão. Svojimi rozmermi vás ohúri. Po návrate do Funchalu sa presunieme na letisko a letíme za ďalším poznaním na súostrovie Azory. Po pristátí v meste Ponta Delgada sa presunieme na náš hotel. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 9

  Ponta Delgada

  Po výborných raňajkách v hoteli nás transfer odvezie do údolia Furnas. Zastavíme sa na vyhliadke na oceán v dedine Pisão at Água de Pau a pokračujeme v ceste do Vila Franca Do Campo, bývalého hlavného mesta ostrova. Navštívime lagúnu Furnas a ochutnáme miestnu špecialitu - cozida nas caldeiras (ktorá je pripravená s použitím vysokej teploty v sopečnej kaldere). Po tomto unikátnom obede si pozrieme miestnu botanickú záhradu a ak budete chcieť - okúpeme sa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. Po ceste smerom do Lagoa do Fogo sa zastavíme na čajovej plantáži a ochutnáme vzorky miestneho čaju. Do hotela sa vrátime podvečer. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 10

  Sopečný kráter dvoch jazier, etnografické múzeum, ananásová plantáž

  Vydáme sa objavovať údolie Sete Cidades, ktoré pozostáva z dvoch jazier v strede sopečného krátera. Prejdeme sa okolo jazera a vychutnáme si výbornú kávu v miestnej kaviarni. Obed si dáme formou bufetu v tradičnej azorskej reštaurácii a navštívime miestne etnografické múzeum v Capelas. Pred návratom do Ponta Delgada sa zastavíme na ananásovej plantáži, kde ochutnáme toto exotické ovocie priamo od domácich pestovateľov. Nocľah v Ponta Delgada.

 • 11

  Ostrov Pico

  Po raňajkách preletíme na ostrov Pico a transfer nás odvezie do hotela v maličkom hlavnom mestečku Madalena. Popoludní navštívime fotogenickú rybársku dedinu Lajes do Pico. Nocľah v Madalena - budete sa tu cítiť ako na samom konci sveta.

 • 12

  Cachorro, černicový likér, San Roque a múzeum lovcov veľrýb

  Cestujeme na sever do dediny Cachorro, ktorá je centrom miestneho vinárstva už od roku 1852. Navštívime múzeum vína priamo vo vinici, ochutnáme miestne nápoje verdelho, černicový likér alebo medový rum. Pokračujeme do dediny Sao Roque, kde sa zastavíme v malej fabrike a následne do dediny Lajes, kde navštívime múzeum lovcov veľrýb. Popoludní sa presunieme nazad do Madalela pozdĺž južného pobrežia. Po ceste sa ešte zastavíme v typickej syrárni, kde ochutnáme vynikajúce syry z ostrova Pico.

 • 13

  Odlet domov do Viedne

  Dnes nás čaká deň na cestách. Vďaka pravidelným letom portugalskej spoločnosti TAP Air, domov letíme len s jedným prestupom v Lisabone. Prvý let z Ilha do Pico do Lisabonu trvá približne 90 minút, druhý let z Lisabonu do Viedne asi 4 hodiny. Po prílete sa spoločným transferom presunieme do Bratislavy a ďalej na Slovensko.

Fotogaléria