Objavná cesta všetkými zmyslami

Rakúsko (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Vyberte sa s nami do Rakúska, do relatívne malej krajiny plnej veľkého historického a prírodného bohatstva. Pripravili sme pre Vás intenzívny poznávací zájazd, počas ktorého si túto bezpečnú a blízku krajinu vychutnáme všetkými zmyslami. Navštívime významné miesta, pochutíme si na regionálnych jedlách a vínach, stretneme množstvo zaujímavých ľudí a spoznáme aj bežným návštevníkom skryté poklady.
 • Kúpanie a plávanie v horských jazerách s priezračne čistou vodou 
 • Navštívime Bregenz, Lech, St. Anton am Arlberg, Innsbruck, Kitzbühl, Zell am See, Villach, Graz, Hochosterwitz, Admond, Hallstatt, Bad Ischl, St. Gilgen, Salzburg, Melk, Spitz an der Donau (Wachau), Dürnstein, Krems a samozrejme, Viedeň
 • Čaká nás Grossglockner Hochalpenstrasse, niekoľko panoramatických vyhliadok z hôr a jázd lanovkami, ale aj plavba loďou po azda najfotogenickejšej časti Dunaja vo Wachau.
 • Ubytovanie v kvalitných špičkových hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi v centrách navštívených miest.
 • Všetky vstupy, jazdy lanovkami a aktivity uvedené v programe sú zahrnuté v celkovej cene, celková cena je konečná. 
 • Cestujeme v malej skupine 8 osôb + sprievodca.
 • Zájazd je zameraný na poznanie všetkými zmyslami – okrem iného absolvujeme niekoľko ochutnávok, nenáročných prechádzok, budeme počúvať vodopády a prírodu a prípadne aj koncert klasickej hudby.
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Európa / Rakúsko

Rakúsko (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

24.07.2021 - 01.08.2021

9 (dni)

2

1090 €

07.08.2021 - 15.08.2021

9 (dni)

2

1090 €

11.09.2021 - 19.09.2021

9 (dni)

4

1090 €

09.07.2022 - 17.07.2022

9 (dni)

8

1090 €

10.09.2022 - 18.09.2022

9 (dni)

8

1090 €V cene je zahrnuté:

 • Všetka preprava komfortným minivanom Alchemy Travel s klimatizáciou a pitnou vodou
 • Cesta vlakom z Viedne do Bregenzu v druhej triede
 • Ubytovanie v komfortných hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi v centrách miest s raňajkami minimálne v kategórii 3* a viac
 • Všetok program a aktivity v itinerári zájazdu vrátane vstupov do spomenutých atrakcií (okrem tých, pri ktorých je uvedené, že sú fakultatívne), plavba loďou po Dunaji
 • Skvelý sprievodca Alchemy Travel počas celého zájazdu a miestni sprievodcovia 
 • Všetky raňajky, 1 x obed
 • Ochutnávky uvedené v programe
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Všetky poplatky, parkovacie poplatky, miestne dane a taxy
 • V prípade nutnosti test na Covid19 pred cestou v autorizovanom medicínskom centre pred odchodom (v cene približne 70 EUR)

V cene nie je zahrnuté:

 • Stravovanie okrem raňajok a obedu v reštaurácii Figlmuller vo Viedni
 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu

 

 • Ponúkame možnosť predĺženia zájazdu o jeden pridaný deň vo Viedni vrátane ubytovania v hoteli s raňajkami a programu uvedenom v itinerári. Príplatok za fakultatívny extra deň vo Viedni je 100 EUR / osoba.
 • Ponúkame možnosť doobjednania výhodnej polpenzie, prípadne aj plnej penzie. Informujte sa prosím v cestovnej kancelárii.

 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Pohodlne vlakom z Viedne do Bregenzu, Bregenz a Schwarzenberg

  V ranných hodinách sa spoločným transferom presunieme z Bratislavy do Viedne. Vo Viedni prestúpime na veľmi pohodlný expresný rýchlik RailJet rakúskych železníc ÖBB, ktorý nás priamou cestou dopraví do mesta Bregenz v najzápadnejšom cípe Rakúska. Vo vlaku máme sedadlá vyhradené pekne pri sebe, používame sprievodcovský audiosystém, takže Vám sprievodca počas cesty bude rozprávať zaujímavosti. V prípade záujmu ponúkame možnosť rezervácie sedadiel do triedy biznis, naše sedadlá sú v triede Economy (na obrázku v prílohe). Mesto Bregenz sa nachádza priamo na východných brehoch tretieho najväčšieho jazera v strednej Európe - Constance. Bregenz je hlavným mestom spolkovej republiky Vorarlberg, jeho história siaha až do keltských čias (vyše 2000 rokov) a prekvapia nás zachovalé uličky s unikátnou atmosférou. Po príchode vlaku do mesta Bregenz na nás na stanici bude čakať náš mikrobus, ktorým absolvujeme celý poznávací zájazd. Na jazere sa nachádzajú dva ostrovčeky - jeden s dedinou Lindau a druhý s poetickou prezývkou "ostrov kvetov" - Mainau. Panoramatickou lanovkou sa vyvezieme na horu Pfänder - vychutnáme si odtiaľto neopakovateľné výhľady na Alpy. Naše dobrodružstvo v Rakúsku sa môže začať. Z Bregenzu sa v neskorších popoludňajších hodinách vyberieme na cestu smerom na juhozápad do oblasti Bregenzerlwald. Po stáročia bola táto oblasť domovom umelcov a remeselníkov, ktorí predávali svoje výrobky v Taliansku, Švajčiarsku a v iných krajinách. Dnes je známa najmä zodpovedným a udržateľným prístupom k životu. Ubytujeme sa v hoteli v dedine Schwarzenberg, večeru si dáme v štýlovej miestnej reštaurácii.

 • 2

  Syrová cesta, alpské rezorty a zelená, kam oko dovidí

  Po raňajkách v našom hoteli nasadneme do nášho mikrobusu a krátkou cestou za presunieme scénickou krajinou do známeho alpského rezortného mestečka Lech am Arlberg. Celý región je úzko spätý s výrobou syra - dnešné dopoludnie si vychutnáme poznávaním miestnej Syrovej cesty. Zastavíme sa na niekoľkých rodinných farmách, v malých obchodíkoch a ochutnáme špeciality, ktoré nenájdeme nikde inde. Skúsení farmári nám porozprávajú niečo o svojom živote. Nie je podstatné, či ste vo svete syrov nováčik alebo syrový connoisseur, táto poldňová exkurzia je zaručene obohacujúcim zážitkom. Okolo poludnia pokračujeme cez mesto St. Anton am Arlberg, kde sa naobedujeme a vyvezieme lanovkou Galzig Bahn a Valluga na rovnomenný najvyšší vrch v regióne. Vychutnáme si nezabudnuteľné pohľady na okolité hory a v prípade záujmu si aj zajódlujeme :-) Zo St. Antona do Innsbrucku je to asi hodina cesty, v údolí Ötz si pozrieme najdlhší závesný most pre peších chodcov na svete. Innsbruck, ktorý je hlavným mestom Tirolska, je pomerne veľkou metropolou, avšak s atmosférou malého mesta. Datuje sa do obdobia stredoveku. Absolvujeme prehliadku mesta s miestnym sprievodcom a v prípade záujmu sa fakultatívne môžete vydať lanovkou Nordkettenbahn na vrchol hory Nordkette, odkiaľ sa ponúkajú nádherné výhľady na mesto. Večeru si dáme v miestnej reštaurácii, prenocujeme v štýlovom hoteli v centre mesta.

 • 3

  Nadmorské výšky a výhľady - Kitzbühl a Zell am See

  Jedným z miest, ktoré pri poznávaní Rakúska nemôžeme vynechať, je mesto Kitzbühel, dnes známe ako najelegantnejšie lyžiarske stredisko sveta. V minulosti sa tu ťažilo striebro, čo je v uliciach dodnes vidieť vo forme bohato zdobených domov. Z Kitzbühlu pokračujeme do scénického mestečka Zell am See pri modrejšom než modrom jazere Zell. Na jeho hladine vidieť odraz pohoria Vysoké Taury, ktoré je aj počas najhorúcejšieho leta pod snehom. Počas letných mesiacov si v prípade záujmu môžete v jazere zaplávať. Určite sa prejdeme po promenáde popri jazere. Večeru si dáme v miestnej reštaurácii, prenocujeme v štýlovom hoteli v Kitzbühli.

 • 4

  Rakúsky "Karibik", Wörthersee

  Tí z nás, ktorí nemajú problém privstať si ráno skôr, sa dnes spolu so sprievodcom majú možnosť vyviezť lanovkou za východom slnka. Lanovka vyráža o 4:30 hod. ráno na vrchol hory Horn. Pri sledovaní východu slnka si dáme raňajky, prípadne aj šumivý prípitok. Spolu so sprievodcom si pozrieme pravú záhradu alpských bylín. Po návrate naspäť do hotela sa všetci spolu znova stretneme a pokračujeme ďalej. V tento deň platí, že niekedy je pri cestovaní cieľom samotná cesta. Vyberieme sa na legendárnu cestu Grossglockner Hochalpen Strasse - kľukatú vysokohorskú cestu pod najvyšším vrchom Rakúska. S dĺžkou 48 kilometrov, 36 zákrutami a prevýšením 2504 metrov je to jedna z najvzrušujúcejších ciest aj pre skúsených šoférov. Cesta začína v doline pod Grossglocknerom, po ceste absolvujeme niekoľko fotozastávok. Dedinka Heiligenblut je dodnes relatívne neobjavená turistami, a to aj napriek svojej bohatej histórii a fotogenickosti. Dáme si tu obed. Cez Spittal an der Drau, okolo jazera Millstättersee a národného parku Nockberge pokračujeme do mesta Villach, ktoré je aj miestom, kde ďalšiu noc prespíme v štýlovom hoteli. Je to druhé najväčšie mesto v Korutánsku, spájajúce Rakúsko s Talianskom a Slovinskom. Naša posteľ v tento deň na nás čaká v časti Velden pri jazere Wörthersee, ktoré má aj prezývku "rakúsky Karibik". Najväčšiu vyhliadkovú vežu sveta dnes nájdeme v dedinke Keutschach kúsok od nášho hotela.

 • 5

  Pevnosť Hochosterwitz a dynamický Graz

  Po raňajkách nasadneme do nášho mikrobusu a pokračujeme v poznávaní Rakúska. Našou prvou dnešnou zastávkou je impresívna stredoveká pevnosť Hochosterwitz. Obrovský hrad postavený na žulovej skale týčiaci sa vyše 150 metrov nad údolím je naozaj neprehliadnuteľný. Až 14 ochranných brán chránilo tento impozantný hrad už od roku 860. Po prehliadke hradu smerujeme ďalej do mesta Graz, ktoré je aj rodným mestom Arnolda Schwarzeneggera. Moderná architektúra, južanský nádych a renesančné centrum mesta sú len niektoré z dôvodov, prečo je mesto na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je aj hlavným mestom rakúskeho kulinárstva a na miestnom trhu pochopíme prečo. Ochutnáme miestne špeciality. Zastavíme sa aj v múzeu otvorenej dediny v Stubingu, kde priamo pod holým nebom budeme na jednom mieste obdivovať dokonale zreštaurované farmárske domy z celého Rakúska. Prenocujeme v hoteli v úplnom centre mesta Graz.

 • 6

  Hallstatt - soľ nad zlato

  Dáme si raňajky v našom hoteli a vydávame sa na cestu priamo cez najvyššie hory v rakúskych Alpách. Smerujeme do malebného mestečka Hallstatt v regióne Salzkammergut. Po ceste budeme prechádzať a nakrátko sa aj zastavíme v kláštore Admont, v ktorom sa nachádza najväčšia kláštorná knižnica sveta. Samotný benediktínsky kláštor je naozaj impozantnou stavbou. Hallstatt je otvorený len pre peších a jeho história siaha až do roku 3000 pred naším letopočtom. Nachádza sa tu pravdepodobne najstaršia soľná baňa na svete. Azda najkrajší pohľad na mesto je z vyhliadkovej platformy vo výške 360 metrov nad mestom, dostaneme sa sem lanovkou - rovnakou, akou sa dostaneme aj do soľnej bane. Prenocujeme priamo v meste Hallstatt. Je to unikátna príležitosť, ako zažiť mestečko bez množstva turistov z celého sveta - väčšina z nich totiž mestom len prechádza.

 • 7

  Mozart, Salzburg, pivo, Bad Ischl a rakúske tradície

  Z mestečka Hallstatt sa za asi jednu hodinu jazdy mikrobusom dostaneme do mesta Salzburg. Po ceste si však doprajeme cenné zastávky v Bad Ischl a St. Gilgen. Práve tu môžeme vidieť, ako v Rakúsku dodnes žijú tradície staré stovky rokov. Domáci tu majú oblečené tradičné kroje nielen počas sviatkov, ale aj v bežné dni. Bad Ischl bol letným útočiskom cisára a viedenskej smotánky. Nechceli sa celkom vzdať svojho životného štýlu z Viedne, takže tu nájdeme okrem iného kaviarne, cisárske vily a nádhernú promenádu - skvelé miesto na sledovanie ľudí a štýlové ničnerobenie. Pokračujeme ďalej na sever cez hory, zastavíme sa v malebnom mestečku St. Gilgen, ktoré má krásne centrum, ale hlavne je známe ako rodné miesto mamy Wolfganga Amadea Mozarta. Približne hodinu strávime v cukrárni Dallmann - niektorí si možno dajú len kávu, avšak fakultatívne tu ponúkame možnosť naučiť sa pripraviť originálne Mozartove guličky. Recept je veľmi prísne strážený dodnes. Do Salzburgu dorazíme popoludní. Ubytujeme sa v hoteli v centre mesta a hneď sa vyberieme do ulíc. Lanovkou sa vyvezieme na pevnosť Hohensalzburg a spoločne s miestnym sprievodcom absolvujeme asi dvojhodinovú prehliadku známych, ale aj menej známych miest. Voľný večer v Salzburgu.

 • 8

  Wachau - plavba loďou po Dunaji, víno, marhule a sladký život

  Po diaľnici sa relatívne rýchlo dostaneme do mesta Melk pri Dunaji. V Melku absolvujeme prehliadku benediktínskeho opátstva s rovnomenným názvom. Nachádzame sa v mikroregióne Wachau, ktorý je celý chránený ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. V mestečku Spitz na Dunaji sa nalodíme a absolvujeme asi hodinovú plavbu dole prúdom do mesta Krems. Vychutnáme si pohľady na marhuľové sady a na nekonečné vinohrady - pestuje sa tu vinič pre azda najznámejšie rakúske veltlínske zelené víno. V mestečku Durnstein priamo na Dunaji sa prejdeme umeleckou uličkou a stretneme sa s miestnou umelkyňou, ktorá vyrába autentické miestne suveníry a tiež čokoládky v podobe zajačieho trusu :-) Je to naozaj len podoba, sú plnené marhuľovým džemom a samozrejme aj za týmto produktom je pomerne bizarná legenda. Podvečer dorazíme do mesta Krems - večeru si dáme v miestnej autentickej reštaurácii.

 • 9

  Cisárska Viedeň včera a dnes

  Po výdatných raňajkách v našom hoteli a dlhšom čase na prípadnú rannú prechádzku mestom Krems vyrážame na posledný úsek našej cesty po Rakúsku. Smerujeme do hlavného mesta Viedeň. Absolvujeme bohatú prehliadku mesta, pozrieme si španielsku jazdeckú školu, prevezieme sa po známej Ringstrasse a pochutíme si na viedenskej káve. Zážitkom bude aj obed v reštaurácii Figlmuller, kde si dáme ten najväčší rezeň, aký môžete dostať - väčší ako tanier. Popoludní nevynecháme prehliadku Katedrály sv. Štefana v samom srdci mesta. Viedeň si pozrieme spolu s miestnym sprievodcom, takže ju zažijeme tak, ako ju zažívajú domáci. Na záver dňa sa tí účastníci, ktorí dnes cestujú domov, od skupiny oddelia a cestujú spoločne mikrobusom do Bratislavy, kde sa ich cesta končí. Účastníci, ktorí zostávajú vo Viedni ešte jeden extra deň budú ubytovaní v hoteli v srdci Viedne. Okolo pol ôsmej večer sa spoločne presunieme do Kursalonu - miesta, kde Johann Strauss mladší prvýkrát zahral legendu klasickej hudby - Na krásnom modrom Dunaji.

 • 10

  Fakultatívne predĺženie o deň navyše vo Viedni

  Po raňajkách sa spoločne so sprievodcom odubytujeme. Zastavíme sa na miestnom trhu Naschmarkt - nájdeme tu delikatesy z celého sveta na jednom mieste. Je to azda najfarebnejšie miesto v celom meste. Po prehliadke trhu si dáme voľno na pár hodín dopoludnia - niekto ho možno využije na nákupy, niekto na múzeá. Po obede sa stretneme a smerujeme nazad do Bratislavy. Po ceste sa však ešte raz zastavíme - tentokrát v rozsiahlom národnom parku Dunajské luhy. Sídli tu najväčšia kolónia bocianov v tejto časti sveta a lužné lesy obývajú divé kone. Absolvujeme krátku prechádzku spolu s miestnym sprievodcom. Do Bratislavy dorazíme okolo 16-tej hodiny.

Fotogaléria