Najlepšie strážené tajomstvo Európy s polpenziou

Rumunsko a delta Dunaja (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

Rumunsko je pre väčšinu ľudí známe ako vlasť legendárneho Drakulu, avšak ponúka toho omnoho, omnoho viac. Hory, more, čarovné mestá a dedinky, malebné hrady a pevnosti roztrúsené po zalesnenej sedmohradskej krajine, kde sa v majestátnych Karpatoch túlajú vlci a medvede.
Poznávanie vidieka je dnes obohacujúcim zážitkom, kde sú folklórne tradície stále silné a po celé stáročia akoby stále nezmenené. Historické kláštory, kostoly a dediny mnohí radia medzi najkrajšie stredoveké miesta na svete. V poslednom čase sa Rumunsko teší stále rastúcemu záujmu turistov, ktorí vyhľadávajú nie tak známe miesta. Ľudia sa otriasli z Ceaușescovej izolácie, krajina sa otvorila svetu a veselo si vykračuje do európskej budúcnosti, pričom nestratila nič zo svojho šarmu a pohostinnosti.
Krajina, ktorú môžeme pokojne nazvať ako jedno „najlepšie strážených tajomstiev“ Európy, opradená legendami a skrývajúca v sebe tvár starej Európy.
 • Bukurešť – najväčšie a hlavné mesto Rumunska je dnes rušnou metropolou známou širokými bulvármi, slávnymi budovami Belle Époque a prezývkou „Malý Paríž“;
 • Sibiu (nemecky Hermannstadt) – bolo kedysi najväčšie a najbohatšie zo siedmich opevnených citadel, ktoré postavili v 12. storočí nemeckí osadníci známi ako sedmohradskí Sasi.
 • Sighisoara (Schaessburg), ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO, stále zostáva jedným z najkrajších a najzachovalejších stredovekých miest v Európe.
 • Bucovina – objavte maľované kostoly a starodávne tradície v Maramuresi
 • Delta Dunaja – prírodný raj, lokalita svetového dedičstva UNESCO a prírodná rezervácia delta Dunaja
 • Pozorovanie divokých medveďov hnedých v ich prirodzenom prostredí
 • Cestujeme v malej skupine do 10 cestovateľov so špičkovým slovenským sprievodcom
 • Cena je konečná vrátane vstupov do spomenutých atrakcií
 • Garantujeme flexibilitu v prípade mimoriadnych udalostí

 

18. 09. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní do Rumunska: 
*Bez obmedzení - zelená krajina
*Pasažieri musia mať vyplnený online dotazník: https://www.tarom.ro/sites/default/files/u1348/passenger_form_romania-_ro.pdf
*Karanténa nie je požadovaná. 

*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

 

Európa / Rumunsko

Rumunsko a delta Dunaja (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Cena

17.05.2022 - 26.05.2022

10 (dni)

950 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne do Bukurešti vrátane všetkých táx a poplatkov
 • ubytovanie v hoteloch a penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • polpenzia – obedy alebo večere podľa programu
 • služby skúseného slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • vstupy do spomenutých atrakcií
 • doprava klimatizovaným vozidlom počas celého zájazdu
 • garancia flexibility od Alchemy Travel
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:

 • obedy alebo večere (v cene je polpenzia)
 • cestovné poistenie – odporúčame v Uniqa
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • transfer na letisko Viedeň a z letiska Viedeň do Bratislavy, 10 EUR / osoba / jednosmerná cesta. Platí sa priamo do rúk vodiča.

 

Voliteľný príplatok za jednolôžkovú izbu: 120 EUR / osoba

Itinerár zájazdu

 • 1

  Let do Bukurešti, Bukurešť

  Olietame z Viedne do Bukurešti. Po príchode sa presunieme do nášho hotela, kde sa ubytujeme. Vyberieme sa do ulíc mesta, úvodná orientačná prechádzka. Spoločná večera v miestnej reštaurácii.

 • 2

  Bukurešť - Curtea de Arges - Sibiu - Sibiel

  Po raňajkách odchod do Curtea de Arges, bývalého hlavného mesta Valašska. Navštívime biskupský kostol postavený kniežaťom Neagoe Basarabom (1512-1517), kde sú pochovaní rumunskí králi. Prejdeme malebným údolím Olt do Sibiu, jedného z najstarších miest v Transylvánii - predtým Hermannstadt - založeného saskými kolonistami. Prehliadka stredovekého mesta so sprievodcom (Hlavné námestie, Evanjelický kostol, Klamársky most atď.). Odchod do Sibiel - dediny, ktorá od asociácie FIJET získala cenu „Pomme d’Or“. Navštívime miestne Múzeum ikon. Ubytovanie a večera v Sibieli.

 • 3

  Sibiel - Sighisoara - Targu Mures - Bistrita

  Ranný odchod do Sighisoary, rodiska Vlada Napichovača – svetoznámeho Draculu. Cestou navštívime opevnený kostol v Biertane, jednu z najkrajších budov v Rumunsku v gotickom a renesančnom štýle. Biertan predstavuje majstrovstvo stredovekej obrany miest. Neskôr prichádzame do Sighisoary – čaká nás miestna citadela zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO: Nájdeme tu Hodinovú vežu, kostol na kopci, zastrešené schodiská, ale i atmosférické uličky . Obed v Sighisoare. Pokračujeme do Targu Mures, kde sa prejdeme elegantným centrom mesta, ktoré je známe svojou architektúrou: Palác kultúry, pravoslávne kostoly a knižnica Teleki-Bolyai. Zájdeme do Bistrity, jedného zo 7 stredovekých miest v Transylvánii a na miesto, kde Jonathan Harker, hrdina Brama Stokera, strávil noc pred príchodom na Draculov hrad. Večera a nocľah v hoteli v meste.

 • 4

  Bistrita - Moldovita - Voronet - Susevita / Gura Himorului

  Odchod do Bucoviny - „hornej krajiny“ s jedinečnými maľovanými kláštormi, ktoré patria do svetového dedičstva UNESCO. Po prechode krajinou grófa Draculu, ktorá je nádherne vyobrazená v rovnomennom románe Brama Stockera, prichádzame do turistami málo známej Bucoviny. Obed v miestnej reštaurácii. Popoludní návšteva kláštora Moldovita - symfónia vo fialovo-červenej farbe a poklad stredovekého umenia. Pokračujeme návštevou dielne maľovaných vajíčok. Navštívime tiež jeden z klenotov Bucoviny: kláštor Voronet, ktorý nadchne rumunských aj zahraničných návštevníkov. Nazýva sa tiež „Sixtínska kaplnka na východe“. Večera a ubytovanie v okolí.

 • 5

  Medvede. Sucevita / Gura Humorului - Lacu Rosu- Brasov / Poiana Brašov

  Pokračujeme v jazde po málo poznaných moldavských dedinách s ich typickými domami. Navštívime kláštor Agapia. Popoludní prechádzame rozprávkovými tiesňavami Bicazu. Prejdeme až k Lacu Rosu (Červené jazero); obed - ochutnáme typické miestne jedlo - guláš. Pokračujeme do Brašova, bývalého Kronštadtu, založeného saskými kolonistami, ako južná brána do Sedmohradska. Podvečer výlet na pozorovanie medveďov. Podvečer sa vyberieme na nezabudnuteľný výlet na pozorovanie medveďov. Pozorovanie medveďov sa koná neskoro popoludní, začína okolo 17:00 - 18:00 a trvá asi 5 hodín. Odvezieme sa do lesa vzdialeného 1 hodinu a 30 minút od Brašova a prejdeme pešo k špeciálne navrhnutej pozorovateľni. Potichu počkáme na príchod medveďov. Medvede obyčajne dorazia len pár minút po tom, ako sa tam dostaneme, ale v zriedkavých prípadoch tam už môžu byť, takže treba byť potichu a nevyplašiť ich. Od miestneho sprievodcu, ktorý sa k nám pridá, sa dozvieme zaujímavé fakty o živote týchto zvierat. Niekedy je možné vidieť aj iné zvieratá: diviaky, jelene, rysy alebo dokonca vlky.

 • 6

  Poiana Brašov / Brašov - Sinaia– Bran - Prejmer - Brašov

  Po raňajkách navštívime priam rozprávkový hrad Peles, veľkolepé architektonické dielo a jeden z najpozoruhodnejších hradov v Európe. Prejdeme si i Bran a navštívime slávny stredoveký hrad (Drakulov hrad) postavený ako pevnosť pre občanov Brašova v roku 1377 na obranu mesta. Obed v meste Bran. Zastavíme sa v Prejmeri a navštívime opevnený kostol, ktorý je tiež zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Vrátime sa do Brašova. Čaká nás prehliadka Brašova, jedného z najkrajších rumunských miest , vrátane Čierneho kostola (iba vonkajší pohľad), najväčšieho gotického kostola medzi Istanbulom a Viedňou, starého opevnenia, Bielej a Čiernej veže, Radničného námestia, Jekaterinskej brány a kostola svätého Mikuláša. Prenocovanie v Brasove.

 • 7

  Bukurešť

  Ráno prechádzame cez Karpaty smerom k Bukurešti. Prehliadka Bukurešti, mesta kontrastu medzi starým a moderným, s veľkými bulvármi a nádhernými budovami (rumunské Athénaeum, patriarchálny kostol; návšteva budovy parlamentu alebo Palatul Primaverii (upozorňujeme, že parlamentný palác je vládnou budovou a môže byť zatvorený bez predchádzajúceho upozornenia). Pešia prehliadka v centre Starého Mesta. Večera v krásnej reštaurácii, ktorá si zachováva nesmrteľného starého ducha Bukurešti z konca storočia.

 • 8

  Z Bukurešti do dunajskej Delty

  Z Bukurešti sa vyberieme ďalej na cesty a navštívime najväčšie mokrade v Európe, posledné miesto v Európe s divými koňmi, raj pre divé vtáky, sladkovodné i morské ryby. Pozrieme si Starý maják, Nový maják, ostrov, kde hniezdia divé vtáky, ale i niekoľko starých vrakov lodí. Večera v Suline. Nocľah v Suline.

 • 9

  Delta Dunaja

  Navštívime najväčšie mokrade v Európe, posledné miesto v Európe s divými koňmi, raj pre divé vtáky, sladkovodné i morské ryby. Vedeli ste, že tu žije 360 ​​rôznych vtákov a 60% svetovej populácie pelikánov? Okrem nich nás v magickej delte Dunaja čaká množstvo ďalších zvierat – od ornitologického raja v podobe rôznych druhov vtákov, cez sladkovodné korytnačky až po prítomné hady. Delta je jedným z najlepších miest na ochutnávku tradičných jedál z rýb. Celodenný výlet malou loďkou po kanáloch a jazerách v Delte. Pozorujeme veľa divých vtákov ako pelikány, kormorány, čajky a mnohé iné. Pôjdeme sa pozrieť aj na divoké kone do lesa Letea. Nocľah v Suline.

 • 10

  Delta Dunaja a let domov

  V dopoludňajších hodinách sa presunieme na letisko v Bukurešti, odkiaľ letíme do Viedne, kde sa náš zájazd končí.

Fotogaléria