Intenzívny týždeň plný poznávania starých aj nových tvárí Ruska

Veľkolepé Rusko (2018 / 2019)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Moskva, Petrohrad, Suzdal a Novgorod.
 • Vydajte sa spoznať staré tradície aj nové výzvy rozľahlého Ruska. Uvidíte to najlepšie z ruskej architektúry, umenia a ochutnáte najväčšie delikatesy bohatej ruskej kuchyne.
 • Ukážeme Vám najdôležitejšie pamiatky hlavného mesta Moskva – rozprestrie sa pred Vami pôsobivé Červené námestie a vstúpite za múry ikonického moskovského Kremľa. Nahliadnuť možno aj do preskleného sarkofágu, ktorý ukrýva Leninovo mauzóleum. Navštívte aj mesto Suzdal, ktoré je akoby živým múzeom ruskej architektúry a hlavnou zastávkou v rámci ruského Zlatého kruhu.
 • Do Novgorodu, niekdajšieho hlavného mesta ruska sa dostanete vlakom. Mesto na brehoch rieky Volchov má jedinečnú atmosféru, bohaté múzeá. Ohromí Vás majestátna Katedrála svätej Sofie aj pôsobivý pomník Milénium Ruska.
 • Poslednou zastávkou je veľkolepý Petrohrad, známy tiež ako Benátky severu. Je domovom svetoznámeho múzea Ermitáž aj miestom odpočinku niektorých z najväčších ruských umelcov.

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Európa / Rusko

Veľkolepé Rusko (2018 / 2019)


Comfort

Náročnosť


7

Trvanie


1050 €

Cena

V cene je zahrnuté:

 • Spiatočná letenka z Bratislavy, alebo Viedne do Ruska a späť, vrátane všetkých poplatkov a táx
 • Ubytovanie v hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi, vrátane raňajok
 • Raňajky
 • Preprava, vstupy a transfery
 • Služby miestnych sprievodcov a slovenského sprievodcu Alchemy Travel
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • Vybavenie víz

V cene nie je zahrnuté:

 • Individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • Ostatné stravovanie okrem raňajok
 • Individuálne cestovné poistenie, odporúčame v poisťovni Uniqa
 • Vízové poplatky – Rusko: cca. 80 EUR

Itinerár zájazdu

 • 1

  Prílet

  So všetkým v cene a navyše v malej skupinke. Intenzívny týždeň plný poznávania starých aj nových tvárí Ruska. Moskva, Petrohrad, Suzdal, Novgorod. Prílet z Bratislavy, alebo Viedne do Moskvy, hlavného mesta Ruska. Ubytovanie v hoteli.

 • 2

  Suzdal

  Ešte príde čas kochať sa atrakciami hlavného mesta, čoskoro sa doň vrátite. Na úvod Vás však čaká cesta do mesta Suzdal. Patrí k hlavným zastávkam na legendárnom ruskom Zlatom kruhu, skupine miest, ktoré hrali dôležitú úlohu pri vzniku ruskej ortodoxnej cirkvy, a ktoré boli svedkami niektorých z najdôležitejších udalostí ruskej histórie. Rozprávkovo pôsobiace mestečko Suzdal je plné kontrastných príkladov rannej ruskej architektúry, kde tradičné cibuľovité veže chrámov a kláštorov stoja hneď vedľa zdobených drevených domcov. Sem-tam sa naskytne príležitosť vychutnať si čašu medoviny na nábreží rieky Kamenka započúvajúc sa do zvuku zvonov miestnych katedrál šíriacich sa sviežim vzduchom. Prekrásne zdobených sakrálnych stavieb sú v meste Suzdal desiatky, využite príležitosť do nich v pokoji nazrieť.

 • 3

  Suzdal

  Spoznajte Suzdal ešte o trochu lepšie počas pešej prechádky týmto priam múzeom pod šírim nebom. Kochajte sa majestátnym suzdalským Kemľom, kamennými sochami v Katedrále zrodenia, prejdite sa obchodným námestím, trhoviskom a záhradami kláštorov. Ak ostane čas vyberte sa aj k brehom rieky, ktorú križujú drevené pešie mostíky, alebo sa posďte do niektorej z kaviarní na kávu, čaj, palacinky, kaviár, či špecialitu tohto regiónu, sladkú medovinu. Nasleduje cesta do priľahlého mesta Vladimir a zneho jazda supermoderným vysokorýchostným vlakom Sapsan naspäť do Moskvy. Strávte večer v ruchu mesta, napríklad na slánom Červenom námestí a pri Katedrále svätého Bazila.

 • 4

  Moskva

  V presklenom sarkofágu moskovského mauzólea leží asi najznámejší ruský revolucionár, sám veľký Vladimír Iľjič Lenin. Posmrtne bledú tvár iniciátora Veľkej októbrovej revolúcie, si dnes chodia obzerať zástupy turistov, aj jeho stále početných domácich prívržencov. Miestny sprievodca Vás následne zavedie do Kremľa, jedného z najstarších a najdôležitejších chrámov v krajine, ktorý je dnes miestom posledného odpočinku nejedného ruského cára a cárovnej. Prejdite sa cez doneba sa týčiace veže a katedrály tohto nie len náboženského, ale aj politického srda Ruska. Vstúpne aj do rozsiahleho múzea, v ktorom sa vynímajú bohaté kráľovské kolekcie, diplomatické darzy Fabergého vajcia, korunovačné róby a trblietavé šperky. Večer Vás už bude na moskovskej železničnej stanici čakať vlak. Čaká Vás približne osemhodinová nočná cesta v jednoduchom, no pohodlnom lôžkovom vozni. Vašim cieľom je mesto Novgorod, dorazíte doň na svitaní.

 • 5

  Novgorod

  Vitajte v najstaršom meste v Rusku, na mieste, kde výborne zachvané architektonické poklady pretrvali ako ozvena čias stredoveku a zašlej slávy minulosti. Ako niekdajšie hlavné mesto Ruska, Novgorod je často označovaný za kolísku modernej ruskej civilizácie. Objavte jeho pamiatky počas prechádzky s miestnym sprievodcom. Najväčšou atrakciou v meste je graciózny Kremeľ na brehu rieky Volchov. V jeho vnútri sa nachádzajú múzeá, Katedrála svätej Sofie a tiež pôsobivý pomník Milénium Ruska, ktorý zobrazuje príbeh tisícročia ruskej histórie. Na opačnom brehu rieky sú ulice tichšie a tienisté, vedú napríklad k ruinám Jaroslavovho dvorca. Vo vošnom čase možno navštíviť napríklad aj kláštor Yurev na brehu Iľmenského jazera, či Múzeum drevenej architektúry neďaleko za mestom. Jedinečným zážitkom sú aj predstavenia v novgorodskej filharmónii. Deň môžete zakončiť napríklad aj relaxom vo verejných kúpeľoch, veď návšteva Ruska bez okúsenia tejto miestnej tradície niekdy nebude úplná.

 • 6

  Petrohrad

  Stojac na 42 ostrovoch, Petrohrad je známy aj ako "Benátky severu". Strávte deň objavovaním mesta, vlastným tempom križujúc jeho početné rieky a kanály. Vychutnjte si napríklad neuveriteľné výhľady na panorámu mesta z kolonády na Katedrále svätého Izáka, alebo sa prejdite pozdĺž Nevského prospektu, hlavnej ulice Petrohradu. Nazrite cestou aj do niektorej z mnohých pekárničiek a kaviarní a vyberte sa aj do Lavry Alexandra Nevského, na miesto posledného odpočinku veľkých ruských majstrov skaldateľov a spisovateľov, ako Čajkovský, či Dostojevký. Petrohradská Ermitáž je jedným z najväčších a najstarších múzeí na svete, nachádzajú sa v ňom umelecké zberky svetovej kvality. Obdivovaním jeho pokladov je poľahky možné stráviť aj celý deň. Ak máte chuť vytvoriť vlastný kúsok umenia, zúčastnite sa kurzu maľovania typických ruských matriošiek. Petrohrad ponúka bohaté možnosti trávenia voľného času. Západom slnka sa Vaša cesta prilíži k záveru. Využite preto ešte možnosť vzchutnať si niektoré z tradičnch ruských jedál v útulných reštauráciách v centre mesta.

 • 7

  Návrat

  Vaše ruské dobrodružstvo sa končí raňajkami. Je čas pobaliť všetky suveníry, pobrať sa na letisko a späť do Bratislavy.

Fotogaléria

Čím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • V cene zájazdu je zahrnutý ofset oxidu uhličitého cez nášho partnera, spoločnosť Ecosphere. 
 • Ubytovanie zabezpečujeme výhradne v hoteloch a penziónoch vlastnených domácimi
 • Podporujeme miestnych sprievodcov a cestujeme ekologickými spôsobmi dopravy – v tomto prípade vlakom
 • Cestujeme v malých skupinkách cestovateľov, maximálne 10 osôb.

Konzultácia s expertom