Malá veľká krajina na slnečnej strane Álp

Slovinsko (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Slovinsko patrí medzi najmenšie štáty Európskej únie. Má však prístup k Jadranskému moru a hoci jeho pobrežie má dĺžku sotva 47 km, malebnú atmosféru a kúzlo mu nemôžeme uprieť. Archeologické prieskumy ukázali, že územie bolo osídlené už v praveku, krajina bola súčasťou Rímskej ríše i Rakúsko-Uhorska. Od roku 1929 tvorilo súčasť Juhoslávie, svoju samostatnosť získalo až v roku 1991. Na jednom mieste zažijeme majestátne hory s krásnou prírodou i malebnú riviéru s čistými kamenistými plážami.
 • Zažijeme oddych na plážach pri Jadranskom mori, vynikajúcu gastronómiu, vysokohorské výhľady, historické hrady a nekonečné jaskyne, svetoznáme kone v Lipici.
 • Dostupný zájazd s ubytovaním v skvelých hoteloch s raňajkami
 • Cestujeme so skvelým slovenským sprievodcom v malej skupine do 8 osôb
 • Cena zájazdu je konečná, zájazd si môžete alternatívne predĺžiť o dlhší pobyt pri mori v Slovinsku, prípadne Chorvátsku
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Európa / Slovinsko

Slovinsko (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

10.07.2021 - 17.07.2021

8 (dni)

4

770 €

14.08.2021 - 21.08.2021

8 (dni)

2

770 €

30.04.2022 - 07.05.2022

8 (dni)

6

770 €

09.07.2022 - 16.07.2022

8 (dni)

6

770 €V cene je zahrnuté:

 • Všetka preprava komfortným minivanom Alchemy Travel s klimatizáciou a pitnou vodou
 • Ubytovanie v komfortných hoteloch 3* a viac s raňajkami počas celého zájazdu
 • Všetok program a aktivity v itinerári zájazdu vrátane vstupov do spomenutých atrakcií
 • Skvelý sprievodca Alchemy Travel počas celého zájazdu a miestni sprievodcovia 
 • Všetky raňajky, 2x obed
 • Ochutnávky uvedené v programe
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Všetky poplatky, parkovacie poplatky, miestne dane a taxy
 • V prípade nutnosti test na Covid19 pred cestou v autorizovanom medicínskom centre pred odchodom (v cene približne 70 EUR)

Dopravu zabezpečujeme pohodlným plne klimatizovaným minivanom Ford Tourneo TDCI AT s plnohodnotnými 9 miestami na sedenie a dostatkom miesta na batožinu. Vozidlo pred zájazdom a po skončení zájazdu dezinfikujeme ozónom.

V cene nie je zahrnuté:

 • Stravovanie okrem raňajok a obeda v prvý a posledný deň zájazdu
 • Fakultatívne splav na rieke Soča (orientačne 40 EUR / osoba)
 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu

 

 • Ponúkame možnosť predĺženia zájazdu o pobyt na pláži v Slovinsku, prípadne v Chorvátsku, podľa výberu. Informujte sa, prosím, v prípade záujmu v cestovnej kancelárii.
 • Ponúkame možnosť doobjednania výhodnej polpenzie, prípadne aj plnej penzie. Informujte sa, prosím, v cestovnej kancelárii.

Itinerár zájazdu

 • 1

  Cesta do Slovinska, obed v Maribore, večera v Ljubljane

  V ranných hodinách o 7.00 hod vyrážame z Bratislavy do Slovinska. Po približne 4 hodinách cesty pohodlným klimatizovaným mikrobusom dorazíme do mesta Maribor. Druhé najväčšie mesto Slovinska leží na rieke Dráva. Farebné domy, romantické uličky a dejiny spojené aj s produkciou vína si pozrieme počas fundovanej prehliadky mesta. Obed v dnešný deň je zahrnutý v cene - dáme si ho v autentickej reštaurácii Baščaršija v centre mesta. Po prehliadke mesta a osobnom voľne pokračujeme približne 2 hodiny do hlavného mesta Slovinska - Ljubljana. Po príchode sa ubytujeme a v prípade záujmu sa môžete spolu so sprievodcom vybrať do ulíc mesta. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami.

 • 2

  Ljubljana a podvečerný presun k jazeru Bohinj

  Po raňajkách sa vyberieme do ulíc hlavného mesta. Ljubljana je hlavným mestom Slovinska a najväčším mestom v krajine. Aj napriek tomu má atmosféru vidieka, je to jedno z najzelenších hlavných miest sveta. Prehliadka mesta je zábavná aj preto, že všetko je príjemne blízko. Prejdeme sa pozdĺž rieky Ljubljanica, pozrieme si námestie Preseren a trojitý most, Stari trg. Jednou z top atrakcií je ljubljanský hrad, kam sa vyvezieme lanovkou. Z hradu sa ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto. Do centra sa vrátime pešo. Obed si môžete dať napríklad na miestnom vonkajšom trhovisku, prípadne v reštaurácii, ktorých je tu množstvo. Pozrieme sa do katedrály sv. Mikuláša, prejdeme sa cez Mäsiarov most a ikonický most Draka. Neskôr popoludní ostane osobné voľno, ktoré môžete využiť na nákupy, pozorovanie ľudí alebo napríklad aj na návštevu legendárneho pivovaru Union aj s ochutnávkou. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami. .

 • 3

  Jazero Bled, plavba loďou a romantická Kranjska Gora

  Hneď po raňajkách sa vyberieme krátkou cestou k jazeru Bled. Bledské jazero si užijeme počas celého dnešného dňa. Loďkou sa dopravíme na Bledský ostrov, pozrieme si hrad Bled a najkrajší výhľad na jazero budeme mať z Malej Osojnice. Mestečko Kranjska Gora sa nachádza približne 30 minút od jazera Bled. Je plné malých obchodíkov, reštaurácií a sedí len kúsok od Julských Álp. Nocľah v rovnakom hoteli ako predchádzajúcu noc.

 • 4

  Jazero Bohinj a nezabudnuteľná nenáročná túra v rokline Vintgar

  Jazero Bohinj je pokojnejšie ako Bled a celkový dojem z neho je viac vysokohorský. Roklina Vintgar je približne 1,6 kilometra dlhá roklina v Triglavskom národnom parku. Vyberieme sa sem hneď po skorších raňajkách, toto miesto s lávkami ponad roklinu je veľmi populárne - skorým odchodom z hotela porazíme neskoršie davy. Popoludní sa vyberieme k vodopádu Savica, vychutnáme si ikonický pohľad na kostol sv. Jána Krstiteľa a neskôr sa lanovkou Vogel (v cene) vyvezieme do hôr, kde zažijeme nádherné výhľady. Oblasť je známa produkciou syra a syrových špecialít svetovej kvality - unikátne chute ochutnáme počas prechádzky okolo jazera. Nocľah v rovnakom hoteli ako predchádzajúcu noc.

 • 5

  Výhľady na Triglav a nenáročný rafting na rieke Soča

  Dnešný deň strávime v horách. Hneď dopoludnia smerujeme cez vysokohorský priesmyk Vršič cez dedinu Bovec a roklinu Tolmin k rieke Soča. Soča ponúka splavy v rôznej obtiažnosti, my sme vybrali fakultatívny, nenáročný, aby sme si ho všetci spoločne užili. Čakajú na nás krásne panorámy, divoká voda a hlavne nezabudnuteľný zážitok. Samotný splav je fakultatívny, v prípade, že sa ho nezúčastníte, v cene zájazdu je zahrnutá prehliadka samotného údolia rieky Soča. Po skončení splavu / výletu sa vrátime naspäť do nášho hotela pri jazere Bohinj, kde sme spali aj predchádzajúcu noc.

 • 6

  Hrad Predjama, Postojanska jaskyňa, Lipica a legendárne kone, prímorské mestečko Izola

  Väčšina Slovinska sa nachádza vo vnútrozemí, až na malý kúsok krajiny, ktorý siaha až k Stredozemného moru - slovinská Istria. V oblasti sa nachádzajú hneď tri farebné mestá a Piran je najväčším z nich. Po ceste do mesta Piran sa však zastavíme na viacerých miestach, ktoré predstavujú azda najväčšie atrakcie v celej krajine. Našou prvou zastávkou je hrad Predjama, ktorý je najväčším jaskynným hradom na svete. Stráži vstup do unikátneho sveta pod zemou - jaskynného komplexu Postojanska Jama, ktorý navštívime. Odvezieme sa podzemnou železnicou a vychutnáme si osviežujúce podnebie obrovskej jaskyne. Jaskyne sú domovom endemického živočícha s vedeckým názvom Proteus anguinus. Počas prehliadky je možné niekoľko týchto tvorov vidieť v jazierku. Je to jediné miesto na svete, kde možno tieto živočíchy vidieť. Odtiaľ pokračujeme krátko popoludní smerom do mesta Piran. Po ceste sa zastavíme v mestečku s názvom Lipica. Slovinci sú veľmi hrdí na Lipicu a na miestny žrebčín, ktorý funguje nepretržite už vyše 400 rokov. Najstarší európsky žrebčín je aj domovom koní s rovnakým názvom - lipické kone - a je kultúrnym a historickým monumentom, ktorý nemôžeme vynechať. Počas našej návštevy absolvujeme prehliadku stajní, pozrieme si kone v stajniach a múzeum kočov, vychutnáme si výhľady na vzdialené hory. Po prehliadke pokračujeme na posledný úsek dnešnej cesty, do mestečka Izola, kde sa ubytujeme v hoteli priamo v centre pri malej mestskej pláži. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami. V hoteli strávime najbližšie 2 noci.

 • 7

  Benátsky vplyv v Piran, rozlúčková večera, morské špeciality v Izola

  Po raňajkách v našom hoteli si vychutnáme atmosféru malého prímorského mestečka so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejmosťou je pláž v mestečku, v prípade záujmu sa naším mikrobusom presunieme na krásnu a nesmierne fotogenickú pláž Biele skaly. Popoludní sa vyberieme na prehliadku mesta Piran, ktoré je známe svojím dlhým mólom v prístave a benátskou architektúrou. Námestie Tartini v samom centre mesta je obkolesené gotickými domami. Nachádza sa tu napríklad rodný dom huslistu Giuseppe Tartiniho, ďalej miestna radnica so symbolom leva - pôvodným symbolom Benátskej republiky. V meste je množstvo suvenírových obchodíkov. Pre záujemcov bezplatne kyvadlovo zabezpečíme transfer na pláž Biele skaly. Na večer je naplánovaná rozlúčková večera v autentickej miestnej reštaurácii - v cene zájazdu. Špecialitou tohoto regiónu sú najmä ryby a plody mora a samozrejme aj lokálne slovinské vína. Nocľah v rovnakom hoteli ako v predchádzajúci deň.

 • 8

  Izola a neskorý návrat domov

  Dopoludnia voľno, cesta na Slovensko trvá približne 6 hodín. Odubytujeme sa napoludnie, po obede vyrazíme na cestu do Bratislavy. Po príchode do Bratislavy vo večerných hodinách sa zájazd končí. Radi výhodne zabezpečíme dopravu aj ďalej na Slovensko, prípadne na Moravu, informujte sa, prosím, u nás pri rezervovaní zájazdu.

Fotogaléria