MALÁ VEĽKÁ KRAJINA NA SLNEČNEJ STRANE ÁLP

Slovinsko

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Na malom území zažijeme majestátne hory i malebnú riviéru s čistými kamenistými plážami
 • Farebné domy a romantické uličky uvidíme v druhom najväčšom meste Maribor
 • Ľubľanu, najzelenšie hlavné mesto sveta či dračie mesto, preskúmame do detailov
 • Spoznáme symbol Slovinska – jazero Bled a jeho svojskú prírodnú atmosféru
 • Vyberieme sa do alpských hôr, kde sa okrem výhľadov aj vykúpeme pod vodopádom
 • Slovinsko je známe adrenalínovými športmi, kde na nás čaká splav rieky a divoká voda
 • Budeme obdivovať vysokohorské priesmyky, rokliny, údolia, trhliny, panorámy, jaskyne
 • Cez najväčší jaskynný hrad na svete vstúpime do podzemného jaskynného komplexu
 • Zajazdíme si na jedinečných lipických koňoch v najstaršom európskom žrebčíne
 • Po horách si oddýchneme na plážach s azúrovou vodou pri Jadranskom mori
 • Potúlame sa prímorským mestečkom Piran s vplyvom benátskej architektúry
 • Počas zájazdu okrem iného ochutnáme aj miestne pivo, víno, syry, ryby a plody mora

Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky

Cestujeme v malej skupinke do 8 osôb so slovenským i miestnym sprievodcom

Európa / Slovinsko

Slovinsko

Termíny

Trvanie

Cena

30.04.2022 - 07.05.2022

8 (dni)

847 €V cene je zahrnuté:

 • Všetka preprava komfortným minivanom Alchemy Travel s klimatizáciou a pitnou vodou
 • Ubytovanie v komfortných hoteloch strednej kategórie s raňajkami a dvomi obedmi
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

Dopravu zabezpečujeme pohodlným plne klimatizovaným minivanom Ford Tourneo TDCI AT s plnohodnotnými 9 miestami na sedenie a dostatkom miesta na batožinu. Vozidlo pred zájazdom a po skončení zájazdu dezinfikujeme ozónom.

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Stravovanie okrem raňajok a obeda v prvý a posledný deň zájazdu
 • Fakultatívne splav na rieke Soča (cca 40 EUR / osoba)
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Ponúkame možnosť predĺženia zájazdu o pobyt na pláži v Slovinsku, prípadne v Chorvátsku, podľa výberu; v prípade záujmu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii
 • Ponúkame možnosť doobjednania výhodnej polpenzie, prípadne aj plnej penzie; v prípade záujmu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii

Itinerár zájazdu

 • 1

  Cesta do Slovinska, obed v Maribore, večera v Ljubljane

  V ranných hodinách o 7.00 hod vyrážame z Bratislavy do Slovinska. Po približne 4 hodinách cesty pohodlným klimatizovaným mikrobusom dorazíme do mesta Maribor. Druhé najväčšie mesto Slovinska leží na rieke Dráva. Farebné domy, romantické uličky a dejiny spojené aj s produkciou vína si pozrieme počas fundovanej prehliadky mesta. Obed v dnešný deň je zahrnutý v cene - dáme si ho v autentickej reštaurácii Baščaršija v centre mesta. Po prehliadke mesta a osobnom voľne pokračujeme približne 2 hodiny do hlavného mesta Slovinska - Ljubljana. Po príchode sa ubytujeme a v prípade záujmu sa môžete spolu so sprievodcom vybrať do ulíc mesta. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami.

 • 2

  Ljubljana a podvečerný presun k jazeru Bohinj

  Po raňajkách sa vyberieme do ulíc hlavného mesta. Ljubljana je hlavným mestom Slovinska a najväčším mestom v krajine. Aj napriek tomu má atmosféru vidieka, je to jedno z najzelenších hlavných miest sveta. Prehliadka mesta je zábavná aj preto, že všetko je príjemne blízko. Prejdeme sa pozdĺž rieky Ljubljanica, pozrieme si námestie Preseren a trojitý most, Stari trg. Jednou z top atrakcií je ljubljanský hrad, kam sa vyvezieme lanovkou. Z hradu sa ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto. Do centra sa vrátime pešo. Obed si môžete dať napríklad na miestnom vonkajšom trhovisku, prípadne v reštaurácii, ktorých je tu množstvo. Pozrieme sa do katedrály sv. Mikuláša, prejdeme sa cez Mäsiarov most a ikonický most Draka. Neskôr popoludní ostane osobné voľno, ktoré môžete využiť na nákupy, pozorovanie ľudí alebo napríklad aj na návštevu legendárneho pivovaru Union aj s ochutnávkou. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami. .

 • 3

  Jazero Bled, plavba loďou a romantická Kranjska Gora

  Hneď po raňajkách sa vyberieme krátkou cestou k jazeru Bled. Bledské jazero si užijeme počas celého dnešného dňa. Loďkou sa dopravíme na Bledský ostrov, pozrieme si hrad Bled a najkrajší výhľad na jazero budeme mať z Malej Osojnice. Mestečko Kranjska Gora sa nachádza približne 30 minút od jazera Bled. Je plné malých obchodíkov, reštaurácií a sedí len kúsok od Julských Álp. Nocľah v rovnakom hoteli ako predchádzajúcu noc.

 • 4

  Jazero Bohinj a nezabudnuteľná nenáročná túra v rokline Vintgar

  Jazero Bohinj je pokojnejšie ako Bled a celkový dojem z neho je viac vysokohorský. Roklina Vintgar je približne 1,6 kilometra dlhá roklina v Triglavskom národnom parku. Vyberieme sa sem hneď po skorších raňajkách, toto miesto s lávkami ponad roklinu je veľmi populárne - skorým odchodom z hotela porazíme neskoršie davy. Popoludní sa vyberieme k vodopádu Savica, vychutnáme si ikonický pohľad na kostol sv. Jána Krstiteľa a neskôr sa lanovkou Vogel (v cene) vyvezieme do hôr, kde zažijeme nádherné výhľady. Oblasť je známa produkciou syra a syrových špecialít svetovej kvality - unikátne chute ochutnáme počas prechádzky okolo jazera. Nocľah v rovnakom hoteli ako predchádzajúcu noc.

 • 5

  Výhľady na Triglav a nenáročný rafting na rieke Soča

  Dnešný deň strávime v horách. Hneď dopoludnia smerujeme cez vysokohorský priesmyk Vršič cez dedinu Bovec a roklinu Tolmin k rieke Soča. Soča ponúka splavy v rôznej obtiažnosti, my sme vybrali fakultatívny, nenáročný, aby sme si ho všetci spoločne užili. Čakajú na nás krásne panorámy, divoká voda a hlavne nezabudnuteľný zážitok. Samotný splav je fakultatívny, v prípade, že sa ho nezúčastníte, v cene zájazdu je zahrnutá prehliadka samotného údolia rieky Soča. Po skončení splavu / výletu sa vrátime naspäť do nášho hotela pri jazere Bohinj, kde sme spali aj predchádzajúcu noc.

 • 6

  Hrad Predjama, Postojanska jaskyňa, Lipica a legendárne kone, prímorské mestečko Izola

  Väčšina Slovinska sa nachádza vo vnútrozemí, až na malý kúsok krajiny, ktorý siaha až k Stredozemného moru - slovinská Istria. V oblasti sa nachádzajú hneď tri farebné mestá a Piran je najväčším z nich. Po ceste do mesta Piran sa však zastavíme na viacerých miestach, ktoré predstavujú azda najväčšie atrakcie v celej krajine. Našou prvou zastávkou je hrad Predjama, ktorý je najväčším jaskynným hradom na svete. Stráži vstup do unikátneho sveta pod zemou - jaskynného komplexu Postojanska Jama, ktorý navštívime. Odvezieme sa podzemnou železnicou a vychutnáme si osviežujúce podnebie obrovskej jaskyne. Jaskyne sú domovom endemického živočícha s vedeckým názvom Proteus anguinus. Počas prehliadky je možné niekoľko týchto tvorov vidieť v jazierku. Je to jediné miesto na svete, kde možno tieto živočíchy vidieť. Odtiaľ pokračujeme krátko popoludní smerom do mesta Piran. Po ceste sa zastavíme v mestečku s názvom Lipica. Slovinci sú veľmi hrdí na Lipicu a na miestny žrebčín, ktorý funguje nepretržite už vyše 400 rokov. Najstarší európsky žrebčín je aj domovom koní s rovnakým názvom - lipické kone - a je kultúrnym a historickým monumentom, ktorý nemôžeme vynechať. Počas našej návštevy absolvujeme prehliadku stajní, pozrieme si kone v stajniach a múzeum kočov, vychutnáme si výhľady na vzdialené hory. Po prehliadke pokračujeme na posledný úsek dnešnej cesty, do mestečka Izola, kde sa ubytujeme v hoteli priamo v centre pri malej mestskej pláži. Bývame v komfortnom hoteli 3* a viac v absolútnom centre s raňajkami. V hoteli strávime najbližšie 2 noci.

 • 7

  Benátsky vplyv v Piran, rozlúčková večera, morské špeciality v Izola

  Po raňajkách v našom hoteli si vychutnáme atmosféru malého prímorského mestečka so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejmosťou je pláž v mestečku, v prípade záujmu sa naším mikrobusom presunieme na krásnu a nesmierne fotogenickú pláž Biele skaly. Popoludní sa vyberieme na prehliadku mesta Piran, ktoré je známe svojím dlhým mólom v prístave a benátskou architektúrou. Námestie Tartini v samom centre mesta je obkolesené gotickými domami. Nachádza sa tu napríklad rodný dom huslistu Giuseppe Tartiniho, ďalej miestna radnica so symbolom leva - pôvodným symbolom Benátskej republiky. V meste je množstvo suvenírových obchodíkov. Pre záujemcov bezplatne kyvadlovo zabezpečíme transfer na pláž Biele skaly. Na večer je naplánovaná rozlúčková večera v autentickej miestnej reštaurácii - v cene zájazdu. Špecialitou tohoto regiónu sú najmä ryby a plody mora a samozrejme aj lokálne slovinské vína. Nocľah v rovnakom hoteli ako v predchádzajúci deň.

 • 8

  Izola a neskorý návrat domov

  Dopoludnia voľno, cesta na Slovensko trvá približne 6 hodín. Odubytujeme sa napoludnie, po obede vyrazíme na cestu do Bratislavy. Po príchode do Bratislavy vo večerných hodinách sa zájazd končí. Radi výhodne zabezpečíme dopravu aj ďalej na Slovensko, prípadne na Moravu, informujte sa, prosím, u nás pri rezervovaní zájazdu.

Fotogaléria