BOŽSKÁ ČAJOVÁ PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Srí Lanka

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Poletíme na živý tropický ostrov v minulosti známy ako „Serendib“, v preklade „miesto objavené šťastnou náhodou“, ktorý Marco Polo nazval ako „najlepší ostrov svojej veľkosti na svete“ a my počas zájazdu zistíme, že mal pravdu
 • V UNESCO meste Anuradhapura sa prejdeme po zrúcaninách dôležitých pre budhistov, hinduistov i tamilov
 • Vojdeme do kláštoru Jetavana, najväčšej tehlovej stavby sveta, kde sa dozvieme viac o tamojších ruinách
 • Preskúmame mesto Mihintale, kde bola pred 1 700 rokmi predstavená filozofia srílanského budhizmu
 • Mnohé sochy Budhu si budeme fotiť v meste Polonnaruwa, krásnej zachovalej archeologickej pamiatke
 • Vyjdeme na leviu skalu Sigiriya vyčnievajúcu z okolitej džungle, ktorá je turistickým hitom celého ostrova
 • V Dambulle navštívime najpôsobivejšie jaskynné chrámy na Srí Lanke používané mníchmi na meditáciu
 • Presvedčíme sa, že azda najlepším miestom na kúpu remeselníckych výrobkov je Kandy v srdci ostrova
 • Chladnejšia klíma okolo Ella nám spríjemní pohľad na zamatové čajové plantáže sťaby koberce na kopcoch
 • Dostaneme sa do továrne na výrobu čajov Lipton i na čajové polia, ktoré zo Srí Lanky robia ostrov čaju
 • Srílanský turizmus priťahuje aj vďaka výskytu slonov, ktorých uvidíme v útulku na rehabilitáciu mláďat
 • V národnom parku Yala budeme obdivovať voľne žijúce slony, leopardy a množstvo inej divokej zveri
 • Na samom južnom cípe ostrova v Mirissa si vychutnáme zaslúžený oddych na tých najkrajších plážach

Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky

Cestujeme v malej skupinke 8 osôb so slovenským i miestnym sprievodcom

 

19. 01. 2022 Aktuálna situácia pri cestovaní na Srí Lanku: 

*Cestovanie na Srí Lanku je pre obyvateľov SR umožnené. 
*Podmienkou je absolvovanie testu na Covid19 pred odletom, po prílete a počas pobytu na Srí Lanke
*Podmienkou je ubytovanie v certifikovaných bezpečených hoteloch - všetky hotely v našom programe sú certifikované. 
*Ubytovanie v certifikovaných hoteloch je bez obmedzení 
*Presuny medzi hotelmi sú možné, návštevy pamiatok sú možné s dodržaním opatrení - rúška a odstup 1,5m
*Cestujeme v privátnej slovenskej skupine 
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Ázia / Sri_Lanka

Srí Lanka

Termíny

Trvanie

Cena

05.02.2022 - 18.02.2022

14 (dni)

2420 €

09.04.2022 - 22.04.2022

14 (dni)

2640 €

01.11.2022 - 14.11.2022

14 (dni)

2500 €

26.12.2022 - 08.01.2023

14 (dni)

2500 €V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka vrátane 23 kg batožiny a letiskových táx
 • Ubytovanie v certifikovaných hoteloch s plnou penziou
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Bohatá plná penzia počas celého zájazdu (bez alkoholických nápojov)
 • Preprava na zájazde vo vlastnom uzavretom klimatizovanom minibuse
 • Zabezpečenie víz a ich poplatok
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť (20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba)
 • Test na Covid-19 pred odletom (50-70 EUR / osoba)
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 250 EUR / osoba)

V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu. 

 

 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Odlet do mesta Colombo na Sri Lanke. Dnes v cene: večera v lietadle

 • 2

  Anuradhapura

  Prílet v skorých ranných hodinách a presun na hotel v Anuradhapura. Mesto je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, založené v 4. storočí pred naším letopočtom a bolo hlavným mestom kráľovstva Anuradhapura až do začiatku 11. storočia nášho letopočtu. Dnes sú rozsiahle zrúcaniny dobre zachované a sú dôležitým miestom pre budhistov, tamilov a hinduistov. V meste je aj najväčšia tehlová stavba na svete - kláštor Jetavana. Navštívime tieto fascinujúce ruiny, naučíme sa o ich histórii a dozvieme sa niečo o snahe ich obnovenia. Pozrieme sa aj na lokalitu Mihintale. Tu natrafíme na pozostatky nemocnice, veľký kláštor a staré rezbárske práce. Vyjdeme po skale z Mihintale a objavíme neskutočný pohľad na staroveké mesto. Nocľah v Anuradhapura v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky v lietadle, obed a večera.

 • 3

  Mihintale

  Počiatok srilanského budhizmu budeme spoločne hľadať v meste Mihintale. Práve tu bola pred vyše 1700 rokmi predstavená jedna z najstarších filozofií. Spoločne miesto preskúmame. Spoločne sa presúvame do hotela v oblasti Sigiriya. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 4

  Polonnaruwa a Sigiriya

  Po raňajkách sa po ceste zastavíme v budove Aukana z čias vlády kráľa Dathusena, kde uvidíme nádhernú 12 metrovú sochu Budhu. Polonnaruwa ostáva jednou z najlepšie zachovalých archeologických pamiatok v krajine, postavená v 11. a 12. storočí nášho letopočtu. Polonnaruwa je zapísaná na zozname svetového dedičstva. Určite si pozrieme zrúcaniny Kráľovského paláca, Gal Viharaya a štyri sochy Budhu vytesané do skaly. Presunieme sa do Sigiriya (Levia Skala), impozantného miesta, stúpajúceho asi 200 metrov nad okolitú džungľu. Aby sme sa dostali na vrchol skalnej pevnosti z 5. storočia, budeme musieť preliezť krátky úsek, ktorý nie je náročný. Výhľad, ktorý sa nám na okolitú krajinu naskytne, je priam neuveriteľný. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 5

  Kandy a Dambulla

  Cestou do mesta Kandy sa zastavíme v Dambulle a navštívime najpôsobivejšie jaskynné chrámy na Srí Lanke, ktoré boli mníchmi používané na meditáciu a ako miesta bohoslužieb. Niektoré obsahujú sochy, obrazy Budhu a podrobné fresky. Potom sa krátkou orientačnou prehliadkou oboznámime s Kandy, ktoré bolo posledným hlavným mestom srílanských kráľov a tiež je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prejdeme sa okolo jazera Kandy, postaveného posledným kráľom Sinhala Sri Wickrama Rajasinghe v roku 1798, navštívime mesto Kandy a bazár, umelecké a remeselnícke centrum, múzeum klenotov a lapidárium. Popoludní budeme mať trochu voľného času na to, aby sme si mohli vychutnať mesto. Zistíme, že Kandy je pravdepodobne najlepším miestom na nákup väčšiny remeselníckych výrobkov na Srí Lanke. Večer absolvujeme nezabudnuteľnú prehliadku Chrámu Budhovho Zubu. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 6

  Nuwara Eliya a Ella

  Náš hotel je známy výbornými domácimi raňajkami. Náš dnešný cieľ cesty, mestečko Ella, sa nachádza v srdci Srí Lanky. Jeho väčšia nadmorská výška a chladnejšia klíma sú príjemné na oddych, ktorý nám ešte viac spríjemní pohľad na zamatové zelené čajové plantáže, pripomínajúce koberce na vrcholoch kopcov. Zastavíme sa aj v oblasti Nuwara Eliya, v múzeu drahokamov a pozrieme si večne farebnú botanickú záhradu Peradenyia. Ubytovanie v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 7

  Ella, najkrajší východ Slnka na ostrove a čaje Lipton v Dambatenne

  Tí z vás, čo si dnes privstanú, zažijú nádherný pohľad na východ Slnka na skalnatom brale Ella Rock. Výhľad na Adamov štít a skvelý srílanský čaj v termoske. Po návrate nazad do hotela sa odubytujeme a presúvame sa do Ella. Cestujeme do oblasti Haputale odkiaľ pokračujeme do Dambatenne Estate - čajových plantáží známych aj pod značkou Lipton. Posadíme sa do sedadla pána Liptona, ochutnáme miestne čaje a pozrieme si továreň na ich výrobu v bielych plášťoch. Unikátny zážitok. Prenocujeme v oblasti Haputale v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 8

  Hortonské planiny, Sloní útulok a Tissamaharama

  Užijeme si ešte pár hodín v nadmorskej výške nad 2000 metrov. Známe Hortonské planiny nás prekvapia svojou rozmanitosťou. Po ceste do hotela v mestečku Tissamaharama sa zastavíme v Unawatune. Tu navštívime Udawalawe Elephant Transit Home - útulok, ktorý sa zameriava na rehabilitáciu osirelých sloních mláďat a na ich opätovný návrat späť do voľnej prírody. Ubytovanie v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 9

  Národný park Yala / Mirissa

  Vstávame skoro, pretože takto si užijeme tak trocha akčnú jazdu počas ktorej budeme môcť sledovať slonov, leopardov a množstvo inej zveri. Skoré ranné vstávanie naše šance vidieť množstvo divej zveri zvýši. Skvelý Národný park Yala bol založený v roku 1900 a má jednu z najhustejších populácií voľne žijúcich živočíchov v Ázii. Park má dve dôležité pútnické miesta, Sithulpahuwa a Magul Vilhara a je centrom minulých civilizácií. V parku strávime celé dopoludnie, obed si dáme formou pikniku. Neskôr sa presunieme do rezortu v lokalite Mirissa, kam prídeme pri západe Slnka. Ubytovanie máme v certifikovanom hoteli s plnou penziou. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 10

  Najkrajšie pláže Sri Lanky v Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 11

  Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 12

  Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 13

  Dopoludnia voľno na pláži, podvečerný let domov

  Po raňajkách ešte ostáva voľno a čas na pláži. Okolo obeda sa pobalíme a presunieme na letisko v meste Colombo. Večerným letom letíme s jedným prestupom do Viedne. Poznávací zájazd na ostrove Sri Lanka je možné predĺžiť o pobytový zájazd na pláži. Môžete ostať v rovnakom hoteli v lokalite Mirissa alebo sa presunúť do vybraného hotela kdekoľvek na Sri Lanke, podľa Vášho výberu. Garantujeme nezmenenú cenu letenky. Dnes v cene: raňajky a obed, večera v lietadle

 • 14

  Návrat do reality

  V skorých ranných hodinách priletíme do Viedne a presunieme sa do Bratislavy a ďalej na Slovensko. Dnes v cene: raňajky v lietadle

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Naše skupinové prehliadky sú navrhnuté tak, aby sme mohli poskytnúť vynikajúce služby, obmedzili pri tom škody miestnym spoločenstvám a pomáhali im zachovať a chrániť ich dedičstvo.
 • Na našich zájazdoch na Srí Lanke sa do veľkej miery snažíme o zdravú interakciu s miestnou faunou a flórou. V Unawatune navštevujeme „Udawalawe Elephant Transit Home“, dôležité posvätné miesto – útulok, ktorý sa zameriava na rehabilitáciu osirelých slonov. Peniaze z tejto návštevy putujú späť do organizácie.
 • Vstup do národných parkov je zahrnutý v cene zájazdu – financie smerujú na podporu projektov na zachovanie voľne žijúcich zvierat na Srí Lanke. Vždy dodržiavame zákonnú vzdialenosť od zvierat. Každé kŕmenie alebo dotýkanie sa voľne žijúcich živočíchov sa uskutočňuje pod dohľadom skúsených ochrancov prírody.
 • Naše výlety na Srí Lanku zahŕňajú vynikajúce prehliadky miest s turistickými chodníkmi. V niektorých miestach vrátane mesta Anuradhapura, používame miestnych sprievodcov, ktorí majú odborné vedomosti o oblasti. Cestovatelia navštívia rybí trh a chrámy, učia sa o miestnych komunitách a stretávajú miestnych. Bývame v hoteloch vlastnených výhradne domácimi.
 • Naši turistickí sprievodcovia sa vždy ubezpečia, či pri vstupe do chrámov máte vhodný odev. Návštevy kultúrnych prehliadok a tanečných vystúpení, nám pomôžu lepšie pochopiť miestne kultúry, pričom sa o nich učíme úctivo a zodpovedne. Príkladom je prehliadka „Chrámu Budhovho zubu“ v Kandy. Súčasťou exkurzie je tradičná večerná kultúrna a tanečná show.