S plnou penziou a pobytom na pláži

Srí Lanka (2021/2022)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

„Zájazd na Srí Lanku bol naozaj výborný a odporúčam ho všetkým, ktorí chcú spoznať takmer celý ostrov, vidieť krásne chrámy, prírodu a pláže, a tiež spoznať kultúru miestnych ľudí. Skvelá partia cestovateľov, skúsený sprievodca a kopec nádherných zážitkov. Určite by sme si to zopakovali ;)“

Eva, zájazd Srí Lanka (november 2018)

 • Srí Lanka je živý tropický ostrov v minulosti známy ako „Serendib“ alebo v preklade „miesto objavené šťastnou náhodou“.
 • Marco Polo ostrov nazval aj „najlepší ostrov svojej veľkosti na svete“.
 • Preskúmame koloniálnu atmosféru ostrova a jeho bohatú históriu.
 • Objavíme starobylé kráľovstvo Anuradhapura a mesto Polonnaruwa.
 • Vystúpime po príjemných turistických chodníkoch na Mystickú skalu Sigiriya a uvidíme východ slnka v Ella Rock.
 • Ochutnáme najlepšie čaje sveta a naučíme sa, ako sa pripravujú.
 • Navštívime Hortonské planiny a Národný Park Yala – jeden z najkrajších a najživších parkov Ázie.
 • Okúpeme sa na najkrajšej pláži Srí Lanky v oblasti Mirissa.
 • Plná penzia v cene zájazdu.
 • Maximálna veľkosť skupiny je 8 osôb.

 

18. 09. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na Srí Lanku: 

*Cestovanie na Srí Lanku je pre obyvateľov SR umožnené. 
*Podmienkou je absolvovanie testu na Covid19 pred odletom, po prílete a počas pobytu na Srí Lanke
*Podmienkou je ubytovanie v certifikovaných bezpečených hoteloch - všetky hotely v našom programe sú certifikované. 
*Ubytovanie v certifikovaných hoteloch je bez obmedzení 
*Presuny medzi hotelmi sú možné, návštevy pamiatok sú možné s dodržaním opatrení - rúška a odstup 1,5m
*Cestujeme v privátnej slovenskej skupine 
*Pri návrate do SR postupujeme podľa aktuálnych pravidiel cestovania https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Ázia / Sri_Lanka

Srí Lanka (2021/2022)

Termíny

Trvanie

Cena

19.11.2021 - 30.11.2021

14 (dni)

2200 €

25.12.2021 - 07.01.2022

14 (dni)

2400 €

08.01.2022 - 21.01.2022

14 (dni)

2200 €

05.02.2022 - 18.02.2022

14 (dni)

2200 €

09.04.2022 - 22.04.2022

14 (dni)

2400 €V cene je zahrnuté:

 • spiatočná medzinárodná letenka z Viedne vrátane podpalubnej batožiny (23 kg)
 • ubytovanie v certifikovaných hoteloch s plnou penziou
 • plná penzia
 • všetky aktivity a vstupy uvedené v programe
 • preprava na zájazde vo vlastnom uzavretom klimatizovanom minibuse
 • služby kvalifikovaného a skúseného slovenského sprievodcu
 • vybavenie víz a vízový poplatok
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • 24/7 nonstop cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • individuálne výdavky účastníkov zájazdu a vreckové
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba
 • test pred odletom – cca. 50 – 70 EUR / osoba
 • cestovné poistenie – odporúčame v Uniqa

 

Príplatok za jednolôžkovú izbu je aktuálne 250 EUR / osoba. V prípade, ak máte záujem a nechcete priplácať za jednolôžkovú izbu, dajte nám pri rezervácii vedieť. Umožňujeme zdieľanie izby s dvoma oddelenými lôžkami s ďalšou osobou rovnakého pohlavia, ktorá cestuje individuálne.

 

 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Odlet do mesta Colombo na Sri Lanke. Dnes v cene: večera v lietadle

 • 2

  Anuradhapura

  Prílet v skorých ranných hodinách a presun na hotel v Anuradhapura. Mesto je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, založené v 4. storočí pred naším letopočtom a bolo hlavným mestom kráľovstva Anuradhapura až do začiatku 11. storočia nášho letopočtu. Dnes sú rozsiahle zrúcaniny dobre zachované a sú dôležitým miestom pre budhistov, tamilov a hinduistov. V meste je aj najväčšia tehlová stavba na svete - kláštor Jetavana. Navštívime tieto fascinujúce ruiny, naučíme sa o ich histórii a dozvieme sa niečo o snahe ich obnovenia. Pozrieme sa aj na lokalitu Mihintale. Tu natrafíme na pozostatky nemocnice, veľký kláštor a staré rezbárske práce. Vyjdeme po skale z Mihintale a objavíme neskutočný pohľad na staroveké mesto. Nocľah v Anuradhapura v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky v lietadle, obed a večera.

 • 3

  Mihintale

  Počiatok srilanského budhizmu budeme spoločne hľadať v meste Mihintale. Práve tu bola pred vyše 1700 rokmi predstavená jedna z najstarších filozofií. Spoločne miesto preskúmame. Spoločne sa presúvame do hotela v oblasti Sigiriya. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 4

  Polonnaruwa a Sigiriya

  Po raňajkách sa po ceste zastavíme v budove Aukana z čias vlády kráľa Dathusena, kde uvidíme nádhernú 12 metrovú sochu Budhu. Polonnaruwa ostáva jednou z najlepšie zachovalých archeologických pamiatok v krajine, postavená v 11. a 12. storočí nášho letopočtu. Polonnaruwa je zapísaná na zozname svetového dedičstva. Určite si pozrieme zrúcaniny Kráľovského paláca, Gal Viharaya a štyri sochy Budhu vytesané do skaly. Presunieme sa do Sigiriya (Levia Skala), impozantného miesta, stúpajúceho asi 200 metrov nad okolitú džungľu. Aby sme sa dostali na vrchol skalnej pevnosti z 5. storočia, budeme musieť preliezť krátky úsek, ktorý nie je náročný. Výhľad, ktorý sa nám na okolitú krajinu naskytne, je priam neuveriteľný. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 5

  Kandy a Dambulla

  Cestou do mesta Kandy sa zastavíme v Dambulle a navštívime najpôsobivejšie jaskynné chrámy na Srí Lanke, ktoré boli mníchmi používané na meditáciu a ako miesta bohoslužieb. Niektoré obsahujú sochy, obrazy Budhu a podrobné fresky. Potom sa krátkou orientačnou prehliadkou oboznámime s Kandy, ktoré bolo posledným hlavným mestom srílanských kráľov a tiež je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prejdeme sa okolo jazera Kandy, postaveného posledným kráľom Sinhala Sri Wickrama Rajasinghe v roku 1798, navštívime mesto Kandy a bazár, umelecké a remeselnícke centrum, múzeum klenotov a lapidárium. Popoludní budeme mať trochu voľného času na to, aby sme si mohli vychutnať mesto. Zistíme, že Kandy je pravdepodobne najlepším miestom na nákup väčšiny remeselníckych výrobkov na Srí Lanke. Večer absolvujeme nezabudnuteľnú prehliadku Chrámu Budhovho Zubu. Nocľah v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 6

  Nuwara Eliya a Ella

  Náš hotel je známy výbornými domácimi raňajkami. Náš dnešný cieľ cesty, mestečko Ella, sa nachádza v srdci Srí Lanky. Jeho väčšia nadmorská výška a chladnejšia klíma sú príjemné na oddych, ktorý nám ešte viac spríjemní pohľad na zamatové zelené čajové plantáže, pripomínajúce koberce na vrcholoch kopcov. Zastavíme sa aj v oblasti Nuwara Eliya, v múzeu drahokamov a pozrieme si večne farebnú botanickú záhradu Peradenyia. Ubytovanie v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 7

  Ella, najkrajší východ Slnka na ostrove a čaje Lipton v Dambatenne

  Tí z vás, čo si dnes privstanú, zažijú nádherný pohľad na východ Slnka na skalnatom brale Ella Rock. Výhľad na Adamov štít a skvelý srílanský čaj v termoske. Po návrate nazad do hotela sa odubytujeme a presúvame sa do Ella. Cestujeme do oblasti Haputale odkiaľ pokračujeme do Dambatenne Estate - čajových plantáží známych aj pod značkou Lipton. Posadíme sa do sedadla pána Liptona, ochutnáme miestne čaje a pozrieme si továreň na ich výrobu v bielych plášťoch. Unikátny zážitok. Prenocujeme v oblasti Haputale v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 8

  Hortonské planiny, Sloní útulok a Tissamaharama

  Užijeme si ešte pár hodín v nadmorskej výške nad 2000 metrov. Známe Hortonské planiny nás prekvapia svojou rozmanitosťou. Po ceste do hotela v mestečku Tissamaharama sa zastavíme v Unawatune. Tu navštívime Udawalawe Elephant Transit Home - útulok, ktorý sa zameriava na rehabilitáciu osirelých sloních mláďat a na ich opätovný návrat späť do voľnej prírody. Ubytovanie v certifikovanom hoteli. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 9

  Národný park Yala / Mirissa

  Vstávame skoro, pretože takto si užijeme tak trocha akčnú jazdu počas ktorej budeme môcť sledovať slonov, leopardov a množstvo inej zveri. Skoré ranné vstávanie naše šance vidieť množstvo divej zveri zvýši. Skvelý Národný park Yala bol založený v roku 1900 a má jednu z najhustejších populácií voľne žijúcich živočíchov v Ázii. Park má dve dôležité pútnické miesta, Sithulpahuwa a Magul Vilhara a je centrom minulých civilizácií. V parku strávime celé dopoludnie, obed si dáme formou pikniku. Neskôr sa presunieme do rezortu v lokalite Mirissa, kam prídeme pri západe Slnka. Ubytovanie máme v certifikovanom hoteli s plnou penziou. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 10

  Najkrajšie pláže Sri Lanky v Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 11

  Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 12

  Mirissa

  Dnešný deň strávime na pláži v lokalite Mirissa. Zaslúžime si oddych po intenzívnej ceste po ostrove. Dnes v cene: raňajky, obed a večera.

 • 13

  Dopoludnia voľno na pláži, podvečerný let domov

  Po raňajkách ešte ostáva voľno a čas na pláži. Okolo obeda sa pobalíme a presunieme na letisko v meste Colombo. Večerným letom letíme s jedným prestupom do Viedne. Poznávací zájazd na ostrove Sri Lanka je možné predĺžiť o pobytový zájazd na pláži. Môžete ostať v rovnakom hoteli v lokalite Mirissa alebo sa presunúť do vybraného hotela kdekoľvek na Sri Lanke, podľa Vášho výberu. Garantujeme nezmenenú cenu letenky. Dnes v cene: raňajky a obed, večera v lietadle

 • 14

  Návrat do reality

  V skorých ranných hodinách priletíme do Viedne a presunieme sa do Bratislavy a ďalej na Slovensko. Dnes v cene: raňajky v lietadle

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • Naše skupinové prehliadky sú navrhnuté tak, aby sme mohli poskytnúť vynikajúce služby, obmedzili pri tom škody miestnym spoločenstvám a pomáhali im zachovať a chrániť ich dedičstvo.
 • Na našich zájazdoch na Srí Lanke sa do veľkej miery snažíme o zdravú interakciu s miestnou faunou a flórou. V Unawatune navštevujeme „Udawalawe Elephant Transit Home“, dôležité posvätné miesto – útulok, ktorý sa zameriava na rehabilitáciu osirelých slonov. Peniaze z tejto návštevy putujú späť do organizácie.
 • Vstup do národných parkov je zahrnutý v cene zájazdu – financie smerujú na podporu projektov na zachovanie voľne žijúcich zvierat na Srí Lanke. Vždy dodržiavame zákonnú vzdialenosť od zvierat. Každé kŕmenie alebo dotýkanie sa voľne žijúcich živočíchov sa uskutočňuje pod dohľadom skúsených ochrancov prírody.
 • Naše výlety na Srí Lanku zahŕňajú vynikajúce prehliadky miest s turistickými chodníkmi. V niektorých miestach vrátane mesta Anuradhapura, používame miestnych sprievodcov, ktorí majú odborné vedomosti o oblasti. Cestovatelia navštívia rybí trh a chrámy, učia sa o miestnych komunitách a stretávajú miestnych. Bývame v hoteloch vlastnených výhradne domácimi.
 • Naši turistickí sprievodcovia sa vždy ubezpečia, či pri vstupe do chrámov máte vhodný odev. Návštevy kultúrnych prehliadok a tanečných vystúpení, nám pomôžu lepšie pochopiť miestne kultúry, pričom sa o nich učíme úctivo a zodpovedne. Príkladom je prehliadka „Chrámu Budhovho zubu“ v Kandy. Súčasťou exkurzie je tradičná večerná kultúrna a tanečná show.