Brehy rieky Mekong aj s oddychom na pláži na ostrove Koh Rong

Thajsko, Laos a Kambodža (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Náš prepracovaný a dostupný poznávací zájazd do Ázie spojený s oddychom na pláži na ostrove Koh Rong.
 • Vydajte sa na dobrodružnú cestu troma krajinami pozdĺž majestátnej ázijskej tepny, ktorou je rieka Mekong. Porovnajte jedinečnú kultúru Thajska, Laosu a Kambodže a spoznajte priateľských obyvateľov týchto krajín.
 • Objavte zákutia troch ázijských metropol – Bangkok v Thajsku, Vientiane v Laose a Phnom Penh v Kambodži. Každá z nich ponúka jedinečnú a neopakovateľnú atmosféru.
 • Spoznajte bangkocké pamiatky ako sú Veľký kráľovský palác, Chrám Smaragdového Budhu a pokochajte sa sochou ležiaceho Budhu v chráme Wat Pho. Alebo sa straťte medzi nespočetnými stánkami na nočnom trhu v severothajskom meste Chiang Rai.
 • Plavte sa po laoskej časti rieky Mekong. Cestou vás čaká návšteva tajomnej jaskyne Pak Ou so stovkami kamenných sôch a najlepšie zachované mesto v Juhovýchodnej Ázii – Luang Prabang, zaradené na zoznam UNESCO. Ohromia vás jeho chrámy Wat Xieng Thong, či Wat Wisunalat a ovlaží kúpeľ v prírodných bazénoch pod vodopádom Kuang Si.
 • Kambodža sa vám predstaví počas návštevy niekdajšej khmérskej metropoly Siem Reap. Objavujte spektakulárny chrámový komplex Angkor počas celodenného výletu, obzrite si rezby v chráme Banteay Srei a spoznajte každodenný život rybárov z plávajúcej dediny Chong Khneas.

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

 

Na tomto zájazde:

INVESTUJEME PENIAZE LOKÁLNE

ŠETRÍME ELEKTRICKÚ ENERGIU

CHRÁNIME MIESTNU FAUNU A FLÓRU

CHRÁNIME MIESTNU KULTÚRU

Ázia / Kambodža,Laos,Thajsko

Thajsko, Laos a Kambodža (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

12.11.2020 - 29.11.2020

18 (dni)

2500 €

V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná spiatočná letenka z Viedne do destinácie, vrátane batožiny a všetkých poplatkov a táx
 • ubytovanie v komfortných hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • program uvedený v ponuke vrátane vstupov
 • všetka pozemná, lodná a letecká doprava v rámci zájazdu
 • služby expertného slovenského sprievodcu počas celého zájazdu a služby miestnych sprievodcov
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok (orientačne približne 150 EUR / osoba / zájazd)
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • cestovné poistenie  – odporúčame v UNIQA
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

 

 • príplatok za jednolôžkovú izbu orientačne 200 EUR / osoba   (V prípade, že cestujete na zájazd ako jednotlivec, ponúkame vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu.)

Itinerár zájazdu

 • 1

  Odlet z Viedne

  Prepracovaný a výhodný poznávací zájazd do Ázie spojený s oddychom na pláži na ostrove Koh Rong. Vydajte sa na dobrodružnú cestu troma krajinami pozdĺž majestátnej ázijskej tepny, ktorou je rieka Mekong. Porovnajte jedinečnú kultúru Thajska, Laosu a Kambodže a spoznajte priateľských obyvateľov týchto krajín. Stretávame sa v Bratislave a presúvame sa na letisko do Viedne. Odlet do thajského hlavného mesta Bangkok.

 • 2

  Prílet do Thajska

  Na letisku Bangkok Suvarnabhumi sa presúvame do hotela. Po dlhom lete príde vhod uvítacia večera - ochutnáme niektorú z tradičných thajských špecialít. Absolvujeme krátky brífing so sprievodcom o tom, čo nás čaká v najbližších dňoch. Začína sa nezabudnuteľné dobrodružstvo!

 • 3

  Prehliadka metropoly a let na sever

  Tento rušný deň začneme skoro - najskôr sa vydáme objavovať kontrasty thajského veľkomesta. Pozrieme si trblietavý Veľký kráľovský palác, chrám Smaragdového Budhu, aj Wat Pho a jeho veľkolepého ležiaceho Budhu. Popoludní sa presunieme na letisko a poletíme do Chiang Rai na severe krajiny, neďaleko tajomného Zlatého trojuholníka, v susedstve Myanmaru a Laosu. Večer možno stráviť na rušnom nočnom bazári, kde obyvatelia z nížin aj horských dedín predávajú svoje výrobky. Noc strávime v Chiang Rai.

 • 4

  Riečna plavba

  Cesta do pohraničného mesta Chiang Khong potrvá asi dve hodiny. Hranicou sa preplavíme na neveľkom trajekte do Huay Xai. Prestúpime na súkromnú loď a vydáme sa na dvojdňovú plavbu po prúde rieky Mekong, obklopenej krásnou scenériou tropického pralesa a drobných tradičných rybárskych osád. Zastavíme sa v Pakbeng, priateľskom mestečku, pri ktorom sa do rieky Mekong vlieva rieka Beng. Strávime v ňom noc.

 • 5

  Jaskyňa stoviek Budhov

  Plavba po rieke Mekong pokračuje na juh. Prirazíme k brehu a vydáme sa na krátky výlet do dychberúcej jaskyne Pak Ou, v ktorej sa nachádzajú stovky sôch Budhu. Popoludní doplávame do Luang Prabang, zaradeného na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO, ako "najlepšie zachované mesto v Juhovýchodnej Ázii". Je skvelým miestom na túlanie sa uličkami - veľmi rýchlo pochopíte, prečo sa toľkí ľudia bezhlavo zamilovali do jeho žiariacich chrámových striech, blednúcej francúzskej koloniálnej architektúry a dychberúcej horskej panorámy.

 • 6

  Prehliadka čarovného mesta

  Ak si privstanete, uvidíte prastarú tradíciu, pri ktorej miestni obyvatelia rozdávajú almužny zástupu mníchov oblečených v šafránovo oranžových róbach, pochodujúcich z mestských chrámov. Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku mesta Luang Prabang. Prezrieme si jeho bohato zdobené chrámy Wat Xieng Thong, či prastarý Wat Wisunalat. Rozhliadneme sa z kopca Phu Si, ideálneho miesta na zachytenie jedinečnej okolitej panorámy. Poobede zavítame k terasovitému vodopádu Kuang Si a v jeho tyrkysových jazierkach zmyjeme z tela pot a prach. Večer sa prejdeme uličkami, ktoré vďaka architektúre a reštauráciám dodnes pripomínajú časy francúzskej nadvlády.

 • 7

  Bojisko tajnej vojny

  Cestujeme do mesta Phonsavan v odľahlej provincii Xieng Khuoang. Oblasti dominujú borovicové lesy a zelené kopce, no dodnes sú posiate krátermi po masívnom bmbardovaní z čias americkej tajnej vojny proti Laosu a odbojnému kmeňu Červených Hmongov. Uvidíte však aj miestne dedinky pozostávajúce z pestrofarebných drevených domov a pastierov dobytka, vedúcich svoje stáda na okolité pastviny. Vďaka vysokej nadmorskej výške je tu príjemné vlažné ovzdušie, ideálne na pohodlný spánok v neveľkom hoteli.

 • 8

  Pláne obrých džbánov

  Po raňajkách sa vyberieme na takzvanú Pláň džbánov, prastarú lokalitu posiatu stovkami obrovských dutých kamenných monolitov. Presný vek ani účel týchto obrých nádob nie je známy, no odhaduje sa, že sú staré približne dvetisíc rokov a slúžili buď ako pohrebné urny, alebo na destiláciu alkoholu. Popoludní letíme do Vientiane, zrejme najospalejšieho hlavného mesta na svete. Za posledné roky značne narástlo, stále však nemôže konkurovať metropolám okolitých krajín. Nachádzajú sa v ňom však najväčšie a najkrajšie chrámy v krajine.

 • 9

  Ospalá metropola Laosu

  Prehliadku mesta Vientiane začneme v najstaršom stojacom chráme v meste, Wat Si Saket, postavenom na začiatku 19. storočia. Navštívime aj Haw Pha Kaew, niekdajší kráľovský chrám monarchie Lao so skvelými ukážkami laoských budhistických sôch. Pozrieme si aj Pha That Luang, najdôležitejší národný monument v krajine, ktorý je symbolom budhistického náboženstva a národnej suverenity Laosu. V meste možno nájsť aj monument Patuxai, ktorý je akousi odpoveďou na Výťazný oblúk v Paríži. Vedie naň schodisko a z vrcholu sa ponúka jedinečný výhľad na okolité mesto. Popoludní lov suvenírov na rušnom trhovisku Talat Sao. Deň ukončí príjemná večera v doprovode tradičnej miestnej hudby.

 • 10

  Cesta do ríše Khmérov

  Dnes opúšťame Laos a smerujeme do Kambodže. Našim cieľom je preslávené mesto Siem Reap, doraziť by sme mali podvečer. Siem Reap, niekdajšie hlavné mesto Khmérskej ríše je dnes rýchlo sa rozvíjajúcim mestom plným širokých ciest a obchodných stánkov s miestnym tovarom. Večera sa ponesie ako inak, než v tradičnom miestnom duchu. Večerné ulice ponúkajú to najlepšie z pestrej kambodžskej kuchyne.

 • 11

  Prastaré chrámy Angkor

  Dnešný program je pripravený tak, aby ste si vychutnali to najlepšie zo svetoznámych chrámov Angkor. Cestujúc privátnym mikrobusom sa vyhnete davom turistov a budete mať možnosť obsiahnuť ohromujúcu rozlohu jednotlivých archeologických nálezísk, tvoriacich toto Sväté mesto. Kráľovstvo Angkor sa svojho času rozprestieralo od Bengálskeho zálivu na západe, až po Juhočínske more na východe a od južnej Číny na severe po južný cíp Juhovýchodnej Ázie. Sprievodca Vám porozpráva kedy, ako a za akým účelom boli tieto chrámy postavené. Samotný Angkor Wat, postavný v 12. storočí, ostane stredobodom vašich spomienok ešte dlho po návrate.

 • 12

  Domy stojace na vode

  Banteay Srei je chrám preslávený svojimi spletitými rezbami zobrazujúcimi kruté boje, ale aj bežný každodenný život Khmérov. Právom ho označujú za klenot khmérskeho umenia. Postavený bol v desiatom storočí na počesť hinduistického boha Šivu. Popoludňajší výlet na rieku Tonlé Sap nás zavedie do plávajúcej dedinky Chong Khneas. Miestni obyvatelia vidia návštevníkov radi a vďačne dajú nahliadnuť do svojich každodenných činností.

 • 13

  Phnom Penh

  Čaká nás ranný let do Phnom Penh, hlavného mesta Kambodže. Metropola v poslednej dobe rastie pozoruhodným tempom. Počet jej obyvateľov opäť narástol a následky temnej vlády Červených Khmérov sú už takmer nebadateľné. Dnes je skvelým miestom na objavovanie denného aj nočného ruchu a prekvitajúcej miestnej umeleckej scény. Existuje nespočet spôsobov, ako stráviť príjemný večer v Phnom Penh - určite si vyberie každý.

 • 14

  Krvavé zákutia riečneho mesta

  Prvou zastávkou prehliadky mesta je Kráľovský palác, sídlo súčasného kambodžského vládcu, kráľa Sihamoni. Spoznajte aj temnú minulosť mesta, väzenie Tuol Sleng je akýmsi mementom krutého režimu sedemdesiatych rokov, veď medzi jeho múrmi trpeli a umreli stovky ľudí. Na obed sa zastavíme v Pour un Sourire d’Enfant. Tento krásny projekt Vás iste vylieči z väzenskej melanchólie. Podarilo sa vďaka nemu zachrániť tisíce detí pred životom v odpadkoch a temných uliciach veľkomesta. Dôležitou, aj keď opäť temnou zastávkou sú popraviská Choeung Ek na okraji mesta. Je to veľmi emotívna zastávka, no tiež jedinečná pripomienka časov krutovlády režimu Červených Khmérov. Podvečer sa presúvame na letisko a letíme do Sihanoukville, odkiaľ sa loďou presunieme na ostrov Koh Rong. Nocľah na ostrove Koh Rong v hoteli 4* s polpenziou.

 • 15

  Ostrov Koh Rong a oddych na pláži

  Po niekoľkých dňoch poznania nastal čas na poriadny oddych. Ostrov Koh Rong patrí Kambodži a je známy svojim ekologickým prístupom a čistotou. Strávime tu 3 noci v nádhernom 4* hoteli priamo na pláži a s polpenziou.

 • 16

  Ostrov Koh Rong a oddych na pláži

  Ostrov Koh Rong patrí Kambodži a je známy svojim ekologickým prístupom a čistotou. Strávime tu 3 noci v nádhernom 4* hoteli priamo na pláži a s polpenziou.

 • 17

  Ostrov Koh Rong a oddych na pláži, presun do hlavného mesta, let domov

  Indočínske dobrodružstvo sa chýli ku koncu. Po raňajkách sa presunieme loďou nazad na pevninu a letíme cez Phnom Penh nazad do Viedne.

 • 18

  Prílet do Viedne

  Po prílete do Viedne, transport do Bratislavy a ďalej na Slovensko.

FotogalériaČím sme iní a čím pomáhame na tomto zájazde?


 • V Thajsku, Laose a Kambodži podporujeme domácich vlastníkov hotelov – bývame v hoteloch vlastnených domácimi.
 • V cene zájazdu je zarátaný ofset oxidu uhličitého pri letenkách – pomáhate tak chrániť životné prostredie.
 • Spolupracujeme s lokálnymi sprievodcami, takže podporujeme miestny cestovný ruch, vami zaplatené peňažné prostriedky sú z veľkej časti minuté lokálne.

Účasťou na tomto zájazde sa s nami podieľate na lepšej budúcnosti cestovného ruchu.

V Thajsku, Laose ani Kambodži s nami určite nezažijete: 

Krutosť páchanú na zvieratách

All inclusive rezorty

Ponižovanie iných kultúr

Masový turizmus