AFRICKÝ RAJ NA OSTROVE KORENIA

Zanzibar

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Všetkými zmyslami intenzívne spoznáme chute a vône bájneho ostrova Zanzibar patriaceho pod Tanzániu
 • Naplno ochutnáme miestnu gastronómiu, pretože tento zájazd sme pre vás pripravili s bohatou polpenziou
 • Škoricu, vanilku, klinčeky a korenia od výmyslu sveta budeme nielen cítiť v jedlách, ale aj vidieť na plantážach
 • Spravíme si tzv. koreninový okruh, počas ktorého zavítame na viaceré plantáže s korením na ostrove vôní
 • Domáci v komunite nám porozprávajú, na čo všetko sa dá využiť kurkuma, kardamón, či muškátový orech
 • Absolvujeme s nimi autentický swahilský kuchársky kurz, počas ktorého pripravíme jedlá a nazrieme do súkromia miestnych
 • Navštívime multikultúrne kamenné mesto Stone Town v UNESCO ako architektonický a historický klenot
 • Ponoríme sa do skutočnej džungle ako z nejakého filmu, kde budeme mať do činenia s červenými opičkami
 • Neboli by sme na Zanzibare, keby sme si neoddýchli na panenských plážach s bielym pieskom bez civilizácie
 • Skutočne bohatý podmorský svet objavíme popri šnorchlovaní a potápaní s miliónmi rybičiek, koralmi a medúzami
 • Ostrov je známy výskytom rýb, uvidíme morské úhory, cisárske a napoleonské ryby, barakudy a korytnačky
 • Vyberieme sa na unikátnu plavbu tradičnou loďkou dhow, kde zažijeme pocit vetra v chrbte ako kedysi arabskí obchodníci
 • Škoricovo opálení, chutne najedení, vetrom ošľahaní a s vanilkovými strukmi vo vačku sa šťastní poberieme nazad domov

Konečná cena, žiadne poplatky ani príplatky.

Cestujeme v malej skupinke do 10 osôb so slovenským i miestnym sprievodcom.

Afrika / Tanzánia

Zanzibar

Termíny

Trvanie

Cena

18.02.2022 - 01.03.2022

12 (dni)

2000 €

08.11.2022 - 19.11.2022

12 (dni)

2000 €

29.12.2022 - 09.01.2023

12 (dni)

2000 €V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka vrátane 23 kg batožiny a letiskových táx
 • Ubytovanie v komfortných hoteloch vyššej strednej kategórie s raňajkami
 • Všetky vstupy, aktivity, výlety a presuny uvedené v programe
 • Večere v autentických miestnych reštauráciách
 • Prepitné pre miestnych sprievodcov, vodičov a kapitánov
 • Zabezpečenie víz a ich poplatok na Zanzibar
 • Vstupné poplatky na Zanzibar (52 USD / osoba)
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť (20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba)
 • Stravovanie okrem raňajok a večerí
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje nad rámec polpenzie (1 nealko nápoj k večeri je zahrnutý v cene)
 • Cestovné poistenie (odporúčame v Uniqa)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 200 EUR / osoba)

V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť zdieľať izbu s iným individuálnym cestovateľom a tým ušetriť. Dajte nám prosím vedieť pri rezervovaní zájazdu.

Predĺžte si zájazd o safari v Serengeti a kráter Ngorongoro

FAKULTATÍVNY LETECKÝ VÝLET DO NÁRODNÉHO PARKU SERENGETI A KU KRÁTERU NGORONGORO

 • S prenocovaním a legendárnym safari, vrátane všetkých poplatkov a vstupov – 900 EUR / osoba

 

Itinerár fakultatívneho výletu na safari do Tanzánie:

Prvý deň: Odlet zo Zanzibaru posledný deň zájazdu v ranných hodinách spolu so sprievodcom. Priamy let malým lietadlom na letisko Arusha. Vozidlo s našim miestnym safari sprievodcom na nás čaká po prílete na letisku, vydáme sa na cestu do krátera Ngorongoro, kde absolvujeme safari jazdu v trvaní približne 3 hodiny. Po safari sa vyberieme na cestu do národného parku Serengeti, kde sa ubytujeme v našom miestnom luxusnom plne vybavenom kempe s plnou penziou. Večera. 

Druhý deň: Celodenné safari v národnom parku Serengeti vrátane plnej penzie. Možnosť pozorovania migrácie, veľkej päťky a podobne, podľa jednotlivých termínov. Jeden z najúžasnejších národných parkov sveta. Nocľah v Serengeti. 

Tretí deň: V ranných hodinách po raňajkách vyrážame na safari cez národný park Serengeti, okolo krátera Ngorongoro, popri dedine miestnych Masajov (kde sa zastavíme) na letisko v meste Kilimandžáro, pod rovnomennou horou. Z letiska Kilimandžáro letíme nazad do Viedne letom s jedným prestupom v Addis Abeba. Prílet do Viedne na nasledujúci (štvrtý deň) ráno. 

V cene safari sú zahrnuté: všetky poplatky za vstupy, koncesionárske poplatky, miestne dane, ubytovanie, servis miestneho safari sprievodcu, slovenský sprievodca, letenky s batožinou do 20 kg, ubytovanie v luxusnom plne vybavenom kempe s plnou penziou, vybavenie víz s poplatkami

Ubytovanie v Serengeti: Serengeti Wildebeest Lodge s plnou penziou

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Pohodlný let na Zanzibar

  Vo večerných hodinách odlet z Viedne. Prílet na nasledujúci deň.

 • 2

  Prílet na Zanzibar, ostrov vôní a korenia

  V ranných hodinách prilietame na Zanzibar do mesta Stone Town. Po prílete a vstupných formalitách sa presunieme na náš hotel neďaleko mesta. Čas na oddych. Neskôr popoludní sa vyberieme do uličiek fascinujúceho mesta Stone Town. Súčasťou hlavného mesta je Stone Town, ktoré je jediné do dnes fungujúce starobylé mesto v Afrike. Absolvujeme prechádzku mestom. Večeru si dáme v miestnej reštaurácii. Hotel Forodhani Stone Town alebo podobný.

 • 3

  Stone Town a UNESCO

  Súčasťou hlavného mesta je Stone Town, ktoré je jediné do dnes fungujúce starobylé mesto v Afrike. Je skutočným historickým, kultúrnym aj architektonickým klenotom a je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. K najkrajším a najzaujímavejším pamiatkam patrí historická Arabská penosť alebo Dom divov. Dom získal názov vďaka modernizácii a bol prvým domom v Stone Towne, ktorý mal zavedenú elektrinu, tečúcu vodu a výťah. Stone Town je multikultúrne mestečko, zapísané aj na zozname historického dedičstva UNESCO. Úzke mestské uličky si pamätajú dejiny, keď bol ostrov pod správou Portugalska, cez ománsky sultanát až po britský protektorát a revolúciu v 60-tych rokoch. Ak hľadáte pravý suvenír z ostrova – určite si vyberte korenie. Zanzibar je známy aj ako Spicy Island (korenistý ostrov). Zanzibarské klinčeky, rôzne zmesi korenín, ovocie i zeleninu nájdete aj na trhu Darajani. Pre hudobných fanúšikov má návšteva Zanzibaru aj ďalší rozmer – práve v mestečku Stone Town nájdete dom, v ktorom vyrastal Freddie Mercury, vlastným menom Farrokh Bulsara, legendárny líder skupiny Queen. Popoludní sa pozrieme na ostrov Prison Island. Pôvodný význam ostrova, ktorý vyplýva z názvu (prison – väzenie), už toto miesto dávno stratilo, ak ho vôbec niekedy naplno spĺňalo. V minulosti tu totiž boli krátkodobo umiestňovaní „neposlušní“ otroci a neskôr obyvatelia, ktorí sa nakazili epidémiou žltej horúčky. Dnes je však tento, asi kilometrový ostrov úplne bezpečný a populárny z omnoho krajších dôvodov. Od prvej polovice 20. storočia tu totiž začali chovať korytnačky obrovské, ktoré sú druhými najväčšími na svete. Môžu vážiť až približne 200 kg a dožívať sa neuveriteľných 200 rokov, čím pridávajú tomuto miestu jedinečné čaro a poskytujú zážitok, ktorý si na potulkách Zanzibarom nenecháme ujsť. Hotel Forodhani Stone Town alebo podobný.

 • 4

  Korenie zo Zanzibaru a presun na východ na pláž Michamwi

  Korenie zo Zanzibaru je známe po celom svete a dovolenka na ostrove by bola bez návštevy koreninových plantáží neúplná. Spice tour je výborný spôsob, ako spoznať krajinu a stretnúť sa s členmi vidieckych komunít. Vďaka geografickej povahe ostrova sa organizujú v mnohých dedinách oboch ostrovov - Unguja aj Pemba. Veľmi obľúbenou obcou na okružné cesty je Kijichi alebo Kizimbani, približne 5 km od Stone Town. Prehliadka začína v ranných hodinách - 8:30 a trvá 2 až 3 hodiny v závislosti od činností. Budete ohromení množstvom botanických druhov rastúcich v týchto záhradách - exotického korenia, ovocia a zeleniny. Mnohé z korenín majú liečivé vlastnosti a miestna populácia ich stále používa na liečenie niektorých chorôb. Ochutnáte rôzne korenie - škoricu, kardamón, muškátový oriešok, vanilku alebo čierne korenie, ale aj rôzne druhy ovocia od ružových jabĺk po guavu. Niektoré vzácne rastliny, ako sú henna, parfumy alebo rúž, sa používajú na prípravu kozmetických prípravkov. Zastúpené sú takmer všetky zložky priemerného kuchynského korenia - škorica, kurkuma, cesnak, zázvor, čili paprika, čierne korenie, muškátový oriešok, klinčeky a vanilka a zároveň získate predstavu o živote dediny / farmy v Zanzibare. Okolo poludnia sa odubytujeme a vyberieme sa ďalej za poznávaním ostrova. Smerujeme do oblasti Michamwi, do nášho hotela na rovnomennej pláži. Shanuo Beach Bungalows alebo podobný.

 • 5

  Prírodná rezervácia Jozani a skutočná džungľa, swahilský kuchársky kurz

  Dnes sa pôjdeme hneď po raňajkách pozrieť na mimoriadne živé opice guarézy červené - smerujeme do lesa Jozani. Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa! V popoludňajších hodinách sa vyberieme na kurz varenia swahilskej kuchyne - korenia na miestne špeciality majú na trhu Darajani v Stone Town. Nie je to len kuchársky kurz. U domácich si dnes dáme aj večeru a nazrieme do ich sveta. Ubytovanie v Shanuo Beach Bungalows alebo podobný.

 • 6

  Neuveriteľne biely piesok v Pongwe

  Po lenivých (neskorších) raňajkách sa odubytujeme a presúvame sa do lokality pláže Pongwe. Pongwe je jednou z najkrajších a pomerne navštevovaných pláží na Zanzibare. Samozrejmosťou je biely piesok a tyrkysové more i menej rias ako v neďalekej Chwake. Čaká nás príjemný „doplnok“ pláže - reštaurácia Zanzibar Rock Resort vybudovaná na skale, z ktorej je aj počas odlivu prístup do mora. Najbližšie dve noci bývame v hoteli v lokalite Pongwe. Ubytovanie v Queen of Sheba Lodge alebo podobný.

 • 7

  Voľný deň na pláži

  Dnešný deň sme v programe vyhradili ako voľný deň na pláži a na vychutnanie si atmosféry v lokalite Pongwe. Počas pár hodín sa dnes aj prevezieme cez krásne plantáže s kokosovými palmami, malebné dedinky, uvidíme sekulárne rastúce baobaby a miesta s nádhernými výhľadmi. Zastavíme sa aj v dedinke Kinyasini popri ryžových poliach. Cez dedinu Boma s naozaj priateľskými miestnymi sa vrátime nazad do Pongwe. Ubytovanie v Queen of Sheba Lodge alebo podobný.

 • 8

  Nungwi - raj nad hladinou i pod vodou

  V dopoludňajších hodinách sa odubytujeme z nášho hotela a smerujeme do oblasti Nungwi. Najznámejšiu pláž nájdete na severe ostrova, kde nehrozí silný príliv a odliv, a tak si budete môcť vychutnať more počas celého dňa. Pláž je súčasťou dedinky, ktorá je najznámejším turistickým regiónom s množstvom hotelov, barov a reštaurácií. Aj preto tu nájdete viacero možností pre vodné aktivivty - potápanie, šnorchlovanie alebo aj parasailing. Ubytovanie v hoteli Amaan Beach Bungalows alebo podobnom.

 • 9

  Prekrásna morská rezervácia Mnemba. Šnorchlovanie a podľa mnohých aj najlepšie morské plody na obed v živote

  Najznámejšie miesto pre šnorchlovanie v Zanzibare je prekrásna morská rezervácia Mnemba. Táto oblasť je známa rybím životom a na plytkých brehoch môžete očakávať kúpanie levích rýb, morských úhorov, rejnokov a korytnačiek. Ak sa vydáte ďalej, útes klesne do veľkej steny, kde uvidíte roj cisárskych rýb, žltých chňapákov, barakudy a ak máte šťastie napoleonských rýb a korytnačiek. Po raňajkách sa dnes vyberieme objavovať podmorský svet Zanzibaru. Za necelú hodinu sa privátnym transferom odvezieme do lokality na severovýchode Zanzibaru, kde na snehobielej pláži nastúpime na našu loďku a krátkou plavbou popri nádhernom privátnom ostrove (patrí Billovi Gatesovi) sa doplavíme na koralový útes s neuveriteľným množstvom rýb. Na lodi máme zásobu tropického ovocia, výbavu na šnorchľovanie. Následne sa presunieme nazad na súš a v improvizovanom altánku postavenom domácimi si pochutíme na morských plodoch (v cene) pripravenými tradičným spôsobom. Ubytovanie v hoteli Amaan Beach Bungalows alebo podobnom.

 • 10

  Oddychový deň na pláži Nungwi, plavba pri západe Slnka na tradičnej lodi Dhow

  Po raňajkách si vychutnáme oddychový deň na pláži Nungwi. Západy slnka v Zanzibare môžu byť ohromujúce a najlepší spôsob, ako získať nepretržitý výhľad je z paluby plachetnice. Pohodlné lode v tradičnom štýle sa používajú na plavbu okolo rybárskych prístavov, čo umožňuje niekoľko vynikajúcich fotografických možností. Tradičné loďky - dhow ukryté pod silnou plachou ponúknu unikátny zážitok - pocit vetra na chrbte, tak ako si ho kedysi užívali starí arabskí obchodníci. Vyberieme sa na unikátnu plavbu loďou dhow na pozorovanie západu Slnka. Ubytovanie v hoteli Amaan Beach Bungalows alebo podobnom.

 • 11

  Obed v Stone Town, hľadanie suvenírov a let domov

  V neskorších dopoludňajších hodinách sa odubytujeme a smerujeme nazad na letisko a letíme s jedným prestupom do Viedne.

 • 12

  Prílet do Viedne

  V skorých ranných hodinách prilietame do Viedne, kde sa náš zájazd na Zanzibar končí.

Fotogaléria