Oddychový poznávací zájazd a Hakuna Matata na ostrove korenia

Zanzibar (2021)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • Všetkými zmyslami intenzívne spoznáme chute a vône bájneho ostrova Zanzibar, kde si zašnorchlujeme, zaplávame, dozvieme sa o histórii, oddýchneme, ochutnáme miestnu kuchyňu a zaplávame v zohriatom Indickom oceáne
 • Po prílete na Zanzibar nie je požadovaná karanténa
 • Alchemy Travel zabezpečuje príletové formality a sú zahrnuté v celkovej cene zájazdu
 • Letíme kvalitnou leteckou spoločnosťou
 • Bývame v príjemných hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Cestujeme v malej skupine maximálne 8 slovenských účastníkov zájazdu s kvalifikovaným slovenským sprievodcom 
 • Cena zájazdu je konečná vrátane všetkých vstupov a aktivít 
 • Možnosť predĺženia zájazdu o výlet na safari v národnom parku v Serengeti a v legendárnom kráteri Ngorongoro. Informácie nájdete nižšie.

 

26. 01. 2021 Aktuálna situácia pri cestovaní na Zanzibar: 

*Lety boli obnovené od 1.11.2020
*Pasažieri nepotrebujú pri prílete negatívny výsledok testu na Covid19
*Pasažieri vyplnia dotazník po prílete.
*Pasažierom zo SR bude po prílete odmeraná telesná teplota. 
*Pasažieri zo SR majú výnimku z karantény - karanténa nie je požadovaná. 

*Pri návrate do SR absovujeme test na Covid19 na letisku vo Viedni. Potvrdenie v anglickom jazyku skracuje povinnú domácu karanténu v SR.

Afrika / Tanzánia

Zanzibar (2021)

Termíny

Trvanie

Voľných miest

Cena

02.02.2021 - 13.02.2021

12 (dni)

1

1650 €
1950 €

20.02.2021 - 03.03.2021

12 (dni)

8

1650 €
1950 €

19.06.2021 - 30.06.2021

12 (dni)

8

2100 €

01.09.2021 - 12.09.2021

12 (dni)

8

1650 €
1950 €

15.09.2021 - 26.09.2021

12 (dni)

3

1650 €
1950 €

03.11.2021 - 14.11.2021

12 (dni)

8

1650 €
1950 €

17.11.2021 - 28.11.2021

12 (dni)

8

1650 €
1950 €

01.12.2021 - 12.12.2021

12 (dni)

8

1650 €
1950 €

22.12.2021 - 02.01.2022

12 (dni)

8

2100 €

29.12.2021 - 09.01.2022

12 (dni)

8

2100 €V cene je zahrnuté:

 • medzinárodná letenka z Viedne na Zanzibar a nazad do Viedne vrátane všetkých táx, poplatkov a 23 kg batožiny
 • ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami 
 • všetok program uvedený v ponuke
 • všetka preprava uvedená v ponuke
 • služby slovenského sprievodcu Alchemy Travel a miestneho sprievodcu 
 • poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti
 • poistenie liečebných nákladov a prípadnej karantény v cene
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel
 • zabezpečenie víz na Zanzibar
 • post covid cestovateľská podpora a záruka flexibility Alchemy Travel 
 • vstupné poplatky na Zanzibar (52 USD / os)

 

V cene nie je zahrnuté:

 • stravovanie okrem raňajok a uvedených večerí / obedov
 • vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • prípadná nadváha batožiny
 • možnosť transferu Bratislava – letisko Viedeň Schwechat a naspäť – 20 EUR / osoba, jednosmerná cesta 10 EUR / osoba

 

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 EUR / osoba

 

Predĺžte si zájazd o safari v Serengeti a v kráteri Ngorongoro.

 • Fakultatívny letecký výlet zo Zanzibaru do národného parku Serengeti a ku kráteru Ngorongoro s prenocovaním a legendárnym safari – 900 EUR / osoba (vrátane všetkých táx, poplatkov a vstupov na safari).
 • Informujte sa prosím v cestovnej kancelárii pri rezervovaní zájazdu.
 • Itinerár fakultatívneho výletu na safari do Tanzánie

Prvý deň: Odlet zo Zanzibaru posledný deň zájazdu v ranných hodinách spolu so sprievodcom. Priamy let malým lietadlom na letisko Arusha. Vozidlo s našim miestnym safari sprievodcom na nás čaká po prílete na letisku, vydáme sa na cestu do krátera Ngorongoro, kde absolvujeme safari jazdu v trvaní približne 3 hodiny. Po safari sa vyberieme na cestu do národného parku Serengeti, kde sa ubytujeme v našom miestnom luxusnom plne vybavenom kempe s plnou penziou. Večera. 

Druhý deň: Celodenné safari v národnom parku Serengeti vrátane plnej penzie. Možnosť pozorovania migrácie, veľkej päťky a podobne, podľa jednotlivých termínov. Jeden z najúžasnejších národných parkov sveta. Nocľah v Serengeti. 

Tretí deň: V ranných hodinách po raňajkách vyrážame na safari cez národný park Serengeti, okolo krátera Ngorongoro, popri dedine miestnych masajov (kde sa zastavíme) na letisko v meste Kilimanjaro, pod rovnomennou horou. Z letiska Kilimanjaro letíme nazad do Viedne letom s jedným prestupom v Addis Abeba. Prílet do Viedne na nasledujúci (štvrtý deň) ráno. 

 • V cene safari sú zahrnuté všetky poplatky za vstupy, concession fees, miestne dane, ubytovanie, servis miestneho safari sprievodcu, slovenský sprievodca, letenky s batožinou do 20kg, ubytovanie v luxusnom plne vybavenom kempe a zážitky na celý život.

 

  Skutočné hodnotenia od účastníkov našich zájazdov si môžete prečítať kliknutím sem 

 

Dôležité informácie – podmienky vstupu: 

Vízum do Tanzánie / na Zanzibar pre Vás zabezpečí cestovná kancelária a je zahrnutá v cene zájazdu.

Itinerár zájazdu

 • 1

  Pohodlný let na Zanzibar

  V popoludňajších hodinách odlet z Viedne. Prílet na nasledujúci deň.

 • 2

  Prílet na Zanzibar, ostrov vôní a korenia

  V ranných hodinách prilietame na Zanzibar do mesta Stone Town. Po prílete a vstupných formalitách sa presunieme na náš hotel neďaleko mesta. Čas na oddych. Rezort Zanzi sa nachádza na brehu Indického oceánu, 15 km od historického Kamenného Mesta (Mji Mkongwe), a 30 minút jazdy od medzinárodného letiska Zanzibar. Každá priestranná vila a bungalov ponúkajú súkromné prostredie. Vily s výhľadom na oceán majú súkromné patio s bazénom, sviežu tropickú záhradu a altánok so sieťkou proti komárom. Bungalovy sa nachádzajú v záhradnej časti s prístupom do hlavného bazéna. Raňajky, obedy a večere sa podávajú priamo v súkromí vašej vily alebo v bungalove, v reštaurácii alebo na pláži. Hotel ponúka miestnu kuchyňu pripravenú s ohľadom na medzinárodné chuti z čerstvých morských plodov, doplnených organickou zeleninou a koreninami, ktoré sme pozbierali z našej vlastnej ekologickej plantáže. Neskôr popoludní sa vyberieme do uličiek fascinujúceho mesta Stone Town. Súčasťou hlavného mesta je Stone Town, ktoré je jediné do dnes fungujúce starobylé mesto v Afrike. Absolvujeme prechádzku mestom. Večeru si dáme v miestnej reštaurácii, dnes je zahrnutá v cene zájazdu.

 • 3

  Stone Town a UNESCO

  Súčasťou hlavného mesta je Stone Town, ktoré je jediné do dnes fungujúce starobylé mesto v Afrike. Je skutočným historickým, kultúrnym aj architektonickým klenotom a je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. K najkrajším a najzaujímavejším pamiatkam patrí historická Arabská penosť alebo Dom divov. Dom získal názov vďaka modernizácii a bol prvým domom v Stone Towne, ktorý mal zavedenú elektrinu, tečúcu vodu a výťah. Stone Town je multikultúrne mestečko, zapísané aj na zozname historického dedičstva UNESCO. Úzke mestské uličky si pamätajú dejiny, keď bol ostrov pod správou Portugalska, cez ománsky sultanát až po britský protektorát a revolúciu v 60-tych rokoch. Ak hľadáte pravý suvenír z ostrova – určite si vyberte korenie. Zanzibar je známy aj ako Spicy Island (korenistý ostrov). Zanzibarské klinčeky, rôzne zmesi korenín, ovocie i zeleninu nájdete aj na trhu Darajani. Pre hudobných fanúšikov má návšteva Zanzibaru aj ďalší rozmer – práve v mestečku Stone Town nájdete dom, v ktorom vyrastal Freddie Mercury, vlastným menom Farrokh Bulsara, legendárny líder skupiny Queen. Popoludní sa pozrieme na ostrov Prison Island. Pôvodný význam ostrova, ktorý vyplýva z názvu (prison – väzenie), už toto miesto dávno stratilo, ak ho vôbec niekedy naplno spĺňalo. V minulosti tu totiž boli krátkodobo umiestňovaní „neposlušní“ otroci a neskôr obyvatelia, ktorí sa nakazili epidémiou žltej horúčky. Dnes je však tento, asi kilometrový ostrov úplne bezpečný a populárny z omnoho krajších dôvodov. Od prvej polovice 20. storočia tu totiž začali chovať korytnačky obrovské, ktoré sú druhými najväčšími na svete. Môžu vážiť až približne 200 kg a dožívať sa neuveriteľných 200 rokov, čím pridávajú tomuto miestu jedinečné čaro a poskytujú zážitok, ktorý si na potulkách Zanzibarom nenecháme ujsť.

 • 4

  Korenie zo Zanzibaru a presun na východ na pláž Michamwi

  Korenie zo Zanzibaru je známe po celom svete a dovolenka na ostrove by bola bez návštevy koreninových plantáží neúplná. Spice tour je výborný spôsob, ako spoznať krajinu a stretnúť sa s členmi vidieckych komunít. Vďaka geografickej povahe ostrova sa organizujú v mnohých dedinách oboch ostrovov - Unguja aj Pemba. Veľmi obľúbenou obcou na okružné cesty je Kijichi alebo Kizimbani, približne 5 km od Stone Town. Prehliadka začína v ranných hodinách - 8:30 a trvá 2 až 3 hodiny v závislosti od činností. Budete ohromení množstvom botanických druhov rastúcich v týchto záhradách - exotického korenia, ovocia a zeleniny. Mnohé z korenín majú liečivé vlastnosti a miestna populácia ich stále používa na liečenie niektorých chorôb. Ochutnáte rôzne korenie - škoricu, kardamón, muškátový oriešok, vanilku alebo čierne korenie, ale aj rôzne druhy ovocia od ružových jabĺk po guavu. Niektoré vzácne rastliny, ako sú henna, parfumy alebo rúž, sa používajú na prípravu kozmetických prípravkov. Zastúpené sú takmer všetky zložky priemerného kuchynského korenia - škorica, kurkuma, cesnak, zázvor, čili paprika, čierne korenie, muškátový oriešok, klinčeky a vanilka a zároveň získate predstavu o živote dediny / farmy v Zanzibare. Okolo poludnia sa odubytujeme a vyberieme sa ďalej za poznávaním ostrova. Smerujeme do oblasti Michamwi, do nášho hotela na rovnomennej pláži.

 • 5

  Plávanie s delfínmi, prírodná rezervácia Jozani a skutočná džungľa

  Dnes si privstaneme trocha skôr a vyberieme sa na plávanie s delfínmi a pojdeme sa pozrieť aj na mimoriadne živé opice guarézy červené. Absolútne blízko k delfínom sa dostaneme v Kizimkazi. Plávanie nás unaví - obed si dáme formou bohatého pikniku priamo na pláži. Popoludní smerujeme do lesa Jozani. Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa! Vo večerných hodinách sa vrátime nazad do nášho hotela v Michanwi.

 • 6

  Neuveriteľne modrý piesok v Pongwe

  Po lenivých (neskorších) raňajkách sa odubytujeme a presúvame sa do lokality pláže Pongwe. Pongwe je jednou z najkrajších a pomerne navštevovaných pláží na Zanzibare. Samozrejmosťou je biely piesok a tyrkysové more i menej rias ako v neďalekej Chwake. Čaká nás príjemný „doplnok“ pláže - reštaurácia Zanzibar Rock Resort vybudovaná na skale, z ktorej je aj počas odlivu prístup do mora. Najbližšie dve noci bývame v hoteli v lokalite Pongwe.

 • 7

  Voľný deň na pláži

  Dnešný deň sme v programe vyhradili ako voľný deň na pláži a na vychutnanie si atmosféry v lokalite Pongwe. Počas pár hodín sa dnes aj prevezieme cez krásne plantáže s kokosovými palmami, malebné dedinky, uvidíme sekulárne rastúce baobaby a miesta s nádhernými výhľadmi. Zastavíme sa aj v dedinke Kinyasini popri ryžových poliach. Cez dedinu Boma s naozaj priateľskými miestnymi sa vrátime nazad do Pongwe.

 • 8

  Nungwi - raj nad hladinou i pod vodou

  V dopoludňajších hodinách sa odubytujeme z nášho hotela a smerujeme do oblasti Nungwi. Najznámejšiu pláž nájdete na severe ostrova, kde nehrozí silný príliv a odliv, a tak si budete môcť vychutnať more počas celého dňa. Pláž je súčasťou dedinky, ktorá je najznámejším turistickým regiónom s množstvom hotelov, barov a reštaurácií. Aj preto tu nájdete viacero možností pre vodné aktivivty - potápanie, šnorchlovanie alebo aj parasailing.

 • 9

  Prekrásna morská rezervácia Mnemba. Šnorchlovanie a podľa mnohých aj najlepšie morské plody na obed v živote

  Najznámejšie miesto pre šnorchlovanie v Zanzibare je prekrásna morská rezervácia Mnemba. Táto oblasť je známa rybím životom a na plytkých brehoch môžete očakávať kúpanie levích rýb, morských úhorov, rejnokov a korytnačiek. Ak sa vydáte ďalej, útes klesne do veľkej steny, kde uvidíte roj cisárskych rýb, žltých chňapákov, barakudy a ak máte šťastie napoleonských rýb a korytnačiek. Po raňajkách sa dnes vyberieme objavovať podmorský svet Zanzibaru. Za necelú hodinu sa privátnym transferom odvezieme do lokality na severovýchode Zanzibaru, kde na snehobielej pláži nastúpime na našu loďku a krátkou plavbou popri nádhernom privátnom ostrove (patrí Billovi Gatesovi) sa doplavíme na koralový útes s neuveriteľným množstvom rýb. Na lodi máme zásobu tropického ovocia, výbavu na šnorchľovanie. Následne sa presunieme nazad na súš a v improvizovanom altánku postavenom domácimi si pochutíme na morských plodoch (v cene) pripravenými tradičným spôsobom.

 • 10

  Oddychový deň na pláži Nungwi, plavba pri západe Slnka na tradičnej lodi Dhow

  Po raňajkách si vychutnáme oddychový deň na pláži Nungwi. Západy slnka v Zanzibare môžu byť ohromujúce a najlepší spôsob, ako získať nepretržitý výhľad je z paluby plachetnice. Pohodlné lode v tradičnom štýle sa používajú na plavbu okolo rybárskych prístavov, čo umožňuje niekoľko vynikajúcich fotografických možností. Tradičné loďky - dhow ukryté pod silnou plachou ponúknu unikátny zážitok - pocit vetra na chrbte, tak ako si ho kedysi užívali starí arabskí obchodníci. Vyberieme sa na unikátnu plavbu loďou dhow na pozorovanie západu Slnka.

 • 11

  Obed v Stone Town, hľadanie suvenírov a let domov

  V neskorších dopoludňajších hodinách sa odubytujeme a smerujeme nazad do hlavného mesta Stone Town. Obed si dáme v autentickej reštaurácii na streche jedného z koloniálnych domov z nádherným výhľadom na mesto. Popoludní ostane čas na nákup suvenírov, prípadne na prechádzku po meste. Neskôr popoludní sa presunieme na letisko a letíme s jedným prestupom do Viedne.

 • 12

  Prílet do Viedne

  V ranných hodinách prilietame do Viedne, kde sa náš zájazd na Zanzibar končí.

Fotogaléria