Národné parky amerického divokého Západu. Konečná cena.

Západ USA (2019 / 2020)

Najlepšie zážitky na tejto ceste:

 • Grand kaňon, Yosemity, Sekvojový národný park, Údolie smrti, Yellowstone, Údolie monumentov a iné.
 • Zažite s nami najkrajšie prírodné parky Ameriky a ikonické mestá amerického západu
 • Vyskúšajte rafting na rieke Colorado, prechádzku cez mesto hriechu v púšti, zatvorte sa na chvíľu do cely v obávanej väznici Alcatraz či navštívte unikátny Národný park Yellowstone
 • Rodeo si pozrieme v mestečku Buffalo Billa v Cody – pravý divoký západ
 • Legendárna cesta 66, ktorá nás dovedie až k najnižšie položenému miestu Kalifornie
 • Prechádzky cez jedinečnú krajinu okolo vysokohorských jazier či vodopádov
 • Výlet do kedysi najobávanejšej väznice USA – bájny Alcatraz
 • Zažijeme aj „Americkú riviéru“ v oblasti Venice Beach v Los Angeles
 • Jazda po ikonickej diaľnici Pacific Highway po pobreží z mesta anjelov Los Angeles do San Francisca
 • Vynikajúci slovenský sprievodca počas celého zájazdu
 • Zájazd ponúkame so všetkým v cene, cestujeme v malej skupine do 10 osôb

V júlovom letnom termíne na tento zájazd nadväzuje náš zájazd po Národných parkoch Kanady z Calgary do Vancouveru. Presun z Bozemanu v Montane do Calgary v Alberte trvá približne 7 hodín mikrobusom. V prípade záujmu Vám ponúkame výraznú špeciálnu zlˇavu na túto kombináciu. Informujte sa prosím v cestovnej kancelárii. 

Kanada / USA / USA

Západ USA (2019 / 2020)

Termíny

Trvanie

Cena

01.08.2019 - 21.08.2019

21 (dni)

vypredaný  €
3300 €

05.06.2020 - 25.06.2020

21 (dni)

3300 €

03.07.2020 - 23.07.2020

21 (dni)

3300 €

V cene je zahrnuté:

 • Medzinárodná letenka Viedeň – Los Angeles a Bozeman – Viedeň vrátane všetkých poplatkov, táx a batožiny
 • Doprava počas celého zájazdu pohodlným mikrobusom Alchemy Travel s pohonnými hmotami
 • Vstup na Alcatraz a do Národných parkov v programe
 • Ubytovanie v hoteloch a moteloch strednej kategórie v dvojlôžkových izbách, vo vybraných hoteloch s kontinenálnymi raňajkami (upresníme v pokynoch)
 • Skúsený sprievodca Alchemy Travel počas celého zájazdu
 • Všetky poplatky za vstupy do národných parkov v programe a parkovné na navštívených miestach
 • Elektronické turistické víza do USA (ESTA) vrátane vízového poplatku 
 • Poistenie cestovnej kancelárie pre prípad insolventnosti v poisťovni Uniqa
 • 24/7 cestovateľská podpora Alchemy Travel

V cene nie je zahrnuté:

 • Stravovanie (vo vybraných hoteloch ponúkame kontinentálne raňajky, viac informácií zašleme na vyžiadanie)
 • V prípade stravovania v reštauráciách: raňajky: cca. 10 USD / deň, obedy: cca. 10 USD / deň, večere: cca. 15 USD / deň
 • V prípade návštevy supermarketu: raňajky: cca. 6 USD / deň, obedy: cca. 8 USD / deň, večere: cca. 10 USD / deň
 • Vreckové a osobné výdavky účastníkov zájazdu
 • Sprepitné v reštauráciách
 • Transfer na letisko Viedeň z Bratislavy a nazad do Bratislavy (služba Alchemy Travel, 10 EUR / osoba / spiatočná cesta
 • Odporúčame cestovné poistenie v poisťovni Uniqa

 

Doplatok za jednolôžkovú izbu: 350 EUR / osoba

Vzhľadom na premenlivú politickú situáciu v USA (Shutdown Federálnej vlády USA) si vyhradzujeme právo v krajnom prípade zmeniť termín zájazdu tak, aby boli jednotlivé národné parky otvorené pre verejnosť. 

Itinerár zájazdu

 • 1

  Z Viedne do Los Angeles

  V ranných hodinách odlietame z Viedne a letom s jedným prestupom letíme do Los Angeles. Po prílete a absolvovaní vstupných formalít sa presunieme na naše ubytovanie v lokalite Venice Beach. Prvá spoločná večera a čas na oddych po zmene časového pásma.

 • 2

  Los Angeles

  Našu poznávaciu cestu začneme na samom západnom pobreží USA s možnosťou pozrieť sa na hviezdy slávnych - bulvár Hollywoodu či inak povedané, chodník slávy. Okrem toho nás však v Beverly Hills čaká aj zaujímavá architektúra, ktorá priamo vyjadruje charakter tohto pôsobivého miesta. Vychutnáme si aj čas na pláži v lokalite Venice Beach a pochutíme si na morských špecialitách v niektorej z miestnych reštaurácii. Tí, čo budú chcieť, môžu navštíviť zábavný park Universal Studios v Los Angeles. Nocľah v Los Angeles.

 • 3

  Po Pacific Highway do San Francisca

  Po raňajkách sa vydávame na cestu po nádhernej panoramatickej pobrežnej diaľnici Pacific Highway smerom do San Francisca. Počas jazdy uvidíme viacero nádherných fotogenických miest, kde zastavíme a vychutnáme si ich naplno. Po ceste sa zastavíme v meste Monterey, ktoré sa nachádza na drsnom kalifornskom pobreží. Štvrť Cannery, ktorá bola kedysi centrom konzervárskeho priemyslu sardiniek, bola nezabudnuteľne zapísaná do histórie spisovateľom Johnom Steinbeckom. Dnes je populárne práve suvenírovými obchodmi, reštauráciami v bývalých továrňach na rybie konzervy a tak trochu spomaleným tempom života. Pokračujeme do San Francisca, prejdeme cez most Golden Gate, pred ktorým si však urobíme poctivú foto zastávku. Ubytujeme sa v hoteli v centre mesta neďaleko námestia Union Square. Je večer, dáme si večeru a prespíme v San Franciscu.

 • 4

  San Francisco

  Mesto šarmu, strmých kopcov, legendárnych električiek, či domov pôvodného hippie hnutia, ale aj skvelé butiky a kaviarne, námestia a ľudská rôznorodosť, dáva tomuto mestu, jednému z najobľúbenejších na svete, neuveriteľnú atmosféru, ktorú je lepšie zažiť ako o nej hovoriť. San Francisco je jedno z miest, ktoré si ihneď zamilujete. Do programu je zahrnutý aj výlet na Alcatraz, kedysi najprísnejšej a najobávanejšej väznice Spojených štátov. Dozvieme sa aj o legendárnom Al Caponem a získame certifikát, že sme na Alcatraze boli. Vychutnáme si aj návštevu bohémskej štvrte Ashbury Hights, takisto aj jazdu električkou a navštívime farebnú čínsku štvrť mesta. Ubytovanie na hoteli v San Franciscu.

 • 5

  Národný park Yosemity, El Capitan a gigantické sekvoje

  V ranných hodinách opúšťame San Francisco a vydávame sa smerom na východ do národného parku Yosemity. Najznámejším miestom je oblasť okolo brala El Capitan, prevezieme sa však po cestách vo vnútri parku. Uvidíme aj gigantické sekvoje a pozostatky po ľadovci. Prespíme v oblasti národného parku.

 • 6

  Národný park Údolie smrti

  Po raňajkách nasadáme do nášho auta a dopoludnia sa ešte povozíme v parku. Následne pokračujeme na miesto s úplne inou atmosférou - do národného parku Údolie smrti, kde prespíme v štýlovom historickom hoteli.

 • 7

  Údolie smrti a Las Vegas

  Dopoludnia preskúmame viaceré miesta v národnom parku Údolie smrti. Našou zastávkou bude aj najnižšie položené miesto minimálne v Amerike, kam človek môže vstúpiť - Badwater Basin. Zastavíme sa aj v kaňonoch pripomínajúcich maliarovu paletu a aj na piesočných dunách. Po neuveriteľne priamej ceste pokračujeme do mesta neónov, do Las Vegas, kde prenocujeme. V Las Vegas je však noc večne mladá - pozrieme si fontánu pred hotelom Bellagio a tiež aj známy The Strip.

 • 8

  Las Vegas a presun do Springdale, národný park Zion

  Neskôr tesne pred poludním nájdeme útočisko pred horúčavami v našom aute. Cez Hooverovu priehradu (kde sa zastavíme) na rieke Colorado sa presúvame po nehostinnej arizonskej púšti smerom do Utahu - do mesta Springdale, ktoré je aj východiskovým miestom na túry v národnom parku Zion. Prenocujeme v Springdale. Celý deň v Las Vegas a neskoro večer presun do Springdale pri NP Zion.

 • 9

  Národný park Zion a túra v The Narrows

  Dnešný deň bude rovnako nezabudnuteľný, ako tie ostatné. Obujeme si špeciálne nepremokavé topánky a parkovým elektrickým autobusom sa presunieme na zastávku Temple of Sinawava, odkiaľ pokračujeme pešo. Brodíme sa v rieke North Fork Virgin River unikátnym kaňonom The Narrows, ktorý v preklade znamená - úzky. Túra nie je náročná, scenéria je fascinujúca. Neskoro popoludní nasadáme do nášho auta a smerujeme do mestečka Page pri priehrade Glen Canyon Dam, kde pri jazere Lake Powell prespíme.

 • 10

  Glen Canyon Dam (Page) do Grand Canyon Village, Antelope Canyon

  Vstávame skoro ráno, aby sme sa vyhli davom a za ideálnych svetelných podmienok zažili prvé ranné lúče žiariace do jedného z najkrajších kaňonov v Amerike - kaňonu Antelope. Prechádzka s indiánskym sprievodcom je krásny zážitok pre vás aj pre váš fotoaparát. Následne pokračujeme smerom ku Grand kaňonu, kam sa dostaneme zhruba za 3 hodiny jazdy. Ubytujeme sa v hoteli priamo v parku.

 • 11

  Grand Canyon

  Čaká na nás krásny zážitok pri pohľade na jeden zo siedmych prírodných divov sveta a zároveň do najhlbšieho kaňonu na svete, formovaného počas 2 miliárd rokov. Grand Canyon je najznámejšia a najväčšia úžina tvorená riekou Colorado, zdobená červenými kameňmi, ktorých odlesk od slnka je najkrajší pri východe slnka, a ktorý zažijeme aj my. S jeho stále sa meniacou a dramatickou scenériou obrovského rozmeru, je Grand Canyon jedným z najkrajších miest na svete. Jeho borovicové a jedľové lesy, maľované úžiny, pieskovcové kaňony, štíty a náhorné plošiny, vulkanické a geologické črty, burácajúca rieka Colorado, vodopády a kaskády sa úchvatne spájajú a tvoria jednu z najväčších pamiatok na Zemi. Tento úžasný pohľad na brilantné farby prírody si vychutnáme pohladmi z južnej strany z dedinky Grand Canyon Village.

 • 12

  Navajo National Monument a Monument Valley

  Po raňajkách opúšťame oblasť kaňonu, aj keď nie tak celkom. Čakajú na nás scenérie známe z westernových filmov napríklad aj s Johnom Waynom - svetoznáme Údolie Monumentov. Po parku sa prevezieme našim autom, urobíme niekoľko pamätných fotiek a dáme si tu aj obed. Pokračujeme ďalej do mesta Moab, ktoré je východiskovým miestom vstupu do dvoch národných parkov - Canyonlands a "parku oblúkov" Arches. V Moabe sa ubytujeme a stihneme si dať prekvapivo chutné pivo v miestnom pivovare Moab Brewery, kde nás už poznajú :)

 • 13

  Národný park Arches a podvečerné Canyonlands

  V národnom parku Arches strávime polovicu dňa. Park je rozľahlý, všetky oblúky a útvary si však treba poriadne vychutnať. Absolvujeme aj dvojhodinovú prechádzku k legendárnemu symbolickému oblúku. Popoludní ostane trocha voľna na preskúmanie mestečka Moab, prípadne na doplnenie zásob na cesty. Pre tých, čo budú chcieť, sa zavezieme do národného parku Canyonlands s pohľadom na meandre na rieke Colorado a na západ Slnka.

 • 14

  Salt Lake City

  Dnešný presun je trocha dlhší, ako po iné dni. Vezieme sa do mesta "Mormonskej" cirkvy, do mesta Salt Lake City pri Veľkom soľnom jazere. V meste sa ubytujeme a preskúmame ho spolu so sprievodcom. Uvidíme napríklad aj katedrálu Mormonskej cirkvi. Mesto je rozhodne iné ako ostatné americké mestá. Nocľah v Salt Lake City.

 • 15

  Jackson / Národný park Grand Teton

  Po neskorších raňajkách sa vydávame do pravého westernového mesta - Jackson a Hole, ktoré je aj vstupnou bránou do národného parku Grand Teton, ktorý je aj starším predhorím národného parku Yellowstone. Hodinovú prehliadku, počas ktorej uvidíme aj miestny saloon s lietacími dverami a piánom a legendárny hotel Jackson, si môžeme vypočuť živú hudbu v jednom z originálnych lokálov spolu s pečenou fazuľou alebo rebierkami, ak budete chcieť. Nocľah v Jackson Hole.

 • 16

  Grand Teton a Yellowstone Lake

  Odtiaľto sa krajina zasa dramaticky mení. Ráno si v prípade záujmu môžete zaveslovať v kajaku na jazere Jenny's Lake priamo pod majestátnymi vrcholmi Tetonov. Nazvali ich takto Francúzi, vraj pripomínajú ženské prsia. Francúzi majú predstavivosť, to sa im nedá uprieť. Z Grand Tetonu pokračujeme krátkou jazdou smerom na sever. Vstupujeme do štátu Montana a do jedného z najfascinujúcejších parkov USA - do národného parku Yellowstone. Dnes uvidíme jeho južnú časť, ubytujeme sa v hoteli pri jazere Lake Yellowstone.

 • 17

  Yellowstone

  Po raňajkách sa vydávame poznávať tento nádherný národný park. Prevezieme sa po tzv. veľkej osmičke - po cestách v parku. Uvidíme aj legendárny gejzír s pravidelným intervalom chrlenia horúcej vody - Old Faithfull, tiež aj nespočet jazierok a iných formácií. Sme priamo v sopečnej kaldere obrovského stratovulkánu. Nocľah pri jazere Yellowstone.

 • 18

  Yellowstone

  Dnešný deň strávime ešte v národnom parku Yellowstone. Absolvujeme nenáročný výstup na vrch Mount Washburn (3122 m.n.m.), kde nás okrem svišťov čaká nádherný výhľad. Následne sa presúvame ďalej - do východnej strany parku do mesta koní a rodea - do mesta Cody. Prebýval tu svojho času aj legendárny a tiež kontroverzný cowboy Buffalo Bill. Zažijeme večer na pravom divokom západe.

 • 19

  Cody a Buffalo Bill

  V meste Cody budeme mať ráno čas, kto bude mať záujem, môže navštíviť múzeum Buffalo Billa. Pokračujeme však smerom na sever, naša cesta Amerikou sa pomaly blíži ku koncu. V neskorých popoludňajších hodinách prichádzame do mesta Bozeman v srdci Montany. Alchemy Travel vás dnes pozýva na večeru v štýlovej miestnej reštaurácii v Bozemane.

 • 20

  Let domov z Bozeman

  Dopoludnia ešte ostane trocha voľna na oddych, prípadne na posledné suveníry. Okolo poludnia sa presúvame na letisko v Bozemane, odkiaľ letíme s dvoma prestupmi domov do Viedne.

 • 21

  Prílet domov

  Do Viedne priletíme v ranných hodinách. Presúvame sa transferom do Bratislavy, kde sa naša cesta končí.

Fotogaléria